Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc talpjavítás házilag

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síléc talpjavítás házilag
2004.11.01. 08:39
Agent -tal teljesen egyetértek, még annyit tennék hozzá amikor csepegtettek nem szabad, hogy huzat legyen, lehetőleg ne leheljél a lángra sem mert ez felesleges kormolódást okoz.
Én az elkészült művet a barkácsboltpkban kapható filléres speckéssel vágom le simára,
ez nagyon jó felületet ad. Esetleg a végén még egy kis polir papir a besimításhoz.

A waxolásnál nálam is a gyertya vált be, csak én meleg waxként alkalmazom, sielés előtt és után.
A művelet lényege néz körül a háztartásban és csend el az aszony által már nem használt vasalót. Lehetőleg a hőmérséklet szabályzós legyen. A gyertyát a melegvasalóra nyomd rá és a lécre csepegtesd teljes hosszban. Utána a meleg vaslóval olvaszd,(vasald) kend szét a lécen.
A vasaló csak annyira legyen forró, hogy megolvassza a waxot,de a lécet és kantnit a forrósitsa fel. Ezért célszerű vastagon felhordani a gyertyát. A "kihült" lécről a felesleges waxot waxlehozóval el lehet távolítani, bár én ezt soha nem szoktam, gondolva majd hó ezt elintézi........

A fenti müveletet a profik is így csináljak csak
a hőmérsékletnek megfelelő waxal és a végén a felesleges wax lehúzása után a léc hosszába egy kemény kefével megdolgozzák. Egyszer végig néztem a cseh válogatot csapat maszörét, hogyan késziti az edzésre a léceket.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.