Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (218)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.12.25. 07:47
Korai az öröm! Az új bakim túl nagy a kötéshez(silvretta 404) s a kötést nem tudom nagyobbra állítani. Pech! kell egy nagyobb kötés!
Előzmény: (Sörapu. 202657)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2018.12.22. 15:34
De jó! Már tudom ki megy reggelente a pékhez Holnapsaalbachban :)
Előzmény: (Bélapó 202653)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.12.22. 14:32
Na megjött a cipőm is! Most már mindenem van, csak össze kell hangolni. Két ünnep között Mönichkirchenben próba!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.12.05. 14:55
Milyen igazad van!!!! Ezért sz@r a létminimum alatt élő kisnyugdíjasoknak!


ui.: tudod GyF én oda is mennék, csak nem tudom megfizetni.
Előzmény: (TZoli 202097)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.12.03. 19:33
Azoknak, akik kétkedve fogadják, mire is jó elmenni egy vezetett túrára a sípálya mellett, legyen itt az idén januári beszámolóm a FB-ról.
Profi cuccok, nem leharcolt ódon motyók, jó szervezés és jó társaság.
Az árak? Még jó hogy lehet kapni... Viszont az ember hobbija minden pént megér, amig ki tudja fizetni.

Alpinskitour: Bevezetés a túrasízés világába:
A hétvégén részt vettem az Alpinskitour bevezetés a túrasízés világába programján. Az uticél végül Lackenhof lett. Sokunknak abszolút új volt a sítúrázás. A felszerelés lényegi részét: léc, kötés, fóka, firnvas, lapát, szonda, pieps az Alpinskitour adta. Nos, itt megismerhettük, milyen a jó túrasí felszerelés. A felszerelés átvétele után elindultunk a Kis-Ötcher-re. Direktben fel. Az elmúlt hetek tavaszias időjárása és a mostani fagyok miatt kellemetlen jeges alap volt, amit még a túrabot is nehezen fogott. Előkerültek a firvasak is. Velük már könnyebb volt haladni. Mivel a használható terület a felvonó alatti 20 méter széles sáv volt, faltól falig csoszogtunk, majd forduló. Igen, felmehettünk volna a kék familienabfahrt-on is, de itt a határok tágítása, gyakorlás volt a cél. A ködben nem láttuk a tetőt, csak annyi bíztatott, hogy a felvonóoszlopok sorszáma, lassan csökkent. Végül felértünk. Fókaleszedés, csomagolás, sífék aktiválás. Újra felvéve a léceket, nagyon csúsztak. Könnyelműség részemről egyből jeges fekete pályán indítani az idei szezont, de most ezt dobta a gép. A széles, könnyű túraléc meglepetésre szépen tartott és több megállóval, csoportosan ereszkedtünk le a középső hüttéig, majd tovább a parkolóba.
A parkoló mellett egy kis havas területen Mészi lavinaismereti bevezetőt tartott, még az akumlátoros légzsákját is felfújta a kedvünkért. Köszönet érte!
Másnap a Nagy-Ötcher lett a menü. Mérések szerint 300 szintméter/óra sebességgel(?) csoszogtunk felfele, szűk 2 óra alatt elértük a felvonó tetején lévő hüttét. A viharos szél és a kevés hó maradásra kényszerített, így a bónuszok, a hegytető és a gerinctúra elmaradtak. Kár, de most ezt adta a nap. A lesiklás élvezetes volt, a tegnapinál lényegesen kellemesebb pályán. A hómezőn újra pieps játék volt: egy eltemetett, piepszel töltött kesztyűt kellett megtalálni. Furcsa érzés volt megtalálni a kesztyűt, ami az életben emberi kézben folytatódik. A hegy nem játék, de ésszel nagyszerű játszótér!
Összességében remek két napot töltöttem a társakkal. Közelebb kerültem a sítúrázás világához, remek felszerelést próbálhattam, remek embereket ismertem meg!
Remélem, még találkozunk!
Feri
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.12.03. 19:21
Guten Ábend kedves sporttársak!
Először is a vagy fel vagy le OK a cucc felvetésre:
Volt, de eladtam egy régi K2 MtBaker 175 hosszú, 100mm derekú lécet. Classic camber profil, béna volt mélyhóban (én is), de vasalt, jeges pályán szépen ment. 2.9kg/léc volt a tömege, a kötés egy Naxo NX21-es volt. Szerintem ez fel is le is jó volt.
Aztán rám mosolygott a szerencse egy Atomic Automatic 186-tal, szép hintaló rockerrel, 125mm-es derékkal. Ez a léc Fritschi Diamir kötéssel 3,4kg/léc.
Nos, evvel a léccel kifagyott havas pályán olyan szép íveket húztam, hogy csak na! Nagyon élveztem, stabil volt, király volt! :-)
Cipő:
Mivel eddig csak alpin kötésbe való bakancsom volt, csakis az ún. frame binding jöhetett szóba, mint a NAXO és a Diamir. Ezek hátránya, hogy több a súlyuk, és a bakanccsal emelgeted szinte a komplett kötést is.
A tech binding vagy PIN-es kötés az igazi truvály, könnyű és pöpec, de... nem igazán van megoldva DIN szerinti oldás. Ezek azok a kötések, aminek az eleje úgy néz ki, mint egy vadcsapda és a bakancs orrába épített zsákfuratba akad be a kötés tüskéje.
A Dynafit Radical kötést már úgy reklámozzák, hogy ennek van DIN szerinti oldása.
A pin-es orr, alpin szerű hátsó tőke látszik ésszerű kompromisszumnak számomra.
Ilyen a Marker Kingpin. Ebből van a 10 és 13-as típus. A 10-essel van valami problem, a neten olvasható, 13-ból van több is az ismeretségi körben, megelégedéssel használja.
A must-have kategória nálam a Fritschi Tecton, meg is írtam a jézuskának. Ennél korrektül meg van oldva az orr oldalirányú oldása és a hátsó tőke oldása is.
Jó még a Salomon túrakötése, ez transformerként alakul, felfele pin-es lefele átalakul alpesi kötéssé. Ennek hátránya, hogy csak 0-10fokos sarokemelést lehet beállítani, míg a többiek 0-7-12 fok három fokozatban.
Tehát szerintem no para, egy modern(ebb) túraléc lefele is OK!!!!
Bocs, ha hosszú lett, de folytatom! :-)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.29. 13:10
Ha nem kell profi cipő, akkor használtan, vagy akciósan Asztriából "olcsón" hozzá lehet jutni.

Én rengetegszer sítúráztam alpin bakancsban, aminek van walk funkciója. Ilyenkor lépésre állítom és kilazítom a felső csatokat. Szerintem kiválló megoldás.
Előzmény: (Bélapó 202096)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.11.29. 11:00
Nem lesz olyan ami jó lesz. Vagy fel, vagy le. Ha mindkettő, akkor kompromisszum van. Ha kompromisszum van, akkor az pénzbe kerül. Van olcsó kompromisszum is, de a jó kompromisszum az jó pénzért van. Az meg azért nem jó.
Előzmény: (Bélapó 202096)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.11.29. 06:35
Hulesz a splitboard halott dolog, zsákutca! vakvágány! 2 év erölködés, kínlódás (és Qrva sok pénz) rádöbbentett, hogy a bevált utat kövessem. Lécem már van, cipőm még nincs.

Jelen álláspont szerint, ha friss hó esett (min 20-25 cm) és pályán kívül jövök le, marad a splitboard. Ha hetek óta nem esett és a pálya szélén megyek fel s a pályán jövök le - hát ez a gyakoribb! - akkor síléc!

( ui.:Igy szakállal elég ronda vagy, hasonlítasz Rumcájszra)
Előzmény: (huligan 202063)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.27. 19:46
Bélapó! Ez sí! Jól meggondoltad??? :D
Előzmény: (Bélapó 201965)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.27. 16:57
Én alpesi mászásokkor és síalpin túrákon kifejezetten szeretem, ha van tőlem tapasztaltabb (nem nehéz :) ). Aki képben van a lavina biztonságról, mentésből, túlélésből. Tudja mi a teendő, amikor baj van, illetve van helyismerete. De tudom miről beszélsz, meg is értelek. Peace!
Előzmény: (bouquetk 202054)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.11.27. 16:35
Szerintem én nem voltam ellenséges. Tudom, a mai világban az emberek élményt akarnak venni, lehetőleg úgy, hogy minél kevesebb saját erőfeszítést tegyenek bele. És nyilván ez kitermeli a kiszolgálókat. Ezért én egyáltalán nem sajnálom a szervezőktől a pénzt. Az más kérdés, hogy erről ez egészről mi a személyes véleményem.
Előzmény: (huligan 202052)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.27. 16:18
Van ilyen szolgáltatásuk, van rá igény.
Én már voltam fent a gleccseren a faluból (oda-vissza), a kezeimet talán így tudnám feltenni: IoI

Nem értem ezt az ellenséges légkört, nem mindenki költ 300-400e Ft-ot túrasí felszerelésre, mert egyszerűen nem használja ki, viszont elmegy egy 4 napos túrára vezetővel, mert erre van ideje és igénye.

Nem mindenki annyira járatos ebben a szakágban, mint ti.

Sőtt képzeljétek el, van aki még síoktatásra is befizet, annak ellenére, hogy tud síelni. Aztán vannak olyanok is, akik a szálláson félpanziót kérnek, pedig jól főznek.
Előzmény: (bouquetk 202045)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.11.27. 13:49
Azért aranyos ez a cég.Szervez egy utat Kaprunba és ezt írja:

Felvonó használat : Hóviszonytól függően lehet szükség felvonóra.

Tegye fel az a kezét aki volt már fenn a gleccseren Maiskogel felé.

Biztos van akinek megér 100 eurót, hogy a kijelölt sítúra úton felvezetik.
Előzmény: (huligan 202031)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.27. 09:23
A bérlési árai közép kategória, a felszerelés pedig TOP. Szerintem jó ajánlat.
Előzmény: (Bélapó 201965)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.11.24. 06:42
Nem csodálom, hogy nem szerepel a sihu adatbázisában! Megnéztem az árait - a cipőkkel kezdtem, mert az aktuális, az érdekel - hát nem a tömegsport céljait szolgálja. Ha ott venném a felszerelésemet, nem biztos, hogy az éves nyugdíjamból kifutná. Ha a túrái is hasonló árkategóriában mozognak, maradok inkább a Talponsielőkkel!
Előzmény: (huligan 201931)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2018.11.22. 08:50
Sziasztok! A sielok.hu adatbázisában nem szerepel sajnos, de aki jó minőségű túra sí felszerelést szeretne bérelni, vagy résztvenni szervezett-vezetett sítúrákon, neki nagyon ajánlom a Alpin Ski Tour boltot a III. kerületben.
https://www.alpinskitour.hu/

Nagyon príma a sí szervizük is... :)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.11.16. 06:36
Nézegettem a sítúra cipőket ... egy márkás mosogatógép olcsóbb! igaz, azzal nem lehet sí-túrázni
azimi
4 élménybeszámolót írt
4
6 éve tag
2018.10.30. 20:59
Sziasztok!

Volna pár túralécem eladó, Budaörs-Székesfehérvár-Veszprém vonalon meg tudom mutatni, illetve lenne egy Pieps is.

Valakinek van esetleg tapasztalata a Marker Kingpinnel, Dynafit Beasttel kapcsolatban? Használ itt valaki ilyesmit? Mennyivel másabbak, mint egy diamir vagy régebbi dynafit TLT?

Iletve lavinazsák kezdőknek nem túl drágán? Ötlet ezzel kapcsolatban?

Köszi!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.10.18. 06:30
Tegnap bementem a Mountex-be fókáért a hagan lécemhez és rám-sütött a nap! kaptam egy (elfekvő) komplett készletet 80% leértékeléssel 4000 azaz négyezer forinttért! Ugye, hogy vannak még csodák!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.