Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Hochkar
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Gasthof-Galerie Staudach - fogadó Hollenstein/Ybbs településen, Hochkar és Lackenhof közelében
ÜZENETEK (1050)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2018.03.12. 21:45
A Joschiról Huligán sporttársunk kisebb esszét tudna írni ;)
Előzmény: (admin3 200622)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2018.03.12. 16:39
Hochkar, 2018. február vége

A szerkesztőséggel 3 remek napot tölthettünk el az Alsó-Ausztria Idegenforgalmi Hivatal jóvoltából Hochkar és Lackenhof síterepein. Ha a hómennyiséget nézzük, akkor szerencsések voltunk, de a dermesztő hideg miatt olykor azért arcunkra fagyott a mosoly. Esténként a szálláshelyünk bejáratánál lévő hőmérő -16 fokot, míg a hochkari plexis lift ALSÓ állomásánál napközben -20 fokig "kúszott fel" a hőmérő higanyszála.

A sípályákon és a felvonókon csak lézengett néhány ember, bár a hőmérsékletet nézve ezt nem is csodáltuk. Még délután is sima pályákon csúszhattunk, a pályakezelésre nem volt panasz, viszont egy-két hüttében sajnos igencsak spóroltak a fűtéssel és kabátban tudtunk csak ebédelni. Viszont van lenne két ellenpéldánk is, szeretnénk két hochkari étkezdét kiemelni és ajánlani nektek is:

1. Joschi Almgasthof: teljesen felújított - és jól fűtött - étkezde, erősen érezni még a friss fenyőfa illatát. Nagyon tiszta és igényes hely, de mégis megőrizte alpesi hangulatát és nem utolsó sorban az ételek minőségével is nagyon meg voltunk elégedve. Egyik fő specialitásuk az "almburger" https://sielok.hu/fotoalbum/hochkar-2018-februar-vegen/kep/15/ .

2. Latschen-Alm: ide csak 1-2 italra tértünk be, szintén nagyon hangulatos hely. Viszont külön köszönetet érdemelnek és nagyon hálásak vagyunk nekik, mert a véletlenül hütte előtt hagyott, igen értékes akciókameránkat egy becsületes megtaláló leadta és az étterem alkalmazottai szó nélkül feladták nekünk postán! A kamera idő közben meg is érkezett hozzánk, nélkülük nem került volna elő ez a felvétel:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.

Hálás köszönetünk a Latschen-Almanak ( http://www.latschen-alm.at/ ), és ha erre jártok, térjetek be ide és kóstoljátok meg a "Schneehaserl" névre keresztelt shotjukat https://sielok.hu/fotoalbum/hochkar-2018-februar-vegen/kep/18/ :)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2018.01.03. 14:33
Hochkar Hulesz kedvence. Hova tűnt Hulesz? WFeri
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2018.01.03. 13:29
Nyerj síhétvégét szállással, ellátással és síbérlettel Hochkarra SunnyCard játékunkkal!

Részletek:
https://sielok.hu/rovat/jatekok/cikk/sunnycard-jatek-fodij-egy-sihetvege/
jufa-hochkar-480.jpg
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2017.10.26. 16:42
Sokat síelsz Hochkaron, vagy Lackenhofban? Ha október 31-ig megvásárolod a SunnyCard szezonjegyet, a felnőtteknek mindössze 405 euróba kerül a szezonbérlet, így ha a szezonban legalább 11 napot síelsz, akkor érdemes élni a lehetőséggel!

Sőt a síbérlet még 6 további osztrák síterepre, valamint a Schnalstal gleccserre is érvényes!

Újdonság! Egészen 25 éves korig ifjúsági kedvezmény jár!

Részletek: https://sielok.hu/rovat/akciok/cikk/sunnycard-szezonberlet-oktober-31-ig-akcios-aron/
tsrt
121 élménybeszámolót írt
121
13 éve tag
2017.02.01. 14:35
Sziasztok!
Január 29-én vasárnap síeltünk itt. Délelőtt 10:30 körül értünk fel a hegyre és bár a felső parkolók telítve voltak, sikerült a Hochkarbahn mellett egy helyet találnom. Ez egy igen jó központi kiinduló hely. Az 1-esen kezdtünk amely egy nagyon jó, tempós, változatos pálya egy-két meredekebb résszel, főleg a végén. Épp ezért a kezdőknek nem ajánlanám, nekik inkább a 2-es, lifttől jobbra eső részét. A pályák nagyon jó állapotban voltak, egyedül a 6-os középső részén találkoztunk egy jeges szakasszal. Nagyon tetszettek még az 5, 7 ,7A pályák. Buckásodást csak a 9-10 pályák találkozásánál lévő szűk letörésnél tapasztaltunk délutánra. Meglepett a 10-es közepén lévő "gödör". Mire észleltem, hogy miről is van szó, már késő volt és a teteje előtt 3 méterrel elfogyott a lendületem. Egyébként ezt a mélyedést balra tartva el lehet kerülni. A kiváló körülmények, időjárás és vasárnap ellenére, szerencsére várakozni a lifteknél szinte soha nem kellett. A hely domborzata, növényzete és a sok átkötési lehetőség miatt engem egy "kis Nassfeldre" emlékeztetett. Tetszett.
IMG-20170129-121345-HDR.jpg
IMG-20170129-122441-HDR.jpg
IMG-20170129-122450-HDR.jpg
IMG-20170129-122455-HDR.jpg
IMG-20170129-122744-HDR.jpg
IMG-20170129-122754-HDR.jpg
IMG-20170129-122918-HDR.jpg
IMG-20170129-122957-HDR.jpg
IMG-20170129-123211-HDR.jpg
IMG-20170129-123626-HDR.jpg
IMG-20170129-123822-HDR.jpg
IMG-20170129-123842-HDR.jpg
IMG-20170129-123909-HDR.jpg
IMG-20170129-135717-HDR.jpg
IMG-20170129-140442-HDR.jpg
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2017.01.31. 13:11
Hát... a 4a pályával nekem nem az volt a bajom, hogy természetes a hó rajta. Szerintem a vonalvezetése, az a rengeteg kanyar, nagyon magas szintű technikát igényel, amivel egy "kék" tudáson lévő ember nem rendelkezik.

Én voltam a csapatban a legalja, azért jöttünk ide, hogy ők élvezzék :))) én meg így jártam... Majd legközelebb.
De köszi a tippet! :)
Előzmény: (RM 193522)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2017.01.31. 10:04
A 4a pálya nem meredek, ez alapján kék pálya. Ami probléma, hogy nem hóágyúzott, igazából csak természetes hó van rajta. Ezért ha jegesedik, nem tudják "javítani". Piros 4-est nagyon rendesen karban szokták tartani, ezért bár kicsit meredekebb, de kevés hó esetén jobb rajta lemenni.

Kezdőknek szerintem Lackenhof jobb választás ezen a környéken, ott az kék 8-as pálya nagyon kellemes. Aztán ha már a lackenhofi kék 7-es letörése sem okoz problémát, jöhet Hochkar ...
Előzmény: (tibma 193520)
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2017.01.31. 09:07
Sziasztok!
Hoztam egy kis élménybeszámolót a hétvégénkről.
Már 2014-ben is érdeklődtem a pályáról és arról, hogy kezdőknek mennyire ajánlott. Nos azóta a tudásomnál csak a félelmem lett nagyobb, ezért aki szintén így van vele, ahhoz szólnak soraim. A 6. piros alján van egy letörés, ami számomra teljesítehetetlen volt, ezért inkább visszagyalogoltam a IV. számú lifthez. Ezzel felmentem, majd a kék 4a pályán jöttem le, ami nagyon nagyon rossz döntés volt, és valójában nem is értem, hogy a 4a pályát hogyan lehetett kéknek nyilvánítani… Rettenetesen nehéz, a nálam sokkal jobban tudók is estek keltek rajta. Ezután a 2 kék már gyerekjáték volt. Ami kimondottan tetszett, az az 5b, 3, 2 pályák sorban csúszása volt, de a kék 1 is teljesíthető volt számomra. Aki kezdőként érkezik annak tényleg érdemes felmenni a legfelső parkolóba vagy ha már ott nincs hely, akkor a VI. lifttel menjen fel és a piros 4-es százszor könnyebb, mint a kék 4a. Én nem szerettem bele Hochkar-ba, pedig az idő, a hó és az emberek mennyisége is ideális volt, de a pályák számomra nagyon nehezen voltak leküzdhetők.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.26. 21:36
Január végén, hétköznap szinte üres parkoló fogadott, plusz 5-6 autóbusz. A szerpentin úton nem kellett fizetni- az út száraz volt. Szuper pályák, jó hó, szép környezet, ragyogó napsütés egész nap. A 9- es piros pálya, nagy letörésén délután már lepottyant néhány síelők. A 4- es és 2- es pályákon volt nagyobb mozgás, a nap végére ez kissé meglátszott a pályán- nem volt zavaró.
P1300504.JPG
P1300524.JPG
P1300548.JPG
P1300572.JPG
P1300573.JPG
P1300585.JPG
P1300603.JPG
P1300592.JPG
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2017.01.02. 13:30
Dec. 27-től január 1-ig töltöttük szabadságunkat Göstlingben.

Különféle okok miatt új szállást kerestünk, nagyon sikerült beletalálni. Ha több család megy gyerekekkel, nagyon ajánlom:
http://www.ferienhaus-goestling.com/

Göstlingtől Lackenhof kb. 15km, Hochkar 10km. Van a faluban egy fürdő is. A házban a felső szinten 6 szoba van (2-2 közös fürdőszobás) + egy "TV szoba". Alul tágas nappali, konyha. Az egész most lett felújítva. Egy nagy szobát meghagytak lent, ott "csak" festettek. Az volt a gyerekek játszószobája. Rengeteg játékkal, matracot hoztak, hogy tornázhassanak, darts volt ... Nagyon tetszett, hogy nem kellett rájuk figyelni. Ott azt csináltam szinte amit akartak. :-) Szóval tényleg szuper gyerekbarát ez a hely ...

28-án Lackenhofban síeltünk, mert szakadt a hó (völgyben eső-havas eső). Ilyenkor Lackenhof alsó pályái kellemesebbek.

29-én is Lackenhofban kötöttünk ki, mert páran nem tudtak hólánc nélkül felmenni Hochkarra. Így délelőtt lezártták a szerpentint. (Házinénink szerinte, jó volt az út. Azért is nem vezették be a kötelező hóláncot reggel. Csak páran "régi téligumi" vagy havas tapasztalat hiánya miatt elakadtak. Ez blokkolta az utat.

30-31-én két szenzációs napot töltöttünk Hochkaron. Szuper hó, hideg, napsütés ... (Az út teljesen jég és hómentes volt felfelé.)

Elsején a fürdőt látogattuk meg, aztán irányhaza.

Nekünk gyerekekkel nagyon bejön ez a környék. :-)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2016.12.17. 20:34
Hochkar ilyen:
IMG-20161216-134445.jpg
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2016.12.14. 21:28
A hétvégén itt leszünk! Csak jelzem... :D
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.03.15. 23:10
Ma ismét másik oldalát mutatta a hegy. Éjjel friss hó esett. Hólánccal lehetett felmenni. Nagy élvezet volt utána a porhóban siklani. Sajnos 12 után jeges valami esett, ami a ruhán kívül a szemüvegre is ráragadt. Ha nem akartunk vakon síelni, akkor néhány kanyar után törölni kellett.
Ezért hamarabb hazaindultunk és este 10-re haza is értünk.
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.03.14. 17:39
Nem szeretek csupa rossz hírt mondani, ezért vártam a beszámolóval ma estig. Sok honfitársunkhoz hasonlóan, mi is egy jó síeléssel akartuk tölteni a négynapos ünnepet Hochkaron. Szombaton délután 2 körül értünk fel, de a legfelső parkolóban egyetlen szálló körvonalait sem lehetett kivenni a ködtől. Így bemelegítő csúszás helyett kedves ismerőseinkkel beszélgettünk a hüttében. Vasárnap reggelre csak annyival lett jobb a helyzet, hogy a pályából lehetett valamit látni. Derekasan küzdöttünk a köddel délután 3-ig.
Nagy reményekkel indultunk a mának, mert a Bergfex 1-2 napja még 7-8 órás napsütést ígért. Az mondjuk gyanús volt, hogy tegnap este már csak 4 óráról volt szó. Reggel 9-kor ismét sűrű köd fogadott, ami erősen csökkentette a pályák élvezeti értékét.
Szerencsére 12 után egyre többször szakadt fel a köd és délután 3 után pedig csak kisebb ködös szakaszok akadályozták a kilátást és az örömteli csúszást.

Holnapra ismét havat és ködöt ígérnek, de a mai napsütést már ez sem veheti el.

De legalább azt elmondhatjuk, hogy március 14-én hó az bőven volt. És a ködhöz is egészen jól hozzá lehet szokni. Egy újrakezdő társunk meg is lepődött, hogy milyen meredek piros pályán jött le a ködben. Mondta, hogy ha látja az egész pályát, lehet hogy kevésbé lett volna lelkes... Ennyi előnye mindenképpen volt a ködnek is...
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.08. 06:11
Köszi! :)
Előzmény: (nyugiba 188444)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.03.08. 02:09
Marcius 6.-an vasarnap meglatogattuk Hochkart. Sokat dilemmaztunk, hogy Gemeindealpe, Lackenhof, vagy esetleg Annaberg legyen az egynapos csuszasunk helyszine, aztan vegul mivel a szombati melegfront jol megette az alacsonyabb terepek frissen leesett havat, a meg mindig fagyos, amde kicsit messzi Hochkar lett a befuto.
Decemberben mar megkostoltuk a siterep hangulatat, de akkor meg gyer hoviszonyok es csak nehany nyitott palya fogadott bennunket. Most szerencsere minden nyitva volt. A horeteg a palyakon kifogastalan, azokon kivul eppen elegendo egy kis freeride kalandozasra. A meredekebb reszeken ugyanakkor meg mindig vannak kevesbe behavazott, kiallo koves-fas reszek boseggel. Kedvenc teruletunk a 9-10 piros palyak, illetve az ezek kozti freeride zona lett.
Valtozo intenzitasu havazas-hoszallingozas fuszerezte a csuszasunkat, idonkent besurusodo koddel a magasabb reszeken. Szerencsere nemhogy tomeg nem volt, de egyenesen alig voltak a palyan!
A siterep nagy hatranya szamomra, hogy alacsony a szintkulonbseg, rovidek es sok helyen nem eleg lenduletesek a palyak, es raadasul az elfogadhato sebessegu zold buborekos beulos liftet leszamitva eleg lassuak a felvonok. Nem tudom, hogy csak le vannak-e szabalyozva vagy ennyit birnak alapbol, de sok ido (es gumicukor) fogyott el emiatt a "libegozes" soran.
A hatranyokat kompenzalja a szerencses fekves es a hobiztossag, valamint a terepek valtozatossaga (3 becsuszhato hegy, 1 kozos volgybazissal). Gyakorlatilag egy hatarkozeli, mini Obertauern :) Jot csuszkaltunk, talan meg vissza is terunk!
tibma
60 élménybeszámolót írt
60
10 éve tag
2016.03.07. 16:53
Köszönöm! Nagyon jó ötletnek tűnik! :)
Már csak szállást kell találnunk...
Előzmény: (RM 188424)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2016.03.07. 15:34
Szerintem kis sítudással Lackenhof + Hochkar lehet jó választás. Ha nem ragaszkodtok a pályaszálláshoz érdemes Göstlingben lakni (ott fürdő is van).

Rossz időben és az első napon menjetek inkább Lackenhofra (közös a síbérlet). Síeljetek pár kört a 8-ason, aztán ha az már uncsi 6-os és 7-es is jöhet. (7-esen van egy letörés, de ott nagyon széles a pálya). Hochkarra próbáljatok meg korán felmenni, ha lehet a felső parkolóban álljatok meg. (Kék pálya variációkat korábban leírtam. 5b egy síút, azon is le tudtok jönni gond nélkül.)

- Murau is teljesen jó, csak kicsit messzebb van.
- Chopok Északon is vannak jó kék pályák, de ott nem elképzelhetetlen a tömeg, főleg szombaton. (Mi oda megyünk,de szombaton útközben, máshol pl. Donovaly-ban fogunk síelni, vasárnap lehet átnézünk Tátralomnicra is.)
- Semmeringet is meg lehet nézni,de Szombaton szigorúan Hirschenkohgelre kell menni, a többi napon talán már Stuchleck is használható.
- Kezdőknek szerintem Kraliky (Királyka) is ideális. Az gyakorlatilag csak egy széles kék pálya, 4 napra lehet unalmas.
Előzmény: (tibma 188406)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.