Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 114, rendezés:
Konrád Leo által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  Konrád LeoFérfiProfi síelőProfi snowboardos
Dátum: 2019.05.10. 11:27
Topik: Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok
Konrád Leo Hozzászólások: 114
Regisztrált: 2016.12.19.
BEMUTATKOZÁS

Már az óvodában is vannak köcsögösködök és provokátorok.
Nem szabad bedőlni
Vegyetek matricát és világbéke lesz.
Jó nyarat mindenkinek!
Dátum: 2019.04.30. 13:42
Topik: Nagy-Hideg-hegy
BEMUTATKOZÁS

Én nem találtam meg... Királyrét kb. 5 km légvonalban és Kóspallag is minimum 4 km. Egy ilyen pályát kiépíteni nem kis költség. Még a Cseresznyefa parkolótól is 2,5-3 km a távolság légvonalban- talán az lehetne reális.
Ráférne a fejlesztés a Börzsönyre, bár főként a hegység Ipoly- menti települései vannak periférián.
Dátum: 2019.02.14. 22:26
Topik: Időjárás Magyarországon
BEMUTATKOZÁS

Hópangás...
Simán dobogósak vagyunk!
febr-kozepe.jpg

Dátum: 2019.02.08. 16:25
Topik: Eplény Intersport Síaréna
BEMUTATKOZÁS

Nem kell megijedni, simán fel lehet sétálni, akár az Ámos-hegyi kilátóhoz, ami pont a csúcson van, a sípályáktól néhány méterre. A turistautak és a tanösvény utak használhatók. Miért ne lehetne fotózni? Tavaly januárban mi is felsétáltunk, minimális kiránduló rutinnal elérhető a hegycsúcs. Ajánlom Eplényből, mert akkor kell a legkisebb szintet megtenni. Berajzoltam a térképen az útvonalat- mi ezen mentünk fel. A nagy "P" pedig az új parkolót jelöli, akár onnan is fel lehet menni. Szerintem most már a hó is elolvadt a pályán kívűl, így sár az lehet.
Az új sípálya még nincs meg a térképen, de látható, hogy akár turistaút is felvisz a csúcsra
Előzmény: (havastura 204550)
epleny.jpg epleny-2.jpg Kilátóból az új parkoló felé- nem nagy a távolság
Dátum: 2019.02.06. 11:00
Topik: Síelésünk kivesézése
BEMUTATKOZÁS

Ez ugye nem a Magyar labdarúgó-válogatott edzése?
Viccet félretéve, nem tudják ezek mi a hüttézés.
Előzmény: (gaboca 204355)
Dátum: 2019.02.01. 22:33
Topik: Eplény Intersport Síaréna
BEMUTATKOZÁS

Szerdán, meg merem kockáztatni, hogy emberemlékezet óta a legjobb volt a 4- es pálya. Kemény, de nem volt jeges. Nyilván az időjárással együtt ez is változni fog. A többi pálya is jól ment, azért a "tömeg" itt- ott megtette hatását délutánra. Még az új extra enyhe pálya is jól csúszott. Reméljük jövőre, a 4 üléses 10. szülinapja alkalmából már kellemes pihe- puha ülőszékek várják majd a kedves vendéget. (vagy 11.?)
Előzmény: (MarDa 204315)
Dátum: 2019.01.26. 23:33
Topik: Kékestető
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Nem rég értünk haza a Kékesről, volt egy róka a sípályán:-). Tény, hogy lehetne tovább fejleszteni a terepet, de ami most ott található az profi volt. Kb 6 éve jártam erre. Először is a pálya tökéletes, gyors, ropogós, az esti fényekben különleges élmény volt a csúszás. A beléptetők érzékeny, modern berendezések, nem kell ölelgetni, csiholni, hogy beengedjen. A felvonók: 2 csákányos, egy tárcsás, (osztrák berendezések) + köteles tanuló. Most csak a nagy csákányos működött. A személyzet segítőkész, mindenkinek feneke alá tették a csákányt. A boardosoknak is! a pénztáros barátságos. A körbárban dolgozó lány különlegesen kedves, barátságos volt még az egész napos roham után is. Le a kalappal. Parkolásért már nem fizettünk, volt hely a parkolóban. A wc konténerek fűtöttek, tiszták voltak.
Nagyon jó volt az egész!!!
Dátum: 2019.01.25. 07:08
Topik: Időjárás Magyarországon
BEMUTATKOZÁS

Ma odaverünk Európának!
01-25-elorejelzes.jpg
Dátum: 2019.01.23. 07:05
Topik: Kékestető
BEMUTATKOZÁS

Elektromos kisbusz lenne az ideális, ha már nincs felvonó. Hivatalosan a Veronika- réten nem lehet parkolni, így az ingázás személyautóval nem túl szerencsés és fent is éppen akkora a hely parkolásra, ami a 70- es évek igényeit kiszolgálta. Azért biztos lenne olyan vállalkozó, aki kisbusszal fuvarozna hétvégenként. Nekem egy +1000- est meg is érne. Szerintem az üzemeltetés nem akar ilyenekkel bajlódni...
Előzmény: (Krisz101 203953)
Dátum: 2019.01.12. 08:46
Topik: Normafa
BEMUTATKOZÁS

Pénteken hétvégi nyughatatlanság lett rajtam úrra, a sísport, és a téli természet szépségeire vágytam. Ha valaki tömegmentes síelésre vágyik, akkor a hazai viszonyok mellet szinte csak a hétköznap az ideális időpont. Nem akarok dicsekedni és rossz példával szolgálni, de ellógtam a melóhelyről néhány órácskára a Normafához. Nagy reményeim nem voltak, gondoltam legrosszabb esetben sétálok egyet a friss levegőn. Felérve a hegyre -2 fok és napsütés fogadott, láthatóan minden havas- lavinaveszély kizárt- olyan tizenvalahány centis hó borítja a környéket. A Normafa sétányon, a korábbi bringaúton a kerékpárosoknak tábla tiltja a behajtást (ha jól emlékszem 5 éves kor felett…), a János-hegy felé pedig lehet bringázni, de ott meg az erdei sétány helyett mindenki a bringás útvonalon korzózik. Visszatérve a síelésre, a sípályán pedig tábla figyelmeztet a szánkózás veszélyeire, de ettől függetlenül legalább annyian szánkóztak, mint síeltek. Ez ilyenkor hétköznap nem volt zavaró, vagy veszélyes, de gondolom a hétvégén már más a helyzet. A sípályán nagyon jó volt a hangulat, a pálya tökéletes volt, az arasznyi hóréteg összetömörödött, csikorgós. A tetején van néhány 10- 20cm- es hupli. Nagyon jól síelhető. Jég sehol. Lent a völgyben láttam két követ, amit az ugratósok tapostak ki. Még a Mátyás király úton is át lehetett siklani lecsatolás nélkül, a Harang- völgy felé. Persze itt csak óvatosan! Egyébként az utat sorompó zárja le, kizárólag engedéllyel mennek át rajta. Tegnap én csak 1 autót láttam, de az is dudált időben. Kb. 2 és fél órát töltöttem el igazi sportolással. A lesiklás élmény volt, próbáltam elnyújtani, hogy minél tovább tartson. A sport része pedig a felsétálás. A 70 +- os korosztály itteni sportos tevékenykedése, engem újabb és újabb körök megtételére inspirált. 8- szor csúsztam le (3- szor a Harang- völgyi fáig) és caplattam fel. Mire befejeztem, ázott verébként "menekültem" vissza a munkahelyemre:). Ez az egyetlen gond itt, hogy nincs melegedési, szárítkozási lehetőség és könnyű megfázni, mert még a gatyába is beleizzadtam a feljöveteltől. Totál ruhacsere következett a kocsiban. Nagyon jó, hogy van egy ilyen hely itt a főváros központjától néhány kilométerre.

Videó: https://sielok.hu/video/sieles-norm...afan-2019-01-11/ (szerk.)
Dátum: 2019.01.10. 01:25
Topik: Maribor Pohorje
BEMUTATKOZÁS

Én sem voltam a Pisker pálya alsó parkolóban, csak fent az Areh nagy parkolójában. A Bergfex térkép nem jelöl csak valami köves / föld utat az általad keresett parkolóhoz. Ez a parkoló is 900 méter felett van már- tehát mindenképpen hegyet kell mászni. Ha erre mész, akkor át kell menned Mariboron és utána még csalinkázhatsz a hegyoldalban. Talán mégis egyszerűbb Zoltán52 által leírt megközelítés. Az eléggé egyértelmű és kitáblázott megközelítés.
Ha mégis az eredeti megoldás érdekel, akkor talán Ruše (Maribortól nyugatra) tűnik jó kiindulópontnak. (Areska cesta, Lobnica útvonal?)
Előzmény: (csaba01 203225)
Dátum: 2019.01.06. 08:19
Topik: Mátraszentistván Sípark
BEMUTATKOZÁS

Komolyra fordítva a szót. Kéne még egy 4 üléses. Az egyik gyors, a másik lassú- lehetne válogatni. Dupla fekete ikonos síelőként be kell valljam hogy, én is voltam kezdő. De egy dolgot tanultam meg piszok gyorsan, az pedig az ülőszékes használata volt. Most hogy fejembe szállt a magabiztosság, szoktam néha kalamajkát okozni kiszálláskor(pl. belegabalyodok a hátizsákommal valamibe). Véleményem szerint nem kellene a kezdőket annyira pátyolgatni. A legfontosabb, hogy kialakuljon az az igénye minden síelőnek, hogy ne legyen a terhére senkinek sem. Sem a liftnél, sem a pályán, sem a hüttében, sem a parkolóban.
Tavalyi emlékeim szerint gyönyörű volt az új felvonó (egyik fel- másik le).
Dátum: 2019.01.03. 14:08
Topik: Aflenz Bürgeralm
BEMUTATKOZÁS

https://hu.bergfex.com/aflenzer-bue...rgeralm/

2 neue Doppelmayr-Schlepplifte verbinden den Almboden mit der Schönleiten (1810 m) und erschließen somit 6 km Pisten mittleren Schwierigkeitsgrades.

Örülök neki, most már fel lehet menni a csúcsra nem kell a ratraktaxi- én erről nem tudtam.
Előzmény: (TZoli 202955)
Dátum: 2019.01.03. 10:39
Topik: Aflenz Bürgeralm
BEMUTATKOZÁS

A videó kapcsán megnéztem a bergfex-et és úgy látom, hogy Aflenzer Bürgeralm- on van két csákányos felvonó a régi ülős helyett. Ma talán éppen a szél miatt nem működik.
Nekem ez új. Lehet, hogy csak lemaradtam? Van valakinek erről infója?

https://www.aflenzer-buergeralm.at/...service/lifte/
Előzmény: (Csatoth79 202949)
a11b4aa4095ff729-35b8c4ccbec176a62x.jpg
Dátum: 2018.11.05. 07:07
Topik: Nagy-Hideg-hegy
BEMUTATKOZÁS

Voltam fent, annyi biztosan látszik, hogy kaszálták az északi pályákat, a felvonók nyomvonala is jónak tűnt. Biztos, hogy folyamatosan sok munka lesz még vele. Reménykedjünk.
P1460172.JPG P1460190.JPG P1460165.JPG P1460185.JPG P1460178.JPG P1460164.JPG P1460191.JPG P1460193.JPG
Dátum: 2018.05.21. 20:03
Topik: Turecka
BEMUTATKOZÁS

Turecká-Krížna síterepet kerestük fel szombaton. Tureckából a sárga turistajelzésen egy brutális emelkedőn lehet felmászni a sípályán, néha pedig mellette vezet az út. Ez kifejezetten mackó feelinges:-). Sajnos az eléggé jól látszik, hogy a sípálya évek óta nem üzemel. A pályarendszer alsó részén a hóágyúzáshoz kiépített víz és elektromos csatlakozások megvannak. A ratrakokat a fű benőtte, a felvonók oszlopai rozsdásodnak. Lent büfé és egyéb kiszolgáló épület zárva. Feljebb van egy kis víztározó, eddig akár autóval is fel lehet menni aszfaltúton (túrázóknak is). Ehhez közel néhány faházból álló erdei üdülőtelepen volt némi mozgás, de a Salasky menedékház is zárva volt. Mi felcaplattunk a Krízna 1574 méteres csúcsára, a kilátás fentről fantasztikus, a felvonó a csúcs alatti magaslatig járt egykor. Itt állnak még a régi ülőszékes romjai is. A hegyről látható néhány környező sípálya. Dél felé jól felismerhetők Sachticky lejtői, keletre pedig Donovaly, Nová hola felvonó hegyállomása is. Jó lenne egyszer ezen a sípályán csúszni, mert eléggé vadregényes a hely. Tudtommal télen sítúrázok használják a lejtőt. Nyáron gyalogtúrázni mindenképpen ajánlott, de inkább a Tureckáról induló sárga, zöld jelzéseken Králova studna forrás felé és onnan a piroson fel a csúcsra, ezt bringások is használják. Mindenképpen hosszabb, de talán kényelmesebb- lefelé jó térdűek ereszkedhetnek a sípályán is. A táj minden irányban szédületes, Turecka falu hangulatos hely, van parkoló ismertető táblákkal, kocsma és gyönyörű házak, virágdíszes csobogókkal.
Sípálya alsó része Sípálya alsó része Sípálya alsó része Sípálya alsó része Víztároló Utolsó felvonó a csúcs felé Meredély Majerova skala Majerova skala Majerova skala Régi felvonó romjai P1420585.JPG Majerova skala Nagy-Fátra Nagy-Fátra, hófolt Nagy-Fátra, bringaútvonal Nagy-Fátra Nagy-Fátra Turecka Turecka Turecka Turecka Turecka Turecka
Dátum: 2018.05.13. 21:37
Topik: Mraznica-Hnilčík
BEMUTATKOZÁS

Szepességi bringatúra kapcsán fedeztem fel ezt a kis síterepet. Utánanéztem az útvonal tervnél és azt hiszem rossz helyre pozícionálták a sípályát. Nem Bindt falu mellett, hanem Hnilčík, Mráznica részén található. Ki is van táblázva az elágazásban. Kb. Kosutka méretű, de annál meredekebb sípályát találunk itt. A környéket sífutó, kerékpáros és túraútvonalak hálózzák be. Ha valaki erre jár, akkor mindenképpen érdemes a völgy végében található egykori bányászkolónia rönképületeit felkeresni (Ráztoky). Étterem is van, helyi sörrel. A Rozsnyó – Igló (Spišská Nová Ves) közti magaslati pontról, az 1023 méteres Grajnár- nyeregből érdemes túrázni (sífutás, bringa, gyalog) a faluba. A sípálya mellett egy kisebb parkoló is van, csörlős ratrak, hóágyúk és pomalift(-ek) és egy nagyon impozáns rönk hütte. Most májusban, úgy láttam talán zárva volt, de fent a bányász skanzennél működik az étterem. A környék nagyon szép, szállás van helyben is!
Hnilcik-sipalya.jpg
Dátum: 2018.04.01. 19:26
Topik: Talán aktuális... ;)
BEMUTATKOZÁS

Boldog Április 1.- et!

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be
Dátum: 2018.03.31. 10:07
BEMUTATKOZÁS

Sajnos a videot nem sikerült feltölteni... Talán a formátuma miatt.

https://sielok.hu/rovat/portalinfo/...cikk/video-feltoltes/

youtube- ra fel lehet tölteni, majd annak a címét bemásolni a beszámolóba. Ezután már, megjelenik a video kis kezdőképe, rákattintva pedig megnézhető.
Előzmény: (Kis Kovi 200989)
Dátum: 2018.03.26. 22:17
BEMUTATKOZÁS

Köszi:-)!
Van egy MTV által készített film: Járóföld / Három falu a Mátrában, 1997 Gyenes Károly készítette, megvolt VHS- en, de már kidobtam a kazit… Abban van egy rövidke részlet, amin látszik a régi sípálya és hogy egy síelő próbálkozik rajta, hatalmas buckák között, és a vége egy esés. Sajnos a neten sem találom. Talán valakinek megvan. Ahhoz képest óriási a fejlődés, négyüléses felvonó visz a hegyre, hóágyúk, stb.
Előzmény: (GGregory 200913)

következőutolsó laponként: összesen 114, rendezés:
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 80 vendég és 5 regisztrált felhasználó látogatja.