Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

metron által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (51)Időben csökkenő Időben csökkenő
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2021.01.20. 21:50
Mi fél 10-re értünk a parkolóhoz de hely már nem volt. Látva a pénztárhoz kígyózó sort és a rengeteg autót inkább vissza fordultunk.Végül Visegrádon fejeztük be a napot és nem bántuk meg. Tolongás nélkül egy 4 évessel jól éreztük magunkat.Persze szerényebbek a körülmények, de összességében szerintem többet síeltünk mint azok aki ma idelátogattak. 11 éve voltunk Mátraszentistvánon utoljára, akkor is szívás volt az egész nap.Talán újabb 11 év múlva újra próbálkozunk,de inkább soha.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2019.09.11. 21:40
Üdv!Az ezen a környéken többször jártaktól kérdezném, hogy március eleje mennyire tekinthető hóbiztosnak? Nagy átlagban természetesen. Tudom, hogy időjárás függő de a tapasztalatokra lennék kíváncsi. Valamint arra, hogy egy hároméves kicsivel mennyire ajánlanátok a Gastein-i lejtőket?
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2017.01.24. 11:29
Mi a tapasztalat, ha babakocsival szeretnék feljutni a Weißenelfig(na jó én síléccel de a babámát szeretném felvenni valahogy 😃) meg tehetem felvonóval, vagy felejtsem el?
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2015.08.23. 08:46
Üdv!
Tavaly télen el kellett tolniuk egy héttel a tervezett nyitást, mert annyira meleg volt, hogy nem tudtak hóágyúzni. Akkor is csak néhány pályát lehetett használni.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
Topik: Dobogókő
2015.02.21. 18:17
Ugyan én csak túrázni voltam ma fenn Dobogókőn, de igazolhatom, hogy ott még rengeteg hó van. És nem volt igazán meleg sőt kifejelentten hideg volt, tehát nem is nagyon olvadt. Még jól tart a pálya, érdemes felmenni.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2015.02.03. 10:07
Január 25-től három napig síeltünk itt, ami igazából egy igazi sínapra korlátozódott, mert a többi napon mindössze négy lift üzemelt. Gyakorlatilag két pályán köröztünk egész nap. Ennek oka a hatalmas szél, hófúvás és átláthatalan köd volt. De azon az egy napon megmutatta a hely, hogy érdemes ide ellátogatni. Kellemes a pályák lejtése, szépen gondozottak rengeteg lehetőség adódik pályán kívüli síelésre és nincs hatalmas tömeg. A Wurmkogl II Bahn tetjénél lévő kilátóból mesés panoráma nyílik. Jók a hütték. Ezeket volt alkalmunk alaposan felderíteni mert nem akartunk jégkockává fagyni az időjárás miatt. Azt is megtanultuk, hogy nem veszünk többnapos bérletet ezután csak ha tutuibiztos jó idő igérkrzik, mert ez így nagyon nem érte meg. Igazából a Hochgurgl-i oldal tetszett nekünk nagyon. Ott jobb minőségű volt a hó. Obergurglben kicsit jegesebb darabosabb volt, pedig látszott, hogy rendesen eldolgozták a ratrakok mégsem sikerült az erőfeszítés. Mások is így gondolhatták, mert inkább onnét tartottak a Hochgurgl-i oldalra. Szuper kaland pályát építettek kisebb-nagyobb ugratókkal, alagutakkal, bedöntött kanyarokkal. Minden korosztály számára élvezetes szerintem. Rengeteg potenciál van még ebben a helyben amit nem használnak ki az üzemelteteők, kicsit olyan mintha mostoha gyerek lenne Sölden mellett. Bár úgy láttam jövő szezonra egy új tíz személyes kabinos lift épül és mellé egy új étterem és kiszolgálo létesítmény is társul majd. Egyszóval tetszett a hely és jövünk még ha az idő is úgy akarja.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2015.02.02. 21:49
Kényszermegoldásként töltöttünk Hochötzön egy napot, mert Söldenben gyakorlatilag lezárták a hegyet a viharos szél és havazás miatt. Itt azonban a kamera képek jó látási viszonyokat és szélcsendet mutattak. Remek alternatíva volt, hogy havon töltsük a napot. A pályák szépen kezeltek de a liftek által igazi időutazáson vehettünk részt. Az egyik kabinos lift valószínűleg még a hatvanas évekből maradt itt és néhány ülő liftje is szebb napokat látott már. Ezért is untunk rá elég hamar. Nem volt kedvünk az ősrégi és lassú, nagyon lassú liftekkel felvonózni. A pályán síovi működik ennek köszönhetően rengeteg kicsi síelt, ráadásul síverseny is volt nagyobbacska gyerekeknek. A központi panoráma hütte önkiszolgáló rendszerben működik,semmi extra. Némelyik piros pálya inkább fekete de vállalhatóak. Egy kis jégből és hóbol kialakított iglu faluban akár a pályán is éjszakázhatnánk. Mindezekhez mérten a síbérlet ára kedvező, reális. Összességében azonban nem hiszem, hogy újra idelátogatnánk.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.11.13. 21:25
Dalbellot(kezdőknek valót) cseréltem Atomic Hawx-ra sokkal magasabb flexel. Ég és föld a különbség az Atomic javára. Nehezen szoktam meg, de már nem adnám semmiért. A régit is szerettem mert kényelmes volt és évekig használtám nem ment tönkre de ez minden.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.03.04. 12:52
Már megbocsáss de én nem a pálya szélén zabálom a reggelinél készített szendvicset hanem a hüttébben ebédelek és azt amit ott készítenek, beszélek németül ha nem is tökéletesen. Ez nem kishitűség kérdése. Egy-egy rossz tapasztalat.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.03.04. 08:56
Azzal, hogy megveszem a bérletet, elfogadom a játékszabályokat. Ha abban az van, hogy nem adhatom tovább, akkor nem adom tovább. Ennyi.Ez az állandó "ügyeskedés" undorító magyar szokás. Ezért is "szeretnek" minket annyira tőlünk nyugatra! Kikérem magamnak, hogy egy kalap alá vegyenek egy mr.steve 77-tel de hiába kérem ki, miután meghallják, hogy magyarul beszélek már el is könyveltek szőröstalpú bunkónak.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.03.02. 13:39
Jaj ne vetítsél már 100-150 km! Te mindenkit hülyének nézel?
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.03.02. 13:30
Edit!!!! Könnybe lábadt a szemem. Negyedik!!!!!:-D
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.03.01. 18:57
Személyi edző létedre 4 nap után kidöglesz? Komoly lehet az állóképességed. Attól meg, hogy valaki nem mutyizik a bérlettel mert becsületes még nem birka!
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.18. 06:35
Egyszerűen nevetséges, hogy az M1, M2 főműsoridőben amikor a legtöbb földi halandó tévé elé ül, kizárólag műkorcsorlyát közvetít. De mit várok egy olyan tévétől ahol egy látens meleg(és most szépen fogalmaztam) az intendáns!
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
Topik: Ischgl
2014.02.03. 08:29
Az idén átadott új lift és a hozzá tartozó pálya is szuper! Mivel egyszerre csak korlátozott számú síelőt szállít, sosem túlterhelt a pálya. Amíg készítünk néhány képet a felsőállomáson a többség már elindult lefelé, így akár egyedül csúszhatunk az aljáig. Pont jó lejtésű piros pálya ami csak a legvégén laposodik el, de jó lendülettel érkezve átcsúszható ez is. Sajnos csak egy napon tudtuk használni, mert a többin a nagy szél miatt nem működött. Tény, hogy nagyon szeles fent. Ottjártunkkor is 51km/órás szél volt fent. Nem tudom megérte-e így a beruházás. Mindenesetre mi nagyon élveztük.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 18:49
Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 16:28
St.Anton kicsit túl misztifikált hely. Miután a Nasserein felvonó parkolójában közölték, hogy 7 eurót kérnek egy napi parkolásért, onnantól nagyon kritikus szemmel néztem a dolgokat.Tehát a 7 eurómért cserébe kb. 300m-t cipelhettem a léceket a felvonóig teljes menetfelszerélben.A WC-k retek koszosak voltak(reggel 10-kor). Fél 11-kor már összetúrt pályákat találtunk. Ennek ellenére megpróbáltuk jól érezni magunkat,ami végül is sikerült mert zárásig csúsztunk. Mégis egész nap kicsit idegen volt a hely nem tudtam hova tenni. A hütték nem drágábbak mint más környező sípályákon, én rosszabra számítottam. A liftek és a pályák szervezettsége jó. Mi azért látogattunk el ide 1 napra levezetésként, hogy lássuk érdemes-e hosszabb időre foglalni jövőre de nem győzött meg(pedig még az időjárás is kitűnő volt). Igaz ez csak egy szűk kereszmetszete a régiónak,nem lehet obijekív véleményt alkotni, de ahogy előttem már írták pl. Ischgl vagy akár Serfaus klasszisokal többet nyújt és még a parkolás is ingyenes. Nem véletlenül járunk vissza ezekre a helyekre már 4 éve.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 16:03
Üdv! Nem találtam meg az általad említett táblázatot. Megtennéd, hogy újra felteszed. Előre is köszönöm.
Előzmény: (pokmalac1 168609)
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2014.02.02. 15:10
Milyen színű lencse lenne a legjobb olyan fényviszonyok között, amikor nincs köd, de nincs napsütés sem és minden szinte egyszínű szürke? Amikor nem látni, hogy milyen meredek a lejtő, hogy bucka van előttem vagy tükörjég? Biztosan Ti is tapasztaltatok már hasonlót. Világos narancssárga és polaroid sötét szürke nem jó, ezeket próbáltam.
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2013.12.16. 20:54
Így kell kihisztizni egy ingyen jegyet. Nevetséges. A legjobb, legnagyobb síterepeken is elindítják a hóágyúkat napközben ha szükséges. Ebből is csak magyarországon lehet ügyet csinálni.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.