Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kolzol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2015.12.12. 17:58
Berletarak... Chopok eves berlet idoben megvasarolva 200euro volt... Ezt soknak nevezzuk???
Ma csodas 10cm termeszetes ho volt a palyakon - kora delutanig alomsizes volt!!! Utana azert kopott :)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Grúzia
2015.11.25. 21:23
beleugatni a világért sem akarok, de az ABS honlapján ott a dokumentum ami megengedi h a patron feladd csomagban. az más kérdés, h ezt minden légitársaság elfogadja-e... elvileg a IATA-nak megfelel.
Előzmény: (Heliski 184260)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2014.11.03. 18:09
Mattersurg nekem is meglett... hasonló paraméterekkel csak még szept végén. én fizetem, mert ha esetleg vmikor megállít télen a rendőr (évi 3-4 szokott lenni gyorshajtás végett:-) és megnézi a rendszerben akkor nehezen fogom elmagyarázni h az nem is úúúgy volt:-)
határ - Bécs autópálya teleszórva trafival oda-vissza érdemes figyelni.
BTW trafihunter jellegű alkalmazás nincs az osztrák traffipaxokra? legalább a fixekre? Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2014.10.23. 21:54
Mi a 3 napos berletet korabban atirattuk pentek-vasarnapra mert mara tenyleg cudar idot josoltak. Be is jott... De holnaptol minden parameter adott:)
Robin- jajA... Mult het vegen a gloki hochalpenstrassen meg rovid-rovidben tekertem 2500men 4 nAppal kesobb meg 1300on a szallasnal lapTolni kellett a kocsit a hobol. Evszakugras...
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.11.20. 14:00
csak jelezném h Turracher Höhe is megy:-) s a következő 4 napra szakadó hóesést mondanak:-) jelentsen ez bármit is... megnézzük:-)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.11.13. 10:00
Die Turracher Höhe startet bereits in die Wintersaison. Ab Donnerstag (14.11.) geht der Wildkopflift und ab Samstag (16.11.) die Zirbenwaldbahn in Betrieb!

Während sich andere Skigebiete noch im Winterschlaf befinden, läutet die Turracher Höhe schon ihr großes Saison-Opening ein: diese Woche geht im schneesicheren Skigebiet inmitten der Region Nockberge der Skibetrieb los, sprich: der Wildkopflift geht ab Donnerstag (14.11.) durchgehend und die Zirbenwaldbahn ab Samstag (16.11.) an den Wochenenden in Betrieb.

:-)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.10.05. 10:26
igen :-) sajnos pont az a fél óra ami sok... (a fél óra egyébként 40-50 perc...)
és a költségvonzat.
sch kemp 1200 Eur, plsz 2 felnőtt SSSC, 2 gyerek Ski Amade...(ne számold ki:-)
vrs: Murau 600Eur kemp - 4 bérlet 900 EUr.
OK tudom almát körtéhez hasonlítunk... (pálya km, lehetőségek, színvonal stb)
idén kicsit kevesebbet leszünk kint, s nem éri meg a Schladming... de ígérem visszatérünk:-)
Előzmény: (Stani 161186)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.10.05. 10:20
fürdés: minden kempingben IDEÁLIS zuhanyzó/fürdőblokk van - gondolj bele a verseny a téli kempingek között szinte csak a fürdő adottságaiban van. a fű mindenhol egyforma.
villany - 16 amper - ára drága 0.4-0.8 Eur /kwh utólag év végén fizetve
gáz - vagy bekötsz a hálózatra (ott adnak mindent) vagy palack - (itthonról 22kgos propán - tizenpárezer HUF, kint 33 kgos kb 77 Eur. )
"és ott fűtötök???" a kedvenc kérdésem...
Tudod mi szeretünk sízés után megfagyni...
lakókocsi 10 légköbméter - 4kw os GÁZ kazán... otthon 300 légköbméter 24 kw os kazán... volt már h 34 fok volt a lakókocsiban hajnal 3kor mert valaki 7esen (max10) hagyta a fűtést. villannyal fűtve a gatyád rámegy. profiknak távirányítású a fűtés és a határról kapcsolják be sms-el... mire odaérsz már meleg van. a határ a csillagos ég árban és igényszintben egyaránt.
bérlés - jellemzően ezek privát lakókocsik. de találsz 1-2 bérelhetőt is érdemes a kempingek honlapját megkeresni, vagy itt is van 1: http://www.schladming.hu/
javaslom mielőtt belevág vki ebbe a szakágba béreljen ki 1 lakókocsit helyben pár napra, h ne érje nagy meglepetés. mi imádjuk szezonbérlettel kombinálva ideális. ha praktikák kellenek akkor szívesen mondom a tapasztalatokat.
Előzmény: (Traveller 161183)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Chamonix
2013.10.05. 10:11
s ha freeride akkor meg kell venni a bibliát:
http://www.amazon.com/Mont-Blanc-Aiguilles-Rouges-Skiers/dp/1904207278

s tolni Neki... (s megpróbálni életben maradni, mert a könyvben vannak utak ami csak 6-7 évente megsíelhető... szóval nem az a story h kimegyek és lejövök). van olyan út ami nem is bonyolult, de az elmúlt 4 évben (kb 20 CHXben töltött nap során) még nem sikerült olyan viszonyokat kifogni, h megcsináljuk. sok másikat igen.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Chamonix
2013.10.05. 10:03
Nem lesz egyszerű válaszolni..

szállás tekintetében CHX a szuper 5 csillag és a turistaszálló között minden van.... ez utóbbiból kiválló ajánlatok vannak a neten.
időjárás??? - lsd időjárásjelentés. érdemes a helyi előrejelzésre rákeresni és komolyan venni amit ott leyrnak. Jan lehet napsütés de akár 100km szél hóvihar is.
bérlet. - elég sok elemzés van már erről ebben a fórumban... ha oda megy az ember sztem a teljes bérlet kihagyhatatlan, hiszen a Midi vagy a Argentier felső lift csak azzal járható. árak neten.
a HOL síeljek kérdésre is megtalálható a válasz lent... KOMOYLABB pályán kívüli akciókhoz ajánlott a magashegyi tapasztalat és a full felszerelés (beülő, mentőeszközök stb).
útvonal Svájcon keresztül, de készülj fel h a vége egy komoly hágó ami havas lehet.. ha szutyok időt mondanak akkor Olaszo - MT Blanc alagút - árban húzós...
talán ha specifikusabb kérdéseket teszel fel egyszerűbb válaszolni.
a kuloar.hu - n van 1-2 chx beszámolónk, mert a csapat egyik kedvence ez az offpiste paradicsom
Előzmény: (varia2000 161168)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.10.02. 21:27
Igen a telepített lakókocsi valamennyire "bezár" ha mondjuk egy ssc-d van mellé, pláne h "közeli" helyre akarod telepíteni...
viszont van 3 nagy előnye:-)
1- nem kell sohasem pakolni, mert minden cucc kint van, egy tanult kolléga azt mondta, hogy Ő csak alsógatyát pakol síeléshez...
2 - mindegy mikor érkezel és mikor távozol... mi jellemzően éjfélre érünk ki (gyerkők alszanak a kocsiban) s "csak" át kell feküdni az ágyba.
3- ugye ha 2felnőtt 3 gyerek kombóban sokat mész akkor a hüttejáratok nem annyira olcsók:-) nah nálunk pénteken az ételfutár meghozza különböző kajákat és a lakókocsiban estebéd/vacsora dőzsi-habzsi van 1 mikó segítségével. ez nem minden szálláson oldható meg.
meg hát ugye a lakókocsizás az "szerelem" is kicsit...
persze egy talponsielos partyhangulat nehezen megvalósíthatő egy elősátorban... bár láttam én már egyet s mást:-)
Előzmény: (Sörapu. 161110)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.10.02. 19:58
2 évig ssc bérletem volt, s egy letelepített lakókocsim Schladmingban... a kezdeti kiadásokon kívül, mivel céges autóval toljuk 0 Ftba került 1-1 hétvégi síelés:-) nagy előny...
az ember elkezd a szezon elején agyalni, h megéri-e majd idén szezonbérletet venni... amit én tapasztaltam, hogy ha már megvan a bérlet akkor az egy extra plussz motiváció, hogy menjen az ember síelni. s emiatt térben és időben is kinyúlik a szezon =tavaly a bérlet érvényességének első napján (nov 1 utáni 7végé Kaprun) és az utolsó napon is (május 1 Mölltall)síeltem vele. szóval ha bérlet van könnyebben megy az ember, sokkal könnyebben. pláne ha a szállás is meg van oldva:-)
hátrány, hogy az ember "be van zárva" egy országrészbe, ami ugye elég nagy az ssc v a topski esetében, de mondjuk nem szívesen megy ilyen bérletekkel a zsebben a Dolomitokba síelni az ember, még ha egy társaság hívja is... hiszen ha van a szezonbérlet miért vegyek máshová napijegyet.

idén nálunk bizonyos indokok miatt (nem fórumtéma) nem ssc és schladmingi kemping lesz, hanem Murau és ottani kemping. jó 30-40 perccel közelebb van, viszont nem SSC szintű terepen síel az ember.

1 szó mint100 én csak ajánlani tudom, csak okosan ki kell találni melyik az a bérlet ami "megéri". de ha van bérlet úgyis 20-30%al többet fogsz menni síelni, mert pörgetni kell a napokat. a letelepített lakókocsi - szezonbérlet kombót én csak javasolni tudom mindenkinek aki komolyan gondolja. sokan csinálják ezt csak nem fórumoznak. pl a schladmingi kempingben 4-5 magyar lakókocsi van, Muraunál 10 körül.
Előzmény: (Traveller 161101)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2013.02.15. 13:49
voltam vagy 4 napon keresztül arra most.
1- a hegyoldal is fizetős, onnan nem sokat látsz.
a legtutibb hely ár érték arányban a Funcurve - zöld tribün.
napijegy ha elfogy akkor bukó... de a fekete jegybusiness működik a jegyeladó helyek előtt.. .bár mondjuk ffi slalom napra sztem aranyárban lesz a jegy.
parkolás:
be sem engednek Schladmingba... előtte nagy parkolóban kell letenni a kocsit onnan megy be a busz. ha mégis bejutsz szinte lehetetlen parkolót találni. amit javaslok, h a Zirngast kemping parkolójában talász helyet. bár az lehet elszállítós is...
király a hangualt.
ha segítség kell keress.
Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.18. 11:15
azért ott a komp is... nem egyszer mentem át vele síelni délutánonként, igaz így a síelés ára jelentősen emelkedik... de ugye ez már egy másik topik kérdése, hogy egy komppal való 6 perces út miért is kerül több ezer forintba...
Előzmény: (clay 146778)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2012.12.13. 11:29
Orvos tud igazi segítséget mondani, de nézzünk amit tudunk:-)
személy szerint a Sote-n végeztem (gyógyszerészként) és igencsak körbejártam a témakört.
MR kimutat mindent. de azt beszéld meg egy orvossal is...
re szalaghiány - én személy szerint elülső keresztszalag nélkül síelek 1 térdemben -teljes szakadás(nekem semmiben nem hiányzik).
amit mondtak ha így akarom nyomni:
- aszfalton futás felejtős, foci tenisz, kézi és hasonló talpletapadós sportok szintén.
- MINDIG kondiban kell tartani a térdet. úgy mint a Husky-nál nem lehet kihagyni edzést. Heti 3szor kell csinálni vmit (futás, bicó).
én személy szerint térdvédővel síelek Bauerfield - ilyet látsz a kézislányokon. ez a legtutibb OEP 2évente 1et támogat TUTI cucc.
síelésben a szalag hiánya nem gátol , pedig elég extrémben nyomjuk lsd kuloar.hu

IGEN IGEN így gyorsabb a porc kopása... idővel pótolni is kellene a szalagot, de ez már más téma.

szóval röviden - kondiban tartani, bemelegíteni MINGID, jó térdvédő és tolni BÁRHOL amit bevállalsz.
kb így.
egy nemrég megrendezett konferencián említette egy dokibácsi h Hullit (vagy hogy hívták a holland focistát) is szalag nélkül nyomta a karrierje utolsó éveit. Pedig a fociban jobban kell az a szalag mint a síben.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2012.02.03. 16:29
amikor a nightrace van (40.000 nézővel) olyan hibátlanul lehet síelni, mint bármelyik másik napon. Este mikor jössz le a hegyről már más a helyzet, mert át kell vergődni a tömegen magad, de napközben észre sem lehet venni a fennforgást, kivéve a parkolási anomália 1 napig. (előtte és utána nap is tökéletes parkolásilag is). Szerintem tudnak annyira, h megoldják a kérdést. a nagy kérdés, h a planai központi kabinos liftjével fel lehet-e majd menni, ha nem Hochwurzen van a masik 2 hegy még mindig ott van. Ez a hely nem a bénázásról híres, szóval szerintem ne aggódj Z
Előzmény: (krilin 133075)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Chamonix
2010.11.04. 15:49
ha valakinek van ilyen eladó bonus napijegye szóljon bátran átveszem. Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2010.09.19. 17:42
igen az a pálya is kinyitott:-) mondhatni a saját kis pályám volt ma úgy fél10-ig:-) mert a versenyzők oda nem mennek:-) kellemes volt a 20 centi porhó ami még tegnap este esett. csodálom, hogy ilyen kevesen vannak, pedig még jóval olcsóbb mint ősszel/télen. Alig vannak és leégtem úgy süt a nap:-) csak ajánlani tudom ezt a helyet.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.10.27. 16:39
válaszok: venediegeren igen voltunk kiválló túrasí célpont. sok leírás van a neten németül. több útvonal is létezik minegyiknek van előnye hátránya.
a hétvégén cimbik voltak kint a tátryban a hó még csak 2000 felett volt alkalmas túrasízésre. egyelőre ami volt az kissé elolvadt várakozó álláspont van egy darabig.
az aktuális helyzetről hamar beszámolnak az ide vonatkozó blogok is...érdemes figyelni őket és ötletet meríteni pl venedieger.
a miénk https://www.kuloar.hu
a másik csapaté https://www.foka.blog.hu
Üdv
Z
Hajráf kuloar.hu
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Donovaly
2009.09.23. 12:43
egy kérdés:
napijegy érvényes megelőző nap 15 órától

Akkor ez azt jelenti, hogy szombati jegyet veszek pénteken 14-59kor az érvényes lesz a pénteki esti síelésre is ugye? - hiszen a jegy ÉRVÉNYES 15 órától mindenféle egyéb megkötés nélkül...
Csak a felreértéseket elkerülendő.
Más - a minap jöttünk haza Szloviból ahová én személy szerint nagyon szeretek járni (éppen a zűrös napok egyikén) és a trafipaxlistára nyugodtan minden egyes települést rá lehetett volna tenni:-( remélem ez nem lesz szokása a helyi közegnek, van infótok?
Z
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.