Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lucky Luck által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lucky Luck
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.02.23. 15:03
Az árakról annyit, hogy szerény véleményem alapján nem hinném Franciaország oly olcsóságát, íme
egy példa: vegyünk mindkét helyen egy elitebb helyet. Ausztriában legyen ez mondjuk Kaprun
(zell am see, Kitzsteinhorn,kaprun), és a franciáknál Courchevelt, amely a 3 völgy sírégióhoz
tartozik (Meribel stb). Itt főszezonban egy 6 fős apartman 290 000 ill. 320 000 ft (8nap/éj).
Mindez Kaprunban 160 000 ft ! (8nap/7éj). Ja és annyit, hogy a kapruni 10 négyzetméterrel nagyobb!
(egyébiránt mindkettő háromcsillagos).
A kaució a francia szállás esetében 200 euro, míg az osztráknál 75 euro ! 6 napos síbérlet felnőttnek
kb. 143 eurot jelent, míg gyereknek 71-80 -at. Ugyanez a francia példánál 170 ill. 125 euro.
Ehhez még hozzájön a toronymagas benzínpénz, amit fizetnünk kell, ha Fo.-ot választjuk. Tapasztalataim
szerint ny-i szomszédunknál a bevásárlás (étel, ital stb) is sokkalta olcsóbb mint a franciáknál.
De szintén ez a helyzet egy éttermi ebédnél, pl. a pálya széli vendéglátóegységekben.
Tehát most kérdezem: melyik is az olcsóbb ??
Azt meg csak így utóljára jegyzem meg, hogy a franciáknál hiányzik az osztrák "Gemütlichkeit".

Lucky Luck
Lucky Luck
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.02.22. 21:46
itt arról van szó, hogy nem egy egynapos kiruccanásról volt szó, nem is az elő v éppen az utószezonba, s nem is egy párpályás helyre !!!!!! 130km-es tereptől azért már talán az ember várjon is el valamit, tudom arról nem tehetnek, hogy ilyen enyhe volt az idő, de eső után az a legesleg minimumabb dolog, hogy az üléseslifteket letörlik, ahol pedig áll a víz (pálya alján) azt megpróbálják kiszivattyúzni vagy netalántán elvezetni. ezenkívül esetleg a hóágyúkat nem nappal, hanem éjszaka üzemeltetni.
de ha már nappal teszik, akkor ne a főbb pályákon, vagy legalábbis ne azoknak a közepén.
Írtad hogy a butaságot írtam, lévén a hó nem tudja h hova esik. Ez kétségkívül így van, de mi emberek, ellenben a hóval, tudjuk h hova esik, így megpróbálunk olyan helyeket választani, amik mikroklimatikusan igencsak jól állnak, pl sok hó esik, az átlagnál hidegebb hely stb stb.
Egyszer hasonló körülmények között síeltem Garmischban(igaz 6 napból csak 2 volt ilyen), igaz az áprilisban volt és a pályáknak csak az egyik részét érintette, hiszen 2000m-tól hó esett, de az alatt az eső. amikor viszont elállt, akkor az volt az első, hogy a libegők üléseit letörölték, s ahol szükség volt rá onnan a vízet elvezették..... erről ennyit.

Lucky Luck
Lucky Luck
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.01.28. 22:16
Villar de lans:(((

Nos Franciaországot valahogy sohasem szerettem, mármint sízés szempontjából. Egyrészt baromi messze van, másrészt igencsak drága. Hóbiztos pályák meg inkább 2000 m felett vannak, míg Ausztriában 1000m alatt is tudják garantálni
a havat. Meg a francia pályák, kővesek s ez akkor amikor kevesebb hó van igencsak nagy hátrány. Hisz az osztrák pályák többsége füves, így ha esetleg kopottabb a pálya akkor max a fűre megyek rá attól meg sok baja nem lesz
a lécnek. na jó! zöld lesz esetleg! ellenben ha kőre, sziklára, hát az már nekem fáj, nemhogy a lécnek. Tehát tavaly barátaink beszerveztek egy francia síútra s mivel rendkívül olcsó volt ezért úgy gondoltuk, hogy hosszú út ide vagy oda, de belevágunk. Utunk során végig mindenhol nagy hó volt, különösen Tirol felé közeledve, tehát úgy gondoltuk, hogy egy nagyszerű egy hét vár ránk. nem így lett.
Villar de Lansba /ez a síhely/ érkezve ugyanis meglehetősen enyhe ,borongós idő fogadott
minket. Lent a völgybe 1200m-en szinte csak foltokba volt hó, de biztuk abban, hogy
fenn jobban néz ki /kb 2100m magason/. Másnap reggel monoton kopogásra ébredek, hát esett
pontosabban mondva zuhogott az eső, ez lett volna az első sínapunk, de nem lett belőle semmi... Még a városban se tudtuk sétálni ,mert tényleg úgy szakadt... mint később kiderült a hegyen sem volt ez másképp, igaz ott nem 11 fok volt, mint A völgybe hanem "csak" 5 ... másnapra viszont szerencsésen elállt, így indulhattunk ki sízni. az alsóbb pályák nem mükődtek de a föntiek igen. Kész akadály versenyre emlékeztetett az egész, kőveket kerülgetni a pályán, alul a felvonóknál meg a tócsákat.. A másik az, hogy az üléses lifteket nem törölték le, s így egész nap vizes s...el síztünk! nem kívánom senkinek.
5. napra szerencsére normalizálódott a helyzet, minuszok jöttek.... legalábbis azt hittük, hogy igen. hát az igazat megvallva visszasírtuk az enyhe napokat, mert a nedves hó valósággal ráfagyott a pályákra. aznap elég sokszor
láttuk a hegyimentőket.... 6. nap:beindították a hóágyukat, melyek közül egyesek délelőtt is mentek... szintén kellemes jelenség...
főleg úgy hogy üzemben lévő pályákon tették mindezt. s mindez egy 130km-es páylarendszerrel rendelkező terepen... elgondolkodtató. pedig én már sok mindent megéltem, főleg anno a cseszko sípályákon de ennyire lehangoló s negatív még az se volt ! Ennyit Franciaországról, én inkább maradok Ausztriánál, abban eddig sohasem csalódtam. De egy jó tanács: ha franciába mész, akkor mindenképpen olyan helyet válassz ahol gleccser is van ! ott csak nem olvad el a hó....
Lucky Luck
Lucky Luck
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2003.01.25. 19:39

sziasztok ! múltkorokban st pöltenbe akadt dolgunk s így jutottam egy általam még nem ismert síterepre alsó ausztria nyugati felében, a honlapja https://www.arralifte.at
szerintem yo kis pályák vannak, szuper hangulat s mérsékelt árak! csak az a baj, hogy nekem messze van, de hát ha már st pöltenbe voltam akkor miért ne menjek oda hisz onnan nincs oly messze
Lucky Luck
arralifte.jpg
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.