Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tomcsi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (83)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.24. 14:38
Tudom, hogy én egy hülye ember vagyok, és nem gondolok az egészségemre, de a full protektoros embereket azért szeretem, mert legyalul egy embert, akin mondjuk csak bukó van, utána mondhatja, h hú b*szki, ezt megúsztam, csak a másikat fogja ronggyá törni ... nha de én egy idióta vagyok, síeljen mindenki belátása szerint .. az persze más, ha pl. valakinek kórosan törékenyek a csontjai, ismerek ilyet.

u.i.: ebből ne legyen "miértnemszeretemszlovákiát" típusú balhé, én nem annak szántam.

üdv, teréz anya
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 17:07
És valószínűleg u.az a léc nem ugyanannyi idő alatt megy tönkre egy 20 éves, 90 kilós embernél, aki adja neki az igénybevételt, mint egy már idősebb ember, akinek az izületei sem biztos, hogy bírják, és ezért nyugisabbra fogja a tempót (és nem ugrik bele a 3 méteres letörésbe :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 16:57
100 euro/apartman/nap, ez egy hat fős apartman, ergo 16,5euro/fő/nap körül. Elérhetőség: Michele Valentina, tel.:+39 0471 839575, németül, olaszul, ladinul :) beszél. Elvileg ők sajt és tej termelők, szóval mondani kell neki, hogy apartman miatt keresed őket :) (neten is asszem csak úgy van fent az elérhetőségük, mint termelők, és nem szállásadók. majd még megpróbálok szerezni e-mail címet is. Ha esetleg kell kép az apartmanról, tudok küldeni azt is. Jó síelést!
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 16:55
Szia Ági! Arra sajna nem emlékszem pontosan, hogy a két nagyobb rész hogy van összekapcsolva, de ha jól tévedek, akkor a falun belül van valami síút, de ebben nem vagyok biztos. 5+1-es, vagy 4+2-es síbérletet pedig lehet váltani, és ha jól emlékszem, akkor úgy aktviválod a +1-et, vagy 2-t, hogy felmész egy liftel, ami már nem a val di fassa területén belül van, és akkor arra a napra van egy egész sella rondás bérleted, tehát nem kell előre kitalálni, hogy melyik nap akarsz kört menni. A körbe pedig sztem onnan úgy érdemes becsatlakozni, hogy canazeiből és campitelloból (attól függ, melyik van közelebb) megy fel kabinos, és azoknak a tetejéből már ki van táblázva, hogy merre (a zöld kör kicsit könnyebb a narancssárgánál, de az sem vészes). Jó síelést !
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.21. 11:51
A bátyámnak tört el még régen, kb 8 éve egy habos struktúrájú blizard léce totál keresztbe, a kötés és a léc eleje között. Nagyon jól nézett ki a fém lap (merevítés) benne, az is megadta magát, szóval csak a kantnin fityegett az eleje :) azóta kicsit keményebb léceket használunk .. :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.17. 18:10
jaja, mindenkit meglepett, ha jól láttam, legjobban saját magát :))
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.16. 19:50
helóheló, ha jól emlékszem volt egy futam leviben, és nem ír róla senki semmit :) na de akkor én elkezdem. sajna nem voltam kint, pedig ugye itt van egy köpésre :) viszont azt hiszem egész izgalmas versenyeket hoztak össze a lányok-fiúk :) a legnagyobb móka sztem az volt, hogy akkora hiba után vonn meg tudta nyerni a futamot, nha meg grange eslő futama az sztem valami brutális volt, ahogy ment .. :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.13. 20:09
S lepottyant vala 30 cm hó .. :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.12. 08:49
A havat mindenképp megolvasztja, ha hátradőlsz, ha nem, a különbség abban van, hogy ha hátra dőlsz, akkor kisebb lesz a léc közegellenállása a hóval, mert a léc eleje kicsit megemelkedik (ha olalról nézzük, akkor ugye a léc elejének van egy rádiusza), és kevesebb energia megy el arra, hogy a léc végülis kijöjjön a gödörből, mert ugye az egész egy kicsit megsűlyed a hóban. (Ezért kisebb a nagyobb kerekek gördülő ellenállása). Ezt fellehet fogni úgy is, hogy a léc alakítást végez a hóval szemben, ami kisebb, ha hátraterhelsz, mert ugye, kevesebb energia kell, hogy megemelje a lécet. Az, hogy élen síelésnél hogy merre, ott is valami ilyesmi történhet. (Szerintem .. felelősséget nem vállalok :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.08. 17:50
Súrlódási erő az egyenlő a felületeket összenyomó erő és a súrlódási együttható szorzatával, az biztos :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.07. 10:32
Jha, nem úgy kell érteni, hogy mindenfele piros pályák, van sok-sok kék is természetesen :) csak arányiban több, mint pl alta badián :) Nektek is jó síelést! Hali
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.06. 12:30
Heló! Én mindenképp olyan térdszorítót ajánlanék, ami nem sines, hanem az oldalában valami erősítő száll van (fém, műanyag). Hogy mennyire zavaró, azt embere válogatja. Én kosarazásnál és síelésnél is használok hasonlót a bal térdemre, bár kosarazásnál csak patella pántot, síelésnél még erre ráhúzok egy neoprénes szorítót, hogy melegen tartsa :) Az első 5 percben még furcsa, hogy ott van, aztán utána már úgy sem arra figyel az ember. Az viszont biztos, hogy semmilyen térdvédő nem csökkenti 0-ra a szalagszakadás veszélyét, de mindenképpen mérsékli. A sínadrág alá pedig elfér bőven. Remélem tudtam segítettem valamennyit.
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.06. 10:10
Jaja, aki hülye, az magyarként is az, szlovákként, franciaként is, földlakóként is az ...
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.02. 19:04
Sok hó, sok nap, jó infrastruktúra, általában kevés sorban állás. Amúgy sztem sella rondán cortina mellett a legjobb. Annyi, hogy főleg akkor ajánlott ha inkább a meredekebb pályák felé húz a szíved, mert aránylag több a piros. Én, ha tehetném ide mennék, de fateréknak megkegyelmezünk, ezért alta badiaba mentünk eddig mindig, amikor ez a környék jött szóba :) Jha, és annyi, hogy ugye itt van a körsí című móka, ami jó buli, meg szép, és ezt sokan így gondolják, ezért ha valahol kialakul "dugó", akkor az ezeknél a felvonóknál várható. Illetőleg ezek a pályák délutánra már buckásodnak, amit megintcsak én szeretek, csak a többiek annyira nem :) (esti sízésről, szállásról sajna nem tudok mesélni)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.11.02. 15:36
skacok, csak annyit kérek, h ne legyen olyan kultúr*nyázás, mint a " HIRDETÉSI SZABÁLYOK BETARTÁSA!" c. csodafórumban lett :) én 6 év síelés után kipróbáltam a boardozást donovalyban (ez volt asszem 5 éve), nagy fun volt, de maradtam a síelésnél, mert jobban tetszik a mozgás, meg az élmény. ahogy Fazoletto is írta, ez volt az ok, hogy miért választotta a boardot, én ezért a síelést. részemről ennyi, hogy kinek mit ajánlanék, hogy mivel kezdje, hát ami jobban tetszik neki elsőre :) illetve a síelést, mert az ha van itthon a méretében, tudok neki kölcsön adni első pár napos próbálgatásra, boardot nem :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
Topik: Les Orres
2008.11.01. 20:16
Wow, tök jó :) asszem edzésben van a blöki :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.30. 08:29
Szia! főleg ahhoz tudok hozzászólni, hogy ront-e a léc teljesítményén, ha nem az eredetit rakod fel. Valószínű, hogy azokhoz a cuccokhoz tervezték a lécet, amiket hozzá adnak gyárilag, és azzal tudják azt a teljesítményt, amit ígértek vele garantálni. bár nekem az előző lécemen (kneisel redstar 187 cm-es léc a 180as magamságomhoz, asszem ilyen 21-25 körüli rádiusszal) nem eredeti platni volt, hanem egy 2 centis explosive emelő, amit nagyon nem bántam meg :) a kötés az meg egy nordica kötés volt, itt sztem az a fontos hogy ne legyen régi, és a tudásodhoz megfelelő szintűt. amúgy ha a hosszú íveket szereted, én mindenképp a nordicat ajánlanám, már csak azért, mert a 168 cm az a 190-edhez nagyon kevés. sztem :) de hallgass meg másokat is, azzal tuti jobban jársz :)
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.26. 12:21
nha ja, kérdés mennyi pénzt kap az atomic ennek a részlege, hogy tovább fejlessze, meg javítsa majd az ezután fellépő hibákat. mert azért az igazi "tesztelés" most jön, hogy megveszi a nép a lécet, aztán, látják, hogy ez ment szét a legtöbb esetben, az nem jó, stb. (autóknál is van, hogy visszahívnak egy egész sorozatot, mert valami nem fáintos) .. aztán ha nem kapnak támogatást, mert nincs, vagy nem bíznak benne, akkor viszont hallásra ..
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.26. 11:00
ott a pont :D "vesznek egy normális sílécet", mondjuk valszeg én sem venék 1000, vagy akár 800 euroért lécet, ha nem tudom, hogy mennyire tartós, stbstb .. bár pár év múlva, meg főleg egy teszt után esetleg ..
Tomcsi
83 élménybeszámolót írt
83
15 éve tag
2008.10.25. 16:23
hát persze, ki ne szeretne partnert egy kis hógolyózáshoz .. :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.