Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Spyder

ÜZENETEK (151)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.15. 14:42
Magam részére ruházatot mindig szezon vége felé márciusban szoktam venni, ekkor általában 30-50-70%-os akciók vannak. Végül is csak időzítés kérdése és nyáron nem kér enni a szekrényben. Pókocskával vigyázni, kérdezd meg Söraput tud a sajátjáról mesélni és nem kitörő örömmel.
Előzmény: (hullajó 98223)
hullajó
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.12.15. 09:39
Sziasztok! Szerintetek hol a legolcsóbbak a Spyder termékek? Kabátot és nadrágot szeretnék vásárolni. Körülbelül 150ezer forint értékben. Esetleg márkában ha másikat választanék, akkor melyiket. Köszönöm előre is a válaszokat!!!
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2009.11.03. 13:26
Nekem is a szabás a legfontosabb, ezért van Spyderem, szeretm mert úgy van meg varva ahogy síelésnél áll az ember, vagyis a kicsit ,,rogyantot" térd tartásnak megfelelően. Nem a neve miatt vettem meg hanem ezért, a Leki kesztyűm is pont ilyen alapból markolásra van varva.
Előzmény: (huligan 72604)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.11.02. 10:02
Nekem a legfontosabb a szabás!

Ritka az amikor anyag és anyag között kijön a külömbség!

Volt már Spyderem is és Fundangom is teljesen mindegy! Az a fontos nekem, hogy kényelmes legyen síelés közben!
bikkamokka
22 élménybeszámolót írt
22
15 éve tag
2009.11.01. 22:51
A Kjus ruhák ára tényleg kissé meredek, de ez is Dermizax EV anyagból van. Egész napos hóesés alatt is csak ott maradt a nadrágom felszíne vízes ahol a combom hozzáért a felvonó rúdjához, de délután a hüttében meg is száradt max 15-20 perc alatt. Egyetlen dolgot hiányolok a nadrágról, a kantár és egy kicsit magasabb hátrész, de erre már van megoldásom.
Amit nem említettetek, és nálunk talán nem annyira ismert márka a Schöffel. Tavaly vettem egy ilyen kabátot (az előző már elég öreg volt, lélegző anyag, nem Schöffel) és tényleg egy aláöltöző elég volt. A vékony polárt végig a táskában tartottam, nem volt rá szükség, a régi kabáttal mindig kellett. Bár -10 C és alatta nem volt a hőmérséklet. Lehet nem Kjus/Spider/Bogner, de nem is került annyiba. A tartalma (zsebek, hószoknya, csuklya, csukló hófogó, maszk a nyak alatt...) pedig uaz mint egy Kjus. (Ez gore-tex.)
Szerintem inkább az anyag és az összevarrás minősége a döntő. Meg nekem persze a méret... de ez másnak, aki jobban passzol a konfekcióba, nem akkora faktor.
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.11.01. 19:17
MM!

Itt a link, ahol az akciós dzsekit találtam :
http://www.hervis.at/sportwelten/outdoor/

(Mondjuk ez egy outdor dzsekinek van kategorizálva, de a síeléshez tökéletes, csak kevesebb zseb van rajta. )

Kicsit lentebb kell nézni, mert nem a lap tetején található.
Köszi a vásárláshoz felajánlott segítséget, de most nem élek vele. Tavasszal akciósan vettem egy North Face dzskeit, remélem beválik. :)
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.11.01. 18:02
Krampusz,

Átküldhetnéd a linkjét.

Ja apropó, ha van vmi ami tetszik a honlapjukról, ha kell tudok segíteni a beszerzésben Svájcból - bár próba nélkül nehéz :-)

MM
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.11.01. 17:37
MM!
Ma volt egy kis időm, és keresgéltem a neten. Most az Osztrák Hervisben 200EUR-ért van akciósan Mammut dzseki.
20000gr/mm-es 2 rétegű Drytech anyagból. Nagyon elgondolkodtató!
Mammut oldalát is meglátogattam, és egyre inkább az az érzésem, hogy a Spyder - annak ellenére, hogy kitűnő márka- a szponzorációt is a vevőkkel fizetteti meg jó vastagon. :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.11.01. 14:10
A Frencys valóban nagyszerű, egyszerűen azt vettem észre, hogy legyen bármilyen idő; hóesés, mínuszokkal, széllel, nedves hó, ne adj Isten eső, vagy éppen véget nem érő napsütés kellemes tavaszi hőmérsékletekkel, egyszerűen jól és komfortosan érzed magad a síruhában. Legyen az síkabát vagy nadrág.
Ez az egyik munkaruhám, és tényleg csak ajánlani tudom.
Előzmény: (huligan 72510)
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.11.01. 00:00
Igen, az Arcteryx is a csúcsot képviseli, bár ők tényleg inkább mászó dolgokkal foglalkoznak, de 1 nagyon jó sídzsekijük biztos van, azzal találkoztam.

huligan,

Holnap estig írj, mert utána nem lesz alkalmam beszerezni az alapanyagokat :-)

MM
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2009.10.31. 20:18
Orage az tényleg frankó, én is szereztem tavaly egy 20000/20000-es szettet amerikai webshopból, annyiért, amennyibe itthon a dzseki kerül... és még jól is néz ki.
Amúgy Orage van itthon is és néha meglepően jó áron.
A Mammut nyilván más kategória, mint általában a jobb mászós cuccok. Az amerikaiak a Arcteryx-ért vannak megőrülve, az se sokkal olcsóbb mint a Spyder, de inkább hegymászós megközelítés (shellek, softshellek). És én se sok olyan Spydert láttam, amit szívesen felvennék.

üdv,

deckard
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.31. 18:19
MM

A Kjus is az egyik kedvencem, csak nincs 1000 ójróm egy jackettre :)

Sajt ügyben jó nekem a kedd, de még leválben pontosítok!
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.10.31. 18:00
minerel,

A sícucc mellett van egy Extreme héj-dzsekim is, na az tényleg csúcs...nagyon massziv, vékony, könnyű, kiváló szabású, stb...ez alá is jó időben elég egy aláöltözet...

http://www.mammut.ch/en/productDetail/101007630_v_0055_XL/Extreme+Baltoro+Jacket+Men.html

Amire nagyon fáj a fogam az persze a Logan tipus...(ezeket használják profik, hegyimentők, stb) Azt valamikor beszerzem :-) Tény, hogy egy dzseki - nadrág kb 1800 CHF...

Eddig nagy Gore-tex mániás voltam, de a Mammutnak a Drytech anyaga (ez van minden cuccomban) valami hihetetlen jó...

Krampusz, remélem egyszer tudsz jó áron szerezni...megéri :-)

De vigyázni kell, mert persze ezt is hamisítják.

Másik márka ami nagyon szimpatikus, a Haglöfs. Szuper sí /sítúra dzsekijeik vannak, pl a Spitz és a Couloir.

Nem tudom ki hallott a Kjus márkáról (Lasse Kjus termékei...) Jónak tűnnek, de szerintem nagyon túlárazottak...

MM
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.31. 17:36
Nem rossz a Marker!

Nekem ez az egyik kedvencem márkám és ebből lesz a következő cuccom:

http://www.frencys.com/
Makosx
129 élménybeszámolót írt
129
17 éve tag
2009.10.31. 16:10
Csak a figyelmetekbe szeretném ajánlani az alábbi linket mert, nem minden a Spyder. Nekem kifejezetten nem tetszettek ezért keresgéltem és találtam ezt a márkát. Magát a márkát nem is kell bemutatni. Igaz a beszerzése körülményes, lévén, hogy itthon még nem találkoztam vele. Ausztriában már köszönt vissza sípályán. Harmadik éve használom (Gore-Tex az anyaga), még nem bántam meg a választást.

http://www.markerltd.com/
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.31. 15:28
Tengerszemben inkább szikla mászó felszerelés és kiegészítői, Hervisben elvétve 1-2 kabát.

Nincs igazi magyarországi forgalmazó! Én nagyon szeretem a márkát, Ausztriában szerzem be ami kell, kizárólag akció (-30%...-50%) keretén belül.

Ausztriában Hochkaron a pályakezelőknek Mammut Extreme a munkaruhájuk, Svájcban szinte mindenhol...:)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.10.31. 14:07
MM!
Biztos megfontolandó a Mammut márka, aki hegymászó cuccokat is gyárt az biztos a csúcstechnológiát használja.
Tapasztalataim a Spyderről vannak, ezért favorit nálam. Egyébként meggyőzhető vagyok, és az ár igen meggyőző tud lenni. :)
Magyarországon forgalmazza valaki a Mammutot?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.10.31. 10:48
Dale -nek van egy két darabja ami megfogott, aztán ott van a Monclernek a Chartreuse kabátja. Mondjuk ezek mind rohadt drágák.
MM
566 élménybeszámolót írt
566
15 éve tag
2009.10.30. 22:48
szupersport_dude

A Mammut nekem is a kedvencem, és ezért is Mammut a teljes szerelésem (itt ugye ez a hazai és 'megbízott' termék)...és be is válik. Könnyű, masszív, víz és hihetetlenül szél-és hideg-álló. A svájciak tudnak valamit...(meg a portugál gyártók...:-) Ezért is kérdeztem hogy tényleg olyan jó-e a Spyder...

Nekem van egy enyhén bélelt sídzsekim (kb 400CHF lehet), de baromi könnyű, és olyan jól kizárja a szelet, hideget, hogy alá csak egy hosszúujjú aláöltözet kell...pedig nincs rajtam természetes szigetelő réteg.:-) Az izzadással ezért sincs gond, de ha megjelenik, simán kivezeti mint egy jó GTX. Eszembe se jut lecserélni egy Spyderre.

Krampusz,

Azért 170e-ért biztos jó a Zermatt dzseki, de annyiért már megkapod a legjobb Mammut dzsekit (ami hihetetlen könnyű, de tény, hogy nem bélelt, csak egy külső réteg és alá kell egy aláöltözet, meg max egy polár mellény).

Persze normál viszonylatban drága a Mammut, de a csúcs kategóriában szerintem megéri...:-)

Igen, jogos, ezt lehet egy Mammut topicba kellene irnom.

MM
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.10.30. 21:53
A Zermatt kabát Nekem piros-fehér-fekete kombinációval nagyon tetszik. Csak sajnos nincs 170ezer forintom rá.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.