Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

werisch által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Reiteralm
2007.02.06. 19:18
libella!

Végignéztem a képeket, de Rohrmoost-nem találtam.
Ezeken a pályákon emlékeim szerint összefüggő volt a hóréteg, de olvadt és tapadós volt. Mi csak átsiklásra használtuk a kék pályákat. A pályán kívül sokhelyen kilátszott a fű.
Egy képet találtam ami az új Planai-8-er felvonóból készült és a Planai-alsó dombok láthatók rajta. Kb ilyen a rohrmoosi lankás rész is.
Planai-8-er-Goldenbahn.jpg
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Reiteralm
2007.02.04. 14:36
Sziasztok!

Tegnap értünk haza DachStein-Tauern régióból. Annyi jó pálya és elegendő hó volt, hogy nem gyöztünk egyik pályáról a másikra menni. A négy hegy közül csak hármon voltunk. A Hauser Kabling-ig már nem mentünk egyszer se. Reggel mindig a Reiteralm-on kezdtünk és néhány csúszás után mentünk tovább a következő hegyre.
Csak a felső pályák sielhetők jól ott van is hó. Alul a roormoosi kékpályák még használhatók, de lejjeb, már nagyon olvadt a hó. Utolsó nap feb 3 szeles idő volt fenn hóesés alul eső, délre kb elállt a hó és eső.
Majd teszek fel néhány képet is csak kicsinyitenem kell mert túl nagyok a feltöltéshez.

Hi werisch
Reiteralm3.jpg
Reiteralm2.jpg
Reiteralm1.jpg
Alul-nincs-Ho-1.jpg
Alul-nincs-Ho-2.jpg
Felvonobol.jpg
Planai-fenn.jpg
Reiteralm-Finale-Grande.jpg
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.13. 17:52
Lackó ilyenkor már kint szokott lenni Koralpén, reméljük most is ugy van. Ő tudna igazán jó hóhelyzetet irni ide nektek.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2007.01.13. 17:37
Kedves Sibarát!

Ha jól látom lyrics ezt a kérdést 1 évvel ezelőtt tette fel és ha minden igaz 2006 márciusában el is ment oda.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Hochkar
2007.01.08. 21:01
Hi Sibarát!

Megnéztem ezt a Valmeiner 1800-at. Egész jónak tünik igy első látásra. Én is márc környékén goldoltam Fr.országra. De most szerintem az eredeti topikról kéne beszélnünk. Hochkarról mostanság jó hirek érkeznek a viszonyokhoz képest. Fontolgatom , hogy meg kéne ejteni valamikor két három napra mostanság.

Hi! werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Lavina
2007.01.04. 21:23
Sziasztok!

Felélesztettem ezt a régen használt (1éve)topikot, bár mostanság nem valószínű, hogy lavonákról irjon valaki, de reméljük a közeljövöben megjön a havazás és mint tudjuk az lavinaveszéllyel is járhat.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Hochkar
2007.01.04. 21:01
Hello Sibarát!

Hogy merre sielek az a hótól függ no meg az idömtöl. Ebben a szezonban még csak Praebichl-ben voltam, de szeretnék feb végén márc elején DachStein-west -en vagy Ski-Amade valamelyik területén sielni. Jan-ban egynaposokra Semmering, Stuhleck. Ki szeretnén próbálni végre Fr-országot is, de nem tudom , hogy mikor. Szeretnék Szlovákiába is eljutni, no meg Koralpéra Lackóhoz. Közben megyek Marokkóba is feb közepén (nem sielni!). Kb ennyi lenne a terv, de nem tom mennyi valósul meg ebből.

Legfontosabb az, hogy HÓ HÓ HÓ legyen!

Helló werisch!
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Hochkar
2007.01.03. 19:51
Szia Síbarát (Feri)!!

Megnéztem a képeidet a honlapodon. Most is, mint mindig baromi jók a képeid. Dec 27-jan 1. között én is voltam Praebichl síterületen. Egy ülős felvonó müködött csak. Jeges, kevés hó délelőtt 7-10 perc sorbanállás stb. Azért a mostani viszonyokhoz képest elfogadható volt.
A függőhidas kép hol készült?

Szia werisch!
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Koralpe
2006.02.20. 21:37
Szia bpisti!

Ugylátom az irásod alapján, hogy nagyon jól sikerült a sítúrátok és meg voltatok elégedve Lackó oktatóval. Örülök hogy tudtam neked segíteni valamikor december tájékán. (én mondtam hogy jól oktat:::))
werisch
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2006.02.20. 21:15
Miért nem használod az itteni utvonaltervezők egyikét?
https://sielok.hu/utvonalterv.htm
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Koralpe
2006.01.30. 21:46
Helló Lackó!

Nem tok neked emilt küldeni, mert visszajön azzal, hogy betelt a fiókod. Légyszi töröljél belőle.
Köszi werisch ,mjad próbálkozom holnap is!
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Donovaly
2006.01.02. 11:24
Sziasztok!

Hát ahogy olvasgatom a rossz tapasztalatokat az uj felvonóval kapcsolatban elment a kedvem, hogy kiugorjak egy napra Donovalyba. Pedig eddig minden évben 2-3szor kimentem. Semmi infó nincs leirva sehol, hogy most éppen áll az uj felvonó. A webcameken eddig nem értettem azt hogy egyszer van sor egyszer meg senki sincs. Goldoltam (eddig...) , hogy tök jó lehet mert kevesen vannak, de most hogy leirták egyesek a tapasztalataikat nem merek elindulni, mert hátha aznap pont nem lehet sielni ezen az oldalon. Mellesleg nem tudom, hogy a mai nap miért nincs még webcam felvétel sem. Talán áram sincs???. Igy a bizonytalanba elég fölösleges elindulni, hiába írják azt hogy minden felvonó müködik, de ha odaérkezel akkor közlik veled, hogy müszaki hiba miatt ma nem fog müködni a felvonó. Valószínüleg amig be nem üzemelik a felvonót addig hibák tucatjai jöhetnek elő. Igy jan végére talán rendbe jön minden. Addig is vár At.
Ez az én véleményem amit persze nem kell elfogadni a hely nekem mindig is tetszett és tetszeni is fog.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Donovaly
2005.11.28. 20:37
Sziasztok!
Volt valaki itt a hétvégén. Milyenek voltak a pályák?. Szombaton még nem tudtam, hogy ide vagy Ausztriába menjek, de végül is Aut-ra esett a választásom.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.28. 20:24
Stani!
Stuhleck dettó ugyanaz volt mint Hirschenkogel. Reggel az autópályán (S6) 5-10 cm hó, sehol egy hókotró. Lassan tudtund előrehaladni. Igy kb fél tizkor ültünk fel a felvonóba. Kb fél kettőig szakadt a hó. A pályák sehol sem voltak kezelve. Az alsó csákányosok a négyes ülös és a felső csákányos felvonók üzemeltek. A felső csákányos végén láttuk az új pályákat de le voltak zárva. A legtöbben az ülössel mentek és azon a pályán jöttek le. Tömeg nem volt. Sorbanállás gyakorlatilag 0 perc. Du a parkolóban az autónkról 10 cm havat söpörtünk le igy legalább annyi esett ott tartozkodásunk idején. A mittelnél du-ra helyenként már kilátszott a fű, mert itt kb 30-40 cm ho volt amit a sok sielő és bordos széttolt. Alapjában véve kezdésnek nem volt rossz, bár én jobbra számítottam nyitásra....de sebaj két hét múlva megyek ismét Mölltálra.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
Topik: Hochkar
2005.11.20. 12:39
Hah!
A végén még tényleg november végén nyitni fognak Hochkaron.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.10. 18:31
Én sem értem, hogy mi a mecarás!?

Lecsatolsz, beszálsz és mész majd fenn felcsatolsz és kész is. Lehet hogy az alpincentertől induló GipfelBahn- ra gondolsz ami furcsának tűnhet mert hatalmas?
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.10. 18:16
Yes Én voltam

Rikító napsütés 10-12 fok meleg. Kora délutánra szétsielt pályák. Sorbanállás 11 óra tájban volt a legrosszabb kb 4-5 perc egyébként 1-2 perc. Csak a legmagasabban fekvő pályák voltak nyitva ill. a hüttétől lefelé induló egy darab, de a vége nagyon köves volt, így aki a lécét nem akarta a szezon elején agyonkarcoltatni az nem sielt ott le. A legjobban a fekete pálya volt sielhető kb 14-óráig. Alapjában véve szezon nyitásra nem volt rossz. Néhány képet tettem fel ide http://werisch.fw.hu
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.10. 17:59
Ha érdekel Karintiában és is tudok segiteni neked. Dobj egy mailt. Nem tom hogy kezdő vagy vagy haladó vagy nagyon jó sielő?
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.11.09. 18:49
Szerintem ilyen nagyon sok van. Ahol sok a magyar sielő, ott van magyar oktató is. Pl. Hochkar-Gösstling, Murau-Kreisberg, Koralpe stb. és ezek néhány órai autóúttal el is érhetők. Idén pl. Muraunak teljesen online magyar honlapja is lesz állítólag (állandóan fordítani fogja egy német nyelvű gimi az aktualításokat).
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2005.10.22. 17:02
Lackó!

Hogy idönként beszólnak az ne zavarjon.
Ha a stilusod úgy kívánja leirhatod hogy profi oktató vagy. Egyébként az aliasod is egyértelmű.

werisch
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.