Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bukósisak használata topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.03.14. 18:10
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nekem meg sem fordult a fejemben, hogy a ragasztó esetleg oldhatja a habot :) még jó, hogy kérdeztem, mielőtt nekiestem volna.
Bélapó, ez a megoldás jónak tűnik, meg fogom próbálni így!
Előzmény: (Bélapó 115085)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.03.14. 07:28
A ragasztók többsége oldja a habot! A 2 komponensű ragasztó ok, de csinálj próbát. Ha a hab enyhe dörzsölésre porlik, akkor nem érdemes foglalkozni vele.

(Ha a hab jó, én sem dobnám ki! Valszeg enyhén átcsiszolnám, vízbázisú lakkal lekenném és három vékony üvegszövet csík - két széle, közepe - közbeiktatásával epoxi alapú ragasztóval ragasztanám)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.03.13. 20:36
Ferinek igaza van ami a pillanat ragasztót illeti. Amennyiben a ragasztás mellet döntesz javaslom a kétkomponensű műgyanta alapú ragasztókat.
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2011.03.13. 19:53
Nem foglalkoznék az egész "kérdéscsoporttal" (megjegyzem úgy an'blokk nem értek egyet biztonsági-védelmi eszközök "buherálásával"), csak arra a részletre térek ki, hogy hab-anyagot pillanatragasztóval?
WFeri
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2011.03.13. 14:18
Van egy RED sisakom, imádom, 5 éves, de igazából csak elvétve volt használva, viszont most észrevettem, hogy a hab lötyög kicsit a műanyagban, na jó nagyon (gondolom kicsit összeesett, összébb száradt az évek alatt) Emiatt nem annyira stabil a fejemen, de ugye rögzítve van áll alatt (a hab jól illeszkedik, a héj meg rögzítve van) Szerintetek ez a biztonság rovására megy?
Az elv ugye az, hogy az ütés 1 pontnyi erejét szétosztja az egész fejre, ehhez nem kell olyan szoros kontakt a héj meg a hab között, de mégse vagyok benne biztos, hogy 100%ban azt a biztonságot nyújtja, amit elvárok... a másik ötletem a pillanatragasztós megoldás, bár egy erős ütésnél, mikor a fejem egy kis oldalirányú löketet is ad a hab felé attól félek ugyanúgy semmit nem érne a ragasztó.
Vélemény?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.