Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Saalbach - Hinterglemm
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension Tannenhof - családi vezetésű panzió szobákkal és apartmanokkal Leogangban
ÜZENETEK (1139)Időben csökkenő Időben csökkenő
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2020.01.25. 12:56
Szia! Mi holnap megyünk. Milyenek a pályák?
Előzmény: (Lhzo 207803)
Lhzo
7 élménybeszámolót írt
7
5 éve tag
2020.01.25. 12:08
Kiváló 7 napot töltöttünk itt. Az időjárás változatos volt. Kaptunk szikrázó napsütést, ködöt(felhőt),hó záport,jeges esőt, volt mikor ezt egy hosszabb csúszás alatt .Az időnk engedte egy nap kiprobáluk a zell am see felvonót és a megnyitott pályákat.
És hogy teljes legyen a hét a nem messze lévő Kaprun pályáit is be sieltük kivéve a fekete pályát .Szép hetet töltöttünk itt. Hazafelé indulva még megpihentünk Murauban egy 3 órás jeggyel lazítva izmainkat, mert tudtuk hazafelé van néhány 100 km.
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2020.01.20. 16:10
Köszi!
sipiattila
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2020.01.20. 12:46
Nem arról,
hanem erről:
https://www.almhuette-saalbach.com/
Üdv: Sipi
Előzmény: (apa 207656)
saalbach.jpg
IMG-2519.JPG
IMG-2520.JPG
apa
114 élménybeszámolót írt
114
16 éve tag
2020.01.20. 11:01
Erről van szó, vagy ez más?

https://www.sinnlehen.at/kontakt-anreise/

Mert ez teljesen Leogang mellett van, nem a 166-os pályán. Vagy csak a név egyezik?

Van ennek a szállásnak akkor honlapja?
Előzmény: (Sörapu. 207629)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.01.20. 10:54
A fentieket kiegészítve, többen többször is megcsináltuk a Challenge-et. Tempós síeléssel 6 óra alatt bőven teljesíthető. Időnként tettünk bele egy-egy pluszt is. Pl. a Bernkogel felett a kék ülős csak kilenckor nyit, mi előbb voltunk ott, ezért mentünk egy parádés kört a Bernkogelen is, meg a nap végén Kolmainson is, mert belefért és jól esett. Ami inkább említésre méltó, hogy a velünk lévő kilenc (!) éves Eszterke mosolyogva, végig elvezve a sízést megcsinálta. Valószínűleg nem sokáig lesz rekorder a csapatunkban, mert az öt éves öccse is 60 km felett ment egy nap.
Előzmény: (Sörapu. 207629)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.01.19. 18:43
Barátainkkal immár közel tíz éve járunk ide az egyik legjobb salzburgi síterepre. A pályarendszeren kívül a szállás elhelyezkedése az atrakció ugyanis a 166-os sípálya közepén található. A Muhbarackot valamikor pásztorszállásnak építették és hosszú ideig ekként is funkcionált, míg sok évvel ezelőtt egy egyszerű túristaszállást alakítottak ki belőle. 4 hálószoba 14 ággyal és egyetlen fürdővel, wc-vel és egy szűkös közösségi tér fogadta a vendégeket, ahol sparhelten főztünk és fatüzelésű kályhával fűtöttünk. Még a mosogatáshoz szükséges melegvizet is úgy kellett melegíteni. Itt aztán mindenkinek volt ház körüli feladata a favágástól kezdve a fűtésig, a takarítástól mosogatásig sok minden. A szűkös és spártai körülményeket feledtette a nagyszerű társaság, a mesés panoráma, vagy az, hogy a házból kilépve már a sípályán voltunk. Kezdetben még a csomagjainkat a Kohlmaisbahn középső állomásától kézben cipeltük. Ez pár éve már egyszerűbb lett, mióta egy ratrakossal hozatjuk-vitetjük a cuccokat. Lássuk be ennyi ember egyheti élelmét, ruháját vagy azt a 4 hordó sört nem is lehet már máshogy szállítani.

Aztán erre a szezonra minden megváltozott. Már hiába keresi egy arra síző a Muhbarackot, hiszen a cégér a bohóccal már egy maishofeni raktár mélyén pihen. A házat kibővítették és teljesen átalakították. A Schattbergre és a völgyre néző közösségi teret megduplázták, egy minden igényt kielégítő konyhát és nagy étkezőt varázsoltak belőle. 4 tágas apartmanban 16 ágy található és a fűtés is XXI. századi színvonalú. Az új cégérről pedig megtudható, hogy ezentúl Sinnlehenhof néven várja majd a vendégeket.

Idén is itt töltöttük január második hetét még bevezető áron. Az anticiklonnak köszönhetően minden nap giccses képeslap-időben síztünk, illetve napfürdőztünk a ház teraszán. Tavaly ennek épp az ellenkezője volt, amikor a szűnni nem akaró havazás miatt többször órákra lezárták a völgyet. De ha így alakult elviseltük és esténként a szintén vadonat új szaunában folytatódott a relax.

Tegnap reggelre a havazás is megérkezett, mi pedig fájó szívvel, de összepakkoltunk és hazaindultunk. A házat pedig le is foglaltuk jövő január 2. és 3. hetére, úgyhogy a csoda folytatódik.
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2019.12.29. 19:33
Köszönöm, olvasok.
Előzmény: (Bélapó 206953)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.12.27. 18:02
Persze! Itt a fórumon utitárskeresés - Sörapu tours Saalbach jan 11-18.minden információt megtalálsz! Én éves szinten 30-35 napot vagyok havon, de minden évben ez viszi a pálmát!!!
Előzmény: (cdl 206948)
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2019.12.27. 16:02
Szia. Ha publikus és másnak is kivehető, írnál egy címet, elérhetőséget róla?
Előzmény: (Bélapó 206942)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.12.27. 12:09
Már csak 15 nap!!!! Az általam ismert világ egyik legjobb pályarendszere és talán a legjobb pályaszállása vár!!!!
samuu
20 élménybeszámolót írt
20
8 éve tag
2019.03.28. 22:44
Már hetek óta megvolt az elhatározás a Challenge teljesítésére, de mindig közbejött valami. Az elmúlt hétvégére végre összeállt minden. Szombat hajnalban indultunk és gyors ebédet követően az 1-es pályán melegítettünk a másnapi kihívásra. Tisztázni akartuk, hogy az utolsó és egyben egyetlen fekete pálya másnap a 16 fok körüli hőmérséklet melletti kása, bucka, fáradtság egyveleggel okoz-e megoldhatatlan nehézséget? Jól mentek a körök, megnyugodtunk.

Reggel a szállásunkról kényelmesen elsétáltunk a Schattberg X-press felvonóhoz és 9 előtt elkezdtük a kört. Csodálatos pályák vártak. Leszáguldottunk Volderglemmbe, végigszáguldoztuk Leogang kékjeit. Saalbachba visszaérve a Bernkogelbahn épületében az előzetesen tervezetthez képest félóra előnyünk volt. Tirolba érve annyira megörültünk az F14 pirosnak, hogy a völgybe leérve berongyoltunk a TirolS I. felvonóhoz a II. helyett. Már menet közben gyanús volt, hogy ennek rövidebb utazásnak kellene lennie, kiszállás után a már ismert pályaszámok megerősítették a gyanút. Az eddigi félóra nyereség nagyobbik része elment a 727m plusz szintre, de legalább az egész nap talán legjobb pályájára áldoztuk. Nem mellesleg dupla vagy semmivé lépett előre a 13000m szintes titkos elképzelésem. Fieberbrunn pirosai tetszettek, a meleg ellenére jól tartották magukat, mint ahogy mi is a menetrendünk előtt jártunk, de újabb időt már nem sikerült szerezzünk.

Hinterglemmbe érve aztán vége lett az aranyéletnek. Itt kettő órakor már kása és bucka volt mindenhol. Kemény ’gyorscsíkot’ is csak itt-ott sikerült találjunk, rendesen le is lassultunk. A nap legkínosabb része a 22a volt a Zwölfer-Nordbahn előtt. Normál pályaviszonyok mellett ez egy pillantásnak néz ki. A csúcson kicsit keresgéltük a rosszul kijelölt 17-es pályát ahelyett, hogy rögtön a Zehner liftet néztük volna, ezért később a Westgipfelbahn beszállójánál nagyot néztünk, hogy csak 10 perccel vagyunk záróra előtt. A 16:15-ig járó Limberg lifthez már iparkodtunk, az 1-es pálya pedig már ismerősként üdvözölt.

Vasárnap, ragyogó napsütéses időben egyetlen liftre sem kellett várni. Porhó kivételével minden volt, 13097m szinttel én a szlogennek megfelelően a határomat talán kicsit túl is lépve teljesítettem. Ha nem lett volna meleg, biztosan többen síeltek volna. Előző este ugyanis teltház volt mindenhol, az úton pedig belvárosi forgalom. Liftenként 2 perc várakozás pedig keresztülhúz mindent.

Némi hiányérzetem azért maradt. Az egésznek nem is sport, hanem túlzottan teljesítmény értéke van, mint a gyalogos teljesítménytúráknál. A síélmény háttérbe szorul és ezen a terepen eddig nem jártam.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Most már ez a sok. :)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.03.06. 10:07
Azert arra h Saalbachban marc 15 korul 200cm=2m ho esik 5 nap alatt en egy fillert se tennek! Ha a hegytetot nezzuk jo oddsal 1ftot biztos megerne csak a moka kedveert de tobbet nem ;) ezzel egyutt lehet szutyok s cudar ido ;)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2019.03.05. 19:00
Kezdődik... ;)
marcius.jpg
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2019.02.14. 17:23
Hát nem volt szerencséd! Ráadásul a buszozás és gyaloglás miatt csak egy töredékét ismerted meg a pályarendszernek. A Vorderglemmbe vivő kék a nap végére valóban katasztrófális. Délután már nem is szeretek arra menni. A Hinterglemm feletti részeket ki sem próbáltad. Leogang felé menő pályák se buckásodnak ki. Ami igaz, van egy pár szakasz, amit én sem szeretek. Ilyen pl.: a két Schattberg közötti átcsúszó egy szakasza ami nagyon keskeny és huplis, borddal nehezen járható, vagy Wildenkarkogeltől vissza Saalbach felé az átcsúszás nem egy élmény bordosoknak. A többi rész szerintem rendben van. Egy kis buckásodás mindenhol előfordul délutánra. De-hát kinek a pap, kinek a papné. Akinek jobban tetszik Schladming, az oda fog menni. Hazafelé általában és is ott csúszok, mert beljebb vagyok több mint egy órával.
Előzmény: (ao198 204753)
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2019.02.13. 21:36
A teljesség igénye nélkül, a hinterglemmi 20,22,23,25,26-os ill. Saalbach és Leogang között a 81-82-84-es pályák a legjobb carving pályák között vannak Ausztria-szerte véleményem szerint, és akkor a völgy másik oldaláról még nem is beszéltem.
Szerintem adj neki még egy esélyt.
Előzmény: (ao198 204753)
ao198
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.02.13. 20:31
Nagy csalódás volt ez a pályarendszer. Kimondottan azért mentem, mert a legmagasabbra értékelt terep a környéken, de nem tudom, minek szólnak ezek a pontszámok.
Első nap elég rossz időjárás volt, köd, folyamatosan esett a hó. A Vorderglemm-Leogang vonalon ismerkedtem a tereppel, elsőre sikerült rátévedni a Viehhofenbe vivő kék pályára, ahonnan csak síbusszal lehet visszajutni, de így is ez volt a nap fénypontja.
Ma kapott még egy esélyt, ragyogó napsütés, sokkal több ember mindenhol. Várakozni nem kellett, de meglepően sokan voltak (hétköznap) a pályán. Szintén Vorderglemm-ből indulva most Saalbach volt a célpont. Kritikán aluli volt a pályák minősége, egy ekkora pályarendszertől nem ezt várná az ember. Talán egyetlen pálya volt jó minőségű egész nap, a Kohlmaiskopf-ra vivő lift mellett, a többi mind felejthető. A Vorderglemmbe vivő kék pedig a nap végére jobban hasonlított egy katonai akadálypályára mint egy fizetős szolgáltatás részére. Az sem tette szimpatikussá a helyszínt, hogy a saalbachi kabinosok között gyalogolni kellett, de ez persze bőven beleférne, ha lenne értelme az egésznek.
Részemről nem kapnak több esélyt, nehéz megérteni mit esznek az emberek egy drága és hatalmas pályarendszeren, amin alig van normálisan síelhető pálya. Ugyanebben a műfajban Schladming egy nagyságrenddel jobb élményt biztosít.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2019.02.08. 22:00
Stani fogalmazta meg korábban számomra, hogy Schladminghoz képest a völgynek más a "karakterisztikája", nyugodtabb a környezet.

Mindkét helyszínen járva, szerintem a saalbachi rendszer környezete egy természetközelebbi, "eldugodtabb" helyszínt eredményez ("zsák völgy" és nem átutazós, mint az Enns-völgye), illetve a rendszer kiterjedése is azért jelentősen nagyobb, mint a schladmingi 4 hegy. Persze csúcsszezonban ez talán kevésbé jön át.
Schladmingi rendszernek is vannak már a Niedere Tauernbe eléggé benyúló szakaszai, pályái, amelyek szintén gyönyörű környezetet biztosítanak a sport mellé, de a rendszer előtt futó völgy tényleg nem olyan bájos, igaz a szemközti oldalon lévő Dachstein vonulat azért impozáns.

Síelés szemponjából nekem talán egy picit jobban tetszenek a schladmingi gyönyörű erdős részen kanyargó pályák, km-arányban talán változatosabbak, de Saalbach olyan hatalmas, hogy ott is biztos talál mindenki magának megfelelő pályákat és az infrastruktúrája szinte hiba nélküli (Saalbachban az elmúlt években több és jelentősebb fejlesztések voltak, mint Schladmingban).
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2019.02.08. 17:26
Schladmingnál azért jóval összetettebb síterep, biztos előfordulnak kevésbé jó hütték, ahogy minden síterepen.

De Saalbach gasztró vonalon (is) elég kiemelkedő, Alte Schmiede vagy a Hendl Fischerei Leogangban pl.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.02.08. 09:50
Egy haladó sízőnek nem gond pár bucka.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.