Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pezs által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2013.02.10. 18:52
Sziasztok Mindenki!

Valami különös szerencsének köszönhetően ajándékot kaptunk! Kedves barátaink megajándékoztak bennünket, hogy egy hétvégére felejtsük el a mindennapok szürkeségét és adjuk át magunkat a tél örömének! Szerencsére ez nagyon közel áll hozzánk!

Hosszú éveken keresztül kisebb nagyobb társaságot megszervezve töltöttünk el egy-egy hetet Ausztria különböző síterepein. Megszámlálhatatlan élmény és öröm kísérte ezeket az utakat. Sokat nevettünk a csetlő botló síelni tanuló szülőkön és a hozzájuk tartozó sokkal ügyesebb gyerekeken! Ezeknek az éveknek eredményeként sikerült nagyon sok fiatallal megszerettetni a síelést, megszerettetni ezt a csodálatos szórakozást. Mint ahogy már írtam, tettük mindezt Ausztriában!
Mert akkor még nem röpült a Szent Sólyom! Pedig ha repült volna.....
Nem akarom a kelleténél hosszabbra engedni ezt a rövid kis írást, de a lényeget csak el kell mondanom!
Egyszerűen fantasztikus mindaz, amit mi most Eplényben a NORDICA SÍARÉNÁBAN tapasztaltunk!

Megérkezésünk első pillanatától az ottlétünk utolsó mozzanatáig azt tapasztaltuk, hogy kiválóan szervezett, szakmailag kifogástalan hozzáértésről nagyszerű emberi hozzáállásról tanúskodott MINDENKI, akivel csak szót váltottunk. A pályamunkás, a liftkezelő, a ratrakos, a takarító lányok asszonyok, az éttermi munkatársak, az informatikus, a parkolást segítő kollégák megnyilatkozási mind mind azt erősítették bennünk, hogy egy kiválóan szervezett, jól átgondolt, jól vezetett vállalkozás a Nordica Síaréna!

Hamisítatlan "alpesi hangulat" a Bakony közepén!

Gratulálok!
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2012.02.26. 07:47
Örülök, hogy a SZAKSZERŰ SÍOKTATÁS szükségességét, a síelés iránti elkötelezettséget és felelősségvállalást valamint szeretett sportunk iránti SOKKAL TÖBB ALÁZATOT emelted ki!
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2011.02.13. 13:23
Köszönöm!


Megnéztem én is!
Ez minden síelő vágya!
Előzmény: (Szab 109750)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2011.02.12. 19:11
Remélem szerdára - február 16. - "rendeződni" fog az időjárás! Télen legyen inkább tél!
Előzmény: (Szab 109584)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.01.30. 18:28
Kedves Bélapó!

Sajnálom, hogy nem sikerült a találkozás. Folyton a kutyust kerestem, ez tévesztett meg engem!
Az Audit toló csapatban nem voltam ott. Ennek ellenére azt gondolom, találkoztunk, méghozzá a pályán.

Egy honfitársainkból álló társaságra lettem figyelmes, amikor azt hallottam: nézd milyen jól csinálják. Micsoda rugói vannak! És eközben a buckás összekötőn síelő bordó ruhás srácra mutattál. Mire én büszkén mondtam: az az én fiam!

Ennyit a személyes részéről.

Élmény, tapasztalat, vélemény: fantasztikus időben, rendesen kifagyott hóban - nem jégen - síeltünk az első öt napban. Szerencsére egy napra átmentünk Auronba is, így nem volt annyira monoton. Nekem sokkal jobban tetszett az az egy nap. Hangulatosabb környezet, változatosabb pályák.
Ami mindkettő helyre elmondható: a pályák nagyszerűen gondozottak, jól áttekinthető jelzésekkel. És itt egy megjegyzés: Igyekeztünk valamennyi pályát besíelni, de tiszteletben tartottuk a pályamunkások jelzéseit. Amelyik pálya le volt zárva, nem bújtunk át a szalag alatt, nem kerültük meg a táblát, csak azért, hogy elmondhassuk: na ezt is megcsináltuk.

Sajna ezzel nem mindenki volt így!

És még valami: A mi buszunkon is visszafelé három síelő társunk sérülten tért haza. Azt gondolom, ez nem feltétlenül szükségszerű! Értem és tudom, hogy ez a sport veszélyes, előfordulnak balesetek, de több alázattal ezek az esetek ha el nem is kerülhetőek, de a számosságuk legalább csökkenthetőek lehetnek. Tudom miről beszélek. Volt már, amikor a sítábort gipsszel fejeztem be én is. 23-24 éve csatoltam először.

Mindent összevetve: nagyszerű hetünk volt! A pénteki hóesés jót tett mindenkinek, különösen a deszkásoknak!

Készülök az új útra. Február végén Nassfeldre.

Gyere, mert ott a kutyusod nem lesz kiközösítve!

Van
Előzmény: (Bélapó 106726)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Isola 2000
2011.01.20. 13:59
Sziasztok!


Leszünk itt egy páran!

Holnap este indul egy busznyi mindenre elszánt ifjú! Közöttük én is. :)
Előzmény: (Bélapó 102833)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2011.01.11. 20:44
Sziasztok!

Február 17 - 20 között megyünk Bad Kleinkirchheim környékére. A szállásunk várhatóan a Blue Mountain Hotelben Verditz nevű településen lesz. Kérdezem a rutinos utazókat: a badi három napos bérlet érvényes lehet Gerlitzen és Verditz pályáin is
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.12.29. 18:04
Szia Golyó93!


Igen is meg nem is. Amennyiben szeretnéd bejárni az összes pályát, akkor kell rendesen használni a botot, de ha csak az új nyolc személyes körül akarsz pörögni, akkor akár itthon is hagyhatnád a botjaidat, de mint tudjuk, azokra azért egyéb okok miatt is szükségünk van.
Előzmény: (golyó93 100594)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Präbichl
2010.12.26. 12:54
Szia!

Itt találsz infot.

http://www.lachtal.at/wetter.php
Előzmény: (Athec 99945)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2010.12.15. 17:01
Szép napot!


Az autós tippeket már olvashattad, legyen itt egy "síelős" is!

Léceidet ne hagyd otthon!

:)
Előzmény: (Tomi-ski 98133)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Unterberg
2010.12.14. 08:14
Néhány gondolat a menedékházról:
Ahogyan az ilyen helyen lenni szokott létezik teremszállás, amely nagyon olcsó, de azért sok lemondással jár. Mi a kettő ágyast választottuk. Kényelmes, a célnak megfelel. Kellemesen meleg, de csak este illetve éjjel. Napközben a fűtést lekapcsolták, mondván nappal az emberek a pályán vannak.

A konyháról már tettem említést. Semmi különöst nem lehet róla mondani.

Az esti vacsorák különösen jó hangulatban teltek, köszönhetően a kandallónak és a kedves személyzetnek.

Vacsora után még egy kis séta is belefért a holdvilágos zúzmarás estében. Tényleg fantasztikus volt.

Azért volt "némi" kellemetlenség is. Fürödni, tusolni nem volt alkalmunk.

Egyszerűen nem volt tusoló. Volt egy mosdó, amit használhattunk és kész. Persze ha belegondolunk: "három napig rakodik, utána kopik" nem kibírhatatlan.

Egyszer a kaland kedvéért feltétlen megérte!

A házigazdáknak akkoriban volt egy pici babájuk, akit hetente egyszer fürösztöttek, és semmi baja nem lett tőle.

Dióhéjban ennyit.

Jó választás, romantikus, de azért kell hozzá egy kis elszántság!
Előzmény: (afuchs007 97887)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Unterberg
2010.12.13. 13:33
Néhány évvel ezelőtt gyermekeimmel együtt felköltöztünk egy hétre a pályán található menedékházba. Ott laktunk!
Étkeztünk és aludtunk, természetesen napközben az időnket a pályákon töltöttük. Nagyszerű élmény volt, hiszen ez a pálya híres a természetes körülményeiről. A pályák gondozottsága az ausztriában megszokottakétól nem maradt el, ennek ellenére képesek voltak megőrizni a tél valódi szépségét. Rengeteg erdei út, valódi buckás pálya, és nem utolsó sorban a hely szelleme: ezen a pályán tanult Michaela Dorfmeister!

Hatalmas óriás plakátok tudatták az odaérkezőkkel Michi akkori sikereit!

Miután a felvonók leálltak a közönség egy része beült egy könnyű vacsorára, majd jókedvűen, fejükön a lámpákkal, lecsúsztak a völgybe az autóikhoz.

Csak nagyon kevesen maradtunk éjszakára is a hegyen, így a kis csapat otthonosan befűtött a kandallóba, megterítettünk és közösen elfogyasztottuk a hazait.

Ezt az idillt csak egy-két éjszakai túrázó zavarta meg: jött, átöltözött, megivott egy teát, és tovább csúszott a szikrázó éjszakában.

Fantasztikus kirándulás volt!
Előzmény: (afuchs007 95390)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.12.12. 19:58
Sziasztok!

Csütörtökön mentünk, ma érkeztünk vissza és ahogyan azt már olvashattátok: az elmúlt négy napban egyfolytában szakadt a hó. Nem mértem, de látszatra is több mint 60 cm. Persze az a hatalmas szél ezt a mennyiséget is képes letakarítani a lejtő kritikus pontjairól.

Jég: volt, de aki már "felmerészkedik" a Lawinenstein lejtőire, annak nem okozhat gondot az a kis jég. Gondolom ezzel supershape Te is egyetértesz!
Előzmény: (supershape 97776)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.12.11. 17:39
Immár második napot zártuk és el kell mondani: síeltünk már barátságosabb körülmények között is, de azért élvezzük.
A mélyhavazást megtanulni nem lehet ratrakolt pályán, de itt és most van rá lehetőség. Mondhatnám: csak erre van lehetőség!!
Néhány gondolat a körülményekről: Szállásunk Tauplitzalmon 1600 méteren, egy kedves kis vendégházban, amelyet magyar csapat üzemeltet. Ennek ellenére kifogástalan az ellátás. Jó konyha, barátságos személyzet, mindez elfogadható áron. Nem a reklám helye, de érdemes megemlíteni a hely nevét: Alpenhotel Steirerhof.

A pályák változatosak, megközelítésük, elérhetőségük a fennsík adottságai miatt kissé nehézkesnek tűnik.
A december elején átadott nyolcüléses kabinos úgy látszik jól vizsgázik. Sok a síelő a mostoha időjárási körülmények ellenére is.

Napos időben, szélcsedben örömmel kipróbálnánk.
Előzmény: (pedrobaa 96446)
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.12.03. 18:51
Jó szívvel tudom ajánlani!

http://www.steirerhof.net/
Előzmény: (Viri 95904)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.