Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Térdsérülések

ÜZENETEK (141)Időben csökkenő Időben csökkenő
ginii
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2014.12.02. 15:06
Térdszalag szakadás után (tavaly január), műtét nem volt, milyen rögzítőt javasolnátok, ha újra lécre szeretnék állni?
zsu74
1 élménybeszámolót írt
1
9 éve tag
2014.05.05. 11:40
Sziasztok!
Nekem a térdemmel van baj. Azt mondták hogy csak a HTO műtét segíthet nekem. Nagyon félek tőle! Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? A sport kórházban A Halasi doki fog műteni. Róla van valakinek infója?
Előre is köszi a válaszokat!
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.12.19. 01:28
Szerintem mehet a síelés mértékkel... ha belegondolsz, mennyit síelsz egy évben, az szinte elhanyagolható. másik, hogy nem kap hirtelen ütést mint a futásnál, és olyan óriási terhelést nem is kap ha nem vagy kanyarok közben nagyon mélyen, meg mikor a bakancs már a hava súrolja. a probléma amúgy is akkor kezd exponenciálisan nőni, ha mély helyzetben kap nagy terhelést, mert ilyenkor rotálódik is alsó lábszár, de ha viszonylag nyújtva van, akkor nemigen tudjuk rotálni, sokkal stabilabb a térd, kevesebb a nemkívánatos terhelés/súrlódás.
persze így se tesz jót, de szerintem tűrhető, megér annyi kockázatot az élmény.

Persze ezt nem kell készpénzek venni, nem vagyok orvos, csak medikus, de a sportokhoz eléggé értek. A térdem nekem is elég problémás, többek között a patellán porclágyulással.
Előzmény: (alfer 146771)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.18. 09:49
Kösz az együttérzést! Felpolcolni nem kell, úgyhogy az a fajta TV nézés ki fog maradni :) Szerencsére egyéb tünetem nincs, nem dagad be, nem okoz más problémákat, csak oda kell rá figyelnem. Kerékpár, úszás minden mennyiségben jöhet, néha salakon egy kis tenisz beleférhet, teremben tilos, aszfalton futás tilos, futópadon sem igazán ajánlott.
Januárban kapok injekciót mindkét térdembe, belőnek egy kis kenőanyagot:) Ha elmúlik tőle a fájdalom, akkor biza egy-két csúszás lesz február végén. Meglátjuk.
Előzmény: (gyf 146763)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2012.12.18. 09:09
Basszus, sajnálom!
Szerintem keress még, hátva van olyan orvos, aki azt mondja el, evvel a szar térddel hogyan és mennyit lehet síelni, és evvel együtt mit kockáztatsz. Persze, hogy kisebb kockázat felpolcolt lábbal TV-t nézni, de akkor is!!!
Ver-2: A sízésnek búcsut mondasz és keresel alternatívát:
Pl ezt: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=6197

Szorítok!
F
Előzmény: (alfer 146760)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.18. 09:00
ápdét: Sajnos azt mondta a doki, hogy nagyon-nagyon nem ajánlott a síelés :( Térdszorítóval sem, igazából az még ártana is! Nagyon leegyszerűsítve az van, hogy a térdkalácsom jobban rászorul a térdemre, mint kellene, mindemellett nem jó minőségű a porcom.
Előzmény: (alfer 145391)
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2012.12.13. 11:56
Köszönöm neked is.
Kb. ezt mondta a sport kórházban
a prof, de jobb hallani attól aki
hasonló cipőben jár.
Már régebben szétfutottam a térdeimet,
kb. két éve nem csinálok semmi olyan sportot amit Te is
írtál, de az izom fontos ezért a bicót választottam és a
nyáron tekertem is 1200km-et, remélem ez elég lesz
a síhez is.
A térdvédőből ezer féle van, Te melyik típust használod?
Előzmény: (kolzol 146051)
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2012.12.13. 11:51
Köszi, azt már megnéztem (azt hiszem kétszer is).
Egész nyáron foglalkoztatott a téma, de most kezdtem kicsit
besz@rni...........
Előzmény: (vanczi 146053)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.12.13. 11:35
Szívesen, egyébként van itt a honlapon 2 videó kb 45-45 perc térdsérülésekről, főleg keresztszalag szakadásról van szó. biztos megtalálod. SOTE ortopéd klinika igazgatója, meg az osztrák sí válogatott orvosa beszél benne.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2012.12.13. 11:29
Orvos tud igazi segítséget mondani, de nézzünk amit tudunk:-)
személy szerint a Sote-n végeztem (gyógyszerészként) és igencsak körbejártam a témakört.
MR kimutat mindent. de azt beszéld meg egy orvossal is...
re szalaghiány - én személy szerint elülső keresztszalag nélkül síelek 1 térdemben -teljes szakadás(nekem semmiben nem hiányzik).
amit mondtak ha így akarom nyomni:
- aszfalton futás felejtős, foci tenisz, kézi és hasonló talpletapadós sportok szintén.
- MINDIG kondiban kell tartani a térdet. úgy mint a Husky-nál nem lehet kihagyni edzést. Heti 3szor kell csinálni vmit (futás, bicó).
én személy szerint térdvédővel síelek Bauerfield - ilyet látsz a kézislányokon. ez a legtutibb OEP 2évente 1et támogat TUTI cucc.
síelésben a szalag hiánya nem gátol , pedig elég extrémben nyomjuk lsd kuloar.hu

IGEN IGEN így gyorsabb a porc kopása... idővel pótolni is kellene a szalagot, de ez már más téma.

szóval röviden - kondiban tartani, bemelegíteni MINGID, jó térdvédő és tolni BÁRHOL amit bevállalsz.
kb így.
egy nemrég megrendezett konferencián említette egy dokibácsi h Hullit (vagy hogy hívták a holland focistát) is szalag nélkül nyomta a karrierje utolsó éveit. Pedig a fociban jobban kell az a szalag mint a síben.
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2012.12.13. 11:27
Köszönöm!!! :)
Ez nagy segítség.
Este az egész család a térdemet fogja rángatni! :)

Így gyors tesztben, magamnak megcsináltam és a jó térdem sípcsontja
jobban mozgott.
Ez nagy önbizalmat ad, mehetek megint összetörni magam! :)


Köszi még1szer
Előzmény: (vanczi 146046)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2012.12.13. 11:14
Én úgy tudom, hogy MR-en látszik, egyébként meg azt saját magad is meg tudod vizsgálni hogy mennyire feszes, vagy laza. kell egy segítő hozzá. gondolom elülső keresztszalagról van szó a videóban az ACL felel meg ennek. a legegyszerűbb ha a végén bemutatott drawer testet csinájátok. egyébként ha lehet így mozgatni előre a sípcsontot, az nem feltétlen jelenti, hogy szakadás volt, nekem pl nem volt mégis annyira laza. ezt nem rád értem nyilváán, csak ha vlaki más is kipróbálná otthon.


Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
kyoshozozo
153 élménybeszámolót írt
153
12 éve tag
2012.12.13. 10:12
Abban tud valaki segíteni, hogy ha volt egy részleges keresztszalag szakadásom
annak a mértékét lehet valahogy ellenőrizni?
Az MR-en vagy más eszközzel látni a sérülés mértékét?
Próbáltam izomban pótolni a dolgokat, sokat bicikliztem, tornáztam,
de nem tudom mennyire terhelhetem a térdem.
Tudok-e dinamikusabban síelni vagy csak csúszkáljak ezek után?
Voltam orvosnál, gyógytornán, stb., de ezt nem kérdeztem csak most,
mikor mennék végre sízni, merült fel ez a kérdés bennem.....

Esetleg valakinek akinek volt részleges szakadása és nem műtötték,
van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.07. 08:59
Köszönöm!
Már előkerestem a tavaszi MRI felvételemet és meg fogok keresni egy profi ortopéd szakorvost.
Előzmény: (Lackó 145269)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.12.06. 11:57
Részemről szorítok neked, hogy sikerüljön beszerezned egy jó (a spéci doki által ajánlott vagy felírt!!!) rögzítőt, és újra síelhess! ;-)
Előzmény: (alfer 145245)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.06. 11:29
Akkor irány a doki, én szombaton két ortopéd sebésszel együtt utazok csúszni, de hiába is kérdezném Őket, amíg nem látnak........
Előzmény: (alfer 145253)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.06. 11:08
Nem kérdeztem. Ez még nyáron volt. Amikor elmondta a "diagnózist" csak kapkodtam a levegőt, nem az volt az első kérdésem, hogy akkor mégis mit használjak síeléshez...
Előzmény: (AAron 145250)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.06. 11:00
"Tudtok ajánlani valami igazán jó minőségű térdszorítót, rögzítőt?"

Mit ajánl az ortopéd sebész ?
Előzmény: (alfer 145245)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.06. 10:37
Sziasztok!
Régebben sokat jártam ide, de aztán elment a kedvem a síeléstől és a lelkesedésem alábbhagyott. 2 éve nem síeltem egy jót. Durva, tudom. Sajnos a térdeim mindig fájtak síelés közben, a végén már nem esett jól a csúszás és nem akartam teljesen tönkretenni a térdeimet. Idén tavasszal aztán rendesen kivizsgáltattam a dolgot. Ultrahang, MRI, rendesen, ahogy illik. Az van, hogy sajna gyári hibásak a térdeim, így koromhoz képest hamarabb megkoptak. Műteni nem kell, csak gyengébbek az átlagnál. Szalagjaim is rendben vannak, de a porcom az nem a legjobb minőségű, hogy ilyen finom legyek. Gyakorlatilag nem tanácsolt a síelés, teniszezés, azok a sportok, amik erősebben, túlnyomó többségben rotációs terhelésnek teszik ki a térdeimet. De! Futnom azt lehet. Futok is egy ideje. A síelést meg egyszerűen nem tudom elfelejteni, nem is akarom. Azt mondta a doki is, hogy jó térdrögzítőkkel néha pályára mehetek, azzal nem ártok, főleg ha közben a lábizmaimat megerősítettem. Kérdésem, kérésem: Tudtok ajánlani valami igazán jó minőségű térdszorítót, rögzítőt? Nyilván a neten sokminden fent van, dehát a boltosnak minden eladó ugyebár :) Mindkét térdemre kell, úgyhogy a 100ezres kategória nem jöhet szóba :) Ha kapok tanácsot előre is köszönöm!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2012.11.25. 20:33
Jó, elismerem, ez nem épp a legjobb példa volt, :) de attól még tényleg szükség lehet rá néha.

hooligan: Biztos néha jó hogy nem old felfelé, de szerintem több térdet menthet meg ha old. Talán csak 2-3 esetet tudok felidézni amikor tényleg nagyon kellett az elmúlt 10 évben, na de az is elég. (Amikor meg nagy sebességgel esek akkor meg igzából általában nem is tudom hogy mi merre és hogy volt , tehát lehet hogy jóval többször segített.)
Ugye ott a nagy vitatéma a kötéserőnél is, hogy most inkább legyen téves oldás, máskor meg biztosan oldjon, vagy soha ne legyen téves oldás, de egy szerencsétlenebb esésnél meg oda a térd. Én az előbbire szavazok.
Előzmény: (Lackó 144239)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.