Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pinter14 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (20)Időben csökkenő Időben csökkenő
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.02.09. 22:41
Lassan mindent értek, de sztem ez se egy rossz síhely...
1. Sztem ez az a hely, amit irtó egyszerű àtlàtni, 10p-ig nézegettem a felvonóban a térképet és megvoltam majdnem mindennel. 1 nagy hegy és szembe egy kicsi.
2. Ha az ember nem megy a gleccser tetejére akkor 30p alatt fel lehet jutni 3000m fölé faluból, azért ezt lassúnak nem nevezném. De valóban megéri gleccser tetejére menni és reggel sorok is lehetnek...
3. Tényleg mindenki a kéken jön le 4-kor, de covid előtt rosszabb volt, plusz kicsit mindig szélesítenek, kozmetikáznak nyomvonalon.
4. Nr1 freeride helyek között van, LeGrave-val.
5. Felvonók francia viszonylatban nagyon jók. Nem egy Tiroli full full extrás, ülés melegítős, interaktìv vmik, de aki sielni szeretne annak tökéletes.
6. Faluval szembe lévő hegy is megér egy misét, tömegiszonyosoknak tökéletes.
7. Ekkora szintkülönbséget és a magasságal jàró optimális hóviszonyokat kevés síhely tud.
8. Rossz idő, hóesés esetén a fák hiánya miatt elég szarok lehetnek látási viszonyok.
Előzmény: (k-balint 215161)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.02.09. 08:58
Azért az erős kijelentés, hogy óvakodjunk a sítereptől, de tény és való, hogy az Auris-i rész kívül esik mindentől. Persze ez làtszik a térképen is.
De egyetértek a központi részekre kell menni, Alp'd Huez, Vaujany és Oz is jó választás.

Viszont óriási pozitívum a síterepben, hogy gyengébb tudásúak/kissebbek/idősebbek és a jobbak is tudnak a központi helyen viszonylag együtt síelni, hiszen pályák alja valóban lankás és kabinos felvonókkal akinek van kedve mehet tovább magasabb régiókba, majd meredek részek után ugyanazon a lankás részen csúszik vissza felvonó aljába (DMC 1-2, Marmottes 1-3).

Csúcsról jövő fekete (Saranne) sztem jól síelhető, erős piros, de valóban hosszú, ellenben hó minősége magassàg miatt jó.

Összességében sztem egy nagyon jó síhely végtelen freeride lehetőségekkel. Felvonók Auris-i részt kivéve gyorsak.
Előzmény: (k-balint 215158)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.01.05. 09:57
Ha sikerül 4. Oltás kérlek jelezd. Köszönöm szépen.
Előzmény: (Brockey 213999)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.01.05. 09:55
Írtam h. még nem kaptam meg. De oltási akcióhét keretében regisztráció nélkül lehet oltakozni.

Tudok olyat, akinek 3. Oltás címszóval beadtàk 4.-et. Persze ez lehet egyszeri eset, véletlen...
Előzmény: (120 213998)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2022.01.05. 09:21
Esetleg az tudja vki, hogy mi a helyzet a frissen oltottakkal?
Mivel Sputnyikot nem fogadjak el, ezert gondolom kell a 2.pfizer (4. oltàs). Sajnos tisztaba vagyok vele, hogy minden orszàg sajàt magàból indul ki, ezért franciàknak meg nem fordul a fejében, hogy lehet ilyen kombó Europában.

Szóval kérdés, hogy egy frissen oltott 2 pfizerrel rendelkező (sztem àtmegy magyar oltàsi protokolon, de még nem próbàltam) meg fog felelni az új szabàlyoknak?
7 nappal 2. Oltàs utàn természetesen.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2019.12.03. 16:52
07.12.2019 - 08.12.2019 - Slope opened: n.13, Lifts: B3, A4, A1, A2, A5, All lifts except Bielej púte, are operating in 30 min. intervals

09.12.2019 - 13.12.2019 - Operating only B3 Biela púť and slope n. 13. If there will be goof weather conditions the lift B4 and slopes 2b, 1a will be opened. (Hivatalos oldalon)

Szoval talan 2 hetvege mulva lesz ertelme kimenni.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2019.11.20. 11:19
Èrdekel a tèma, szezonberletem, avalanche kit-em,vegtelen lelkesedesem es ho szeretetem van 😀
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2018.02.16. 14:47
Ilyen lécem van nekem is, 171 cm-es közepesen jól síelésig kiváló, meg ha csak 1 lécem lenne lehet ezt választanám.

De egy rendes freeride léc és egy rendes pálya léc új távlatokat fog nyitni mindkét területen...

Sikerült beszereznem egy fis szabvány 190 cm-es versenylécet (full camber, Salomon 2v,r>27, 2011/2012)
Még tanulok síelni vele, plusz ezzel valóban nehéz lassan és könnyedén síelni, de teljesen más mint egy rockeres léc.

Szóval pályán kívül jó ez a rockerség, de nem hiába nem rockeresek versenylécek..

Persze akinek nincs lehetősége/kedve/energiája sokat síelni és sok lécet tárolni annak nincs más kell egy rockeres léc és 4 évszakos gumihoz hasonlóan mindenhova átlagos lesz.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2018.01.16. 14:40
2017/2018-as szezonba sikerült, már pár napot csúszni itt 12.21 óta, heti 5-6-ot.
Nehéz a helyről röviden írni, a hely óriási méretű, szerintük a világ 5. legnagyobb (Ausztria legnagyobb sícentruma) pályahossz alapján. Létezik 309-es számú pálya is!
Igazából tényleg szinte végtelen pálya van és hozzátartozik, hogy rengeteg síút (vmi 200 km), amit havazások után, ha már szétcsúsztak ratrakolnak is, szóval ez a kb. 300 km sípálya csak még több. Plusz végtelen terek freeride-ra.
Valójába minden egyes hely (St. Anton, Zürs, Lech, Warth) külön külün is megállja a helyét 1-2 napra.
Azok fogják nagyon élvezni a helyet akik szeretnek kalandozni , úgymond "haladni" síelés közbe. Lech-be átjutni minimum 20-30 "sí" km. Felvonók nagy része gyors, buborékos, vagy kabinos, csákányosoknál meg nincs senki ,annak is megvan a varázsa. Sorállás elmúlt közel egy hónapba csak a 2811m-re menő Valluga I-II-ön alakult ki, esetleg, ha vmi felvonót megnyitnak, ami addig lavina veszély miatt zárva van akkor hirtelen pár 100 freeride-os megjelenik. Hómennyiség végtelen.
Egy nagy negatívuma van a helynek, 1300-1500 m-ről indulnak felvonók és pályák nagy része nagyon magasan van, ahol szinte csak a hó az úr , tehát a látási viszonyok havazás esetén nem túl jók. Természetesen ez az ára , hogy végtelen mennyiségű hó van. Másik negatívum , hogy 55-56-os pálya mindig zárva van, konkrétan sorra rakódnak rá a lavinák 2-3 hete. Így 52-es feketén jönnek le emberek, napközben és főleg nap végén, így az jegesedik/buckásodik , plusz fekete, tehát meredek. Amúgy reggel én imádom azt a pályát ,mert 100 m széles jól ratrakolt hosszú fekete az ritkaság azért.
Ha vki tömeget akar kerülni, bár nem mintha nagyon lenne akkor Rendl oldalt ajánlom, Gamberg Bahn 4 perc alatt fenn vann, kb 400m szintet tesz meg, kezelt fekete és meredek piros is van hozzá. Aki sportolni akar 30p alatt 5 kört le lehet nyomni, plusz freeride is jó környéken.
Másik hely, ahol el lehet világ elől bújni az Albona I-II-Grat liftek, igaz nem mind modern, de tömeg/bucka/lesíelt pálya nem nagyon van arra. És komplett Warth olyan mintha nem akarna ott senki síelni, ratrakos pályák délután.
Egész Ski Arlberg kicsit olyan vadregényes, sokkal kevésbé van "egész hegy" leratrakolva, mint mondjuk Flachau/Obertauern, arra akarok utalni, hogy ha akarnák még 200km pálya és még 20 felvonó gond nélkül elférne rendszerbe, nem lennének túlzsúfolva a dombok. Talán Lech és Sankt Antonhoz közeli részek vannak , ilyen módon kiépítve csak.
Vannak pályák ,ahol kicsit korcsolyázni kell sível, de nagy lendülettel sok snowboardos is át tud siklani. Táj magashegyi, csodálatos hegyek mindenfele.
Hüttékről tapasztalatom nagyon nincs, táskás, reggel/uzsonnára sokat evős síelő vagyok, Ullmer Hütte elég menő helyen van szép idő esetén kb 2200m-en. WC lehetőség rengeteg van(felvonóknál/hüttékbe), mind tiszta, már-már luxus.
Sankt Anton-ról sok mindent elmond, hogy csak ott 5 intersport van. Persze még vagy 20 másik síbolt is van.
Lech, pedig maga a luxus.
Síbuszok, ha lezárják az átkötéseket 5 eur-ért járnak, de ilyenre ritkán kerül sor, meg szólnak előre, nyilván nem mindig vesszük komolyan :D, és van, hogy tényleg lezárják délutánra lifteket.
Összességében , elmondható , hogy csodálatos hely, az "adatok" 88 felvonó, 300km pálya 200 km síút (összesen 309 db "pálya") tükrözik a valóságot.
20171223-093512.jpg
20171229-110015.jpg
20180109-111228.jpg
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2018.01.12. 16:07
Ausztriába én nagyon ajánlom az OeAV biztosítás-t, sose volt hálaisten (kopp-kopp) dolgom biztosítás ügybe, de ez évi 50-60 eur-ért eléggé megéri.

1. értékhatár kb. végtelen
2. normál utasbiztosítások csak pályán síelésre jók

Mondjuk OeAV kicsit érdekesen fogalmaz nem síelés közbeni balesetre, mert arra fizet, ha "sípályára tartasz" vagy "hegyre mész" valamivel.
Szóval sima Salzburgi városnézés közbeni balesetre nem. Eü kártya tehát mindenképp kell, meg utasbiztosítás is jó, ha van, de elég ezzel valami simát kötni, nem kell síelős.

Tehát , aki azért ki kinéz pályán kívülre neki is ajánlom. Amúgy 10p megkötni és vmi 5 €-val többért már másnaptól él.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2018.01.12. 13:53
2017/2018-as szezonba egy hirtelen gondolattól vezérelve sikerült kikeverednem ide.
Lényeg, hogy ha valaki szeretne egyet csúszni közösen nyugodtan keressen. Részletes leírást terepről fogok írni. Nagy guide nem vagyok, de pályán kívüli síelésbe is tudok segíteni, lassan egy hónapos tapasztalatom már van.
Jah és hó az van májusig, már most elég szerintem amennyi leesett.
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2017.01.10. 18:11
Senkit nem tartottam fel, mire kapuhoz èrnének lassabbak màr hetedhét országon túl voltam. teljesen ures szek is ment el amugy...
Viszont en azokat utalom akik azon a 15 méteres szakaszon töltenek minimum 2 percet mikor lehetne haladni.
De sztem senkit nem zavartam. Ha hosszu sor volt egyből mentem tovàbb balra meredek részre, ott amugyis mindig jobb a sikultura tapasztalatom szerint.
Előzmény: (csabor 192369)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2017.01.09. 22:10
Nem tekintem csodának, mindig összejött... amúgy ha balra megelőzöl mindenkit,és a meredek falról a kapu előtt egy intenzívet fékezve érkezel, akkor nagyon gördülékenyen lehet haladni.

A pálya állapota nekem idén 3-ból 3-szor jó volt.. persze egy idő után buckás meg néha kemény , és igen hátul valóban alma nagyságú jéggolyók voltak , (plusz jó lenne ha 10-szer ennyi szintkülönbség lenne, de itt az alföldön nehéz megvalósítani) de föld /kavics csak a hátsó csákányos nyomvonalán volt minimális. pályán sehol!
Előzmény: (tomace 192321)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2017.01.09. 19:33
Valóban mindenhova oda lehet csúszni... meg kell picit engedni.

Ugyanaznap voltam kinn, pályák mindenhol jók voltak, néhány irtó kemény havas, de nem jeges!!
Előzmény: (tomace 192289)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
Topik: Donovaly
2016.12.29. 13:18
Tegnap mi is Nova Holan sieltünk. Sokkal jobb szájizzel, mint ahogy leirtad. (Amúgy dec 26-án 5 fok volt éjjel se fagyott, várható volt h. Ha vmi megolvad akkor egyszer vissza is fagy)

09.00kor mentünk első kört: pályán ratrakolt friss hó, előző nap nagy hófúvás volt délután nem is ment a felvonó, így pálya mellett voltak részek ahol 1 m friss hó volt, de valahol csak a szikla pár centi hóval megtèvesztésként, de teljesen jó volt.

12.00kor pályán a meredek részeken 70%ban jég, maradék bucka.Alsó részeken jobb volt az arány. Viszont még délben is sok helyen találtam teljesen friss nyomokat pálya mellett.
Fű a pályán sehol nem volt, kb. 1 méter hóágyuzott hó/jég van a pályán, ahol fű volt az már nem a pálya volt.

14.00-ig maradtunk óránként tudtunk kb. 5 kört menni, semmi sor nem volt.

Hóágyuztak ezerrel nem lesz ez olyan rossz a napokban.Másik oldalon is mentek hóágyuk és az eleve nem ennyire jeges.
Pluszpont hogy van diák jegy ,24 €. (Eu26-os diákot elfogadják)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.10.02. 20:45
Hello.
Nem lehet Pra-Loup-ból visszajutni csak ülössel, 2-szer is kell húzós felvonót használni.
Előzmény: (Bencibubu 189607)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.02.07. 22:28
A "Cretes" nevű felvonót ki lehet hagyni ,ha lemegy az ember a "Bez" nevű piroson és a vége előtt átmegy jobbra a "Route frejus" nevű zöldre.
Igy a "Casse du Boeuf" felvonóval gyorsan fel lehet érni a Villeneuve-i részekre. Mindennel együtt 20 perc alatt vissza lehet érni.

Amúgy nagyon korrekt leírás.
Előzmény: (ipip 187118)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
Topik: Isola 2000
2015.09.03. 20:14
Nem rossz Isola2000 de nekem rövidek voltak a pályák, vagyis pontosabb megfogalmazás h. kicsi volt a szintkülönbség. Egy felvonóhoz tartozó pályáknál volt mindössze 500 m feletti szintkülönbség, többinél jellemzően 300-400 m volt max, ha naponta 40-50 km felett szeretnél síelni unalmas lesz 2-3 nap után.

Pályák szélessége bőven elég, döntően sötét kékek, halványpirosak egy két meredekebb letöréssel.

Én mikor voltam esett 2 méter hó, freeride mindenhol.
Iszonyat jó volt.
Előzmény: (Bencibubu 183185)
pinter14
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
Topik: Isola 2000
2014.12.02. 16:21
Tavaly voltam, nagyon szerencsénk volt esett 1.5m hó legalább amíg ott voltunk.. és már volt vagy 3 m.
Szóval nem igazán létezett "pálya" némely napokban.
Amúgy teljesen igaz amit Golo írt, csak megerősíteni tudom
Mene környékén voltak amúgy jó részek, de 2 nap alatt szétcsúszták az emberek.
Előzmény: (The Mule 173097)
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.