Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

robi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (141)Időben csökkenő Időben csökkenő
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
Topik: Skalka
2009.09.30. 11:51
Nekem nagyon tetszenek a kepek.

Oly anyira, hogy talan oda megyunk turazni az osszeszentben.

robi
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.09.24. 12:19
körmocbánya is nagyon szép.... allig várom a képeket... Selmöcbánya nincsen onnan tul mesze egyébként.... nem nagyok a hegyek, de szép a táj arra felé...

Robi
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.09.23. 12:18
szép szép szép....

3.5 ora teljesen reálisnank tartom.. viszont az egész terület, ha jol emlékszem védett, és a nemzeti park része, igy, tehát nem szabad off piste-re menni.

Robi
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.08.28. 14:00
Hali Stani!

A kislányom szeretne, hogy vigyem turázni, én Rax- Schneebergra gondolgodtam az alacsonz tártra helyet.

Ottan milyen szállási lehetőségek vannak a hegyen? Hütte? mint a Chata szolvakoknál?

Rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.04.30. 14:25
jövöre csatlokozom, ha lehet.... és ha mindenigaz lesz egy 9 szemlyes buszom....


rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.04.29. 16:44
jaj de jo!


hogy juttatok vissza trangorskara ordoglakoldalmabol?

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.14. 08:11
friss honal nincsen jobb!

menjetek a fak koze, ratrak ott nem megy be, igy marad a friss, mely ho es nem a kemeny palya....


rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.13. 20:18
nincsen itten uj ho?

vasarnap mennek siturazni!

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.09. 14:55
ja kihagytam az ami talan europa legjobb nyari sihely!

STYRN, Norvegia.

Ok Nyara nyitnak csak mert telen tul sok a ho!!!!

Rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
Topik: Donovaly
2009.03.09. 09:52
Koaka!

Szia!

Nem azt mondom hogy seggig erőporhó van a képe, még azt sem hogy te tetted hoda a foltok. Hanem annyit, hogy van ott hó és ha az ember akar sielni, ott lehet.

Én nagyon sok hélyen sieltem életemben és mindig jól éreztem magam. Volt hogy olyanak voltak a viszonyok mint a képedben, volt hogy tényleg seggig ért a porhó, volt hogy kevesebb hó volt mint a képen... voltam minusz 40 fokban, sieltem junius 23á, Utahban bokaig érő lattyakban, volt hol a kőd miatt a léc eléjét sem láttam volt hogy napszűrást kaptam....

minden egyes napot a havon élvesztem, soha nem panaszkodtam a hóviszonyokra, vagy ha igen, mindig rajöttem hogy rosz hó nincsen, csak rosz sielő.... mindig a sitecknikád számit és a HOZÁLLÁS.

Én inkább siélnék Donovalyban olyan hóviszonyokkal mint a képedben mint be jönni dolgozni.

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.07. 21:12
új zealand!

Australia..

Gruzia - elbrusz jó magas hegy!

Mnt Hood, ha éppen USAba akarsz menni....


hélyek vannak.... és ezek jobbak mint az Europiai gleccserek... de kicsé drága oda jutni...

Rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
Topik: Donovaly
2009.03.07. 21:09
hát azon a képen én rengeteg havat látok! Sielni lehet ha van ho..... és olyan nincsen hogy rosz hó!!!

Ha lenne autom én holnap szivesen mennek egy napra.... oda a hegy oldalra és gondolom a pályán több a hó mert ugy ott tömörebb a sok hülye ratrak miatt, igy lassabban olvad.


de mindeg, minden menjel még egyszer sielni idén....vagy inkább kétszer.

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.28. 07:37
igen a telemark.hu site jo, sok info van ott... viszont ha tudsz angolul a legjobb telemarkos site a https://www.telemarktips.com . ott sok kep, sok video, sok iras van a telemarkkal kapcsan.

telemark egyebbkent a technikat jeloli, avgy a telemark turnt... biztos latal mar siugroas a tvben, mindig leterdelnek a landolasnal az egyik labbal... ey a telemark a siugrasban. ha leterdelsz es koyben kanyarodsz mar telemarkozol.

a mai leccek, kotesek es cipok sokkal mazifabb mint a sifutas cucc..... nekem muanyag bakim van, de a kotesem egy nagyon regi voil 3 pin... ez a legegyszrubb kotes fajta, megbizhato, konyu es mukodik... a leccem peddig egy rossignol bandit....

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.27. 10:40
normafan.

telemark cuccban is lehet turazni..... es nagyojo mokka telemarkozni lefele... es nagyon nehez, .... nekem meg nem megy, de nagyon elvezem...

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.23. 10:13
Andreak mar irtak a merino gyapjurol, ennel nincsen jobb alaoltezek!

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
Topik: merino
2009.02.16. 13:23
Andrea!

Lattam hogy Icebreakerrol irttatok.

Hat eppen, mint mindig, egy Icebreaker t-shirtben vagyok. Nem ragaszkodom az Icebreakerhez, nekem a MERINO a lenyeg, de itt, pesten csak Icebreakert lehet kapni... peddig letezik az ibex.com es a smartwool.com

eppen smartwool zokniban vagyok... de az rei.com -on kaphato rei zoknik is tok jok!

amint megtudom oldani en a shelby.fi sitetol rendelek merino anyagot, nehany metert es varrok magamnak alsot es felsot is... meg zoknit rendelek rei-outlet.com tol.

Vagyis ezzel annyit akartam mondani hogy merinonal nincsen jobb anyag....!!!! en telen, nyaron hordom. imadom.

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.16. 09:20
de ha genfbe mesz repuovel akor mert nem verbierbe mesz, svajcban?

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.14. 09:28
Cool,

189 Euro/fo?

Ezt hogyan csinaltad?

Szeretnek jovore az gimi csoportom oda vinni... PSV nagyon jo hely.... en 3szor vltam ott, meg 4 egyebb helyen Fr. orszagban es sehlol nem volt semmi gondom a Franciakkal, es nem tudok franciaul!

rob
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.06. 17:36
itt van egy topic
ezt irtam a telemarktips-on a napokban
angolul van, mivel az nekem jobban meg mint a mgyar legalabb nem felreertheto, amenyiben tudsz angolul.....
aki nemetul tud jol olvasa el az OeAV honlapjan....
robi

ide masolom be az angolt:
Re: Austrian climbing club here is a link they sent me
http://www.aacuk.org.uk/benefits.aspx
This is the UK branch and is inEnglish,
When I asked about getting hospital bills taken care of they sent this..

Hello Mr. Dawson,
it is typical to pay for medical bills in foreign countries, because hospitals or medicals do not have contracts with the foreign insurance companies. The only possibility to avoid this, is a confirmation of the insurance company, that they will pay for the costs before starting the medical treatment, which is not always possible after accidents or in case of emergency.

Robert Zenz
Versicherungsberater
SVD
Sparkassen-Versicherungsdienst
Versicherungsbörse
Nachfolge GmbH & Co.KG

A-6020 Innsbruck, Sparkassenplatz 1
Telefon: +43(0)512 561980 - 12
Fax: +43(0)512 561980 - 40
mailto: r.zenz@svd.co.at
http://www.svd.at

I had to pay out 0f pocket for the ER services and the ambulance ride.... Language barriers prevented me from having the ER call the climbing club before taking care of me....
robi

---
néha nem megy nekem a magyarnyelv de igyekszem. Csak, mi külföldieknek baromira nehéz egy nyelv ez a magyar!
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.02.05. 20:47
azOeAV-val vigyazni kell. jan masodikan volt balaestem, szolvakiban es a BB-i korhazban nem fogadtak el a kartzam... nem tudtam elintezni hogy telefonaljanak az OeAV, illetve Uniqanak, es zsebbol fizetem.

az OeAv-vel kezdtem levelezni hogyan lehetne ezt lerendezni,

regen az angol nyelvu lapukon azt irtak hogy 6000 Euro mentesre es 1000 korhazi apolasra jogosultak a tagok.

es a gyerekek ingyen HA mindket szulo lep be! mi ezt cisnalunk mar evekota...

Ha lett volna nalam az Europa kartya
a, ahogyan a szolvakok neveztek, akor nem kellet volna semmit sem fizetnem.

tehat kivaltani az OeAV tagsagot es az EU 111-est kartyat beszerezni.

rob
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.