Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
BananaJoe
11 élménybeszámolót írt
11
13 éve tag
2010.12.05. 11:01
Hello Péter!

Bár csak most olvastam, de köszönöm a választ. Kicsit belegondolva ezek szerint én még csak SMU léccel síeltem. Viszont bízom benne, hogy egy drágább gagyi léc azért jobb mint egy olcsóbb gagyi.

Ha már megvettem kipróbálom egy 6 napos csapatásnál Francia honban. Még kíváncsibban várom az eredményt most hogy ezt tudom, de azért ha beválik nem dobom ki. Január végén majd elmondom milyen volt.

Viszont felmerül bennem a kérdés hogy ha rengetegen bérelnek SMU lécet hogy lehetnek még mindig életben? Na jó ez költői kérdés volt :)

Egyébként ha a kölcsönzőknél és a nagyobb sportáruházaknál ilyenek vannak, akkor hol lehet ,,igazi" sílécet kapni?

Üdv. Joe
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.10.28. 22:20
Helló Banana Joe!

Világért sem ábrándítanálak ki, de sikerült belenyúlni egy Atomic SX GT-be, azaz egy szérián kívüli, SMU (Hervises, Intersportos) lécbe, ezek a lehető leggyengébb, legolcsóbb szerkezettel rendelkeznek, amit a 170-es hossz sajnos tovább súlyosbít.
A kötés a Salomon mintára készült XTO.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (BananaJoe 91125)
a Tomi
127 élménybeszámolót írt
127
16 éve tag
2010.10.22. 17:24
Szívesen válaszolnék, de a kép nem elég részletgazdag.
Előzmény: (BananaJoe 91125)
BananaJoe
11 élménybeszámolót írt
11
13 éve tag
2010.10.20. 12:37
Szia, köszi a választ.

Igazából eddig jól kanyarodó 160-as fischerekkel (kölcsönzős) próbálkoztam száguldozni, de azok bizonytalankodtak, tavaly használtam 1 kölcsön scott lécet 170centis, 16 körüli rádiusszal, azt nagyon kellemesnek találtam így úgy döntöttem kell 1 saját rendes léc.

A kötés az a gyári Atomic. Előre hátra állítható külön-külön az első és hátsó része.

Az általad elmondottak alapján jó vételnek bizonyult, aztán ha kipróbáltam, elmondom milyen volt :)
Előzmény: (huligan 90975)
Kep0336.jpg
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.18. 14:42
Gyula, ördögöd van!
A k.d.-t csak azért nem említettem, nehogy megtámadjanak, hogy nagyképűsködök... de tényleg...
Bár én a tanulmányaimból inkább amolyan pozitív utólagos önigazoló folyamatra emlékszem, az idézett link meg inkább az elbizonytalanodásra helyezi a hangsúlyt.
Na mindegy, ez már amúgy is erős off...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.18. 14:14
Ha ez tényleg egy álruhás SX-10, akkor az alábbi mondatod telitalálat:
"Ez az SX léc egy tökéletes átmenet a nagyon kanyarodós és a nagyon gyors között...:)"

És akkor nagyon fog tetszeni Banana Joe-nak...
Előzmény: (huligan 90975)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.10.18. 11:38
Tulajdonképen Te egy Atomic SX 10-et vásároltál, ha a klasszikus termékskálát tekintjük. Nem tudom milyen a kötésed, az fontos lenne, mert az nagy súllyal van benne a síléc értékében.

Nem tudom mi számít neked nagy sebességnek, gyors kanyarnak! Milyen léccel síeltél eddig?

A hagyományos SL geometriájú léceknél lendületesebb, de a hossza és a rádiusza miatt vannak korlátai pl egy GS-hez képest.

Ez az SX léc egy tökéletes átmenet a nagyon kanyarodós és a nagyon gyors között...:)

Kb így tudnám megfogalmazni.
Előzmény: (BananaJoe 90934)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.18. 11:13
Gyula, nagyon fontos a döntéseink utólagos megerősítése - gondolom ezért. De lehet más hozadéka is. Nézd meg, én ugyanezt tettem az új bakim vonatkozásában, aminek 2 eredménye is lett.
1.) Nagy örömmel olvastam a pozitív véleményeket.
2.) Így jutottam el a lábra melegítésig.

Érted?
BananaJoe
11 élménybeszámolót írt
11
13 éve tag
2010.10.17. 20:39
Atomic SX GT 170cm-es, 16-os rádiuszú lécről lennék kíváncsi a véleményekre.

Nagy sebességű gyors kanyarokhoz vásároltam (használtan).
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.