Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

borbirol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.27. 08:22
Szia Simon!

Vasárnap értünk haza, így viszonylag frissek az infóim. A hütte árak elég húzósak, pályán egy sör 4 euro, forralt bor 2-3 között. Egy panini (ami hússal megrakott)4-5, hamburger sültkrumplival 6-7 euró körül mozog. Nagyban függ az ár a magasságtól. Van a szállodák előtt, a pálya szélén egy olasz étterem (beülős, pincéres), ott 10-12 euró/főért ebédeltünk tésztákat vösöborral. Ugyanakkor fent (2600 vagy 3200 méteren) önkiszolgáló étteremben 12 volt egy szelet hús valami körettel, 5-6 egy leves, és 3-6 egy saláta.

A faluban egy bagett 90 cent, egy croasan 1 euró.
Minden magyar busz megáll kifele menet Torino után egy Auchan áruháznál. Célszerű itt bevásárolni.

Üdv.: BL
Előzmény: (Simon 81968)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.25. 08:05
Kedves Eszter!

Ahogy pár bejegyzéssel korábban írtam, kénytelenek vagyunk lemondani egy apartmat Maishofenben február 6 és 12 közötti időszakban. 3 gyerek és 2 felnőtt részére foglaltuk. Ha érdekel akkor szívesen átadom.

Üdv.: BL
Előzmény: (EszterM 81591)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.24. 10:47
Kedves Sporttársak!

Váratlanul közbejövő munkahelyi problémák miatt átadó egy 5 fős apartman 2010.02.06-2010.02.13 közötti időszakra a Appartements Quenhenberger nevű házban, Maishofenbe (http://www.hotelkatalog24.de/oesterreich/maishofen/41879,hotel,appartements,quehenberger). Az eredeti ár 198.000 HUF volt, a Neckermannon keresztül foglaltuk. Természetesen az ár irányár.

Üdvözlettel: Borbíró László
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Obertauern
2010.01.10. 15:48
Most újat mondtatok! A G2-t szokták kezelni?

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
Topik: Obertauern
2010.01.09. 00:07
Sziasztok!

Én itt éltem át életem legnagyobb zakóját (mármint a G2-n), s ekkor jöttem rá, hogy Valaki tényleg ügyel rám föntről. A felvonóból való kiszállás után fél perccel jobbról balról egyszerre érkeztem egy amerikai öregúrral egy szép bucka tövére, és kölcsönösen kibillentettük egymást az egyensúlyból. Ő felfele dőlt, én viszont lefele. A hátamon, fejjel előre csúsztam végig le és vártam a követ és a loccsanást. Valószerűtlenül sokáig tartott, pedig előztem mindenkit. Mikor lehozták a léceimet utánam, azonnal visszamentem (s utána még egyszer), bár a cimborám a zavart tekintetemet elnézve nem jósolt semmi jót...

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.07. 12:32
Szia Gábor!

Annyira nem vészes azért a dolog. Ha esetleg nem tudsz a kabinos melletti parkolóban megállni, akkor nyugodtan menj valamelyik másikba. Kb. 10 VW kisbusszal (schuttle bus) szállítják a síelőket a lifthez. Ezek a buszocskák folyamatosan pörögnek, és egyszerre kb. 10 embert tudnak vinni. Vannak rendes nagy 40-50 fős buszok is, de azok ritkábban járnak. Nekem úgy rémlik, hogy a P5-ös parkolóhoz egy fizetős úton lehet felmenni, de a P7-,P8-as használható lehet, bár nem túl nagyok. Jó még a P6 a Klösterle aljában. Szerintem ez a legjobb választás, mert hatalmas, és ez Gerli legjobb pályája, s nem kell küzdeni a KanzelBahn-nál küzdeni. Ez este akár egy órát is jelenthet.

Üdv.: BL
Előzmény: (Gabor0511 78831)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.04. 18:29
Szia!

Budapest - Maribor - Graz - Villach. 550 km, kb. 50-el több mint Rábafüzes fele. Pici hátrány, hogy kell szlovén matrica, de időben és biztonságban nagyon megéri, főleg ha rossz az idő.

BL
Előzmény: (kissgery 78372)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.04. 18:19
Szia Klaco!

Ha lehúzod a kötést a gyári sínről, akkor nincs a hátoldalán (belsején) egy fogasléces állítási lehetőség, amivel tudod a gépek pozícióját állítani?

BL
Előzmény: (klaco 78366)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2010.01.02. 20:21
Sziasztok!

Február 6-án megyünk ebbe a régióba síelni, a szállásunk Maishofenben lesz. Terveim szerint 3-4 napot Saalbach-ban, egy napot Kitzsteinhorn-on és egy-két napot Zell am Seebe szeretnénk síelni. Jól gondolom, hogy csak a Salzburg Super Ski Card az a bérlet, amivel mindhárom terep síelhető?

Köszi a segítséget előre is!

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.20. 11:11
Szia Zeddy!

Az a kérdés, hogy mekkora kompromisszumot vállaltok be. Nassfeld környékén rengeteg magánszállás van, és a 25-30 km-es távolságban már egy 5 fős apartman megkapható 60-80 Euró között / nap. Ezeket a Hermagor iroda értékesíti is, csak úgy kell konkrétan kérni, hogy mondjuk Pressegger See-be kerestek szállást, vagy másik közeli településen. Bár ki lehet fogni "majdnem pályaszállást"is. Mi 2009 januárjában 185-ezerért voltunk négyen Tröpollach-ban, a pályától 400 méterre volt az apartman, síbérlettel, vasárnaptól péntekig. Az 46 ezer / főre jött ki, ami szerintem nem olyan rossz.

Üdv.: BL
Előzmény: (ZeDDy 76980)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.19. 10:35
Szia Szab!

Engem az lepett meg, hogy gyakorlatilag egy hét 5 ágyas apartman áráért tartod fönt egész szezonban. Én is keresem már a cimborákat, akik beszállnának egy ilyen buliba. Ami még jó lehet, hogy kint lehet hagyni a felszerelés egy részét, és nem kell állandóan síboxal cammogni.

BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.16. 22:00
Szia Balázs!

Mit nem adtam volna a hétvégén ezekért a pályákért...

Üdv.: BL
Előzmény: (Stani 76669)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.07. 22:28
Kedves Sportársak!

Szerintetek a Magyarországon található nagy sportáruházak gyártatnak egyedi szériákat egy-egy komoly sílécgyártóval? Vagyis a kis üzletekben azonos típusszám alatt megtalálható lécek, bakancsok azonos minőséget képviselnek-e mint a Hervis, Decathlon polcain lévő testvéreik?

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.01. 23:08
Szia Stani!

Zell am See-ben mi a helyzet? Ott is tudnak ágyúzni éjszakánként?

Üdv.: BL
Előzmény: (Stani 75123)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.11.24. 20:01
Szia Funk!

Sokszor jártunk már itt, és én is három fiúval síelek, igaz a legkisebb is már 7 éves. Igazából egy kék pálya van illetve ez is ketté van osztva (2,2a). Ami jó ebben, hogy elég hosszú, és négyüléses lift hoz vissza, aminek a beszálló állomásánál emelhető pódium van. Így a gyerekek egyszerűen tudnak felülni. Itt mindig kint állnak a liftkezelők, általában ketten és rakják fel a kicsiket. Mi itt viszonylag korán el mertük engedni a fiúkat egyedül.
Ugyanennek a liftnek a tetején van egy hütte ami elég jó, de bent sajnos folyamatosan dohányoznak, így gyerekkel érdemesebb kint maradni. Az egyik oldalon üvegfalas, az nyújt némi komfortot. Amiért még jó ez a hely, többször megengedték h. itt hagyjuk a hátizsákjainkat - hiszen az ember gyerekekkel több cuccot visz-, és akkor sem dobtak ki, ha termoszból ittak teát.
Mi Lungau bérletet szoktunk venni, mert így a régió négy síterepére mehetünk, az időjárástól függően. Ez dec. végén, és januárban fontos szempont lehet.Az ára talán 8 Euróval több egy 6 napos bérlet esetén.

Jó síelést!

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.11.10. 10:41
Ez egy M7.0 EPS. Az első gépre gondoltam én is. Gyakorlatilag az egész bakancs orr fogó profil a talp résszel együtt csúszik oldalra, és a kis műanyag fülek csak akkor engedik kifordulni a cipőt, ha már véghelyzetben van. 1 cm az oldalirányú elmozdulás, ami persze a rugó ellenében történik. A fisheres kereskedő ismerősöm szerint Németországban népszerű ez a márka, és használati körülmények között nem teljesít rosszabbul a Tyrolia rendszerű kötéseknél.

BL
Előzmény: (maci-laci 73184)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.11.09. 21:39
Sziasztok!

A kilenc éves fiamnak most vettem egy Völkl 130 cm-es lécet. A szettben Marker kötés van. Eddig mindig Tyrolia kötéseink voltak. Működés szempontjából a Marker másnak tűnik. Van valakinek tapasztalata róla?

Üdv.: BL
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.11.08. 16:15
Szia Andris25!

A negyedik szezonomat kezdem el egy Dalbello ZS4-es cipővel. Annak idején több tucat órát töltöttem el a próbálgatással, és végül e mellett döntöttem. Akkor nekem a név csak annyit mondott, h. az olasz válogatott ezt márkát használta. Az enyém 80-as flex indexű, és teljesen elégedett vagyok vele. Évente kb. 15 napot töltünk pályán, ez talán kicsit több az átlagosnál. A ZS4-nek mindössze annyi konstrukciós hátránya van, hogy az első csat előtti "gát, szélfogó (ami elvileg védené a csatot)" túl kicsi, ezért nagy esésnél képes a csat letörni. Nekem már kétszer sikerült ezt előadni, de tudtam pótoltatni a csatokat. Gondolom a fejlesztés során ezeket a hibákat kiküszöbölik.
Sok havas leejtőt a teszteléshez!

Üdv.: BL
Előzmény: (Andris25 73040)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.10.20. 19:25
Szia Hkapeszi!

KB. tucatszor voltunk Lungau régióban. A családunk egyik kedvenc helye, főleg karácsonykor. Nekem is három fiam van. Többször laktunk az Urbanhof apartmanházban (http://www.sbg.at/pension.urban/anreise.html) St. Michaelben. Autóval, vagy síbusszal könnyedén elérhető a környék négy pályarendszere. OT van a legtávolabb, az 30 km.
Az idén lekéstünk (szept. 15-én), és a téli szünetben már nem volt szabad hely. Tavaly 90 Euró/éjszaka körül fizettünk.
Ami még jó lehet, hogy St. Michaelban van egy információs iroda. Ők ajánlják a környező magánszállásokat is. Azok esetleg olcsóbbak lehetnek, de az idén nagy csodára ne számíts!

Üdv.: BL
Előzmény: (hkapeszi 71798)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.10.02. 23:00
... egyszer Twengben bemértek 78-al, egy a nálunk a 80-as években betiltott radarpisztolyhoz hasonló kütyüvel, egy bokor mögül (ahogy itthon szokás). Teljesen be voltam sz....va, hogy most mi lesz, de 20 euró helyszínbírsággal megúsztam. Úgyhogy csinján a ménessel...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.