Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Val di Fassa - Carezza

ÜZENETEK (74)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.20. 07:36
Azért mindent én sem láttam. A frissen esett hó sárgás volt.
Más. Mivel fogyókúrás sielést terveztem készleteim bőven kitartanak.
Ma Alpe Cermis a cél ha odaérünk. Az idő most kellemesbek tűnik. Utolsó két napra tartogatom a Rondát.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2014.02.20. 06:54
Kárpótlásul Passo San Pellegrinóról tudok küldeni, csak Neked és mindenkinek, aki szereti a szép napsütéses képeket.
Előzmény: (csabor 170114)
DSCN1933.jpg
DSCN1891.jpg
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.02.19. 23:46
ezt a piros havat én is kérdezni akartam...
Előzmény: (csabor 170114)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2014.02.19. 21:52
Piros hóval nem találkoztál? A híradások szerint a San Pellegrino hágónál az is esett.
syorg58
128 élménybeszámolót írt
128
16 éve tag
2014.02.19. 20:57
Minden elismerésem, a hozáállásodért, én már fele ennyi "csapás" után elátkoztam volna a napot, mikor elindultam.
Remélhetőleg most nem felejtettél otthon nagyobb mennyiségű alkoholt, mint a múltkor. Ilyen helyzetben sokat segíthet.
Holnaptól javuló időt jósolnak (péntek estig).

További jó "élvezkedést"!
Előzmény: (csabor 170114)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.19. 15:08
Ezt a napot kidobjuk a szemétbe.
Sok csapadékot jósoltak, de azt nem mondták, hogy plusz 1-2 fok lesz, s így az eső formájában esik le.
Ígértem, hogy új helyet fedezek fel, de az rendőri intézledés miatt meghiúsult.
A terep ahova menni akartam Passo Costalunga Karerpass. Szimpi kis terepnek nézett ki, így nekiláttam Vigo Di Fassánál megmászni a hegyet. Némi kanyargás után egy útelzárásba botlottam. Kanyar, s máris Ciampedie felvonójánál voltam, de én nem ide akartam jönni.
Ismét kanyar s irány tovább felfelé. (az útelzáráson kicsit félrefordítva a fejem áthajtottam) Pár kilóméter után egy komolyabb lezárás következett. Nemzetközi kupaktanácsot hívtunk össze olasz, holland, német, cseh és magyar résztvevőkkel. A német továbbment a többi visszafordult.
Újratervezés!
Elindultam Pampeágó síterepe felé. Predazzo előtt a Latemár feliratú nagy sífelvonó magányosan állt. Annyit tudtam meg, hogy itt vége a szezonnak. A felvonó három oszlopának ménkű nagy talapzata, betontömböstűl a sok vizes hóval és földdel együtt megcsúszott. Itt bezárták a szezont. Egyetlen haszon volt, hogy a sisakomat (mivel itt vettem) meg TMK-ztattam.
A szakadó esőben újraterveztem!
Mivel Alpe Lusia alacsonyabban van, ezért ismét Passo San Pellegrinóba vezetett az utam. A hegyen is eső esett. Tiszta takony, kupacokba rendeződött pályával küzdött néhány ember.
Passo Rollen 8 méter magas havat mondanak. Canazeinél a fekete pálya felvonójánál szintén egyik éjszaka néhány oszlop kimozdult, az is lezárva, de a többi pálya megy.
Néha a sok hó is baj. Ez a töménytelen vizes hó rettenetes gondokat tud okozni. Várom, hogy mikor áll el az eső.

Csabor az élvezeti síelő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.19. 07:44
Ma ismeretlen helyet fedezünk fel, Sella Ronda még várhat. Még nem havazik.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.18. 19:24
Pellegrino napfényben akkora öröm, mint amikor a kiskutya gazdàja láttán körbepisili az előszobát. Remek hó volt még a Falcade-i oldalon is.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.18. 07:57
Gyönyörű idő. Meglepő módon nem esik a hó. Csodálatos síelés lesz ma. Igyekezni is kell, mert holnapra fél méter havat mondanak. Ehhez a több mint két méterhez nagyon hiányzik.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.17. 19:28
Beszàmoló a végén lesz, mert csak mobilról tudom elérni a netet, s telón nem szeretek regényt írni.
Reggel mire a kocsihoz mebntem 15 cm hó volt rajta. Egész nap vàltozó intenzítással esett, s ugyanígy nyomult a köd. Jót csúsztunk, de furcsa nap volt. Én ennyi balesetet még nem láttam pályán s azon kívül.
Koty cimborámnak üzenem, ma Moenán csak szüz hó volt.
Holnap Passo San Pellegrino.
Előzmény: (TZoli 169922)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2014.02.17. 09:31
Majd mindig vadászhatjuk, mint a Szlovákiai topicban, hogy épp melyikben van a beszámoló. :)
Mert beszámoló az kell. Anélkül semmit sem ér az egész.
Előzmény: (csabor 169916)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.17. 07:46
Gyermekfej nagyságú pelyhekben esik a hó. Eddig 5 centinél tartunk. Ma feleségem kívánságára Bellamonte lesz a program.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.16. 16:42
Megérkeztünk. Útközben megálltunk San Pellegrinonál. 2 fok, sok ember. A hó....no az vacak. Alig van több mint két méter. Érdekes volt olyan uton vezetni ahol mindkét oldalon 2 méter magas hófal van. Nagyon fogom utálni ezt a hetet.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2014.02.16. 12:40
"Indulj az útra és vissza ne nézz!" Gondolom furcsa lesz a hó, valamire emlékeztet.
Előzmény: (csabor 169849)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.02.16. 06:28
Reggelizem és indulok a terepre. Végre egy hely ahol lesz hó! (remélem)
Csyzy
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2014.01.31. 11:21
Sziasztok. Összeségében jó volt. Utolsó napra egy méter friss hó a hegyen a völgyben is több mint fél méter. Minden zárva. Aki jövőhéten jön annak nagyon jó lesz. Sajnos mi csak 1 napot tudtunk napsütésben síelni. Folyamatos volt a havazás. Marmoláda érdekes, de korán kell indulni különben taxi lesz belőle Arabbából hazafelé. No az hihetetlen volt. Az emberek tolongtak s tusakodtak ki szálljon be. 12 Euró volt. Amúgy nagyon jó a szállásunk jó helyen van minden elérhető. Hotel Albolinia. Szaunák medence stb... sok sikert annak aki ide jön. Még jégkorong meccsre is mehet.
senusret
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2014.01.15. 17:48
Sziasztok,
Jelenleg épp Canazei felett Belvedere-en sielünk, átjárva időnként Col Rodellára a szemközti oldalra. Szombattól hétfőig ragyogó napos időnk volt, a hó kemény de remek, nem jeges, nem olvadozó. Kedden kb 20 cm hó jött (kocsin mérve), a ratrakolást az előző napokban sem vitték túlzásba, ma szerdán, (amikor kicsit felhős-napos szóval jó síelő idő volt), viszont főként a sielőkre hagyták. Lehetett élvezni a buckapályázást - bár nekem nem pont szívem csücske-, viszont így két órától alig voltak a pályákon, fél négyre szinte ijesztően egyedül maradtam a buckákkal, pedig itt 3/4 5-ig járnak a felvonók. (Még a magukat legtökösebbnek tartó oroszok is elhúztak - vannak pedig bőven.) Holnap még bízunk némi jó időben, péntekre megint havat jósolnak, (én olyankor sajnos egyszerűen nem látok síelés közben), szombaton pedig megyünk haza. Azután tervezném értékelni is a síterepet. Hasradobva nem vagyok, de a Dolomitok természeti szépsége páratlan és sok mindenért kompenzál. Mi összességében jól érezzük magunkat.
Bármi kérdés van, holnap benézek a fórumba és szívesen válaszolok.
Sziasztok,
Senusret
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2013.03.10. 14:37
Pontokba szedem a Dolomitokba tett idei második látogatásom (március 2.-9.):
- utazás: 5 autó ment konvojban, ezért lassan haladtunk. Erre még rátett, hogy rövidítés címén a Passo Falzeregón (2100m) és a Passo Pordoion (2239m) át mentünk már sötétben. Ugyanakkor jópofa volt, hogy a hágókon haladva az út melletti pályákon dolgozó ratrakok mellett haladtunk. Hazafelé, napvilág, 1 órával volt rövidebb az út.
- szállás: szuper – Hotel Alpi Campitellóban (persze, nem volt ingyen…)
- pályák megközelítése: Campitellóban van egy 100 személyes gondola (a szállásunktól 500m-re, síbusszal mentünk oda minden nap). Ez felvitt a Col Rodellára (2400m), ahonnan a Dolomiti Superskibe lehetett becsatlakozni, rögvest balra Val Gardena felé vagy le a völgybe Canazei/Belvederén át Arabbába és tovább.
- tömeg: főleg szláv nyelvcsaládba tartozók (leginkább oroszok lengyelekkel és csehekkel fűszerezve). Ami érthetetlen, hogy kedden volt a legnagyobb tömeg, reggel a helyi gondolára több száz ember várt, ott álltunk vagy egy órát. Aznap a Marmolada volt a cél, ezáltal még 40 perces sorállást abszolváltunk az ottani kabinnál is. Más napokon elviselhető volt a várakozás, de Ausztriában hasonló toporgásra azért nincs példa. Viszont jókat lehet beszélgetni a várakozás közepette.
- időjárás: első 3 nap verőfény, aztán beborult, 1800m alatt őszies (=eső), fölötte tél (=havazás + szél), de időnként azt is megszakította egy kis napsütés. Amúgy hó van bőven, a pályák rendezettek, de egy idő után a nagy tömeg jól feltúrja a havat, ami sokaknak gondot okozott.
- amiért mentünk :) : rendesen sokat síztünk, igyekeztünk mindenhova eljutni (a csapatból néhányan nem először voltunk ott). Egyik nap tervezetten végig mentünk a Sella Ronda narancs változatán, de volt olyan is, hogy akaratlanul végig jártuk kettesben az öcsémmel, rátéve egy „kis” plusz utat La Villába – ugyanis kötelező módon végig kellett mennünk a Grand Risán (itt rendeznek gyakran GS világ kupa futamot). Az odaút meg volt 2 óra alatt, viszont visszafelé hosszabb volt a liftkészlet milyensége miatt.
- hütte: rengeteg van, átlag osztrák árak, helyenként magyar személyzet. Amint az egyik képen látható, van két leányzó, aki központi fekvésű Hüttékben go-go műsort tart, felajzva a sízésben megfáradt férfiemberek tömegét :))
- összegzés: biztos, hogy még járni fogok arrafelé!
3300m-ről
görlicék az apres ski-ben
Belvedere
kizárólag tudósoknak
ilyen a Sella Ronda
Piz Boé
lótaxi
"én és a kisöcsém", ahogy a dal mondja
tömeg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.03.20. 21:43
10 évvel ezelőtt, amikor itt jártunk emlékezetm szerint még nem volt összekötve Pozza di Fassaval, oda kocsival tudtunk átmenni. Csak a fekete pályán jöttünk le, ami inkább hullámos volt - azaz letörés, egyenesebb szakasz, majd ismét letörés, majd ismét egyenesebb szakasz. Nekem akkor nem tűnt túl meredeknek. Ellentétben a Tomba pályával Vigo di Fassan! Ott remegett a lábunk a tetején! Még szerencse, hogy nem túl hosszú. Oda is menjetek el, nagyon kellemes kék pálya is van. Jó síelést!
Előzmény: (csabor 115651)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.20. 18:41
Bocs, de nem találtam ilyen topicot!

Alba di Canazei 2011,03,20.

Ebben a szezonban már másodszor élvezkedem a Dolomitokban. A januári látogatáshoz hasonlóan ugyanabban a szállodában, ugyanazzal az utazási irodával. Lehet, hogy jó volt az első etap?

A síelés többféle.
Az ember vagy a barátaival megy, vagy a feleségével. Ha a baráti síelés a téma, akkor megvadult farkas falkaként száguldozunk hegyen völgyön. Bár én, mint korosodó omega hím, óvatosan csúszkálok a falka után, nem kockáztatok, s nekem az is elég, hogy mire én is beérek az odúba, a többiek kikérik a koncomat.
Bezzeg az első feleséggel. Ott más az érzés. Gyakran elhangzanak a számból olyan kezdetű mondatok, hogy: Ilyen lejtőn már a múltkor is…, vagy Próbáld meg menni fog...
De mindkét fajta síelést szeretem, mert mindkettőnek meg van a maga varázsa. Varázsló pediglen sok van, ezért nem kívánok rangsort állítani a kettő közé.
Reggel ráncosodott a homlokom, hogy mi legyen a mai úti cél. Vasárnap van, reggel mínusz 4 fok. Ez biztos melegedni fog, kérdés, hogy mennyire.
Végül döntöttem. Fehérvári vagyok, így Alba síterepét nem hagyhatom ki. Ez egy pici 25 km-es, 13 liftes terepecske a nagyok árnyékában. Nem akartam tolakodni (első feleségem kijelentette, hogy a felvonó fülkéjében ablak mellett kíván állni), ezért gondoltam, hogy egy kieső kis síterepen vasárnap sem lesznek sokan. Általában mindenki a nagyokat szereti. Legyen több száz lift, ezernyi kilométer pálya, s legyen jól csengő neve. Itt is a márkát kell megfizetni, mint a boltban.
De egy kedves, emberi léptékű, családias (ahol az ember az elvesztés veszélye nélkül ott tudja hagyni az első feleségét) síterepnek is számtalan előnye van. Albán még nem voltam, de azt hiszem egy kis, apró gyöngyszemet találtam.
Ha az ember tovább hajt a nagy Sella Ronda feljárókon (Campitello, Canazei) át Penia felé, talál egy szinte üres parkírozót, ahol Ciampac van kiírva. Négy idegen nyelv használatával megkérdezi, hogy ez Alba. Si a válasz, s lehet is beirányozni a liftet.
Egy fülke kapaszkodik fel 2100 méter magasba. Kiszáll az ember, ragyogó napsütés, s kellemes pályák látványa fogadja.
Én az ilyen pályarendszereket egyutcásnak szoktam hívni. Megy az ember síelője hegyen völgyön egy irányba, majd vissza. Itt is az történt. Gyors kb. 200 m-es csúszás (de megerőltető is volt) után beültünk egy kellemes felvonóba, amely útvonalán középtájon menetből ki is lehetett szállni. Akkor még arcomon megengedő mosollyal nyugtáztam a mazsik számára kiépített lehetőséget. Így nem kell nekik felmenni a hegytetőre, s leküzdeni magukat a pirosok meredekebb letörésein. Bár gondoltam úgy sem lehet menetközben kiszállni. De a nap folyamán elvetemültségem ki is próbálta, s láss csodát, kényelmes, s sima kiszállás lehetséges.
A felvonó felvitt bennünket 2428 méter magasra, s itt végre egy kis csúszás is következett. A 12-es piros a meredek kezdés ellenére, később szelíden simul a lécek alá, mindenki nagy megelégedésére. A pálya végén a 207-es felvonó felvitt bennünk Col de Valvacin 2354 méteres magasságába. Érdekes módon itt fújt a szél. Az első feleség közölte, hogy ez már sok, s így kéz a kézben lesíeltünk a kicsit jeges tetejű 5-ös piroson. Visszavittem a kiindulási pontunkra, s tudva, hogy majd úgy is megtalálom indultam neki újra a hegynek. Col de Valvacin két kellemes piros kiindulópontja. Eddig még nem mondtam, de a kellemes napsütéshez csodálatos hó is társult. Élvezve a havat, s azt hogy nagyon kevesen voltak ereszkedtem a piroson. Az 1-es pályát szándékoztam meghódítani, amely levezet a völgybe Pozza di Fassába. A nagy lelkesedésben az 1-es helyett a 3-as pirosokra tévedtem. Rövid, jó vonalvezetésű pályák, kitűnő edzési lehetőséget adva, mert ide csak a madár téved. Ha lehet a hó ezen az oldalon még jobb volt. Érezni lehetet a hatalmas alapot, amire rárakódott a közelmúltban esett friss hó.
Végül az 1-es lecsúszóhoz egy kis, keskeny átjárón jutottam el. A térképen az 1-es pirosnak van jelölve, a pályán lévő táblán a felétől kék. Maradjunk az általános halványrózsaszínben. Az 5100 méter hosszú pálya jobb napokon csodálatos lehet. Most változatos volt. Árnyékban jeges, napos részen vizes hó, s a közepétől lefelé csak vizes hó. Hiába az 1320 méteren lévő völgyben már sok hó nincs, van viszont annál nagyobb meleg. Csoda, hogy még a lecsúszási lehetőség viszonylag normális körülmények között biztosított.
Indultam visszafelé. A tetőn fújó szél levitte a havat az 5-ös piros tetejéről, de a többi élvezhető volt.
A 12-es piros fölötti felvonóból csodálatos látványban lehetett gyönyörködni. A sziklákat hó borította, de mintha márványból csiszolta volna ki valami gigantikus mester. Szép kerek formák, ragyogó fehérség, szélein megcsipkedve a szűzhó szerelmeseinek nyomaival. Ha nem szeretnék síelni, itt csak a felvonón ücsörögnék.
Viszont így lecsúsztam a 11-es piroson. Kicsit meredek kezdés, amely mellett elkerülőként van egy még meredekebb szakasz. Jó hóval szépen járható.
Gyors üdvözlés az első feleséggel, s indultam is le a völgybe a fekete 10-esen. Ez a pálya normál körülmények között egy jó vonalvezetésű, bizseregtető fekete lehet. Most sajnálatomra nem korcsolyával jöttem. Nagy tömeg nem volt a pályán, így nyugodtan hallgathattam léceim alatt a jég sértődött harsogását. Egy nap egyszer elég.
Visszatérve a hegyre elkanyarodtam még a 136-os kétüléses retró felvonóhoz. Ez az a fajta, amely legényesen alád vág, némi himbával elaltatja az éberséged, s mire felérsz, addig kirázza fogadból a tömést.
Olyan szép volt, hogy nem tudtam ellenállni s tányéros felvonó volta ellenére felkapaszkodtam a piros 13-as pályákhoz. Pedig ha én ilyent csinálok, akkor annak nagyon szépnek kell lenni.

Ez a kis 25 km-es terep igazán kellemes napot szerzett. Csendes, nyugodt, semmi felesleges hivalkodás. Gyönyörű táj, kitűnő hó. Remek családi terep egy napos használatra, de arra vétek lenne kihagyni.
Késő délután az egyik hütte teraszán egy gitáros pengette a húrokat. A hangok lágyan omlottak szét a csodálatos táj hóval kerekre formázott halmai között.

Lehet jönni van még hó!

Csabor
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.