Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard kabát

ÜZENETEK (121)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.18. 22:31
Azt nem mondtam, hogy olyan lesz, mint az új. De talán mégsem kéne azért újat venni valamiből, mert piszkos lesz. Ezek tipikusan azok a cuccok, amit ha megveszel 100% és minden használattal csökken az értéke.

Mitől veszti el a gyári bevonatot? Kopik, elpárolog, dörzsölődik, fene tudja.

A dörzsölődésről jut eszembe: régen (nagyon régen) mindig kitömött zsebekkel mentem csúszni, csoki, kis üdítő stb. Na erről leszoktam, mert kikopott a kabát ott, ahol kinyomódott.

Mi elég sokat gyalogolunk és pár száz méter vagy egy kimászás miatt még nem csatoljuk fel a hátizsákra a boardot. Az eredmény: a kézben vitt deszka éle eddig minden kabátomat kivágta (lassan, de biztosan). Erre nagyon jó megoldás a Leukoplast vászon ragtapasz. Nagyon jól tapad és ha a hasadást kívül-belül megragasztom, akkor egy szezont simán kibír. Pár hete vettem egy új dzsekit és ezt megelőzendő már fel is raktam a tapaszt, sőt alá még egy biciklibelső darabot is. Fasza lett. :)
Előzmény: (cannibale 174380)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.18. 22:09
Azért írtam a nem minden arany ami fénylik mert nekem is vannak rossz tapasztalataim. 20e HH aláöltöző szett, tipikusan túlárazott cuccok. A gerincvédő tépőzára azonnal kicsinálja. Anyósomtól kaptam Decatlonos saját márkás cuccot amit nem bírok leharconi, pedig nagyon csúnya :D
A Tchibos cuccokra a jó barátom is esküszik. Nekem még nem volt de én is 4-5 viszek. Nem mosok én se de ami még nekem nagyon macerás "tök piti dolog" jó zokni.

"A fityingekért Dakine-t :D" Szezonba 18e volt belőle csak egy felső. Én is néztem ;) Tipikusan leárazva sem lehetett 9e alatt :D
Előzmény: (badzoli 174381)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.18. 21:57
"a drága cuccok itt is fényévekkel jobbak tudnak lenni"

Sajnos ebben van igazság, de azért sok-sok kivétel is van. Én vettem már Intersportban (Ausztriában!) is sz@r aláöltözőt (olyan varrásai vannak, mint egy joggingnadrágnak), meg használok Tschibo/Aldi-ból is, amik viszont jók és nagyon jól bírják a strapát is, cserébe olcsók.

És sajna az aláöltözők bírják talán legkevésbé, már csupán az anyaguk miatt is, 1 tépőzár, vagy melléhúzott cippzár végleges károkat tud bennük okozni. Részben emiatt is, meg mert nyáron, motorra is hordok aláöltözőt, meg túrázni, hegyetmászni is jók, általában nyitott szemmel járok, hátha látok valahol jóáron, jóminőségű szettet. Ráadásul én nem szeretek mosni a sítúrán, tehát minden napra viszek egy tiszta aláöltöző szettet magammal. Emiatt most is van itthon néhány plusz szett, most is vettem a Procrossban fityingekért Dakine-t. A kissé kinyúlt darabok meg átkerülnek motoros felhasználásra.
De mondjuk sosem vennék 20-30ezerért. Ez tipikusan az a termék, amit leértékelve veszek kizárólag.
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.18. 21:51
Két rétegű kabátom egy szezonban volt, nekem nem jött be, el is adtam.Mosás nélkül.

Igen köszönöm, ez nekem is megvan. Mitől veszíti el a kabát a gyári impregnáló bevonatot?

Egyszer mostam ki egy Burton gatyát impregnálóval ahogy a nagykönyvbe meg van írva, kádban, lögybölve, hajszárítózva sőt nedves állapotban kapott még sprayt.
Na pont adtam a szarnak egy pofont. Inkább eladtam. A spray meg a mosószer 6e volt. 25ért meg már 30000-es légátersztésű gatyát lehet venni.
Előzmény: (golo 174377)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.18. 21:17
A két rétegű (2L) membránoknál hiányzik az a belső bevonat (ezeknél a kabátoknál belül általában csak egy háló található), amely megvédi a bőrünkről, izzadságtól eredő zsíros-olajos elszennyeződéstől, és ez végül eltömíti a pórusokat és ezáltal leromlik a lélegzőképesség. A speciális, szappan alapú mosószerek ezt kioldják és ismét szabaddá teszik ezeket a mikroszkópikus nyílásokat.

A másik dolog a külső. A vízállóságot nem maga az anyag tudja, hanem az utólag felvitt vízlepergető bevonat (impregnáló szer). Ezt 1-2 szezon alatt elveszíti a kabát, így a nedvesség beszivárog, emiatt megszűnik az a hajtóerő, ami a külső és belső klíma közötti páranyomás különbségéből ered (diffúzió). A végeredmény, hogy ismét csak romlani fog a lélegzőképesség.

Tehát szezon elején egy megfelelő szerrel végzett mosással majd impregnálással csak jót teszel a kabátodnak.

Az egyes anyagok eltérő ápolási igényűek. Pl. a 3-rétegű Gore-Tex kevesebb törődést igényel, míg más anyagok többet.
Előzmény: (cannibale 174375)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.18. 20:53
Nagyon helyes. Nem is kell mindjárt a drága ruházatot megvenni. Majd ha rákapsz az ízére már szívesen invesztálsz bele többet is, vagy nem. Így ha bejön a sport akkor van hova fejlődni minden tekintetben. Sajnos a drága cuccok itt is fényévekkel jobbak tudnak lenni persze nem minden arany ami fénylik.
A termékek vízállóságáról még annyit, hogy én pl. nem mosom a külső réteget igaz csak sportolni használom ezeket a kabátjaimat. Véleményem szerint nem lehet úgy kimosni, hogy a gyári értékeket megtartsa az adott anyag.

3600 :D Respect!
Előzmény: (PrtyGbr 174360)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.18. 15:58
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, ma vettem is ezt azt. :)
Ha aláöltöző vagy köztes réteg kell, érdemes egy (gáz vagy nem gáz..) turiban körbenézni. Találtam két mikroszálas aláöltözőt (egyikben még benne volt az eredeti 20£-os árcédula), egy polár pulcsit, meg olyasmi pulóvert amit a futókon szoktam látni, gyanítom, hogy az is megfelel a célnak. Mind olyan állapotban, hogy akár vadiúj is lehetne, potom 3600 forint volt az egész. :)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 21:12
Köztes rétegnek a Quechua polarok sztem tökéletesek. Nekem legalább is ezekből van több féle vastagság és többféle divatszín..Igaz van nekem is drágább is talán jobb is de ezek kezdésnek teljesen jók!

http://www.decathlon.co.hu/1060-ferfi-turapolarok
Előzmény: (badzoli 174298)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.16. 19:25
Tény, hogy önmagában az, hogy vmi műszálas, közel sem elég. Viszont alapkövetelmény és ez minden egyes réteg esetében igaz, még az alsógatyánál, zokninál is!!!
A normális rétegezés: fehérnemű, aláöltöző, köztes réteg, külső réteg. És ezek mindegyike nedvességelvezető kell legyen, tehát ezért nem jó a pamut, viszont jó lehet a gyapjú, ami hasonlóan viselkedik a műszálhoz. Csakhogy, amíg egy műszálas aláöltöző szett kerül 10-20ezerbe, a merinói gyapjú szettek 20e-től felfelé kezdődnek!
A köztesréteg/ek ajánlottan polár anyagúak, annak igen jó a hőtartása, nagyon könnyen szárad, elég flexibilis mozgás közben és sokféle vastagságban elérhető, ráadásul elég olcsón is be lehet szerezni, mondjuk a Decathlon-ban rendre vannak pár ezresért sígarbóhoz hasonló vastagságúak. Persze lehet itt is Polartech gyártmányokat venni, amik garantáltan kóláspalackokból készülnek, tehát még környezetbarát is leszel benne, de a sima, márkanélküliek is teszik a dolgukat. Vagy jók lehetnek például a futófelsők is, nekik is készítenek polárból, meg hasonló technikai anyagokból hosszú ujjas felsőket.
Az aláöltözőnél érdemes odafigyelni a lábszárnál, hogy mekkora a varrása, mert az a rész bekerül a bakancsba, ha vacak varrása van, nyomhat, dörzsölhet.
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.16. 18:53
Rengeteget számít egy jó, minőségi középső réteg! A vastag, "szőrös" ún. fleece anyag még akkor is melegít, és még akkor is száraznak érzed, ha kívül-belül nedves.
https://www.google.hu/search?q=fleece&espv=2&biw=1920&bih=1115&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=HORoVNmkDYbiywPKp4CQCQ&ved=0CB4QsAQ
Előzmény: (PrtyGbr 174292)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.16. 18:48
https://www.google.hu/search?q=base+layer&biw=1366&bih=599&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ydxoVNvUL8j4ywPeloLYCg&ved=0CDcQsAQ

A köztes rétegnek tovább kell vezetnie a kipárolgó izzadságot a külső héj felé. Szintén műszálas cucc jön de annak is spec a szövése tehát nagy valószínűséggel nem lesz jó.
Előzmény: (PrtyGbr 174292)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.16. 18:26
Nem úgy van, hogy aláöltöző/first layer; köztes réteg/base layer; és külső héj/shell..?
A köztes rétegre gondoltam a szekrényből elővakart ezeréves 100% poliészterrel.... arra nem jó? Oda is speckó holmi kell?
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.16. 18:21
Nem.
A base layer tulképpen az alap ruha ami a bőröddel közvetlenül érintkezik kb a jégeralsóhoz lehet hasonlítani. Műszálasnak azért kell lennie, hogy ne tartsa magában a nedvességet viszont a speciális szövése miatt azt minél gyorsabban az anyag felszínére vezeti. Egy normál műszálas cuccal csak bedunsztolnád magad.
Előzmény: (PrtyGbr 174289)
PrtyGbr
21 élménybeszámolót írt
21
10 éve tag
2014.11.16. 18:13
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat! :)
Ugye badzoli írta, hogy mindenképp műszálasnak kell lennie. Lehet, hogy ez nagyon ostoba kérdés, de akkor akár egy régi kabát a szekrény aljáról is megteszi base layer-nek, ha az anyaga 100% poliészter...?
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2014.11.16. 08:38
Vízállóság kapcsán sok tévhit van.
A megadott értékek a különböző körülmények között (egy városi séta versus síelés) teljesen mást eredményeznek a tényleges vízállóság terén.

A nem túl "vizes" hóesésben a kisebb értékek (5-10.0000 mm) is megfelelőek új cuccok esetén (persze ha nem folyamatosan ülünk esetleg a megolvadt hólében egy felvonón), ám havas eső, eső esetén javaslom a 20.000 mm vízállóságot kiindulási célnak. Persze ezek a cuccok már elég drága árfekvésűek és a használtak (idő múltával elöregedő anyag, rosszul tisztított termék, stb.) elég sok kockázattal járnak.

Igazából egy korabeli PVC esőkabát tökéletes lenne a vízállóság kapcsán, de abba belerohad az ember és nem idomul jól az aktív mozgás közben.
A Gore-Tex (Pro Shel, Performance Shell, XCR), Hyvent, Event, Dermizax EV v. MP membránnal ellátott termékeket javaslom keresni.
Sajnos elég sok hamisítványt árulnak, néha elborzadok egy-egy Vaterás "reklámon".

Szerintem a legoptimálisabb választás a fenti membránnal ellátott (szellőző cipzáros) biztos eredetű héjkabát, a körülményektől függő középréteg, majd legalul egy szintetikus vagy minőségi merinó gyapjú alsó réteg.

A középső rétegnek nagy hidegben Primaloft/Coreloft szintetikus réteggel ellátott dzsekit ajánlok (ezek egy picit gyengébben szigetelnek az állati eredetű (liba, kacsa) pehelynél, viszont jobban bírják a gyűrődést, nedvességet és ezek mellett is jól működnek).
Kevésbé zord időszakban Polartec-es középső réteget (Polartec 200, Polartec Power Strech) javaslok a héjkabát alá.
Tavaszi körülmények esetén (+ fokok mellett) elegendő középső rétegnek egy Polartec 100-as kardigán vagy középső réteg nélkül egy vastagabb merinó gyapjú/szintetikus keverékű aláöltöző.

Egy biztos, hogy az éghajlat melegedésével egyre gyakrabban fogunk találkozni a nagy szintkülönbségű pályákon egy napon belül teljesen más körülményekkel, illetve a nem megszokott naptári időben extrémebb viszonyokkal, amelyekhez igen nehéz optimálisan alkalmazkodni az öltözködés téren is.
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 00:27
Bármi meg tud fagyni ami nedves lesz. Miért ne hordhatnék maszkot, kendőt, sálat, polár-arcmaszkot bármit?
Előzmény: (golo 174262)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.16. 00:19
Hol volt akkor még fűtött ülés meg buborék... Egyébként Kühtai-ban történt.

Ezért ne vegyél soha szájmaszkot! ;-)
Előzmény: (cannibale 174261)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 00:13
Jártam én is így felvonón...ráadásul franciáknál ahol nem akkora "divat" a buborék. Sógoréknál fűtött ülés bubival kicsit más tészta. -20 ban hegytetőn 3400on voltunk. A szájmaszkom kockára fagyott.
Előzmény: (golo 174260)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.16. 00:09
Termel, de nem ugyanannyit. Különben nem fázna... :)

Ha erős a szél, akkor azért egy -14 is más érzés lehet, mint a -20, ami lehet, hogy csak a völgyben annyi, a hegytetőn csak a fele.

A másik dolog, hogy egyszer ültem már 2 órát egy felvonón himbálózva, szerencsére nem fújt a szél és nem volt nagyon hideg. Néha ez is eszembe szokott jutni, ha keményebb az idő és nem tudom, hogy felvegyek-e még egy réteg ruhát.
Előzmény: (cannibale 174258)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.15. 23:45
Mit csinálsz, ha a felvonó aljában eső esik, fent pedig hó? :-) Na, nem kötözködni akarok, de pl. a tavalyi szezonban elég sokat volt meleg és esett is az eső.

A színes kabát viszont egy fontos dolog a jobb észlelhetősége miatt, ködben, hóesésben. Sajnos még soha nem sikerült úgy venni, hogy volt választási lehetőségem, mert a többi paraméter döntött.

A narancs, utána a piros és sárga a legjobban látható színek rossz időben.
Előzmény: (Bélapó 174252)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.