Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

holotron9323 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.15. 15:42
Hát egyre reménytelenebb a helyzet európában, nyaralni lehetne menni :(
Szerintetek vannak olyan kedvező, esetleg rövidtávú (hosszabbat nem mernék bevállalni mert mi va ha egy betegség miatt kidőlök) hitellehetőségek amelyekkel részben előteremthető az utiköltség? Mondjuk a költségek valamivel több mint fele saját erőből menne, a fennmaradó rész pedig hitelből. Ha továbbra is ilyen reménytelen marad a helyzet akkor el kellene gondolkodni egy délamerikai sízésen. Szervezni egy csapatot. Jobban utána lehetne nézni valóban ennyire drága e. Sajnos az én nyelvtudásom kevés hozzá. Nincs itt spanyolul tudó? Akkor jobban utána lehetne nézni a dolgoknak, kell lennie ott olcsóbb szállásnak is. A helyiek is csak megszállnak valahol. Persze lehetne az egyesült államokba menni(talán olcsóbb lenne, de ez egyáltalán nem biztos), de oda meg necces vízumot kapni. Vitassuk meg a lehetőségeket ki hogy bírja összekaparni az anyagiakat stb.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.13. 05:59
Mennék én, ha tudnék leglább angolul vagy németül. De mivel semmi nyelvet nem tudok, max alap szinten makogok valamit, ezért nem merek belevágni. Idegenekkel nem nagyon merek menni, mert attól félek hogy összeveszek velük és otthagynak. ::::( ::::(
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Lachtal
2007.01.13. 03:51
Lachtalba ne!!! Jeges köves kásás. igaz hogy szokott esni a hó néha, de elég kevés. Tegnap délelőtt esett, de délutánra már elállt. Az új hóréteg jó ha van 5-10 cm. Obertauernt szokták favorizálni mostanában mint biztos helyet. Meg persze van még pár. Nézz szét itt a fórumon.
Nemtudom február közepéig jobb lesz e a helyzet. De én a helyetekbe hóbiztosabb jó mikroklímával rendelkező helyet választanék. Mint Obertauern, vagy Kanin, bár utóbbi helyen gyakran leállítják a felvonókat hóvihar vagy köd miatt.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.06. 19:56
http://www.jahorina.org/files/web-cam.php
Nagyon el keserít hogy nem lehetek ott. :::( ::::( ::::::( ::::::(
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.01.04. 19:43
"bár minden lépésnél térdig süppedni elég kemény"
Ezért javalott a hótalp. A léceket pedig a hátizsákra szokták rögzíteni:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/69/Snowshoer_packing_skis.jpg
A bérlet ha megveszem mindkét helyre, elég húzós :( De ez van.

Amivel riogatnak az a lavinaveszély, a köd, meg hogy átlagon felüli kondíció és túraléc erősen ajánlott a mászáshoz. Mondjuk az első kettő lehet valós.

A másik gond hogy nem tudok idegennyelvet, csak nagyon gyengén angolt, azt is jobbára csak olvasni.
Ezért egyedül kimenni reménytelen lenne... Ott vágnak át ahol tudnak. A családom nem megy ki Sellára mert busz, csoport, mániások, és már eligérkeztek lachtalba. A barátaim pedig nem síelnek és nem is tudnak síelni :( Idegennekkel pedig nem szivesen mennék ki, nem voltam még kinn önállóan külföldön, mert mi van ha összeveszek velük, ráadásul külföldön, akkor lehet otthagynak :(
Teljesen el vagyok keseredve :(
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Lachtal
2007.01.03. 16:44
El lehet jutni lachtalból obertauernbe vagy turracher höhére tömegközlekedéssel? Ha igen, kb mennyibe kerül, nagyon körülményes?
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Bukovel
2007.01.02. 22:08
"a pályarendszer 100%-át be tudják havazni" írják itt az oldalon. De azért mégis lehet valami gond. A bukovel.com-on a fórumban olyasmiket írkálnak hogy idióta a vezetőség(az idiot strojka, valszeg ezt jelenti). Most vagy a mentalitás nem változott a szovjet idők óta, vagy tényleg valami komolyabb gondjuk van. Anyagi? Vagy a szokásos áramhiány? Pedig már minuszok vannak, lehetne ágyúzni! A honlapjukon egy konkrét időpontot nem találtam mikor nyitnak.
Kár, pedig ha valóban 100%-ban havazható, akkor ez egy k@rva jó hely lenne, és ha működtetnék is a rendszert akkor komoly megfontolás tárgyává tenném a helyet, azért 50km pálya amin hó is van, talán megérne párszáz km-t.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Libanon
2007.01.02. 21:50
Görögországba is több hó esett állítólag, meg törökország is ott van mint lehetőség. Szóval nem biztos hogy annyira messze kellene menni. Ne csak farayát nézzétek, a többi helyen nem annyira rózsás a helyzet.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.29. 22:45
Minden pályát be lehet műhavazni? Szilveszterkor is nyitva lesznek?
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Donovaly
2006.12.29. 22:33
Akkor mért nem veszel egyet? Akár használtat.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
Topik: Bukovel
2006.12.25. 18:55
Mivel a történelmi magyarország határán kívül van a hely, ezért nem valószínű hogy a környéken beszélnek magyarul. Az utolsó hely rahó ahol talán van néhány magyar.
Orosszal angollal szerintem lehet próbálkozni, főleg az előbbivel. A németet meg nem sokan érthetik, mert németek nem igazán járnak arra.

Én kb 10 éve voltam kárpátalján csoporttal, és a csoportvezető oroszul kommunikált, a legtöbben értik az oroszt bár előfordul hogy némi ukránt kevernek bele.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.21. 23:14
Ki mit tapasztalt, kocsival mennyibe kerül az utiköltség, benzint autópályát is beleszámítva? Mert utálom a buszos utakat.
Chamrousse-ról mi a véleményetek?
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.19. 22:56
Persze a rifugióban ott lehet hagyni, de én arról beszélek hogy azt a hátizsákot viszem kaninba, hiszen abban van a sícipő meg rajta a léc. A hátizsákot és a hótaposó csizmát a kanini kabinos lift felső állomásánál hagyjuk, mivel ez egy nem őrzött hely ezért az értékesebb cuccokat pl hótalp visszük magunkkal síelés közben is.
Legolcsóbb léctartós hátizsák 16K ennyi kb egy oda-vissza benzinpénz. Inkább megéri a hátizsákokra csatos bőrszíjjat varratni.
Megkérdeztem a szlovén fórumot, lehet szerbül írni, de szlovénül fognak válaszolni, kérdés hogy aki tolmácsol nekem érteni fogja e.
A rifugióba szerintem nincs esély megszállni, mert kicsi, és 1000% hogy foglalt a szezon végéig.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 23:19
Megnéztem a léctartós zsákokat, de nagyon nagyok, azért ekkora méret túlzás lenne. Ráadásul drágák is.

Varratok léctartó hevedereket a zsákokra. 1 megfelelő méretű merevítős hátizsák van otthon, a többiek meg vesznek használt zsákokat.
Drága felszerelést nem akarok cipelni, mert kényelmesebb úgy síelni ha lerkaom valahol a cuccot. Tavaly kaninba a hátizsákot (igaz az csak egy kisháti volt) leraktuk a kabinos épületének erre kialakított részébe, nem volt őrzött, mégsem lopták el. Egy drágáb cuccot viszont megfújnának.
Csak a szedett vedett hátizsákomat merném otthagyni meg a nemtúlsokat érő kínai hótaposómat, a hótalpat jobb ha viszem, különösen ha kölcsönzött. Erre rendszeresíteni kell majd egy kissebb zsákot.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 21:12
Ismerős a munkahelyről fordít, és nem mindig fér nethez. De azért megpróbálom feltetetni a kérdéseket. Nemrég küldtem egy elég vaskos kérdés és válaszhalmot. Időben próbálom majd elosztani a fordítani valókat hogy ne terheljem le. Úgyhogy a jövőhét vége felé fogok a ratrakosnak utánanézni.
Azért 2 napra gondoltam mert nem minden pálya működik, és ha csak tényleg 2 lift megy mindig, akkor -mint ahogy a képek mutatják- tömeg van az aljában. Szerintem talán max 3 napot érdemes rászánni. Kitapasztalni a lehetőségeket. Órákat sorbanállni senkinek sincs kedve.
Raktraksízés
Itt menetenként kell fizetni, lehet hogy zsebpénznek tűnik, de ha sokadjára csúszol akkor már elég húzós lehet és nem mindenki engedheti meg magának.
2-3 nap elég lenne hogy a símániában legyen róla egy cikk, az oldalon lehessen róla bővebben írni. És akkor talán pár éven belül jönnek a befetetők, illetve eleinte az utazásszervezők, de őket a befektetők fogják követni, ergo normalizálódnak az állapotok.
Persze lehet hogy nem érdekli a befektetőket, de azért meg kellene próbálni legalább felhívni a figyelmet.

Szerinted a smucisca.net-en érdemes szerbül próbálkozni? Vagy annyira utálják a szerbeket hogy rosszul sülne el? Utána akarok kérdezni bővebben a kanin átmászásnak. Van ott egy topik ami az összekötéssel foglalkozik.

holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 20:34
Sella neveán a parkolóig lelehet csúszni? Hogy áll ez ilyen hószegény időszakban mint a mostani?
Ha a rifugió közúton elérhető akkor megcsinálhatjuk azt is hogy felmegyünk odáig (amit akkoris lehet ha nem mennek a liftek) átmászunk kaninra, majd visszacsúszunk sella aljára. Bár valakinek akkor le kell vinnie a kocsit, és a megérkezésünkig söröznie kell :)
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 20:14
A rifugió közúton is elérhető? A kabinosba nemhiszem hogy csomagokkal beengednek. Meg a kabinos nem visz egészen addig, ott húzó és ülőliftek vanak, arra csomaggal már tuti nem engednek fel.
A másik probléma hogy biztosan drága. Ha felvonóval fel lehet menni a rifugióig akkor minek szálljunk meg ott?
Igazából jó lenne 5KHuf/fő/nap körül tartani a szállásköltséget. Úgy kéne belőni hogy olyan időszakba menjünk amikor az idő jó, és a szállások sem drágák. Mikor érdemes menni? Mert tavaly azzal szívtunk hogy a köd miatt elég sokszor álltak a liftek.
Hülyeség fókát csatolni, és a bakancsot lazára állítva felkaptatni? Lesikló cuccal nem működik?
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.17. 19:45
Azt is megkérdeztem hogy a felvonóval nem elérhető pályákra felvisznek e motorosszánnal, még nem fordította le ismerős a választ, de nagyjából értem, fellehet menni, 5 euró/fő. Akár ratrakkal is felvisznek, ha jól értem 8-10 fő kell ehhez minimum.
Azért mégis vannak új infók. A lavlja vrata liftje működik. Eddig ugye arról volt szó hogy csak a velika livada és a karaula megy. A lavlja vratára rákérdezek mégegyszer hogy mindig megy e. Az is új hogy a velika livadáról elérhetőek a lavlja pályái, mert a térkép szerint nem.
Így már más a leányzó fekvése. 2 napra érdemes kiugrani _szerintem_

Elérhető kötzelségbe van bansko és borovec. Úgyhogy akár bulgáriai síkörúttal is egybe lehet kötni.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.15. 22:52
http://www.tarvisiano.org/repository/documenti/img_click/Copiadisellapls.JPG
A piros szaggatott vonallal jelölt rész az a túrasí útvonal amin fel lehet kapaszkodni szlovéniába, sella neveáról.
Valaki próbálta már? Meddig tart felmenni? Én a következő variációt gondoltam ki: Mivel a felkapaszkodás lehet hogy necces, ezért sella neveán lenne a szállás, és kisérletként próbálnánk meg átmászni kaninra. Hátizsákba vinnénk hótalpat, meg bakancsot, mikor felértünk a legmagasabbra ahova lifttel lehet, lecsatolunk, bakancs hótalp fel, sícipő a hátizsákba, a léceket összefogva, egy gurtnival magunk után vonszolnánk hogy ne kelljen hegynek felfelé vállon cipelni. Ez így működne?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.