Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (2800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.10.21. 21:17
Szia,

Igen, érdemes lehet váltani, viszont nem mindegy mire, az RC4 a Fischer versenyléc kategóriája immáron kb. 25 éve, tehát a kérdés, hogy milyen korú RC4-et veszel, illetve, hogy RC4-ből milyen típusút - SL/SC szlalom, vagy GS/RC lesikló, illetve ezen belül a keményebb Worldcup, vagy a lágyabb Race verziót?
Váltásként egyébként azt javasolnám, hogy max 3 szezont használt RC4 Race Sc-t vegyél, ha a rövid íveket szereted, ha a hosszabbakat és a nagyobb sebességet, akkor RC4 race Rc-t.
Előzmény: (klaco 71915)
klaco
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2009.10.21. 21:06
Sziasztok.

Most egy 4 éves Fischer XTR RX 165 R17-es lécet használok. Ezzel tanultam meg az alapokat is.
Szerintetek ez mennyire jó léc?
Érdemes lenne vennem valami középhaladó lécet?
Kezdőnél már jobban síelek, de az igazi carving még nem megy.
Mi a véleményetek egy használt RC4-es lécről?
Szeretem a nagy sebességű lesiklást, de azért az íveket is szeretem.
RC4 sílécből elég nagy a választék. Olcsóbb használtat szeretnék venni olyan 20-30ezer között.
Szerintetek érdemes ilyet venni?
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.21. 21:06
Helló Alfer!

Köszönöm a bizalmat, igyekszem jó pár éve követni az összes itthon forgalmazott síléc márkákat.
Ha még nem kristályosodott ki hogy melyik léc lenne jó neked,és még nem tetted volna meg, mindenképpen ajánlom a hogyan válasszunk sífelszerelést írásomat:
http://www.sportoutlet.hu/tudastar/sifelszereles/hogyan-valasszunk-sifelszerelest
ezek után a részletes keresőben le tudod szűkíteni (célcsoport, kategória, hossz, rádiusz, stb.) alapján hogy melyik lenne az ideális.
Elmondásod alapján az allround lécek teteje, illetve a cross lécek, valamint az igényesebb allmountain lécek jöhetnek szóba.
Egyrészt a súlyod miatt, másrészt meg gondolom szeretnél fejlődni, inkább a középhaladó-haladó kategóriából lenne jobb választani, ez alatt a lécnek az igényesebb anyagok (fa, carbon, titanium, stb.) hiánya miatt nem lenne elegendő szilárdsága. A testmagasságodat nem írtad.
Az allmountain lécek talán azért lennének ideálisak, mert a nagyobb súly megtartásához nagyobb felület kell, így vagy hosszabb lécet kéne választanod, amit nehezebb kezelni, vagy szélesebb lécet, ezek az allmountain lécek.
Az összeghatár amit megszabtál sajnos alapból nincs partiban az igényesebb lécszerkezetekkel (az idei belépő lécek 70 ezer Forinttól kezdődnek...), de kifutó modellek között ehhez közel lehet találni elég sokat.
Konkrétan talán a Völkl kifutó fa magos allmountain lécei (Unlimited 3 Motion, AC 10), a Tiger 3Motion, Tiger Ten, az Elan Speedwave 10, Magfire 10 és a Rossignol Z3 jöhet szóba. Testmagasságod függvényében pedig egyéb Nordica, K2 és Salomon lécek is.
Hívj nyugodtan ha még ezek után is bizonytalan vagy.

Üdv:
Péter
Előzmény: (alfer 71897)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.21. 20:42
MM

Én is pontosan ugyanezt éreztem a dobbermannál - habár én csak a simát használtam nema pro-t - borzalmasan megindul és nagy sebbeségnél meg nehéz kordábantartani a nehézkes irányítás miatt. Ennek ellenére nem egy tank típus ami csak úgy átsazggat mindenen. Ezért úgy gondolom ez azoknak lehet a kedven lece akik a pattogós íveket , hihetetlen dinamkát kedvelik, nagyon biztos sítudás és nem a sebesség a lényeg.

Ezzel a völküllel bogarat ültettél a fülembe, jónak hangzik, de azért még kíváncsi vagyok a többi lécre is amit majd tesztelsz. csak hajrá !!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.21. 16:05
Kedves Péter,
Néztem az oldalad(sportoutlet) és arra következtetek, hogy valamicskét értesz a sífelszerelésekhez, nemtom.
A segítséged kérném, szerinted melyik léc(ek) lenne a legjobb választás számomra. 28 éves kisfiúcska vagyok és most kezdem meg a 3., azaz harmadik kemény síszezonomat. Kábé 100 kilót nyomok (állva is de fekve nem). Mondjuk a kezdő és haladó kat. közé sorolnám magam, télen 7végente síelek. Pályán kívül még nem jártam. Jó ez nem igaz, már volt rá példa, de a lécek a fejem fölött repültek... Szeretek gyorsan is menni, meg játszani a kis ívekkel is. Szóval, valami középutas lécre gondolnék, abszolut tanácstalan vagyok. Jelenleg egy Völkl energy-m van, használt persze, és szeretném komolyabban venni egy picit. Van rá maxi 70ezrem, de olcsóbb is lehet.

Mindenki javaslatait köszönöm előre, oszt gyí paci paripa, nem messze van Kanizsa, oda érünk délre, libapecsenyére!!
Sok havat!!!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.21. 13:12
Hi,

Szombaton megvolt az első sítesztem Saas-Fee gleccserén, amikor is 3 lecet próbáltam, az alábbi sorrendben. A teszt kiváló hó-körülmények között sikerült, tapasztalataim pedig:


Nordica Dobermann Spitfire Pro - 170cm --- Baromi gyors, ugyanakkor nagyon merev lécnek éreztem, nagyon dolgoznom kellett, hogy kordában tartsam. Kicsit hosszúnak éreztem a gyors ívekhez. Tény hogy ezzel kezdtem melegítés után...ami lehet nem volt a legjobb ötlet.

Nordica Speedmachine Mach 3 - 162cm --- Szintén nagyon gyors (néha csak úgy 'kirúgott' az ivből), valamivel könnyebben kezelhető mint az első, de még mindig elég merev és kemény léc. Hamar leadtam, mert nagyon rövidnek éreztem.

Völkl Tigershark 10 foot - 168 cm --- Kb 165-ös lecet kerestem a fentiek után, és mindenképp ki akartam próbálni egy Völkl-t. Ebben csak 168-as volt de ez nagyon bevált, és utána nem is adtam le zárásig. Fantasztikusan ment rövid és hosszú iveken, nagyon kezelhető volt, és néha én is rácsodálkoztam, hogy mikre vagyok képes ezzel a léccel!!!

Jégen, összetúrt részeken úgy ment át mint egy tank (ha már tank, akkor tény hogy elég nehéz a léc...), ugyanakkor a villámgyors szlalomozást is baromi könnyen tudtam gyakorolni. Úgyhogy eddig ez a győztes és az etalon a későbbiekhez.

Következő alkalommal szereték Elan és Atomic leceket kipróbálni. Meglátjuk mi lesz a végeredmény.

MM
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.13. 15:53
majd kicsiszolom belőle gyorsan azt az egy szezont, és akkor vehetsz.... :)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.10.13. 15:24
Igen, továbbra is érdekel, de most egy kicsit leragadtam a bringánál :)
Ha elviszik, majd választok másikat jövőre, van még egy szezon a lécemben. De szerencsére (mármint nekem szerencse, nem neked) kissé hosszú ahhoz, hogy könnyen elkapkodják...
Hajrá!
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.13. 13:05
Helló Norbi!

Nem is tudtam hogy fórumozol. Kacsingatsz még a 9X felé?

Péter
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.10.13. 07:16
Szia Peti, nagyon jó, használható lett a honlap. Igy tovább, hajrá:
pn
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.12. 22:40
Péter, köszönöm. Irtam e-mailt.

Üdv
MM
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.12. 19:30
MM:
Az idei Tigershark-ok október végén érkeznek, addig egy tavalyi 10-est tudok ajánlani:
http://sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/volkl-silec/volkl-tigershark-10-feet-silec-200809--ipt-motion-120-ts-kotes
Az idei 11 Power Switch:
http://sportoutlet.hu/shop/sifelszereles/volkl-silec/volkl-tigershark-11-feet-power-switch-silec--ipt-speedride-ts-120-d-kotes
Ha komolyan érdekel, el tudom intézni, hogy kipróbáld, a részletekért keress meg.
Hamarosan megjelenik a Völkl síléc újdonságok cikkem itt a sielok.hu-n, remélhetőleg a jövő héten.

Üdv:Bartus Péter
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.12. 19:18
Helló Bukfenc!

Pontosítanék: A léc csőr része (kb. az 1/6-a) SL geometriájú, a többi GS. A léc két oldala, illetve a bal és jobb léc között nincs különbség.

MM:
A Stöckli lécek többsége kézzel épített, szendvics szerkezetű léc, írj ha bővebben érdekel. Egy párat találsz nálunk is.
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.10.12. 19:01
Hi,

Nos, sokat nézegettem a választékot - persze figyelembe véve amiket írtatok.

Egy biztos, nagyon szemezgetek a Völkl márkával, abból is a Tigershark 11 Power Switch az ami nagyon izgatja a fantáziám. 161 és 168 cm-es ami szóba jöhet. Remélem ki tudom próbálni egy teszten.

Sportoutlet,

Ez a tipus beszerezhető lesz nálatok?

MM
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.12. 18:47
A tavalyi Wave Magic ráadásul első lett a kategóriájában a worldskitest.com-on:

http://www.austria-skitest.com/cms/index.php?option=com_skisearch&task=view&year=2008&category=3
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.12. 18:37
Én annyiban árnyalnám a képet, hogy ha száguldozós típus, akkor a 152 is szóba jöhet, ha a kisebb íveket szereti, akkor a 146.
Hencike
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.10.12. 12:06
Stani köszi a gyors választ.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.10.12. 12:01
146ost venném.
Hencike
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.10.12. 11:41
Sziasztok

Hölgy ismerősöm lécet szeretne vásárolni, 164 magas 60kg középhaldó sítudás de nem szert száguldozni a kiszemelt léc Elan Wave Magic. A kérdés milyen hossz neki az ideális 146cm 152cm?

Köszi Hencike.
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.10.10. 22:53
Mi az az ár, amiért jónak kell lennie?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.