Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2010.01.11. 20:18
Rasce Ti Sl vagy D2 SL. Nekem a D2 sokkal szimpatikusabb, de ki kell próbálni. A Ti keményebb lesz alaphelyzetben, a
D2 lágyabb, finomabb. Komoly terhelésnél a D2 keményebb lesz a Ti-nél.

A tapasztalatom szerint a legtöbb bolti szlalomsí puhább (érzésre lustább, tompább) az Atomicnál. Olyan síelőt meg keveset ismerek, akinek a legkeményebb topmodellt vagy a gyári versenysít ajánlanám. Sokan síelnek velük, de többnyire látható a sítechnikájukon, hogy túlvállaták a sít.

Kötés szempontjából érdemes azért figyelni arra is, hogy az Atomic (ESS VAR) kötések jobbak sítechnikai szempontból, tehát ha rábuherálsz egy Tyroliát, a léc összességében kevésbé fog jól működni.
Előzmény: (Mingus 78928)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.07. 20:34
Utóbbi időben nagyon körüljártam a témát. :)
Régebbi Atomic-ot felejtsd el mind (SL10-12) a Beta szerkezet miatt, illetve a gyengébb kantni.
Ami szerintem szóba kerülhet:
Rossignol R9s, Völkl Racetiger SL, Elan Race SLx, Atomic Race Ti SL.

Én a szituáciból és a készletből fakadóan végül egy Atomic Ti mellett döntöttem. Én is megrágtam a témát oda vissza, a fent leírtak közül elvileg szerény, hangsúlyozom szerény, véleményem szerint mindegyik megfelelő! :)
Itt már az ár, a szín preferencia, és az elérhetőség a döntő.
Előzmény: (Mingus 78928)
Mingus
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.07. 19:33
Kedves Hozzáértők !

Jelenlegi lécem ( Atomic SL 9 M, sárga-fekete ) megérett a
cserére, új felszerelést keresek. Elégedett voltam vele,
stílusomnak, tempómnak maximálisan megfelelt.Annak idején
kipróbálást követően vásároltam(a nagytesó SL 11 túlzottan
munkás volt számomra). Azon fórumozókhoz fordulnék segítségért akik ismerik és használták a fenti lécet és otthon vannak a jelenlegi kínálatban is. Melyek azok a lécek , amelyek a legközelebb állnak a fentihez? Próbálni most is szeretnék, de ugye a bőség zavara, kettő max három
felszereléshez van idegzetem. Olvastam mindenféle tesztet, rivjút,fórumot. Race Ti SL? Supershape? SL11? vagy más?

Előre is köszönöm a válaszokat.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.