Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard kabát topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.18. 21:51
Két rétegű kabátom egy szezonban volt, nekem nem jött be, el is adtam.Mosás nélkül.

Igen köszönöm, ez nekem is megvan. Mitől veszíti el a kabát a gyári impregnáló bevonatot?

Egyszer mostam ki egy Burton gatyát impregnálóval ahogy a nagykönyvbe meg van írva, kádban, lögybölve, hajszárítózva sőt nedves állapotban kapott még sprayt.
Na pont adtam a szarnak egy pofont. Inkább eladtam. A spray meg a mosószer 6e volt. 25ért meg már 30000-es légátersztésű gatyát lehet venni.
Előzmény: (golo 174377)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.18. 21:17
A két rétegű (2L) membránoknál hiányzik az a belső bevonat (ezeknél a kabátoknál belül általában csak egy háló található), amely megvédi a bőrünkről, izzadságtól eredő zsíros-olajos elszennyeződéstől, és ez végül eltömíti a pórusokat és ezáltal leromlik a lélegzőképesség. A speciális, szappan alapú mosószerek ezt kioldják és ismét szabaddá teszik ezeket a mikroszkópikus nyílásokat.

A másik dolog a külső. A vízállóságot nem maga az anyag tudja, hanem az utólag felvitt vízlepergető bevonat (impregnáló szer). Ezt 1-2 szezon alatt elveszíti a kabát, így a nedvesség beszivárog, emiatt megszűnik az a hajtóerő, ami a külső és belső klíma közötti páranyomás különbségéből ered (diffúzió). A végeredmény, hogy ismét csak romlani fog a lélegzőképesség.

Tehát szezon elején egy megfelelő szerrel végzett mosással majd impregnálással csak jót teszel a kabátodnak.

Az egyes anyagok eltérő ápolási igényűek. Pl. a 3-rétegű Gore-Tex kevesebb törődést igényel, míg más anyagok többet.
Előzmény: (cannibale 174375)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.18. 20:53
Nagyon helyes. Nem is kell mindjárt a drága ruházatot megvenni. Majd ha rákapsz az ízére már szívesen invesztálsz bele többet is, vagy nem. Így ha bejön a sport akkor van hova fejlődni minden tekintetben. Sajnos a drága cuccok itt is fényévekkel jobbak tudnak lenni persze nem minden arany ami fénylik.
A termékek vízállóságáról még annyit, hogy én pl. nem mosom a külső réteget igaz csak sportolni használom ezeket a kabátjaimat. Véleményem szerint nem lehet úgy kimosni, hogy a gyári értékeket megtartsa az adott anyag.

3600 :D Respect!
Előzmény: (PrtyGbr 174360)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.18. 15:58
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ma vettem is ezt azt. :)
Ha aláöltöző vagy köztes réteg kell, érdemes egy (gáz vagy nem gáz..) turiban körbenézni. Találtam két mikroszálas aláöltözőt (egyikben még benne volt az eredeti 20£-os árcédula), egy polár pulcsit, meg olyasmi pulóvert amit a futókon szoktam látni, gyanítom, hogy az is megfelel a célnak. Mind olyan állapotban, hogy akár vadiúj is lehetne, potom 3600 forint volt az egész. :)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.