Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

JZ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (51)Időben csökkenő Időben csökkenő
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2021.01.28. 12:38
Olvasva a hozzászólásokat, szerintem csak úgy lehetne a lassan káosszá alakuló tömeget csökkenteni, ha korlátoznák a sielők számát. Bár a honlap szerint ez le van korlátozva, de kérdezném, tapasztalt-e már valaki olyat, hogy nem tudott bérletet venni, mert már 3500 bérletet eladtak. Mi 11-én voltunk, amikor csak déltől volt nyitva a sípálya, csak a 4 űléses és az A1 ment, a sorban állás a bérletért és utána a felvonónál a többször leírtakhoz hasonló volt. Ha csak online-n lehetne venni jegyet és jobban korlátoznák a létszámot javulhatna a helyzet. A maszkhasználatról: a magyar nem egy fegyelmezett nép, ha nincsenek szankciók, akkor a szabályt nem nagyon tartjuk be. Szigorúbban kellene ellenőrízni, és akár a síterep bezárásával is büntetni.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2018.02.02. 08:59
Helyzetjelentés Lungauból: 27-től tegnapig voltunk, végig csodálatos idő. Mindhárom síterepen kiváló, korábban sosem látott mennyiségű hó.A pályák mindenütt kiválóak voltak. Tegnap délben Katscbergen ill. a hegyen intenzív havazás, lent St. Margaréthenben eső. A havazás ma egész nap folytatódik, úgyhogy aki holnap megy, az készülhet a mélyhavazásra
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2017.02.02. 20:37
Mi vasárnap óta síelünk itt, a tapasztalataim: Katscberg jól síelhető pályák, jó minőségű hóval. Grosseck: viszonylag kevés hó,amit leginkább az mutat, hogy a 4-es pálya fele le van zárva, mert a kevés havat áttolták a másik felére. Ennek ellenére jól lehet síelni, a pályák jól vannak karbantartva. Fanningberg: nagyon sok hó, főleg Grosseckhez képest, a legjobb minőségű hóval, magasan a legjobb síélményt nyújt.
Amíg hideg volt folyamatosan hóágyúztak, azt hiszem mindent megtesznek a pályakarbantartók és minden reggel tökéletes pályákon lehet síelni. Lungauban mindenki megtalálja a neki legjobb pályákat, de akinek nem elég ott van Obertauern.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2016.02.12. 09:36
Felbuzdulva az előző hozzászóláson 02.6-9 között 3 napot szántunk erre a régióra. A 30 cm hóból mmár sok elfogyott mire mi mentünk, de azért volt elég hó a pályán. Végig meleg, napsütéses időnk volt, ami kihozta a pálya gyengeségét. A meredekebb részeket egész nap telibe süti a nap, így délre már csak mély kásában, buckás pályán lehetett síelni. Minden reggel tökéletesen simára vasalt, kifagyott pályák fogadtak. A napsütéses részek hamar firnesedtek, 1-2 órára tökéletes síélményt nyújtva, az árnyékos részeken viszont még sokáig minden ratrak-barázdát lehetett érezni. Ha az eredei pályát nem számítjuk, ez egy 1 pályás síterep, mert a csúcsról a völgyig 1 pályán lehet síelni. Ez az egy pálya elég változatos,hosszú, keményebb letörésekkel és kicsúszásokkal váltakozva, de 3 napra kevés. Így délutánonként átmentünk Mariazellbe és Annabergre, mitán a bérlet oda is érvényes. A Mariazelli pályák délután sokkal jobb állapotban voltak, Annaberg hasonlóan nézett ki, mint Gemeindealpe. A síterep közelségéről: 360 km Budapesttől, de az autópályától még több mint 1 órát kell menni hegyi utakon, ez főleg este, ködben elég hosszú tud lenni. A szerdai havazás viszont nagyon ráfért már a pályákra, úgyhogy aki most megy, már jobb pályaviszokat talál.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2016.01.26. 09:25
Fontos infó még, amit eddig nem tapasztaltam: Legalább 4 napos Lungau (OT nélkül), vagy 6 napos Lungo( OT-vel) bérlet vásárlásakor kuponfüzetet adnak, mellyel sok kedvezmény jár: olcsóbb síbérlet, síszervíz, síoktatás, Mariaphari wellnesz kedvezménye, sőt 3 db 2 eurós bónusz/fő a hüttékbe. Ha a pénztárnál nem adnák, mindenképpen kérjétek (Gutschein-Heft)
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2016.01.25. 15:29
Jan.19-24 között sieltünk Lungauban, a kedvenc síterepemen. Az utóbbi évek legjobb sielését sikerült kifognunk, jó idővel és kítűnő pályákkal. Korábban Mauterndorfban laktunk, de mmár évek óta St.Margarethenbe megyünk, közel az Aineckbanhoz, 1 buszmegállónyira. Az időről: végig kemény hideg, a tetőn legtöbbször szeles, helyenként csodás napos idővel, kevés havazással. A pályákról:Katscbergen csak az Ainecki oldalon sieltünk, egyszer mentem le a 11-es pályán Katschbergre, de olyan ellenszél volt, hogy gyorsan visszamenekültem. Az Ainecki oldal a völgyig kiváló volt, az A1 is, kemény, de nem jeges pályák, még du.4-kor is. Grossecken a Mauterndorfi oldal 1-es pályája inkább jeges volt, de a többi kiváló. Menyitották a 4-es pályát is a csúcson, így a 2-es pályával együtt 1400 m-es szintkülönbséget lehetett végigsíelni a Sonnenbahn aljáig ideális pályán. Fanninbergre szombaton mentünk, ahol kissebb hóvihar fogadott, ami később intenzív havazássá váltott, így délután visszamentünk az Aineckre, ahol sokkal jobb idájárás fogadott. Vasárnap visszamentünk Fanninbergre, ahol szikrázó napsütésben tudtunk síelni, az előző napi hótól felfrissült pályákon. Az Aineckbahn és a Sonnenbahn között (St.Margaerethen - St. Michael)nagyon gyakori a síbuszjárat, ezt most fedeztük fel, így majdnem minden nap egyik helyről a másikra átmentünk. Összességében az idő vasárnapra megenyhült, számottevő havazás nem volt, de mindhárom síterepen kiválóak a pályák.
20160120-124957.jpg
20160120-145248.jpg
20160120-145234.jpg
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
Topik: Obertauern
2016.01.10. 10:29
Mauterndorfban érdemes keresni, https://www.mauterndorf.at, itt nagy választék van. Ahol mi már laktunk: maria.gappmaier@sbg.at, közel van az OT-re vezető úthoz.
Előzmény: (Pepe88 185843)
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2015.12.22. 15:43
Ezeket a Csaboros beszámolókat már vártuk, tavaly nem sok érkezett, remélem ebben a szezonban nem fogod vissza magad. A senior bérlethez: a katschi.at-n a Lungo többnapos bérletnél 1951 előtt születettek, azaz 65 év a korhatár, a Lungau bérletnél pedig 1955, azaz 60 év a korhatár. Valószínűleg csak elírás, de jó lenne tudni melyik az igazi.
Előzmény: (csabor 184883)
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
Topik: Riesneralm
2015.03.18. 15:22
Március 05-08 között voltunk Riesneralmon. Kiváló időt és jó havat fogtunk ki, első nap havazás, majd 2 napig napsütés. Kedvenc síterepem, minden évben 1-1 hosszú hétvégére kimegyünk. Mióta megépült az új 6 székes (ami nagyon kellett) az árakat eléggé megemelték. Sajnos a pályakarbanatartás sem az igazi, pénteken a 8-as, 6-os kezeletlen volt. Szombaton és vasárnap már minden pálya kezelve volt. Szombaton meglepően sokan voltak, főleg a Hochsitz-i buli miatt, vasárnap már fele annyian.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
Topik: Obertauern
2015.02.23. 12:42
Rögtön a P7-nél érdemes megállni, mi pénteken 10 óra előtt értünk oda és még tele volt szabad hellyel, a központi parkolók meg tele voltak. Ennek csak az a hátránya, hogy időben kell visszaindulni
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2015.02.12. 09:44
Szombaton megyünk St. Margarethenbe. Tud valaki infót arról, hogy lehet-e a többnapos bérlettel előző nap du. 3-tól sielni, valamint van-e sícipő-síléc trezor a felvonónál?
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2015.02.01. 16:44
2-3 fős apartman St.Margarethenben február 14-18 között 64 EUR/nap átadó: http://www.ferienwohnungen-lanschuetzer.at/fewo2.html
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2015.01.21. 09:23
A 11-es pirostól nem kell félni, könnyen sielhető kezdőknek is, legtöbbször elég szeles. Nekem a kedvenceim az ainecki 30, 29-es pályák, nagyon széles, kiváló carving pályák, de a tshaneki oldalon Csabor által javasolt pályák is kiválóak, kár, hogy itt csak csákányos felvonók vannak. Az A1-ben azért vannak kissebb letörések, de ha nem jeges, akkor nem veszélyes.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2014.02.06. 09:23
Egyetértek az előttem szólóval, valóban nagyon jó kék pályák vannak, főleg Planai-hoz képest. És a tömeg is kevesebb, mint Planai-on, bár szombaton itt is nagyon sokan voltak. Negatívum szerintem, hogy a bérlet drága, mivel Schladming része a Ski-Amadénak, így egy 5 napos bérletnél január végén 50 Euró különbség is van pld. a Lungau bérlethez képest. Ezért és a változatos síterepek miatt is én Lungaura szavazok.
Előzmény: (pigeon 168898)
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2014.01.18. 12:00
Szerdán megyünk Haus-ba, az időjárás és a hóhelyzet nem túl biztató,ha valaki jár hétvégén itt, örömmel fogadnék egy helyszíni beszámolót
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
Topik: Riesneralm
2013.03.03. 12:33
A március 15-i szokásos riesneralmi sielésünket 1 héttel előbbre hoztuk, márc. 7-11-re. Hó most van elég, addig remélem kitart, az idő is jónak igérkezik.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2013.02.02. 15:44
Nagy bajban nem vagyok, csak nem szeretem, hogy a természetes havat műhóval rontják el. Sajnos akkor is hóágyúznak, ha van elég hó.Egyébként a műhó hatására az A1 alja, utolsó 2-3 km, műhavas buckákból és kemény jégből állt.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2013.02.02. 11:23
Frissen szervizelt léccekkel indultunk, de én a jeget és a műhavat akkor sem szeretem
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2013.02.02. 10:59
Január 26-30 között töltöttünk 5 napot Lungauban. Miután tavaly ilyenkor Katscbergen nagyon jó benyomásokat szereztünk, így már nem Mauterndorfban, hanem St. Margarethenben foglaltunk szállást a lifthez közel. Bérletet is OT nélkül vettem, mert tavaly se tudtunk felmenni a rosz idő miatt. Ez most hiba volt. 26-án Katscberg kemény hideggel, gyönyörű napsütéssel fogadott, felül keményre fagyott, lent agyon hóágyúzott pályákkal. Az előző héten esett 2x30 cm hónak nyoma sem volt. A legjobban sielhető a 11-es Tschanek felé vezető piros és a Tschanek csákányos felvonók melletti pályák voltak. A Katschbergi csalódás után másnap Grosseckre mentünk, ahol a fenti pályákon sokkal jobb hóviszonyok fogadtak, a völgybe vezetőek itt is kemény műhavasok voltak, de a fenti pályákon nagyon jókat lehetett síelni. Harmadnap Fanninbergre mentünk, a magas fekvése miatt itt a pályák alja is kiváló volt. Negyedik nap újra Fanninberg, egész nap sűrű havazás, délutánra 15 cm friss hó. 30-án még újra próbálkoztunk Katscberggel. Itt a Fanninberghez képest jóval kevesebb friss hó esett, de azért jót tett a kemény pályáknak, bár a plusz 5-8 fok is besegített. Igy OT-be nem jutottunk el, tanulság meg kell venni a Lungo bérletet. Összegezve, egyértelműen Fanninberg volt a legjobb, ott is a csákányos meletti 2 db pálya.
JZ
51 élménybeszámolót írt
51
18 éve tag
2013.01.15. 20:13
Egész jövő hét elejéig havazást ir a bergfex, csak essen és essen, 25-én megyünk
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.