Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kolzol által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.16. 11:45
Idén legalább ötször voltam a síparkban. Szerintem arra fantasztikus a hely, hogy az ember kellemesen síeljen egy fél napot, egy estit, de kezdők akár többet is. Jó hely az én úgy gondolom! Én mindenkit akinek van ennyi mersze csak bátorítok, hogy csinálja ugyanezt Machu után. és ha nem tetszik a kölcsönzői üzletpolitika és soknak látod az árakat: szerintem nyiss egy kölcsönzőt egy kuckóval az Övék mellett... vedd az enegriát, fáradságot és tőkét és csináld meg. de ha ugyanilyen sípályát építesz mint Ő én most itt megígérem Neked, hogy Hozzád is ellátogatok évente ötször. EZ A PIACI VERSENY (én így gondolom). Hidd el én is soknak tartom a hüttében az 500Ft-ot a sültkrumpliért, de ez van. Volt szerencsém Tignes-ben is síelni az idén ott 8 eur volt 2 főtt tojás:-(
Hajrá sípark! hajrá https://www.kuloar.hu !
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.15. 08:03
Lomnicon van egy nagyon komoly fekete pálya fent a nyeregben és vannak lent piros és könnyed kék pályák. Hotel tekintetében mi a Sasanka-t szoktuk használni 13 EUR most, de ha egy kicsi luxusra vágysz soha nem látott árak vannak a Lomnici 4 csillagos hotelben is. WWW.vt.sk
A jegyekre (bérletekre) is komoly akció van. A tátrában nagyon kevesen vannak szinte kihatlnak tűnik egyes részei, mert az ukránok, oroszok, lengyelek is ugyanazt élik meg mint mi a forinttal, csak náluk sokkal vadabb a helyzet, így nem mennek a Tátrába. Az árak pedig a Lomnici hüttében osztrákosra vannak mérve euroban. A faluban az árak normalizáltak, pláne így hogy leolcsóztak sok sok mindent. PL a 4 csillagos szállóban (de Ótátrafüreden az 5 csillagos is) 33 euro... ha 6 napra foglalsz ingyen adnak síbérletet. Durva... egy-két idei tátrai freeride cikket olvashatsz a https://www.kuloar.hu -n Üdv Zoli
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.11. 21:17
https://www.ridehouse.hu - oktatás Dávid:-) ajánlom! mi itt szoktunk aludni, SUPER
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.03.09. 22:04
super hó van odakint. Minden lift megy. csak ajánlani tudom. hétvégén kiruccantunk.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.02.24. 09:47
Hétfőn és kedden reggel voltunk fent túrasível és Mindenkinek aki túrasízik csak ajánlani tudom a parkolótól a nhh-ig az útvonal csodaszép és igazán kiválló a hó:-) Zoli
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Bánkút
2009.02.21. 07:25
a napijeggyel egész nap síelhetsz korlátozás nélkül. A 900-as jegyből pedig lyukasztanak, ha elfogy akkor veszel újat. ha gyalogolsz nem kell jegy. ha kezdő vagy nem érdemes a napijegyben gondolkozni szerintem.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.02.20. 08:24
sokan offpiste síre szerelnek freeride túrasí kötést...
lássuk: egy túraléc könnyebb, egy hagyományos sí általában keményebb. Szerintem egy jó sí egy túrakötéssel OK. (Nekem is ilyen van direkt összerakva a másik túrasím mellé, mert a túrasí porhóban általában keskeny.) Számíts rá, hogy ha a sí túl széles nehéz lesz rá fókát találni, illetve drága lesz. de használt túrasít párezerért kapsz kötés nélkül.
Másik kérdés a bakancs. hagyományos bakiban is lehet nyomulni szinte gond nélkül. egy jó túrasíbaki azért könnyebb és kényelmesebb.
Sóval kompromisszumokkal jó megoldás a gondolatod. Ha nincs még túrasíkötésed tudok egy olcsó 404est 30 kilenc tizenkilenc 6325
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Donovaly
2009.02.12. 08:16
többször voltam idén Donovalyban (mert a gyerek mégse tanulhat 3 évesen a Lomnici nyeregben), és máshol is Szlovákiában. A kutyaszános parkolós anomália azért egy kicsit túlzás volt. meg is írtam a lent említett mail címre azonnal egy nem éppen kellemes de kulturált levelet. annyit azért illene egy EU tagállamban ahol euróval fizetünk megtenni az illetékeseknek, hogy válaszra méltatnak....persze ez Donovalyról szól és nem pattyskirol. hajrá pattyski:-)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Donovaly
2009.02.04. 10:07
Tibike
sajnálom az autót és pláne Titeket, csak okulásul mi volt látható ami ennyire hiányzott vkinek?
Mert ugye semmit sem lehet a kocsiban hagyni nem megvalósítható, hacsak nem síruhában utazol oda-vissza, nem viszel semmit az útra és akkor még a különböző síkről amit a várható hóviszonyokhoz igazodva az ember betesz az autóba nem is beszéltem... (mondjuk egy egyterűben ahol semmi nem lezárható:-(
Köszi
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Bánkút
2009.02.04. 09:58
A Bálványon (azaz a bánkúti parkolótól 400 méterre) lehet szánkózni és a megfelelő tarifa ellenében a felvonó is használható szánkósok részére.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2009.01.19. 09:30
Hétvégén voltunk kint és kellmes körülmények voltak. Nem volt életem síelése, mert nagyon hiányzik a természetes hó. Igen jó alap van a pályán, de sajnos délutánra sok helyen kifirnesedik, ha most mennék előtte éleztetnék egyet mindenképpen. minden pálya megy (1-2 kivétel) és 0 sorállás. a Ridehouse-t csak ajánlani tudom (mi reuppertingben voltunk és kellemes hangulatban jöttünk haza:-))
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Bánkút
2009.01.14. 14:24
elmesélhetek egy esetet?

Tignes ben történt 2008 decemberben.Azon a síterepen ahol olimpiát rendeztek és februárban világbajnokság lesz.
reggel kimegyek a lifthez EGY LIFT SEM MEGY, fél napot egészen pontosan délig várok mire beindítanak 1 (egyébként ingyenes) tanulóliftet, majd Du 3 körül beindul egy másik lift is. túl sok volt a hó... 5ös lavinaveszély... szerintetek visszaadták a jegyemnek az árát? pedig kértem...igaz nem csináltam felvételt, de a honlapon az szerepelt, hogy OPEN. lehet szavazni...
Szerinted a francia síiskola délelőtti oktatásának visszaadták az árát? (pedig az oktató egy percet nem oktatott). Lehet erre is szavazni.
Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
Topik: Bánkút
2008.12.30. 08:46
igazán elkeserít, hogy az összefoglalóban meg sem említik Bánkutat... pedig ráférne a síközpontra...Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.24. 08:17
megjöttünk fantasztikus volt ismét. 3 napig olyan hóesés volt, hogy 5ös lavinaveszély miatt nem jártak a liftek (csak 1-2 lift), de utána 3 napig álomporhó a másfél méternyi friss hóban... kuloárokkal tarkítva. ha valakinek infó kell kérdezzen bátran. Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.07. 20:29
ha kombinált bérleted van első nap reggel átautózol ValDIsere-be és onnan 2 felvonó plussz egy nagy csúszás Tignesbe. Vissza uez fordítva. ValDIsereben van ingyé parkoló. Z
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.02. 22:24
Egy rövid komment: Off piste sízés - kötelező pieps (SZerintem legalábbis)ér 50ezret az élet vagy sem ennyi a kérdés... (persze ennél komplexebb a dolog, de ha lett volna pieps nem szondával keresték volna a delikvenst sem a fényképen). Szerencsére nem történt tragédia.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.01. 08:49
A vasarnap alom volt Kaprunban a sokat emlegetett fincsi alapra esett 30 cm friss porhó. Frenetikus volt...
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.01. 08:47
szia
ott meg nem voltam, de dec 13-20 ott leszunk. egy masik reszen voltunk ami nagyon tavol volt a kozponttol. azert ezt valasztottuk, mert nagyok kozel van minden komoly felvonohoz es lifthez es a kozpontban van. ird meg mi erdekel es majd jelentek:-)
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.11.20. 23:49
azért a viamichelinnel érdemes óvatosan bánni, mert pl simán kiír olyan hágókat amik zárva vannak... és akkor lehet áttúrasízni és húzni a kocsit magad után.
Mi Svájcon át voltunk tavaly CHX-t utbaesik ha jó az idő és nyitva van a hágó ha nem még 100 kilcsi kerülő aupályán. Svájcon keresztül jóval olcsóbb mint Olaszo és az alagut, de egy picit hosszabb.
Szerintem is elég Tignes bérlet. Én 1 napra vettem kiegészítést az azért megéri....
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.11.20. 23:45
Andrea
Volnál szíves küldeni egy linket ahol ezt a swiss passt meg lehet tekinteni. Én böngésztem a Netet és ilyet amilyet Te mondasz nem találtam csak kb négyszer ilyen drágát.
Genfből egyébként vannak egészen jó társaságok akik elvisznek viszonylag olcsóért CHXbe vagy pl Tignesbe, de sajna az idő rettenetesen sok így hogy napközben kell repülni.
Azt hiszem maradok az autónál vagy a mávnak elég kedvező árai vannak euronight vonatra. péntek este indul és szombat reggel ZH-ben vagy, 10re a sípályán. Igaz nem repcsi de fele ennyibe kerül. Z
Várom a 8500 forintos linket...
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.