Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

alfer által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (88)Időben csökkenő Időben csökkenő
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.18. 09:49
Kösz az együttérzést! Felpolcolni nem kell, úgyhogy az a fajta TV nézés ki fog maradni :) Szerencsére egyéb tünetem nincs, nem dagad be, nem okoz más problémákat, csak oda kell rá figyelnem. Kerékpár, úszás minden mennyiségben jöhet, néha salakon egy kis tenisz beleférhet, teremben tilos, aszfalton futás tilos, futópadon sem igazán ajánlott.
Januárban kapok injekciót mindkét térdembe, belőnek egy kis kenőanyagot:) Ha elmúlik tőle a fájdalom, akkor biza egy-két csúszás lesz február végén. Meglátjuk.
Előzmény: (gyf 146763)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.18. 09:00
ápdét: Sajnos azt mondta a doki, hogy nagyon-nagyon nem ajánlott a síelés :( Térdszorítóval sem, igazából az még ártana is! Nagyon leegyszerűsítve az van, hogy a térdkalácsom jobban rászorul a térdemre, mint kellene, mindemellett nem jó minőségű a porcom.
Előzmény: (alfer 145391)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.07. 08:59
Köszönöm!
Már előkerestem a tavaszi MRI felvételemet és meg fogok keresni egy profi ortopéd szakorvost.
Előzmény: (Lackó 145269)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.06. 11:08
Nem kérdeztem. Ez még nyáron volt. Amikor elmondta a "diagnózist" csak kapkodtam a levegőt, nem az volt az első kérdésem, hogy akkor mégis mit használjak síeléshez...
Előzmény: (AAron 145250)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2012.12.06. 10:37
Sziasztok!
Régebben sokat jártam ide, de aztán elment a kedvem a síeléstől és a lelkesedésem alábbhagyott. 2 éve nem síeltem egy jót. Durva, tudom. Sajnos a térdeim mindig fájtak síelés közben, a végén már nem esett jól a csúszás és nem akartam teljesen tönkretenni a térdeimet. Idén tavasszal aztán rendesen kivizsgáltattam a dolgot. Ultrahang, MRI, rendesen, ahogy illik. Az van, hogy sajna gyári hibásak a térdeim, így koromhoz képest hamarabb megkoptak. Műteni nem kell, csak gyengébbek az átlagnál. Szalagjaim is rendben vannak, de a porcom az nem a legjobb minőségű, hogy ilyen finom legyek. Gyakorlatilag nem tanácsolt a síelés, teniszezés, azok a sportok, amik erősebben, túlnyomó többségben rotációs terhelésnek teszik ki a térdeimet. De! Futnom azt lehet. Futok is egy ideje. A síelést meg egyszerűen nem tudom elfelejteni, nem is akarom. Azt mondta a doki is, hogy jó térdrögzítőkkel néha pályára mehetek, azzal nem ártok, főleg ha közben a lábizmaimat megerősítettem. Kérdésem, kérésem: Tudtok ajánlani valami igazán jó minőségű térdszorítót, rögzítőt? Nyilván a neten sokminden fent van, dehát a boltosnak minden eladó ugyebár :) Mindkét térdemre kell, úgyhogy a 100ezres kategória nem jöhet szóba :) Ha kapok tanácsot előre is köszönöm!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2011.01.13. 10:52
Én is beleszólok:)
Jelenleg magamat örök kezdőként jellemezném. 4 éve síelgetek, egy elég valószínűtlen szitu folytán kezdtem el anno. Igazi oktató nélkül. Gyakorlatilag belecseppentem, mindenféle ismeret nélkül, azt sem tudtam eszik-e vagy isszák. Persze "igazi" oktató soha nem látott. Az az igazság, hogy most már tudom, hogy sok szenvedéstől megmenekültem volna, ha ez nem így kezdődik. Nyilván nagyon tetszett ez az egész a kezdetektől, de visszagondolva már tudom. Ez alatt a pár év alatt úgy érzem nagyon sokat fejlődtem, sokat figyeltem a körülöttem síelőket, sokat néztem videókat és sokat olvastam itt a fórumot:). Ma ott tartok, hogy könnyedén nekimegyek a meredekebb lejtőknek is, és magabiztosan manőverezek. Viszont nagyon-nagyon érzem, hogy egy oktatóra nagy szükségem van, mert mostani szintemről nem tudok feljebb lépni egyedül. A csapatunkban csak hozzám hasonló tudású, idősebb makik vannak, akik nem akarnak már tanulni, azt mondják nekik így jó. Sajna így egyedül vagyok, egy magán oktató pedig nekem drága. Ezért nagyon jólesik, mikor sikerül egy hozzám képest jól síelő emberkével egykettőt csúszni. Személy szerint azt gondolom, hülye az, aki a jótanácsot nem fogadja szívesen, holott tapasztalatból mondom, egy-egy mozdulat kijavítása nagyságrendekkel könnyíthet és segíthet a mozgásban.
Najólvan már annyit írtam, hogy elfelejtettem mit is akarok kihozni belőle, de a lényeg talán érezhető.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lachtal
2011.01.11. 20:48
Üdv! Egy kedves ismerősöm foglalt szállást a Hochegg apartmanházban. Foglalás után 10 napon belül kell a 20 % előleget befizetni. OK. Viszont a teljes összeget rendezni kell a lefoglalt időpont előtt legkésőbb 3 héttel. Ezt egy kicsit különösnek és szokatlannak gondoljuk. Ez így szokás itt? Láttam valaki nemrég volt itt. A hely jónak tűnik, szimpatikus. Plíz árasszatok el némi infóval! :)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2010.02.11. 08:52
OFF

"aki szegény az haljon meg, de mindenképp maradjon otthon és ne kerüljön ráadasul még mások érzékeny szeme elé is"

Csak annyit fűznék hozzá, hogy ebben az országban aki dolgozik ( és most csak arról beszélek, aki tisztességes munkából akar megélni) arról az összes bőrt lenyúzzák, akinek meg nincs munkája, úgy értem nem is akar, azt meg segítik. Miért kellene egy lapon említeni ezt a két réteget? Adó, járulék, ilyen-olyan hozzájárulás stb. és a maradékból éljen meg a paraszt. Amit meg elvesznek az embertől elherdálják, és a semmirekellőket, a lustákat támogatják belőle. (nagyon fontos itt megjegyeznem, hogy nem általánosítok, és nem a valóban rászorulókra gondolok)

Összességképpen azt mondom, hogy addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér.

ON
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2010.02.11. 08:30
Szia! Szó sincs rongyrázásról, a kerítésünk pedig nem kolbászból van.
Gondolom a hozzászólásom egyeseknek tüske a szemében, de a szabad véleménynyilvánítás még mindig megengedett.
És igen, tovább fogok mulatni, ugyanis - gondolom ezzel Te is így vagy - a síelés az egyik legjobb mulatság.
Előzmény: (Taormina 84121)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2010.02.11. 06:47
Továbbra sem értem miért kell mindenben a rosszat keresni. Akinek nincs pénze az ne síeljen. Aki 5 - 6 ezer forinton sz@rakodik, meg ár - érték arányról hablatyol az inkább maradjon otthon...
Tegnap voltunk és a 4-es, 5-ös kivételével az összes pálya minősége nagyon jó volt. Igazán kellemeset csalódtunk a rengeteg negatív híresztelés ellenére. Nem is értem...
Ami tény, hogy a köves pályákról tájékoztatni kellene a síelőket. Majdnem agyvérzést kaptam, mire leértem.
Építő jellegű kritikának szánom, hogy a pályán és közvetlenül mellette elhelyezkedő oszlopokat, különböző szekrényeket illene felszerelni védőpárnával, valamint jelzőtáblákat kellene kitenni a pályák kereszteződéséhez. Ez már nem hiszem, hogy pénzkérdés.
A pálya szépen volt kezelve, viszont délutánra össze lett túrva. És?? Ez már csak így megy egy sípályán, amit használnak...
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2010.02.09. 21:53
Üdv! Kell kövező léc a napokban, vagy merjem a jó lécemet használni? Elvileg hó van elég... kösz.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2010.01.25. 06:50
Üdv! Ahogy gszala is írta, a csákányoshoz kell menni, és a probléma meg van oldva...Ráadásul fent vagy 5 perc alatt, ellentétben a 15 perces üldögéléssel.
Kisgyereket én sem ültetnék egyedül egy felvonóba.
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.12.22. 10:49
Szezonnyitó hozzászólás...
19.-én voltunk. A pálya nagyon jó volt. Volt ahol a hó meg volt fagyva, de a -15 °C -ban nem is csodálkoztam ezen. Szinte egyedül éreztük magunkat, olyan kevesen voltak. Sajnos aznapi síelésünk rövidre sikerült, a feleségem elesett és a mentők hozták le a hegyről... Szerencsére csak meghúzódott a térde, így nem kell olyan sokat kihagynia. Hamarosan folytatjuk:)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.12.10. 22:26
Azért ezek már komoly számok... Ha egy képre 3 másodpercet számolnék csak, akkor is min. 14-15 óra kattintgatás.
Ez igen!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.12.10. 22:19
Nem. Az alábbi kép miatt és a bergfex infó miatt gondolom, hogy megnyitott már...
Előzmény: (Koty 76033)
Skiarena-Lammeralm.JPG
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Lammeralm
2009.12.10. 13:01
Kicsit felhozom ezt a fórumot. A bergfex szerint 11. 28.-án elkezdődött szezon. A webcam nem működik jelenleg, de a tegnapi képen látni egy síelő figurát. A honlapjuk elég felejtős, valaki tud valami biztosat???
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.12.09. 20:40
Ez most meglepett. Lehet, hogy hétfőn elakadunk Stuhlecknél?? Remélni sem mertem...
Előzmény: (vasssy 75922)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
Topik: Obertauern
2009.12.03. 11:55
Szombaton (nov28) megvolt az 1napos OT kiruccanás. 4és fél óra kocsikázás után értünk oda. Kicsit naívan, azt hittük kevesen lesznek. Hát, azt tudom mondani, hogy heringbuli volt... A pályákat a tömeg hamar széttúrta, plusz a meleg is rátett egy lapáttal. A liftek megközelíthetősége sztem nem volt a legjobb, gyalogolni kellett egy csomó helyen. Kedvemet aztán fokozta a 38 fokos lázam, a végén meg lehetett választani, vagy egy kis kaptató, vagy egy csúszás a 9. pályán, ami nem nézett ki túl jól, bár a befejezéshez ott is "mászni" kellett volna. Így a Hochalmbahn-tól felmásztunk a Grünwaldkopfbahn-ig (majdnem meghaltam), majd lifttel le...
Összességében elmondhatom, elég emlékezetes szezonnyitót sikerült összehozni.:) Gyógyulásom után reszkessen az összes lejtő, mert bosszút állok!!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.25. 10:39
Helló! Szombat hajnalban indulunk, este haza jövünk. Kicsit hezitálok, OT, vagy Schladming, bár az erdővel körülvett pályák kicsit jobban vonzanak... Viszont OT-n meg ahogy elnézem több kék pálya van megnyitva. Schladmingban a pirosak milyenek? Igazán nem is magam miatt aggódom, hanem szeretnék a főnökömnek (nős vagyok:)) egy nyugis napot összehozni, ugyanis a tavalyi évet ki kellett hagynia. (Míg én imitáltam a síelést, addig ő a trónörökössel szórakozott)Már nagyon várom az indulást, nyomtatom a térképeket ezerrel. Az biztos, hogy több pályát is kipróbálunk, de azt nem tudom mennyi fér bele egy napba :D
Majd meglátjuk!
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.11.24. 21:50
Szia, ha még nem vettél, Győrben a Pápai út és a Tessedik sarkán a Head szervízben van. Ma vettem.
Előzmény: (Agent 73947)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.