Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Viktória22 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2018.03.03. 18:52
Seefeld : óriási parkolò van plussz parkolhàz ami 3 szintes. A pàlyàk szélesek, de meredekek a piros pàlys simàn elmegy feketének is. Minden elismerésem annak a sportolònak aki itt Olimpiat nyert ezekezn a pàlyàkon. Lindsey Vonn és Marchel Hirschelnek valòak, és a profi amatör sielöknek. Fantasztikus hely.

Fotók: https://sielok.hu/fotoalbum/seefeld-2018/galeria/ (a szerk.)
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2018.02.10. 18:58
Prutztól 1,5 óra feljutni a gleccserig szàraz úton. Feichtennél fizető kapu van ahol a síjegyet lehet megvenni 11:30 felnőtt jegy 33 Euro plusz az útdíj 7 euro. Egy hosszú szerpentinen lehet eljutni a parkólóig. 2 nagy parkoló van. Szuperül kezelt széles pàlyák , nagyon jó hóminöség és kurva hideg vár 3000 m -en. Nincs tolongás a lifteknél, gyors kabinos lift egy ülös és 4 csákányos lift van amik szintén gyorsak. Kellemes önkiszolgáló étterem kedvező árakkal és nagy választékü finom ételekkel. Elégedetten jöttem le 16:00 után. 😁 Aki erre jár ajánlom mindenkinek 😁Kiváló hó és hideg biztos síterep. Ma -13 C volt napsütés majd felhök és havazás.
13F0ACC7-C0C9-4082-87D8-8114BA30D885.jpeg
FEE2BA48-67E6-41C6-9EBB-3EEE108A18CE.jpeg
D67CB503-20D1-47DA-81A7-D694C57FAB74.jpeg
C6431546-88FD-4641-8C04-40EEF2093758.jpeg
618814DF-81A0-4233-9EDF-6BF7BA72390B.jpeg
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2017.04.11. 09:17
Az értem , hogy a pálya gondozásáról példát vehetnének
Előzmény: (TZoli 195240)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2017.04.06. 19:49
Szezonzáráskor gyerekjegy áron kaptuk a bérletet igy nagyon kedvező volt. A két ülős lift és 4 pálya üzemelt . Nagyon meg vannak dicsérve egy szuper hely mert még az utolsó napon is rendbe voltak téve a pályák. A környéken lévo síterepek példát vehetnének .

Szuper hely ,jövünk máskor is.
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2017.02.04. 17:54
Ötz városból szerpentinen jól megközelíthető hely. Hóbiztos mert Kuhtai 2020 m magasan fekszik. Az infrastruktúrája nem igazán kielégítő , egy-két étterem van csak, de elegáns 4* szállodákkal.Ülő és kabinos liftek vannak , a pályák meredekek , némelyik keskeny ami ködös időben igencsak veszélyes (tapasztaltam.) 37 Euro egy felnőtt napi jegy.
Egy napot megér Kühtai.
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
Topik: Lachtal
2016.04.03. 18:20
A Kreischbergről jöttünk át egyik nap mert ide is jó a síbérlet.Aki a szezon végén magányra vágyik annak tetszeni fog Lachtal,nincs sorban állás a liftnél.Egy két síelő lézeng csak.2x voltam már itt, de ilyen felhős napsütéses időnk még nem volt mint most,egy kis hóeséssel, 2222méteren kiválóan lehetett síelni a porhóban azok a pályák nem hóágyúzottak,piros pályák szélesek de egy -egy szakasz kegyetlenül keskeny,de a ködben életveszélyes mert nincsen kerítés se pózna ami jelölné a pálya szélét csak a szakadék(tapasztaltam 2 éve a ködben)szerencsének köszönhető, hogy épségben leértem akkor.
A hely egyébként egy zsákfalu katonai óvóhelynek kiválóan alkalmas lenne.Hideg, rideg,barátságtalan hely bunker szerű apartmanokkal és egy Sissi Park és Monarhia Park nevű szállodával ami közvetlenül a pálya mellett van. A pályák hosszúak ,de keskenyek. 2 db buborékos lift van,a többi csákányos. A hüttékben nem szól a zene.
Egy különlegesség azért van amilyet még sípályák közelében nem láttam,2000 m-éren a hegygerincen szélkerekek vannak és napkollektorok, meg egy templom.
IMG-5901.jpg
IMG-5910.jpg
IMG-5912.jpg
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
Topik: Koralpe
2016.03.06. 12:52
Harmadszorra jártam Koralpen,mind a háromszor ítéletidőt fogtunk ki órkánerejű szél,köddel,hideggel,sifanatikusok, elvetemültek és a mazohisták voltak a pályán.Van ott egyáltalán valaha is jó Idő? Mindössze kettő csákányos lift üzemelt két pályával amin sok hó volt, de kezeletlen ratrakot nem látott,a többi le volt zárva.
De a Mama-mia hüttében fogyasztott isteni forralt bor,és Winerschnizel szuper árral 10 Euro, mindenért kárpótolt.
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2016.03.06. 12:32
Harmadszorra voltam ott, visszatértem mert mert az elmúlt két alkalommal is nagyon tetszett. Hosszúhétvégére kíválóan alkamas, száraz az út akkor jól megközelíthető szerpentinen kell felmenni a síterephez. 1500 m- ről indul egy kétszemelyes ülőlift. Jó parkolási lehetőség. Közel a lift. kedvező napijegy , főleg, hogy órára is lehet venni jegyet , ez újdonság. Széles , jól kezelt pályák vannak olyanok is amik az erdőben mennek, kevés emberrel , ami nagyon kellemes. Jó árú hüttékkel. Itt lehet enni a legjobb gőzgombocot 5 euroért. 😀
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2016.01.28. 19:55
Csak a Veronika - ret felé lévő pálya üzemelt , szinte vizi síelésnek nevezhető a mai nap ,elhanyagolt pálya , félnapos jegy 4300 Ft ,plussz 1000 Ft kaukció. Még a parkolásért is elkértek 600 Ft-ot.
image.jpg
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2016.01.28. 19:33
Nem tudom , hogy a honlapon lévő információ honnan származik mi szerint 7/7 lift üzemel, tévesen mert 4 lift müködik ma voltam ott. . A két fekete pálya nincs megnyitva.
A többi pálya kezelve van és jó a hó minősége is.
Aki jót szeretne sielni kedvező áron Magyarországon annak itt a helye.
image.jpg
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2015.11.29. 13:06
Besíelésen voltam november 23-26-ig Söldenben.
800 km-re van Budapesttől, az utunk odáig nem volt zökkenőmentes, havazás volt Linztől, és a Mondseenél is, az osztrák -német határnál a müncheni autópályán 1 órán keresztül vánszorogtunk mert minden autóst megállítottak útlevél ellenőrzés miatt.Az esti órákban megérkeztünk.Langenfeldben volt a szállásunk a Hotel Garni Liesl-ben egy családi szálloda újonnan épült.Langenfeld 15 km-re van Söldentől jól megközelíthető úton.
Másnap reggel Söldenben a Gaislachkogelbahnnál lévő parkolóházban álltunk meg ami ingyenes azt vettük észre h egyedül vagyunk ott a kabinos lift nem üzemelt ezért síbusszal mentünk fel a gleccserig, ami kb 20 perc autóval.
Csak a gleccser pályái (Rettenbach és a Tiefenbach) működött.A Giggijoch és a Gaislachkogl nem , a völgybe vezető pálya sem üzemelt a kevés hó miatt. Másnap autóval mentünk fel Söldenből a gleccserig gond nélkül feljutottunk nem véletlenül ezt használja tesztpályának a BMW X-drive. Most is egy csomó gyári BMW -t teszteltek ottan 3000m magasan. Több parkoló van fennt , a szélső ami a kilátóhoz visz fel Tiefenbach ülőlift felső állomásához egy alagúton keresztül lehet elérni autóval. Csodaszép napsütéses időnk volt, kemény hideggel -11 C. A pályákon volt hó bőven, és szépen kezelve is voltak tükörsimára ratrakolva. Ami nagy öröm volt a számunkra. A gleccsereken mindegyik lift üzemelt nem volt sorban állás pedig sokan voltak. A síbérlet ára nem mondható előszezoni árnak és főleg nem úgy hogy az egész pályarendszer (145 km)harmada (33 km ) üzemelt csak. Fantasztikus infrastrukturával (elegáns üzletek, modern szép szállodák, panziok, éttermek, hütték)felszerelt hely. A pályarendszerről nem is beszélve.Ez Sölden. Tényleg egy csúcshely Ausztriában sőt Európában is,nem véletlen hogy itt forgatták (a Gaislachkoglen) a legújabb James Bond Spectre epizódját.
4 x voltam már itt , örömmel utaztam ide és sok élménnyel jöttem haza. Alig várom hogy újra menjek.
Képek a fotóalbumomban:
https://sielok.hu/fotoalbum/solden-besizes-2015/galeria/

THINK BIG THINK SÖLDEN :-)
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
Topik: Isola 2000
2015.02.09. 17:27
1 hetet töltöttünk itt, szuper pályaszállásunk volt a Hotel Chastillon 4****-os modern, kellemes apartmanban, szauna és jacuzzi is ingyenes.A település nem sok izgalmat rejt magában.A pályák fantasztikusan kezelve vannak,tükör simára ratrakolva az osztrákoknak lenne mit tanulni.A pályák szélesek és hosszúak. A liftek elavultak,régiek nincsenek "buborékos "liftek, a húzós liftek rángatnak. Az egyik kabinos lift elromlott ezzel 3 pályát a használattól elzárt.
Aki tapasztalt síelő és szereti a változatosságot annak elég unalmas Isola.Az egész pályarendszert kb 3 nap alatt meg lehet unni,ezért érdemes kipróbálni a közelben lévő 20km-re található Auron síterepet.Menetrendszerinti busz megy Isolábol oda 3 Euro/fő.
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
Topik: Auron
2015.02.05. 21:07
Isola 2000 -ből jöttünk át egy napra síelni, ide is jó volt a síbérlet.
Két kábínos lift van ,3húzólift a többi ülős. Nincs tömeg ,nem kell sorban állni a lifteknél. Az ülős liftek korszerűbbek mint Isolan, de vannak lassúak ,régiek is (kabinok).A pályák szélesek , kezeltek,és elég hosszúak.
Viktória22
14 élménybeszámolót írt
14
14 éve tag
2015.01.05. 19:44
Tegnap jöttem haza Bad Gasteinből nagyon nagy hó esett,a pályán is van bőven. A Stubnerkogelnél a kabinos liftnél elég kicsi,szűk a parkoló. Mozgólépcső visz fel a lifthez,vadonatúj a kabin és az állomás meg a gépház is nagyon korszerű. A kabin végállomásánál van egy függőhíd és egy gomba alakú kilátó ahonnan lélegzet elállító a panoráma.Kár lenne kihagyni.
A pályák jól kezeltek,meredekek és hosszúak kb 1 óra az alsó állomásra a lejutás.
Angertalba átmentünk erdei pályán is ,ott viszont nagyon kezeletlenek a pályák és keskenyek és szűkek is egyben az kifejezetten buckasíelőknek való. Kár,hogy azt sehol sem oktatják.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.