Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brockey által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (205)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.10.06. 16:44
Én is egy hosszabb hozzászólást terveztem írni, de briandrew kolléga megelőzött és nagyrészt leírta, amit én is tapasztaltam. Azért pár dologban kiegészíteném illetve a saját tapasztalataimat megosztanám veletek, hogy más is okuljon belőle. Előre bocsátanám, hogy nem lehúzni szeretném, csak tényleg tudjon mindenki erről az oldaláról is. (A pályák értékelése nagyon szubjektív dolog. Én 5*-ra értékeltem a leírtak ellenére, mert ahogy többen leírtátok, hogy kiválót síeltetek itt, úgy én is gondoltam, hogy nem mindig ez a helyzet, nem lehet általánosítani, pedig a napi síélményem nem érte el a 2*-ot sem.)
La Normából jöttünk át Orelle-ben becsatlakozni kb. 19-20€ felárat fizetve a Val Thorens-i rész használatáért (tehát nem a teljes 3völgyre kaptunk napijegyet, ha valaki így tervezné). Március 22-e keddi nap volt. Ezt azért ki szeretném hangsúlyozni, nem vasárnap, KEDD. Hétvégén én is tapasztaltam több helyen nagyobb tömeget, de egy keddi napon nem számítottam ekkora tömegre. Nyitás körül megváltottuk a jegyeinket a pénztárnál és az orelle-i kabinossal elértük a val thorens-i rész szélét. Innen újabb liftezésekkel elindultunk a központi rész felé, hogy elmegyünk a túlsó végére és majd onnan jövünk visszafelé (nem lekésve az utolsó orelle-i liftet). Az első 2 óra fenomenális érzés volt, bár ekkor még keveset síeltünk, inkább felvonóval közelítettünk Val Thorens túlsó vége felé. Ekkor (látva a rengeteg kezelt, széles pályát, aztán Val Thorens-t) mi is arról beszélgettünk, hogy ez csodaszép, ide vissza kell jönni. Ez 9-11 óra között volt. Aztán elindultunk a túlszéléről vissza VT-ba. Még vissza sem értünk, amikor hirtelen a pályán olyan zsúfoltság fogadott minket, amilyet én még nem láttam. 1-2 méterenként voltak emberek, akik nem álltak, hanem síelni próbáltak. Mint a heringek, csak nem állósorban, hanem mozgásban. Ekkor még ülősliftekkel próbálkoztunk, 5-10 perces sorbanállásokkal, de ezek a pályák rövidek voltak, így elértünk a 2 középső liftig (Caron kabinos és Boismint ülős). Amit itt láttunk, az maga volt a horror. A kabinos lift (Caron) mellett döntöttünk, mert az vitt az orelle-i lift irányába, és mert nem gondoltuk, hogy ekkora tömeg mellett a másik irányba vivő útvonalat még egyszer meg lehet járni. Kb. félórás várakozás után feljutottunk a liftre, ami felvitt egy még nagyobb kabinoshoz (Cime Caron), ahol még nagyobb tömeg volt és 3/4 óra várakozás (heringként araszolás jelentős tolakodás és lökdösődés mellett) Ezzel félóra alatt fel is jutottunk a rész legmagasabb pontjára (műszaki hiba miatt egy csomószor megállt), ahonnan nagyon szép kilátás nyílt a környező terepekre. Innen visszaértünk kb. du. 1-2 között az orelle-i liftig, ahol kajálunk egyet és az ott lévő 2-3db ülőshöz tartozó pályákon síeltünk 4-ig. Itt legalább kevesen voltak, kb. 5 perc várakozás után már a liften ültünk. De ezen a napon ezért még La Normából sem volt érdemes eljönni ide. Ahhoz képest, hogy de. 11-ig életünk legnagyobb élményét éreztük, hosszú idő után (Szlovákiában voltunk még a 90-es évek végén) az egyik legrosszabb síelős napunk volt. Kevés síelés, sok sorban állás és bosszankodás. Komolyan mondom, úgy menekültünk vissza La Normába, ott alig voltak rajtunk kívül a pályán, teljesen más érzés volt. Ilyen tömegnyomort lifteknél utoljára Ausztriában (Hinterstoder) február végén egy vasárnapi napon és Szlovákiában láttam, a pályán még soha. És mindez hétköznap. Én is azt mondogattam, hogy az nem lehet, hogy nem oszlik el a sok ember egy idő után a sok100 km pályára, de nem így történt. Nem mondom, hogy nem adok neki többet esélyt, de sokszor meggondolom majd. Egyébként széles pályák, szerintem a kezeléssel sincs gond, reggel mindenhol a ratrakolt pályán lehetett síelni, VT pedig gyönyörű látványt nyújt, főleg a liftből.
Hát mégiscsak hosszú lett, bocsánat.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: La Norma
2011.03.14. 11:31
Nem tudja valaki véletlenül, hogy van-e La Normán ingyenes wifi?

Előre is köszönöm.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2011.03.08. 15:08
Mennyire rizikós szerintetek ápr. 23-tól egy heti síelés Vaujany szállással? Az alsó pályák közül sok hóágyúzható, azt látom, bár írtátok, hogy délutánra buckásak lesznek. A Sarenne gondolom esélytelen akkor, ha most is zárva van. Vajon mennyire lehet átsíelni az egyik részről a másikra, egy lezárt pálya mennyire veszi el ennek az esélyét?
Csak mert nagyon gondolkodom, hogy ha levinnék az árát, és találnék még pár elvetemült embert (amilyen én vagyok) és nem beszélnétek róla le, hogy meg lehetne próbálni.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
Topik: La Norma
2011.03.04. 15:56
Vajon miért nem frissül La Norma hójelentése? A környékbeli síterepek (Valfrejus, Aussois, Valmeinier) frissülnek rendesen, de a sielok.hu szerint itt január 20-án esett utoljára. Ajánlanám a szerkesztők figyelmébe az alábbi oldalt:
http://la-norma.com/en/skiing/snow-amount-report.html
Február 24-én, 27-én, március 1-én és ma (március 4-én) is esett hó. Valamelyik februári hóesésnél lett 85-32cm, mára pedig 90-35.
Én márc. 19-én megyek ide, és nagyon reménykedek a jó és síeléshez ideális időjárásban és pályákban. A webkamerák képeiis biztatóak. Egy apró kívánságom van csak. A 2 jelenleg lezárt pálya közül a Chalets elnevezésűnek a megnyitásában bízom. Ez a baloldali rész (az ülős felvonó alatti) pályája, ami visszavisz az aljába. Ha ez nem menne, akkor egy hosszú csigalassú (escargot) zöld pályán lehetne csak visszajutni a szálláshoz. (a jobb oldalon van egy hóágyúzott piros pálya, amin le lehet jönni)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.04.12. 14:50
Teljesen egyetértek. Nagyon irigylem Szentes Katalint (és mindenki mást, aki ott lakik, vagy gyakran jár arrafelé), hogy ennyire testközelből élvezheti ezt (vagy bármely másik osztrák) a pályarendszert ideális síidőben is. (A Kaprunnal való összekötésről már ne is beszéljek)
Előzmény: (pálinkás 88810)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.04.10. 15:07
Én is akartam írni egy nagyobb összegzést a márc. 21-26 közötti síelésünkről, de TibiF megelőzött. Teljes mértékben egyetértek a hozzászólásával, ugyanezeket írtam volna én is. Pár dologgal azért kiegészíteném.
Habár több szempontból sem volt minden ideális, mi azért jól éreztük magunkat. Hát, először is az időjárás csapnivaló volt, nagyon kiszúrt velünk, szerintem a szezon legrosszabb hetét fogtuk ki, előtte héten is esett hó, amikor eljöttünk, éjszaka is havazott, de közte, amikor ott voltunk csak eső (22-én hétfőn reggel csak úgy zuhogott) és meleg jellemezte az időt. Valami vírust szedhettünk össze még itthon, mert hétfőn délután 39 fokos lázzal tértem haza a síelésből, de másnap reggelre 37 fokosra csökkent, így nem kellet 1 napot sem kihagynom. Ugyanekkora láza lett az öcsémék kisbabájának, az öcsém hasmenéssel küszködött, a hétfői síelés 3 órás hányással végződött a kisfiamnak, a sógornőm herpeszvírusát csütörtökre nekem is sikerült elkapnom. A haverom combizma teljesen kész volt (Franciaországban volt 1 hetet haverokkal, majd 1 hét pihenés után jött el velünk családi síelésre), az unokatesóm a tavalyi síelése óta nem mozgott semmit, neki a térde sínylette meg a buckákat.
És most a pozitívumok: a délutáni síelések alkalmával sikerült elsajátítanom a buckasízés technikáját, sőt még élveztem is, csak combizom kérdése az egész. Az unokatesóm viszont másként vélekedik erről, neki az egyik térde bánta a 2b pálya hosszú buckás részén való lejövetelt. Ez az oldal valamint a hinterglemmi túlodal sem nyerte el a tetszésünket (csak az időjárás miatt), gyorsan megromlott a minőségük, vagy mi értünk oda túl későn.
A szállásunk szuperjó helyen volt (50 m-re a Bernkogel és a Turmlifttől, a kettő között), a minőségével sem volt semmi gond. Innen Leogang felé indulva a két 6-osülős (Panorama 6-er és Magic 6-er) alatti pályák (52-53tól 57-65-ig) tetszettek a legjobban (vagy ide értünk a leggyorsabban, ezt akár mindenhová odaírhatnám). (Az 55-ösön délután fél 4-kor az egyik nap olyan jót síeltünk a kisfiammal, valahogy elkerülték a síelők, nagyon jó állapotban találtuk Leogangból hazafelé tartva.) A Schönleitenbahn alatti 61-esen már sokan voltak, ez már reggel sem volt tökéletes. A Bernkogel alatti 46-os is nagyon tetszett, sőt ezen az oldalon volt egy titkos rejtett pályánk, a 37-es, a Reiterkogel Ost 2-esülős alatti. A fekvése is ideális, kevesen voltak rajta, sokáig nagyon jó volt, egész sokat tudtunk rajta síelni. A másik kedvenc pályánk Leogangban a 88-89 volt, széles, hosszú, ezen is sokat jöttünk. A 90-es is tetszett, viszont a 81-86-osok nem annyira. Rövidek, buckásak voltak, már amikor odaértünk is. Egyetlen hiányérzetem volt, hogy a 14-es fekete pályát nem próbálhattuk ki, le volt zárva.
Összességében nagyon jól éreztük magunkat, ez egy nagyon jó síterep. Az tetszik benne, hogy a sok pálya gyorsan elérhető, mert köralakban helyezkednek el. Nem egymás mellett és csak egy vonalban lehet átsíelni az egyik pályarendszerről a másikra, hanem a két végén, és kis energiaráfordítással a közepén is. Fél óra alatt a leogangi részen voltunk, pedig 3 gyerekkel voltunk, akik közül az egyik tavaly kezdő volt. A Schönleiten tetejéről lift nélkül haza lehetett síelni, a szállásról pedig 3 irányba lehetett elindulni. Ideális időjárási körülmények közepette lehet igazán jót síelni, remélem legközelebb ez nekünk is megadatik.
Valaki írta, hogy nem mennek a ratrakok. Hát, én a pályakezelésről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. A rossz idő ellenére minden reggel tökéletes minőségű pályák vártak minket, amelyek sajnos előbb-utóbb megadták magukat a 15 fokoknak. Én napközben is láttam 3-4 ratrakot a pálya szélén végighúzni egy csíkot. Éjjel láttuk, ahogyan kb. félórát dolgozott 2 ratrak a házunk előtt lévő kb.50 m-es szakaszon, amely a Turmlift pályájáról jön le Saalbach központjába. Ezen jöttünk le mi is mindig erről az oldalról, és 4 körül egy álló pocsolya volt az alja.
Vettünk 2 sílécet. A barátomnak a saalbachi Intersportban 100€-ért vettünk egy 2éves, szerintem nagyon jó állapotban lévő 156cm-es Head Supershape Magnumot. Magamnak pedig a kicsit lejjebb lévő SkiPro üzletben találtunk egy Atomic Race ST12-t, a gépben előttem nézték meg (tehát én is láttam), hogy 22 napot volt kölcsönzésre kiadva. Ezt 150€-ért hoztam el, sajnos csak utolsó nap délután, úgyhogy nem tudtam kipróbálni, majd jövő télen.
Ja és még valami. Hihetetlen volt látni nyereséges vállalkozások tömkelegét. Az éttermek terasza tele volt, a síboltokban nagy volt a forgalom, a síelés annyira húzóágazat itt, hogy a vendéglátás és a kereskedelem nagyon sokat köszönhet neki. A Turmlift mellett található Schialm 20-án szombaton annyira tele volt (sícipőben asztalon is táncoltak emberek), hogy alig tudtunk a gyerekekkel átvágni. Olyan volt, mintha discoban lett volna az ember, kb. 100-150 ember kis helyen, csak a szabad ég alatt. (Off: Már csak ezért is sajnálhatjuk, hogy a Kárpátok nem a mi gazdaságunknak termel GDP-t)
Bocsánat, egy kicsit hosszú lett.
Előzmény: (TibiF 88430)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.18. 08:27
Kati!

Légy szíves szólj, ha fáj a fejed. Ami biztató még:
http://www.snow-forecast.com/maps/static/alps/next3to6days/snow
Sőt, a bergfexes Zamg előrejelzés is hétfőre-keddre havazást ír. Egyébként mindegy, ha +15 fok is lesz, csak eső ne essen. Síelni biztosan lehet.

Egyébként jól látom a one oldalán, hogy van 3G lefedettség Saalbachban? Az Oberdorf 170-ben leszünk Gerhard Hölleréknél (Haus Bergheim, elvileg pályaszállás), mintha pont a határon látnám a 2G és 3G között. Nagyon pozitív lenne, ha a yesss kártyámat normális sebességgel tudnám használni.

Kati! Tudsz erről a helyről jót vagy rosszat mondani? Esetleg nem ismered őket?

Még egy kérdés: a szezonvégi kiárusítások (ha vannak ilyenek) ideje Saalbachban ilyenkor vagy még később van? Továbbra is érdekelne kb. 100€-ig egy síléc, mert az enyémnek ez az utolsó szezonja. Van erre esély, vagy időpocsékolás ez után nézelődni?

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol erre a sok kérdésre.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.17. 08:32
Na, megnéztem. Tényleg, Quelle: ZAMG. A wetter.at péntektől jövő csütörtökig minden napra esőt mond, azért ez elég vicces.
Előzmény: (Brockey 87670)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.17. 08:03
A bergfexen nem a Zamg hivatalos előrejelzése van fent? Mert ha igen, akkor elvileg annak jobban lehet hinni...
Ha nem mond esőt, akkor legalábbis én annak jobban szeretnék hinni:-))
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.16. 23:55
Remélem, igazad lesz, mi szombaton megyünk és az esőtől félek egy kicsit. 3 vagy 4 éve voltunk itt, ugyanúgy március 20 környékén és 3 nap alatt kb. fél méter hó esett. Egy baj volt csak, a gyerekeim kezdők voltak és nem nagyon tudtam kihasználni a pályamennyiséget. Egyszer mentem egy kört egy fél nap alatt, aztán ennyi. Remélem, idén ki tudjuk használni a sok pályát.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.16. 08:02
Hú, ez durva. A saalbach.com +14 fokot mond szombatra, a wetter.at meg esőt szombat-vasárnapra. Az eső az nem lenne túl jó hatással a pályákra.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.13. 17:30
Kati, köszönöm szépen előre is.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.13. 09:10
Kedves Katalin!

A "meg holnap egesz nap nyitva lesznek" azt jelenti, hogy csak holnap és vége?

Mi jövő szombaton megyünk Saalbachba és az általad már korábban jelzett Hervist néztem ki egy kb. 70€-s síléc vásárlásához. Akkor ez a Sport2000 már nem lesz aktuális?
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.03.12. 13:23
Az öcsémék jönnek velünk síelni 03.20-án Saalbachba. Van egy 8 hónapos kisbabájuk. Anyuka és apuka közül valamelyik mindig otthon lesz a kicsivel és csak a másik tud síelni. Szerintetek lehet-e gond abból egy ekkora síterületen, ha egy 6napos síbérletet vesznek 181€-ért és felváltva használják? Vagy a másik megoldás 6 db napijegy összesen 225€-ért és így naponként cserélhetik egymást.
(Vagy a 3. megoldás, ha mindkettő síel, és a kicsi kenguruban figyel és 2 db 6napost vesznek, csak óvatosabban síel a gyereket vivő:-) Na jó, ez csak poén volt.)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.01.27. 08:56
Ma reggel gyönyörűek voltak a fenyőfák, tele fehér hóval a panorámakamerán.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.01.25. 15:07
Tényleg, Mönichkirchen is jó alternatíva. Annak idején (2003) én azért választottam az akkor 3 éves kislányom tanítására St. Coronát, mert akkor még nem volt ülős felvonó M'Kirchenben. Azóta egész jól kiépítették.
A pályakm-ről nem tudok nyilatkozni, én úgy emlékszem, mintha 14 vagy 18 km-nyi pályát írtak volna annak idején, de nincs annyi, 4-nél szerintem több van, én 10-12 közé saccolnám.
Na tessék, megnéztem, 17 km-t ír.:-)
Előzmény: (gszala 81671)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2010.01.25. 08:35
Az öledbe ül és így fel tudtok menni. Nem kényelmes, de napi 1-szer ki lehet bírni. Gondolom kezdő és így nem tud csákányosozni. Én is itt tanítottam a gyerekemet síelni. Az alsó része az alsó pályának a legnehezebb, azon kell napi 1-szer túllenni, a többin nem lesz gond.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.11.21. 11:18
Végülis nem furattunk, hanem egy 130-as lécet vettünk, a 120-as meg jó lett egy barátom kislányának, nekik kölcsönadtuk, később majd visszakapjuk. Így most van egy 110-es, egy 120-as (kölcsönadva) és egy 130-as lécünk, a 110-es és 130-as Imolás, tehát bármikor nyagyobbra cserélhető. Azt hiszem egy darabig nem érhet meglepetés minket:-)

Nem tudok eléggé hálás lenni az Imolasportnak ezen kezdeményezéséért, hogy a gyerekek gyors növését azzal segítik, hogy a kinőtt léceket (Imolás matricával) becserélik egy nagyobbra. Köszönöm!
Előzmény: (Brockey 71962)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.11.21. 11:04
Ami még kimaradt az előzőből, hogy ezek a nyitások valószínűleg csak hétvégére szólnak, a teljes nyitás (állandó, hétközbeni nyitvatartással) a gleccserek és Schladming kivételével szerintem mindenhol dec. 4-5 lesz.
Még annyi, hogy a Tauernberg csákányos nyitva van már hétközben is Heiligenbluton mától, de nem nagyon ajánlom senkinek, mert ez max. 1 km-nyi pályát jelent, aminek a felét (széltében) elfoglalják a sícsapatok edzései, és elég nagy sebességgel tudnak lejönni. Ráadásul, ahol egyik nap kibuckásítják a pályát, az marad későbbiekben a nagyközönségnek, mert a kapukat átteszik a pálya másik felére:-( (Egy ilyen buckába beleakadva vesztette el a feleségem tavaly a térdszalagját)
Előzmény: (Brockey 74165)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2009.11.21. 10:55
Nem tudom, mennyire frissek a panorámakamerák és honlapok információi, de találtam jó pár helyet, amelyek nov. 27-re (péntekre) írják a nyitásukat: Hochkar, Heiligenblut (ez jó hír nekem), Saalbach, Ischgl, St.Anton am Arlberg, Lech Zürs. Sok hely nov. 28-ra (szombat) írja a nyitást, ezeket nem is írom le, mert tényleg sok, de Nassfeld is köztük van (a honlapjukon is és a panorámakamerának az alsó információs sávján is ki volt írva ma reggel). Megint sok hely van, ahová a dec. 4-5-i nyitás van megjelölve, ezek főleg alsó-ausztiai terepek jelenleg zöld sípályával, de vannak messzebbiek is köztük. Jövő hétre biztos, hogy jön a hó, csak az a kérdés, hogy hová és mennyi. Nassfelden a pályára 25 cm havat írnak és mivel elég délen van (úgy értem az Alpok szélén és 2000 m alatt. Inkább a közepén szokott a legtöbb hó esni), ha nem kap havat, szerintem akármit írnak, nem hiszem, hogy 28-án ki tudnának nyitni (a panorámakamera képe sem túl sok fehéret mutatott ma reggel), illetve ha ki is nyitnak, csak hétvégére (28-29), és 11.30-12.04 között nem.
Heiligenbluton ma is kinyitottak (meg már múlt hétvégén is), 50 cm hóvan fent (2600m) és a középső állomásig (1750m) lehet síelni. 3 pálya van nyitva, ez 14 km pályát jelent az 55 km-ből. A teljes hétközbeni nyitvatartást itt is csak dec 4-től írják.Kb. 10 cm havat írnak hétfő-keddre, szerintem a mostani körülmények hasonlóak lesznek a jövő hétvégén is, sőt én inkább attól tartok, hogy még cudarabb idő lesz és a rossz idő miatt nem lehet majd síelni. Jövő péntekre ugyanis 20 cm havat mondanak ide. Egyébként én ködben, rossz látási viszonyok között utálok a legjobban síelni, amikor még az orromig is alig látok el.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.