Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

borbirol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2019.01.21. 20:32
Igen, de erre már hasonlít:

https://www.skiing.hu/shop/si-felszereles/silecek-szettek/fischer-rc4-superior-pro-rc4-z12-siszett-18

Amit Te láttál, az a tavalyi modell, design...
Előzmény: (gaboca 203900)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2019.01.21. 15:35
Sziasztok!

Szerintetek a MALL.hu-n árult Fisher RC4 Superior SC + RC4 Z11 PR síléc 100 ezerért lehet ugyanaz, mint a pesti üzletekben árult 150-ért? A MALL.hu egy webes kereskedési rendszer, elvileg nem sportáruház, hogy egyénileg gyártatott léceket forgalmazzon. De 50 ezer forint azért majd egy heti síbérlet Ausztriába.

Köszönöm a választ!

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2018.11.06. 18:58
Sziasztok!

KB. 20 éve síelek, mindig Fisher lécem volt. Eleinte SLC, majd SC, s most egy WordCup. 165 cm hosszú, s mostanra már oda jutottam, hogy nincs meg az erőnlétem hozzá, meg az évek alatt kialakítottam egy jelentős súlyfelesleget is :).

A WC-n nem lehet egy percet se pihenni, folyamatos koncentrációt és kontrollt igényel. Az idén szeretném lecserélni, s egy kicsit puhább lécet választanék. Jellemzően pályán síelek, szeretem a nagy tempós hosszú íveket.
Ebben kérnék segítséget és tanácsot.

Üdvözlettel: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2011.12.12. 09:34
Nagyon köszönöm!

Üdv.:BL
Előzmény: (Hogwash 126684)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2011.12.10. 20:38
Sziasztok!

Jövő hét végén indulunk síelni a régióba. Nem tudjátok véletlen, van-e olyan bérlet ami jó Zell am See-be, Kaprunba és Saalbach Hinterglemmbe?

Köszi a segítséget előre is!

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Chamrousse
2011.01.23. 17:14
Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk haza Chamrousse-ból. A tapasztalataim elég vegyesek. Chamrousse 1750-en laktunk közvetlen a lassú négyszemélyes lift (TS Arselle) felvonójától kb. 15 méterre. Tényleg pályaszállás! Az apartmanunk a Franciákat meghazudtolóan rendben volt. Átvételkor minden konyhaeszköz kipakolva, tételes francia/angol(!!!) nyelvű leltár felvételi ívvel, amit másnap reggel le is tudtunk adni. Az apartman gyönyörűen kitakarítva, erkéllyel, terasszal. Nem hisztiztek a felvitt léc miatt, s leadáskor pontosan jelent meg az átvevő az előre egyeztetett időpontban.

A pályák állapota már nem volt ennyire tökéletes. A közeli Grenoble-ból rengetegen jöttek fel a hétvégi napokon, s iszonyúan leharcolták az egyébként is siralmas pályákat. Ehhez nagyban hozzájárult, hogy vasárnap +10°C volt, s az idő csak lassan hűlt (szerda reggelre) fagypont alá. Igazából nagyon kevés a hóágyú, s azokat is csak korlátozottan tudták használni. A ratrakok minden éjjel szépen „megcsinálták” a pályákat, de sok helyen nem tudták a „mélyművelést” bekapcsolni, ezért rengeteg volt a jeges szakasz már reggel is. Szerdán esett 4-5 cm friss hó, ami valamit javított a helyzeten. Nagyon sokat vártunk az erdők között kanyargó pályáktól, amik a hangulatukat tekintve be is váltották az előzetes várakozásokat. Amire nem számítottunk, hogy iszonyúan tagolt volt minden, tele be nem látható letörésekkel, kanyarokkal, dombocskákkal. Folyamatos fékezés-gyorsítás, s a rengeteg tanuló kerülgetése. Délelőttönként jobb volt a helyzet, de délutánra mindig sok gyerek-diák érkezett, - gondolom a közeli nagyvárosból - , s zsúfolttá vált minden.

Úgy gondolom, az ilyen pályarendszerre mondják azt, hogy családi. A középhaladó feleségem és kezdő keresztfiam szerint ennél jobb pályarendszer nem is létezik. Minden nézőpont kérdése.

Van viszont még valami, amit súlyos problémának tartok. Rengeteg a kő a pályákon. Nem ritkák a kezelt pályán előforduló fél téglányi kövek sem. Sajnos én az első nap úgy fogtam egyet, hogy kiszakadt a kantnim, de családom lécei is nagyon komoly sérüléseket szenvedtek a hét végére.

Mi nem sokat buliztunk, de azt azért láttuk, hogy komoly lehetőségek vannak. 1650 méteren egész kis szórakoztató negyed van, mozival, kocsmákkal, s egy plázához hasonló épülettel. Van egy korrekt sajtbolt, tele helyi termékekkel, tűrhető árban, a Sherpa üzletekben pedig minden megtalálható ami kellhet. A hegyen két hütte van, csak, de a beülős liftek völgyállomásainál nagyon sok. Az árak teljesen „síterepiesek”. Kávé 1.3, üdítők (0.33) gépi 2-2.5, saláták 5, sültkrumpli+hotdog 6 Euró. Egy komplett ebéd, nem nagyon elszálva egy sörrel 12-16 Euró.

Üdvözlettel: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2011.01.02. 17:02
Sziasztok!

A következő problémával küszködök, s kíváncsi vagyok tudtok-e rá valami egyszerű megoldást. Az élet sajnos elég magas lábfejjel áldott meg. Ez nem is volt gond addig, amíg a jó kis Dalbello ZS4-es sícipőm bélése szét nem ment. Ennek a cipőnek az az előny számomra, hogy három csatos, és a középső csat haránt-irányba húz hátra. Most próbálgatok mindenféle négycsatos cipőket, de a magas lábfej miatt nem tudom optimálisan lehúzni. Vagy lötyög a lábamon, vagy már elszorítja a keringést. Kérdezném, hogy van-e tudomásotok olyan gyártóról, aki gyárt még háromcsatos cipőket, vagy lehet-e ezeket a béléseket cserélni, javítani, vagy bármit csinálni velük.

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Hochkar
2010.02.11. 21:56
Szia!

Az A1 biztosan működik Palfauban.

Üdv.: BL
Előzmény: (nyugiba 84108)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Unterberg
2010.02.10. 09:45
Sziasztok!

Vasárnap szándékozunk ide látogatni. Még soha nem voltam, ezért segítsetek kicsit néhány információval!
Nagy tömeg szokott-e lenni hétvégi napokon, vagy Bécsből inkább Semeringre mennek?
Lehet-e (és szoktak-e) pályán kívül síelni?

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Hochkar
2010.02.08. 11:10
Kedves Huligan!

Nem kérdés, hogy szenzációs lehet! Vissza is fogunk menni. Arról beszélgettünk hazafele az autóban, hogy bár a sítérkép "csak" 19 km pályát közöl, az erdei variációk számtalansága miatt ez a többszöröse is lehet. A Teremtő nagyon odafigyelhetett a fenyők ültetésekor, mert szinte mindenhol el lehet férni köztük, s ez óriási élmény. Már csak az én 100 kilómmal kellene valamit kezdeni, mert ez a sok alacsony tehermentesítés kicsit kimerít....

BL
Előzmény: (huligan 83677)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Hochkar
2010.02.08. 10:22
Szisztok!

A hétvégét Hochkar-on töltöttük. Sajnos az időjárás nem fogadott kegyeibe bennünket. Mindkét nap óriási köd és szakadó hóesés volt. A látási viszonyok majdnem alkalmatlanok voltak a síelésre. A sok friss hó viszont nagyon csábító volt az erdei síelés tekintetében, s a vasárnap gyakorlatilag ezzel telt. Először voltunk itt, s nagyon romantikusnak találtam a helyet. Ami külön öröm, hogy a sok-sok kiszáradt fenyves után itt végre zöldben pompázott az erdő.
Vasárnap át akartunk menni Lackenhofba, de a Luz am See-ből vezető út le volt zárva lavina miatt. Balga módra nem néztem rá a térképre, mert akkor láttam volna, hogy a közelben van egy másik út is...
Így vissza kell menni a közeljövőben.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.07. 23:05
Sziasztok!

A hétvégét Hochkhar-on töltöttük, s péntek este utaztunk. Valahogy elbambultam a a Bécsi elkerülő és az A1 találkozásánál (menetben), s a 100-as korlátozásnál s mentem kb. 130-al. Az térített magamhoz, hogy egy atomvillanáshoz mérhető fényjelenséget tapasztaltam, s szerintem ezt csak én válthattam ki. Szerintetek mire számíthatok?
Korábban valaki azt írta, hogy nem küldik át a büntit. De az "elfogó" autók dolgoznak odakint. Rendszeresen látok "FOLLOW ME" lámpás civil autót, aki vezet ki egy kocsit az autópályáról. Bár az is tény, hogy eddig csak (kis)teherautót, és buszt láttam mögötte. Van olyan infóm, hogy ezekben automata rendszámfelismerő van, s ha x időn
belüli szabálysértése van az autónak, akkor akcióba lépnek.

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.03. 22:26
Köszönöm, aranyos vagy! A feleségem pedagógus, és azonnal jelezte az iskolájában a változást. Nem akarok már kavarni, így maradnak a hétvégék, kb. 400 km-es körben.

BL
Előzmény: (EszterM 83146)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.03. 22:22
Aki tud élni...


ui.: milyen előnyös ez az új image!

BL
Előzmény: (Stani 83143)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.03. 22:19
Szia Eszter!

Milyen az Élet! Lemondtam az utunkat, mert bejött egy nagy munka (látszólag), ami töredéke lett az előzetes tájékoztatásnak. Most kavarok, hogy legalább a hét végére legyen szállásunk Hockharon, Lackenhofban, akárhol. Nekem volt biztosításom, de csak betegség (a SZERZŐDŐ fél betegsége) esetén, (ha tudod indokolni hogy a család többi része sem tud utazni, (pl. nem tud vezetni a 4 éves gyerek)) fizet. TALÁN!

A magyar valóság (Sajnos).

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.03. 22:10
Hogy hogy kell Obertauernben síelni?

Hogy legalább egyszer az életben eltöltesz a síelés után 3-4 órát a Luzer Alm-ban! Életre szóló élmény!

Egyébként a lényeg az, hogy maga tudja mire is van szüksége. Remek érzés egy hütte nyugágyában egy teát-kávét iszogatva napozni, s ugyanilyen jó egész nap tolni a havat egy Snickers csokival. Ebben a kérdésben konszenzus sose lesz, így hát jó síelést mindenkinek...

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Hochkar
2010.02.01. 22:15
Köszönöm!

BL
Előzmény: (Agent 82732)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Hochkar
2010.02.01. 21:39
Sziasztok!

Biztos volt már szó erről a topicban, de nem találtam meg. Úgy emlékszem, hogy érvényes síbérlettel ingyenes a pályára vezető szerpentin. Hol tudok lent bérleteket venni? Palfauban lesz a szállásunk.

Köszönöm a segítséget előre is!

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.02.01. 20:09
Szerintem óriási feelingje van annak is, ha napsütésben kiülsz egy kellemes sziklára úgy 2500-3000 m között, elmajszolsz egy-két szendvicset, és megpróbálsz betelni a tájjal. S ezt megcsinálják az osztrákok, franciák, olaszok is.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.31. 15:36
Sziasztok!

2009 februárjában síeltünk egy napot Semeringen. A bérletpénztárnál álltunk már (mi következtünk), amikor odarohant egy nő egy kis gyerekkel, és izgatottan beszélt a pénztárossal németül. Sajnos mi ezt a nyelvet csak az étlap vázlatos szintjén ismerjük. A pénztáros megmentett, és angolul mondta, hogy a hölgynek lenne egy átadó napi felnőtt bérlete. Természetesen átvettük, és vettem még 5-öt a pénztárostól. Emlékeim szerint talán két euróval fizettünk kevesebbet. Nem gondoltam hogy nem átruházható, viszont örültem hogy segíthettünk egy kisgyerekes anyukán.

BL
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.