Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tuckey által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2020.02.19. 08:54
Üdv mindenkinek.
Az lenne a kérdésem, hogy lenne valahol hely, ahol egy kisgyerekkel lehetne szánkózni?
Előre is köszönöm!
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Donovaly
2020.02.11. 07:53
Üdvözlet mindenkinek!
Most hétvégén szeretnénk, és tudnánk síelni menni.
Csak az a gondom, hogy nem találok szállást.
A szokásos helyeken már kerestem (booking, síelok.hu,limba,Donovaly weboldala)
Lenne valakinek más tippje?
3 felnőtt és egy kisgyerek (16 hónapos) részére.
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel
István
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2015.02.20. 21:45
sziasztok

Hétvégén csúsznék egyet.
Mekkora sor szokott lenni? kb hány perc?
szombaton, vagy vasárnap szoktak inkább kevesebben lenni?

Előre is köszönöm!

Sziasztok!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2015.02.19. 20:10
Sziasztok!

Sosem voltam még itt síelni, de szivesen kipróbálnám.
Kezdők mennyire boldogulnak itt?
a taxon a 150m nem mozgat meg, a hegyen meg csak piros és fekete van, ugye?
mennyire nehezek a pirosak?
pl dobogóköhöz, m.szentistváni pirosokhoz képest?
inkább osztrák piros, ami könnyen sízhető? vagy szlovák piros, ami azért szerintem nehezebb..ú
Még valami, lehet a jobb léceket is használni bátran, vagy inkább amit nem sajnálok?

Előre is köszönöm a válaszokat
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2015.02.05. 08:23
Kedves Vili

Köszönöm szépen a válaszod.
Elég messziről mennék, s szeretnék inkább csúszással időt tölteni, nem sorbanállással, ezért érdeklődök inkább.
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2015.02.04. 09:51
sziasztok!

Érdeklődnék tőletek, hogy mennyien szoktak lenni Eplényben?
péntek este, vagy hétvégén? Mekkora a tömeg? A felvonónál kb hány perc szokott lenni a várakozás?

Előre is köszönöm!
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Donovaly
2014.02.19. 07:51
sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Donovaly-ban lenne e hely ahol lehet szánkózni, nem hosszú lejtőre gondolok, hanem ami egy 2 éves gyerek igényeit kielégíti.max 10-50-m-es lejtő...
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Visegrád
2014.01.30. 21:30
sziasztok

én holnap mennék este síelni a feleségemmel Visegrádra,
Lenne 2 fő akikkel tudunk ott találkozni?
Akkor igénybe tudnánk venni a 3+1 akciót.
Így szinte ajándék a síelés!
Érdekel valakit?
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2014.01.30. 14:11
nem hiszem, mivel alulról köszörülték meg..
Előzmény: (maci-laci 168329)
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2014.01.30. 10:58
sziasztok

kérnék egy kis segítséget.
lenne egy kb éves léc, aminek a megvételén gondolkozom.
alig használt, szép állapotú.
a bibije csak az, hogy élezéskor a talpa alatt (nagyjából pont a bakancs közepénél) alulról egy kb 3-4 centis szakaszon elköszörülték a lécek, itt nagyon vékony az él, tehát ha oldalról nézzük a lécet, akkor tűnik vékonynak max 0,5 mm, a talpa felől a szélessége megfelelő.
ezen a részen ki lett hozva síkra az éle, s mögötte kitöltötték ragasztóval vagy valamivel szervízben.
az ára nagyon kedvező lenne, 1/3-a a szokásos használt árnak.
én középhaladónak mondanám magam, 95%-ban kék pályán síelek.
mit gondoltok?
Kepkivagas.JPG
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2013.11.06. 11:22
én onnan gondolom hogy valami sántít, hogy rengeteg új embert akarnak fölvenni.
vagy nagyon bővülnek, vagy valami nagyon rossz történt...
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2013.11.05. 11:26
sziasztok!

nem akarok mást dicsérni, vagy ajnározni.
Eddig én magyaroszágon szinte csak a siparkba jártam.
tetszett a közelsége, a pályák. csak a tömeg volt olykor nagyon nagy, vagyis nemis a tömeg, inkább a felvonóknál a sor, a pályákon sosem volt tömeg.
Csak ami bosszant:
Kommunikáció nuku, még most is az van a honlapon kiírva, hogy véget ért a szezon.
Esetleg lesznek e fejlesztések, arról semmi infó.
Ja, hogy terveznek kicserélni egy húzófelvonót?
Eplénybe már tervezik, a következő ülőszékest, s mérget vennék rá, hogy a következő szezonra kész lesz.
Új pályákról semmi hír, pedig adottságok tekmintetében itthon szentistván a legjobb.
Lehet én látom rosszul, de valahogy nekem a típikus Pató Pál effektus jön le. (ugyan ez igaz kékestetőre)
az hogy pl kifestik, a hüttét, meg nagyobbra csinálják, valjuk be kit érdekel, én sielni akarok itthon, nem feltétlen enni. a síbérletekre hajlandó vagyok, akár többet is költeni.
Én értem, hogy engedélyezések, meg bürokrácia, de másnak nincs? hogy képesek minden évben új pályát átadni? egy majd fele akkora hegyen?
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Bukovel
2013.01.02. 21:09
Szia Coolman!

Én májusban voltam romániában, vajdahunyad, déva..
ami ott van az 6 sávos német autópálya a kárpátaljai utakhoz képest. én ismerem a viszonyokat, úgy volt 5 óra!!!
gps kell, de úgy is eltévedsz, mert sok út nem úgy van, hogy a legfrisebb térképeken, ha van egy elterelés, akkor semmi tábla nincs! ja és pl olyannal is találkoztam, hogy egy piac lett a főút kellő közepén azt hiszem huszt-on..
fun parkot nem tudok,
amit érdemes megkóstolni, pl borscs, saslik, káposztás bableves,
pia: nagyon jók a sörök, csak általában erősebbek mint nálunk..
vodka pl nemiroff, medoff max 1000 ft 1 üveg!!!!
odeca pezsgő, halak, halkonzervek..
megéri hozni is, csak figyelni kell miből mennyit lehet..
Előzmény: (coolman 148820)
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Bukovel
2013.01.02. 14:53
üdv!

Mi 2011 szilveszter előtt (bő egy éve) jártam bukovelben, Bíró András segített szállás, s bérletet szerezni.
Ukrajnába egyébként sokat járok, ha tudod melyik határon kelj át, akkor a határátkelést kocsival akár 10-15 perc alatt is le lehet zavarni, ha nincs szerencséd, akkor is meg lehet fél óra alatt..

mi a határtól kb 5 óra alatt kiértünk. nem ia az út minősége bosszantó, hanem, a kis falvakban nincs közvilágítás, s az emberek szeretnek az út közepén kivilágítatlanúl közlekedni.
ja és lovasszekerek is vannak, persze világítás nélkül..
ami fontos ha sötétben mész, eléggé kacskaringós az út, de a helyiek előznek ott is, felkapcsolják a távolsági világítást, ezzel jelezve, hogy ők jönnek, ha ilyet látnál akkor jobb lassítani, mert lehet huzódni kell a végén..
a másik a helyi rendőr szervek, manapság nem volt velük dolgom, de ha elkapja őket a gépszijj, akkor bűntetnek ész nélkül..úgy is tud kérni olyat ami nem lesz nálad.
Fontos: hólánc, porral oltó, H matrica a kocsira (a rendszámon nem elég), "hullazsák" (egy nagy neylon zsák megteszi), ék a kocsi kereke alá ha szükséges, + az itthon kötelező dolgok.
Ja és apró 100-200-500-as ha a határ közelében állít meg a rendőr, belerakod az utlevélbe pl 200-as, vagy 500-as, s nem fog baszogatni. Bentebb inkább Hrivnyát kell rakni, ha meg akar mégis bűnteni, akkor lehet velük alkudozni.
Hrivnyát mindenképp kint váltsatok, határ után kb 5 km-en belül forintért!!! ott a legjobb az árfolyam.
ha kérdés lenne, akkor kérdezz..

De a legfontosabb, hogy még így is megér kimenni!!
Előzmény: (coolman 148639)
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2013.01.02. 11:52
sziasztok!

Terveznénk menni Choppokra január vége, február eleje körül.
még sosem voltunk, inkább kék pálya párti vagyunk.
Tudtok ajánlani valami szállást jó áron? nem baj ha kell kocsikázni a pályáig. a felvonóknál mekkora sorban állásra lehet álltában számítani? pár perc, vagy akár 20-30? előre is köszönöm!
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2012.12.03. 21:21
Kedves Sípark!

Pár éve kicsit változott a napelemes termelés menete.
manapság éves elszámolás van, se akkumulátor, se hasonló áramtároló megoldás, csak a napelem, és egy áramátalakító. Ami nyáron megtermelődik, azt télen lehet használni, az áramszolgáltató ad egy két irányban mérő órát, s az év adott napján meg kell vizsgálni, hogy hogy áll az óra... ha termel az erőmű, akkor visszafelé pörög, ha fogyasztás van akkor előre... kb 60-80 %-kos a támogatási ráta..
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2012.12.03. 16:01
Kedves Sípark!

Ha szabad kérdeznem kb hány kWh az éves áram fogyasztásotok?
csak azért mert a sielés mellett a munkám megújuló energiával foglalkozik, s nemsokára lesz pályázat, amiben alig kellene önerő, s lehetne napelemet telepíteni, ami kiváltaná az áramot.
Ha érdekel titeket, akkor adjatok egy privi email címet, s ha tudok akkor segítek..
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2012.12.03. 13:00
Kedves "Hókupac és Csabor"!

Megértem, hogy véded MSZI-t, én is inkább próbáltam építő kritikát írni, ha még nem is az jött le.
Arra próbáltam rávilágítani, hogy szerintem Magyarországon a legjobb adotságokkal rendelkező síterep az MSZI. A többiek is próbálkoznak, a körülményeket figyelembe véve.
pl. nagyon szeretem Visegrádot is (attól függetlenül, hogy a felvonó letépte rólam szegény kabátom, ami sajna rögtön a kukába került :( ), kedvesek az emberek (szerintem ez itthon mindenhol igaz..) csak hát picik a pályák, kicsi a hegy, de ebből kihozták a maximumot.
Kékestető is jó hely lenne, csak működne állandóan a déli végig.. ja itt kb 10 éve tervezik az ülőszékes felvonót a veronikáról.. csak itt is az a gond, hogy a déli, délen van.
És ott van Eplény, aki mondhatni legdélebbre van az aktív sípályáktól. de az elmúlt években minden évben, valami ütős fejlesztés történt...
Megértem hogy MSZI-n nincs akkora tőke, mert ha lenne 2-3 év alatt egy kb 10 km-es pályarendszert lehetne építeni, ami európai szintű lenne..
Szándékosan nem hasonlítom össze a magyar pályákat a külföldiekkel, mert nincs értelme... a magyar söröket se lehet az osztrákkal, a béreket a némettel, a pizzánkat az olasszal, a pezsgőnket a franciával. ja és a bankrendszerünket pedig a svájcival.

Sokan írják a fórumokon hogy bezzeg külföldön, így sípálya, meg úgy sípálya. kérem ők menjenek akkor oda.

Ők meg sírnak, mert kikapnak tőlünk kajakkenuban, vizilabdában, nem tudnak olyan bort csinálni mint, mint a tokaji, stb.

Én csak azt nem értem, hogy jó magyar szokás szerint miért nem oda áramlik a több pénz, ahol inkább haszna lenne.

Értitek mit próbálok leírni, megértetni magam?
MSZI részéről, csak az kellene, bocsi srácok, akarnák több pályát, több felvonót, de nincs rá keretek, gyertek sokan, s hátha jövőre már lesz rá pénz..

az hogy bővül szépül a hütte, őszintén nem nagyon érdekel, ha étterembe akarok menni, azt itthon is tudok, én elsősorban sielni akarok, minél hosszabban, s ha lehet 15-20 perces sorban állás nélkül...
Előzmény: (Hókupac 144744)
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
2012.11.30. 21:06
sziasztok!

én nagyon szeretem szentistvánt, közel is van, a hely is tetszik.
Eddig "nagy" magyarországi sípályák közül csak ide jártunk..
De valahogy megállt az élet.. az elmúlt években sajnos nagy volumenű fejlesztések nem történtek, mint pl eplényben, ülőszékes felvonó, új méretes sípálya, stb.. (eddig még sosem voltam eplényben, de lehet ezentúl kipróbálom)
szerintem lassan ki kellene találni valamit, mert lehet, csökkeni fog a látogatók száma..
tuckey
25 élménybeszámolót írt
25
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.01.27. 20:21
üdv!
Én kb úgy 2 nap 1 éj éjre max 17-19 e körül gondoltam (ha jól tudom a bérlet 40 euro körül van 2 napra)bérlettel együtt, valamilyen ellátással, vagy 2 nap 2 éj max 25 ellátással, bérlettel, ennyiből ki lehet hozni?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.