Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Térdfixáló megelőzésre

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
dhVanczi
36 élménybeszámolót írt
36
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Térdfixáló megelőzésre
2008.01.20. 20:54
sziasztok
én 16 éves vagyok és profi rplabdázó egyben.
sajnos nekem a térdfájás mindennapos dolog, de ha lehet megosztanék egy-két tapasztalatot, hátha segít valakinek.
az a bizonyos térdgumi csak arra való hogy a bemelegített izületeket ne hagyja kihűlni.
amilyen egyszerűnek hangzik ez annyira fontos. ezzel tudsz a legjobbat tenni magadnak, így biztos hogy kevésbé fog fájni a térded és a sérülés esélye is kevesebb. ha lehet próbáljunk meg úgy elvégezni a bemelegítést hogy egy kis laza terhelés után mikor már beindult a keringés , végezzünk nyújtógyakorlatokat. a legfontosabb a kvadricepsz nyújtása ill. a farizmoké. ez a 2 izomcsoport végzi a legnagyobb munkát. ha lehet csináljunk pár törszizmokat nyújtó gyakorlatot, de ez sízés során bemelegszik és nem is kap hirtelen nagy terhelést, szóval emiatt nem kell annyira aggódni.
én mindíg használok térdgumit, ami tényleg segít főleg ha az ülősfelvonóban nem csinálok semmit, vagy az ebéd után nem kell ujra kezdeni a bemelegítést.
ha tényleg nagy a fájdalom és ez inkább az inak, izmok kapcsolódásánal van akkor érdemes használni bemelegítőkrémeket.

Mindenkinek egészséges és fájdalommentes síelést!!!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.