Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Visegrád
síterep infó oldal
ÜZENETEK (2367)Időben csökkenő Időben csökkenő
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.11.05. 15:27
Igazad legyen a mikuláskori síeléssel. A tél az legyen tél nem? A nyár így is nagyon hosszú volt, és meleg.
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.10.29. 18:15
Köszönöm, hogy drukkoltok, sajnos én is csak ennyit tudok most tenni.

Ma felállítottuk a műanyag pálya liftjét. 11-kor már csak a felső részen volt némi hó, amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan ment is.

Amennyiben a közeljövőben még esne, 2 db liftünk már azonnal hadra fogható, és a nagy tányéros liftünk karbantartásával is végzünk hamarosan, akár kezdődhet is a szezon.

Nagyon mondják a hideg decembert, és a csapadék már kezd alakulni, még a végén a Mikulás síelést hoz. Állunk elébe!

Jó készülődést mindenkinek a télre!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.10.29. 13:49
Hajrá Visegrád!!!
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.10.29. 13:08
Nagyon jó ez a kis hó. Legalább ha síelni nem is de hógolyózni lehet belőle. Mennyi esett eddig?
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.10.29. 08:52
Jelentem havazik!

Ahány emberrel találkozok mostanában mind azt kérdezi tőlem, vajon milyen tél várható? Nekem hivatalból mondanom kell valamit. Én ilyenkor mindig visszafelé nézek, és abból próbálok következtetni.

Ez most nagyon jót jelent (nagyon kemény tél lesz sok természetes hóval), vagy nagyon rosszat (igen enyhe esős tél várható) A kettő közötti helyzetre szerintem nincs esély. Ha mégsem jönne be a jóslat, a tél végén indulhat a számonkérés!

Még egy fontos kérdést szoktak nekem feltenni, az pedig a fejlesztésekre vonatkozik. Itt már nehezebb helyzetben vagyok. Talán sokan tudjátok már, hogy felvonó kérdésben nagy előrelépést tervezünk (legalább is a mi szintünkön). Ez pedig egy új Doppelmayer tányéros lift felállítása, melyhez a 3/A pálya tartozik. Ez a lift az Alpokban igen népszerű, olyan mint egy csákányos lift, csak itt a csákányt egy kényelmes tányéros rúd helyettesíti. Ez a lift fogja kiszolgálni az új snowboard parkunkat is (a nagy ugrató így optimális helyre kerülhet végre a katlan tetején), de természetesen sízők is használhatják mert elég széles lesz a pályája. Hozzá szorosan csatlakozik a 3/B pálya, ahol a régi snowboard park tolókaros felvonója fog üzemelni, így a 3-as pálya teljes hosszában lesz egy összekapcsolt lift páros tehermentesítve az 1/A pályát. Az új tányéros lift a 2/A pálya felvonójával is elérhető lesz, így csúcsidőben több verzióban is feljuthatunk a hóágyúzott pályaszakaszok tetejére. Természetesen a nagy tányéros liftünk is be tud segíteni a sorok csökkentésébe, így egyidejűleg 8 liftünk áll rendelkezésre nemcsak megnövekedett szállító kapacitással, hanem hozzá új hóágyúzható pályaszakaszokkal.

De sajnos a tervezett tányéros felvonónk engedélye még mindig nem érkezett meg. Lassan már egy éve zajlik az eljárás a természetvédelmi (KDVKTVF, zöldhatóság) hatóságnál és még mindig nem született meg a döntésük. Tehát nem rajtunk múlik, hogy mikor lesz fenti elképzelésből valóság! Ha minden igaz, a közeljövőben meglesz a döntés, és utána remélem a közlekedési hatóság már gyorsan kiadja az építési engedélyt (mert még Ők is soron vannak). Amennyiben első fokon engedélyezik a lift megépítését (nagyon bízunk benne), úgy még látunk némi esélyt a lift felállítására is, de ehhez nem kis erőfeszítésre lesz szükség! És ráadásul ez az engedély hátráltatja a síiskolánk műanyag pályájának felállítását is!

Hát ezért nézem most kicsit vegyes érzelmekkel a közeledő telet! Amint megszületik a döntés azonnal közzé teszem az eredményt, addig is drukkoljatok, hogy mielőbb pozitív eredmény szülessen!

Addig is jó készülődést a télre mindenkinek!

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető
p20121029-074914-1000.jpg
p20121029-075118-3000.jpg
p20121029-075414-2000.jpg
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.10.02. 23:02
Jó, hogy szóltál, meg is kapta a pontomat. :-)
Előzmény: (Gyuri271 140591)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.02. 17:37
Gyerünk Visegrád fan-ok! Még nincs veszve semmi! :)
https://sielok.hu/szavazas/legjobb-hazai-siterep/

Véleményem a szavazásról:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3497
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.09.12. 19:25
Kedves sí és snowboardos barátaink!

Ugye nem felejtettétek el, hogy vasárnap ismét gyepsí nap lesz Visegrádon a Nagyvillám Sípályán!

Most már tényleg vége a nagy melegeknek és holnaptól itt a hűvösebb idő, és szerencsére esőt is ígérnek. Ez többeket elszomorít, de a gyepsí napra készülőknek jó hír, így már elviselhető lesz a síbakancs és a védőfelszerelés is. Az eső kellően megpuhítja majd a pályát, mintha csak ratrakolás után lennénk, olyan bátran lehet majd gördülni a szerkezetekkel.

10 órától profi csoport szerveződik haladóknak Tumbász Geri szervezésében ( http://www.facebook.com/events/225980790861314/ ), itt találjátok a részleteket.

Korlátozott számban áll rendelkezésre gyepsí, szeretném ha E-mailben jelentkezne aki részt akar venni a gyepsí napon és szeretné kipróbálni a Rollkákat. Akinek esetleg van, az feltétlen hozza magával! Lesz most is két tűzött pálya, amiben lehet gyakorolni és természetesen nem kell gyalogolni a hegyre, mert működni fog a C felvonónk. Kifejezett oktatás csak a haladóknak lesz Tumbász Geri szervezésében, de próbálunk mindenkinek segíteni az indulásnál.

A továbbiakban szerdánként 17-20-ig, és vasárnaponként 14-18-ig lesz edzés a pályán a szokásos feltételekkel Szivák András és jómagam részvételével. Várunk minden érdeklődőt a későbbi időpontokban is, úgyhogy semmiről nem maradtok le. Október elején nyit a műanyag pálya, melyen síléccel is lehet tanulni teljesen kezdő szinttől.

Mindenkit arra bíztatok, hogy időben kezdjen el kivételesen készülni a télre, mert az aszálynak egyszer csak vége lesz és akkor mindent el fog borítani a hó, és csak a sízni, boardozni tudóknak van esélyük a talpon maradásra.

Várunk mindenkit szeretettel!

Gutbrod Rezső sí és gyepsí oktató, üzemeltető
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2012.08.27. 02:49
Kedves sí és snowboardos barátaink!

Lassan, de biztosan közeledik a tél!

Ez most nem vicc, végre nincsen már 38 C, és talán már egy kis eső is fog esni rendszeresen. Persze a telet még az ősz előzi meg, és ez azoknak fontos, akik fel szeretnének készülni a télre. Az igazán előrelátók ugyanis már ősszel el kezdenek edzeni, így már az első csúszások is élvezhetők lesznek a télen, nem is beszélve a kondícióról.

És mivel is lehet készülni? Akinek ideje és pénze engedi, természetesen sível vagy boarddal gleccseren.
És a kevesebb idővel és pénzzel rendelkezők? Természetesen gyepsível és mountain boarddal.

Mivel sokan csak esetleg hallomásból ismeritek ezt a lehetőséget, így a nagy sikerű júniusi Gyepsí Reload esemény után ismét lehetőség nyílik Tumbász Gergő ( https://www.snowsports.hu ) profi szervezésében egy kellemes napot eltölteni a hazai gyepsízés "Fellegvárában" Visegrádon, a Nagyvillám Sípályán. Egyben ez az őszi szezonnyitó eseményünk is, így a tél beálltáig folyamatosan lesznek edzési lehetőségek, igény szerint, természetesen oktatással is.

Aki pedig nem hajlandó csak sílécet vagy snowboardot csatolni, és egyből azzal szeretne gyakorolni, tanulni, annak is lesz lehetősége szeptember végétől csúszni a Visegrád Síiskola műanyag pályáján.

Úgyhogy több kifogást nem fogadunk el, tessék komolyan felkészülni a télre!

Itt olvashatjátok Tumbász Gergő invitálását is a https://www.snowsports.hu oldalról, jó készülődést mindenkinek.

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató, üzemeltető


2012-09-16
A nagy sikerre való tekintettel - meg persze a gyepsí szezon kezdésének örömére - ismét gyepsíző napra invitálunk mindenkit.

Jöjjön akinek csak kedve tartja!

Lesz ismét próba lehetőség és tesztelési lehetőség, de most már profi oktatási programok is és workshopok is szerveződnek e jeles napra. A gyakorlottaknak lesz lehetőségük ismét pályában is síelni, kellő jelentkező esetén pedig vezetett edzésen részt venni.

A gyepsí nap programját természetesen alternatív programok is kísérik majd.

A napi programra történő regisztrációs- és részvételi díj: 1000,- Ft/fő
Az összeg a program költségeit fedezi.


További információk folyamatosan érkeznek.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.07.02. 19:57
Be kell indítani a hóágyúkat :-)
Előzmény: (klaci 139534)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.07.02. 15:10
A nyári kánikulában a fű kímélése miatt a gyepsí szünetelni szokott. Szárazság esetén amúgy is ráz a pálya, ami erősen csökkenti az élmény-faktort.
Szerintem őszre készülj...

Ha tévedtem, Rezső majd kijavít...
Előzmény: (WéberF 139532)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2012.07.02. 13:34
Akkor most hogyan is van? Gyepsí a Nagyvillámon? Két napja elautóztam a pálya előtt, a Silvánusban megebédeltettem a német vendégemet (neki ízlett, nekem nem, nem a konyhája miatt, hanem a kilátás miatt fogadható el ez a nem túl olcsó hely - szóval a szakács elmehet Németországba - ott megeszik a főztjét).
Szóval: gyepsí szezon?
WFeri
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.06.20. 11:01
Köszönjük a beszámolót!

(Napszemüveges, barna pólós srác nagyon tolja! ;-) )

Örülök, hogy jól sikerült, és egyben bánom, hogy most nem lehettem ott.
Előzmény: (vasssy 139491)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.06.20. 08:21
Szerencsére csak rakoncátlankodott az a térd, de nem akartam kockáztatni, ezért inkább abbahagytam. Nagyon sajnálom, hogy így nem találkozhattam Ozsival és Replacival, viszont lehetőségem nyílott otthon bográcsban még aznap eper és málna lekvárokat főzni barna cukorral, chilivel és kevés jam-fix-szel. Így vasárnapra már csak a meggy maradt azonos receptúrával, bár azt még le is kellett szedni a fáról. Mindhárom lekvár pazar lett, de nem folytatom, mert ez már nagyon off lenne...
Előzmény: (vasssy 139491)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.06.19. 22:21
Szombatra Tumbász Geriék gyepsí napot szerveztek Visegrádra, amiből aztán "minden amivel le lehet gurulni a hegyről" nap lett. :-) Volt ott gyepsí - abból is mindenféle - mountainboard, terepgöri, egy és háromkereű. Utóbbiak inkább az aszfalton jeleskedtek. Ott volt Kékesiék Marcija -felmenőkkel és tesókkal együtt - kezet foghattam Kovács Barnával, a jelesebb oktatók közül Gerin kívül kinézett még Replaci és Ozsi is (biztos volt más is, csak nem ismerem...), meg persze ott volt a visegrádi "gyepsí mag" nagy része, meg a boardos srácok, Dunagurisok, szóval majdnem mindenki... :-)
A nagy meleg ellenére nagyon jól telt a nap, mindig akadt valaki, akivel lehetett beszélgetni pihenés címszóval, de azért toltuk a gurulást rendesen, kár, hogy klaci térde bemondta az unalmast.
A Nagyvillám és csapata ismét kitett magáért, köszönet érte Rezsőéknek, a szervezésért pedig Geriéknek!

Kicsit bővebb beszámoló linkekkel Rezsőék és a Dunagurisok képeihez: http://vasssyblog.blogspot.hu/2012/06/20120616-gyepsi-nap-visegradon.html
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.06.14. 20:44
Természetesen is-is. :-)
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2012.06.13. 16:07
Ezt az elmúlt télre írtad vagy már a következőre? :-)
Előzmény: (Lackó 139406)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.06.13. 13:09
Remélem nem megkésve, de nagyon köszönjük a munkátokat!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.18. 08:52
András, tényleg nagyon komoly és sokszor sziszifuszi munkát végeztetek! Gratula és köszönet érte!

Az ilyen háttérinformációk segítenek még jobban megbecsülni azt, amit készen kapunk.

Hajrá Visegrád! Hajrá magyar sípályák!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.