Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sípirc által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2024.01.14. 11:01
Frissíteném a témát, de szűkíteném a kört Ausztriára. Amiről én tudok, az Filzmooson van 1600 méter hosszú.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
Topik: Filzmoos
2024.01.02. 10:24
Valóban a nagy pályák árnyékában húzódik meg Filzmoos hangulatos síterepe. Lehet, hogy mi jókor voltunk itt jó időben, jó hóviszonyok között, olyan sínapunk volt, hogy úgy jöttünk el, hogy ide még vissza kell jönni. Csupa pozitív dolog: családi/hétvégi síbérlet kedvezmények, kevés ember, változatos pályák. Egy negatívum, hogy a kabinos felvonóhoz csak síléc lecsatolásával, az aszfaltos úton átsétálva lehet eljutni.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2024.01.02. 10:10
Irigylésre méltó, hogy egy ilyen kis településnek saját sípályája van, lehetőséget teremtve, hogy akár testnevelés óra keretében megtanuljanak a gyerekek síelni. A mi szállásunk itt volt, és elutazás napján egy 2 órás jeggyel síeltünk még egy utolsót, nem bántuk meg. Igaz, hogy rövidek a pályák, de szinte csak miénk volt a "pályarendszer". Nagy hátrány, hogy a két felvonó közötti kapcsolat nincs megoldva. Akkor is alternatíva lehet, amikor a környező nagy pályákon szélvihar van, és ott nem mennek a felvonók, itt a völgyben vélhetően működni fognak.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
Topik: Unterberg
2023.02.08. 12:06
Végre lett annyi hó, hogy ki tudjam próbálni ezt a síterepet, ami arról hirdeti magát, hogy náluk a hó valóban a felhőkből esik (nincs hóágyú). A 3 csákányos felvonó nagyon kellemes pályákat szolgál ki , tanulni és carvingozni is lehet, 1 napos síelésre nagyon alkalmas, de csak annak, aki tudja nélkülözni az ülős felvonót. Bécsből és itthonról ide éppen ezért nem járnak, normál időszakban nincsenek is sokan, a héten a síszünet miatt voltak többen, de csak egy-két felvonózásnál kellett pár percet várni.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2023.02.08. 08:27
Dr.Bubo,
jobban jártok, ha nem 3 napos jegyet vesztek, hanem napi jegyeket, mint ahogy írtam. A többnapos azért drágább, mert Hochkarra is érvényes, ahol a napijegy többe kerül, mint Lackenhofon. Mi ennél a hölgynél (Veronika Haberfellner) szoktunk szállást igényelni: v.haberfellner@aon.at.
Előzmény: (Dr.Bubo 217846)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2023.02.06. 13:27
Hosszú évek után tértünk vissza Lackenhofba. Még egy hete azon izgultunk, hogy legyen hó, kint már vártuk, hogy elálljon. De nem is a hóval volt gond, hanem a széllel. Így aztán 3 nap alatt nem jutottunk fel a kis Ötscherre, de legalább a többi felvonó ment, nem úgy mint a szomszédos Hochkaron. Negatívum, hogy az alsó 4-es ülős eszméletlen lassú, ennek esetleg a kisgyerekes szülők és kezdők örülhetnek. Érdemes online jegyet venni, mert jóval kedvezőbb, mint a kasszánál, viszont aki csak Lackenhofon szeretne síelni (és Hochkaron nem), annak napi jegyeket célszerű váltani. És nem lesz olcsóbb a jegy, ha esetleg időjárás miatt nem megy minden felvonó.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2022.12.29. 13:16
Karácsonykor volt szerencsénk kipróbálni a Lungaui triumvirátust, megérte.
Fanningberg: a hajnalban leesett friss hó és a napközbeni mindenféle időjárás (eső, hó, szél, napsütés) ellenére jó pályák voltak. A két ülőslift sok, és változatos pályát szolgál ki, sajnos a csákányos felvonó nem ment.
Katschberg: ide már csak az A1 miatt is érdemes eljönni, de talán még izgalmasabb a 11-es pálya, ami Katscbbergi oldalra visz át. A két síterület összekötésére érdekes megoldást találtak, kicsit erőltetett, nem is nagyon szeretik szerintem. Délelőtt besíelhető a Tschaneck, délután pedig az Aineck (a nap járása miatt ebben a sorrendben szerencsésebb).
Grosseck: Ahogy előbbi beszámolókból is kiderül, valóban van egy-két idősebb és lassabb ülősfelvonó, de hangulatában talán ez a síhely a legjobb a három közül, főleg, ha családban van valaki, aki csak gyalogolni szeretne.
Ahogy egy helyi osztrák srác mondta a felvonón, a három közül Fanningberg pályáit kezelik a legjobban, a legszívesebben talán oda mennénk vissza.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2022.01.31. 08:18
4 alkalomból egyszer sem kérték a GrünPasshoz a személyit
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2022.01.16. 16:54
Szia. Én már 4-szer voltam így Ausztriában. 3szor csak intett a határőr, egyszer pedig alaposabban megnézte a grüner pass részleteit, nem tudom mit nézett, de azt mondta rendben. A sífelvonónál pedig 2g szabály van, ha zöld, akkor jó.
Előzmény: (gustguru 214471)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2022.01.16. 08:37
Este mennyien szoktak lenni hétköznap/hétvégén? Köszönöm a válaszokat.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.12.29. 10:17
Tegnap két oltással tettem egy próbát St Jacobon, előtte azért megkérdeztem a sípályát, hogy elfogadják-e (igen volt a válasz), A határon simán átengedett a katona a zöld green pass-szal. Mindenhol a 2g volt kiplakátolva, a jegyet érvényesíteni kell egy autómatán, ami sikerült a green pass QR kódjával. Végeredményben 2 oltással is bátran vállalható, csak most várni kell a télre...
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.12.17. 13:04
Szia, meg tudnád írni, hogy ezt hol lehet olvasni?
Előzmény: (Stani 213395)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.12.09. 08:29
12 és 18 év között elég a PCR teszt Ausztriába, ha van oltott felnőtt a gyerekkel. Ausztriában vannak ingyenes teszthelyek, külföldieknek is. Utazás előtt regisztrálni kell valamelyikbe, és utólag bemutatni, így a határon elég csak a regisztrációt bemutatni. A tesztet viszont 72 óránként meg kell újítani. Én így olvastam.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.04.18. 12:14
Néhány kép a 80-as évekből Szombathelyi sípályáról. A szombathelyi síélet Frinci bácsinak (Vágvölgyi Ferenc) volt köszönhető. Kivilágított sípályánk volt, versenyek, köteles felvonó. Ratrak helyett egyszer mindenkinek fel kellett taposni a pályán, vidáman megtettük.

https://sielok.hu/fotoalbum/szombathely-olad/galeria/
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.02.17. 08:32
Zágrábnál sikerült, hasonló magasságú hegyen, olyannyira, hogy világkupa futamokat rendeznek.
Előzmény: (Tobi 211625)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.02.16. 10:46
Azért ha csak annyi jegyet adnának el (és csak elővételben),ami a sífelvonók kapacitásának megfelel, és nem a pályafelületből levetített fő/m2 szerint, akkor vélhetően mindenki jobban érezné magát, és szívesebben emlékezne Eplényre. De az üzlet felülír mindent...és ebben azért ők a felelősek. Védelmükben, Ausztiában és Szlovákiában is vannak azért olykor-olykor ilyen sorok, max ott a szolgáltatás jobb (pénztárak száma, parkolás-kisbusz...).
Előzmény: (Mil 211602)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.02.12. 08:04
Köszönöm az infót, nem vagyok nagy fb-os, de akkor innentől azt nézem. Amúgy volt egy másik kamera a tanpálya irányába, arra gondoltam, nem arra, amelyik a csákányos mutatja.
Előzmény: (TZoli 211493)
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
2021.02.11. 13:22
valaki tudja, hogy a siarena.hu oldalon miért nem adnak új híreket, miért nem adnak aktuális infót a működő felvonókról, pályákról? Azt értem, hogy azt a webkamerát, ami a 4-es ülős felé néz, miért nem működtetik...Amúgy semmi bajom a pályával, örülök neki, csak a korrektség ezt diktálná.
Sípirc
19 élménybeszámolót írt
19
3 éve tag
Topik: Bánkút
2021.01.31. 13:37
Milyen nagyszerű lenne, ha nem csak Erdélyben fejlesztene kormányunk, hanem az "itthoni" sípályákba is fektetne. Elég lenne egy-két osztrák felvonó, néhány hóágyú, és olyan régi pályák is felélednének, mint pl. Sopron, Kőszeg, Kemence vagy Pécs...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.