Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (222)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2018.10.18. 09:34
A Mountexet ismerve tényleg az :-)
Előzmény: (Bélapó 201599)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.10.18. 06:30
Tegnap bementem a Mountex-be fókáért a hagan lécemhez és rám-sütött a nap! kaptam egy (elfekvő) komplett készletet 80% leértékeléssel 4000 azaz négyezer forinttért! Ugye, hogy vannak még csodák!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.10.03. 16:56
Ó! De irigykedem rátok fiuk! TZolit személyesen nem ismerem, de Bounquethtel volt szerencsém túrázni, 800 m szintkülönbséget negyed annyi idő alatt tesz meg mint én s míg én kiköpöm a pickup-öm, ő azon morfondírozik, hogy tovább kéne menni, Ha nem visz váltás ruhát, akkor is elvan, mert meg sem izzad igazán!!! Szóval KEZDŐK!!! igazából ne hallgassatok rá!!! MÁS VILÁG!!!
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2018.10.03. 14:42
Nyilván, hogy vannak nagyon spéci dolgok, amik valamiben nagyon jók, de másban meg nem. Ha ennyire nem hegyezzük ki, akkor lehet okosan többfunkciós holmikat vásárolni.
Bakancs: ma már lehet olyan sítúra bakancsot kapni, ami 100-as flex és kényelmes, akár egész nap is túrázhatsz benne. Tudom, mert ilyet használok szinte mindenhova. Rengeteg olyan sítúra kötés van, ami teljes értékű lesikló kötés is. Nekem pl. a freeride lécemen is ilyen van, és persze fóka is, így nem gond ha valahonnan ki kell mászni. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy 95-ös derekú, tehát már szélesebbnek mondható léccel még vállalható a sítúra. Az elmúlt szezonban egy hetet ezzel sítúráztam a Magas Tátrában, minden nap legalább 1000 méter szintet. A lesiklás élménye megérte a felfele küzdelmesebb menetet. Az Alacsony Tátra fél főgerincet egy keskenyebb 80-assal jártam többször, az oda jobb volt. Amit lejjebb linkeltem az szerintem egy nagyon jó kompromisszum. Abszolút használható pályára, sítúrára, és freeride-ra sem használhatatlan, bár oda jobb a szélesebb. Biztos, hogy a sítúra nem megy azonnal, rá kell érezni az ízére, ami idő. És el kell szakadni a sípályáktól.
Előzmény: (TZoli 201477)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2018.10.03. 13:24
Megvennéd, mert Te tudod, hogy neked az kell. De a kezdő napjainkban nagyon el van kényeztetve a választási lehetőségek nagyon nagy tárházával. De az öltözet témában sincs fogalma arról mi a megfelelő. Legfeljebb nézegetheti a ruhacímkéket, aztán próbál okos lenni. Legtöbben a síelős cuccban kezdjük majd jövünk rá a valós szükségletre és kezdjük apránként cserélgetni a dolgokat. Nagyon sok változós a felszerelés is. Minden évben van valami újítás, rendszerekben gondolkozunk, amik természetesen nem átjárhatóak, megy a mesterséges elavítás. Aztán mennyit fogsz menni? Nem mennyit szeretnél, hanem tényleg. Az osztrák nagypapa egy napsütéses délután gondol egyet és felcaplat a közeli dombra. Neki ez kézenfekvő. Mi tervezünk. Időjárás előrejelzés, családi munkahelyi baráti egyeztetések. Meg merre megy az Euro meg a benzin ár. Meg lesz-e dugó. Meg fel tudok-e kelni hajnalban, mert jó lenne legkésőbb 1-re felérni, mert utána már szétéget a nap és megdöglök. Meg aztán mit is szeretnél? Mert ha Stuhleckre szeretnél felmenni az nagyon meredek tud lenni. Zsírégető, de tényleg. Oda a minél könnyebb cucc az ideális. Mire elindulsz lefelé addigra már szétsíeltek mindent, jég és méteres buckák amin a szuper drága pille könnyű 60 dekás léceid nevetve ugrándoznak vagy csúsznak szét a nem különösebben megtámasztott sítúrabakancsba (ami inkább cipő) bújtatott bokád és térded maximális tűrőképességeit tesztelve. Vagy a freeride. Nagyon szuper dolog, csak ha felfelé a gyalogutat választod, akkor tudomásul kell venni, hogy csak egy csúszás van. Vagy a klasszikus módi mint a több napos Alacsony-Tátra túrák. Végig menni a bálna hátán. legfeljebb egy kis hintázás aztán csak a végén le. Drágák ma már a jó cuccok. Szóval ha csak úgy megkóstolnád, milyen ize van, de nagy esélye van az inkább mégis felvonó és pályán kivülre látogatás opciónak, akkor bérelj. Ha úgy érzed elkötelezedtél, és menni is fogsz, vedd meg az ajánlottat.
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2018.10.02. 11:09
Ezt a lécet, ha éppen nem lenne egy nagyon hasonló, kapásból megvenném:

https://www.sport-conrad.com/en/products/atomic/backland-85-fritschi-eagle-12-sc-1.html

Ez léc jó sítúrázni, de egy teljes értékű lesikló kötésként is használhat kötés van rajta. A 85-ös derékkal ki is lehet menni pályán kívülre. Mindenképpen kell túrasi bakancs és fóka.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.09.29. 07:17
Én kezdésnek a bérlésre szavazok (minden nagyobb síközpontban lehet bérelni alapfelszerelést). Hátha nem fog tetszeni. 3-4 órát mész felfelé, a gatyádból is facsarni lehet a vizet, a hátizsákod (váltásruha kötelező) egyre nehezebb lesz, a szád kiszárad, alig várod, hogy egy kocsmához érj és irigykedve nézed, ahogy lazán könnyedén elsuhannak melletted a síelők. Végre felértél és átöltöztél s indulsz lefelé, akkor ér a következő meglepetés, a túrasí kicsit másként viselkedik, mint a normál léc. (igaz, nekem split-boardal vannak tapasztalataim, de nem hiszem, hogy a végeredmény lényegesen különbözik) Ha mégis rákattansz, először ruhaneműre költs és csak utána felszerelésre.
Koszegisimon
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2018.09.27. 23:05
Sziasztok!

Idén szeretnék belevágni a túrasízésbe, viszont nincs hozzá megfelelő felszerelésem. (freeridehoz van)
Miket tudnátok tanácsolni, vegyek, vagy béreljek, és hol érdemes?

Előre is köszi, illetve minden haszbált dolog érdekelhet ha van eladó!
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2018.09.09. 07:30
Az a baj, hogy csak kicsi(43 alatt) és nagyon nagy (47) van!
Előzmény: (bouquetk 201172)
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2018.05.08. 10:32
Most a Sport Conrad web áruházban 99 eurótól mennek a Scarpa túrasí bakancsok.
Atosz65
15 élménybeszámolót írt
15
9 éve tag
2018.03.01. 21:07
Sziasztok!
Az apróban kinálok egy remek túrasi szettet!!

Dynafit Mustagh Ata 178

Üdv
Atosz
erdeibarnabas
7 élménybeszámolót írt
7
7 éve tag
2018.01.15. 16:55
Sziasztok!

Inzertes lécre dynafit kötés felszerelésében tapasztalt szervizt keresek. Kit tudtok ajánlani? Előre is köszönöm!
bouquetk
387 élménybeszámolót írt
387
12 éve tag
2018.01.11. 12:16
Miért baj, hogy rajta van a fék? Súlya minimális, ha esetleg pályán mész elég is. Ha meg nem bízol benne, mellette meg is kötheted.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.10. 21:59
Írtam a síkötések topikban.
erdeibarnabas
7 élménybeszámolót írt
7
7 éve tag
2018.01.10. 20:28
Sziasztok!

Vettem egy Dynafit Stoke lécet, tervezett sítúráimhoz. A léc ábrázata alapján is a dynafit kötések ajánlottak hozzá. Ettől függetlenül bármilyen kötéssel használható?
Gyanítom, hogy a minta csak segítség a kötések felhelyezéséhez. Nem gondolnám, hogy a léc anyagában előkészített furatok vannak. Ha mégis, akkor kizárja-e pl Dimair kötés felhelyezését?

Másik kérdésem:
A képen látható Dynafit Radical kötésről mi a véleményetek? És szétszedhető roncsolás nélkül úgy, hogy ne kelljen a féket felrakni a lécre? Inkább szökevénypántot használnék.
Köszönettel: Barna
1353-Dynafit-Stoke-Ski-1024x1024.jpg
tlt-radical.jpg
JobaRob
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2017.12.23. 18:20
Először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Másodszor, becsúszott egy elősízés, így kipróbáltam a szerkezetet, így szükségessé vált némi fejlesztés:
https://imgur.com/hgLavlo
https://imgur.com/XkF2ax9
Egyrészt előre került egy erősebb zsanér, mert a régi facsarodott. Másrészt a menetes sarokemelő csavarjai kilazultak, így kapott még egy anyát, és mind a négy anya pillanatragasztóval lett pluszban rögzítve.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2017.12.01. 09:07
Igen szerintem is. Ha pályán kívűl bóklásznék sokat én is vennék itt egyet. Patron lesz hozzá külön is.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2017.11.30. 15:31
Elég ütős ajánlatok. Most látom, hogy hetedikétől lesz 400-ért lavinazsák.
Előzmény: (minerel 196914)
vuki
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2017.11.30. 09:29
Helló, keresel még túrasi bakancsot?
Előzmény: (ma1529 196189)
nbalogh3
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2017.11.29. 23:25
Szia

Aktuàlis ez még?
Nekem van 45-46os Dynafit tlt2
Csak Dynafit rendszerrel kompatibilis.
Üdv
N
Előzmény: (ma1529 196189)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.