Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Maribor Pohorje
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Habakuk - Wellness csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (563)Időben csökkenő Időben csökkenő
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2009.02.16. 21:09
Mi is megjártuk Maribort, ide is beírom okulásként az élménybeszámolóm (van pár infó amit már leírtak, bocsi érte):
Eléggé bejött a hely, de mégis mindig van valami, ami miatt nem lehet tökéletes. Ilyen az oda út. Közel van, majdnem végig autópálya, csak az a fránya szlovén autópálya-matrica rondít a képbe, ugyanis a lehető legkisebb egység is fél éves 35 euróért. Egyébként kb. 325 km a pálya alja, a Bolfenk apartmantelep 350 km (25 km elég komoly szerpentin felfelé). Az út 3-3,5 óra, végig az M7-esen, majd M70 és onnan az újonnan átadott szlovén autópálya (egyébként ezen végig 110 a korlát).
Aki meg akarja úszni a matricát, megteheti, a pálya az első kútig ingyenes, onnan Ptuj-Ljutomer az útirány, de ezt mi nem teszteltük, csak a csapat másik része.
Szállás: eddigi síelésem során ez volt a legjobb, luxusapartman potom pénzért, Bolfenk apartman. 6-8 személyre 120 euró/nap/apartman, 2005-ös építésű, patyolattiszta, tágas, kényelmes, 2 fürdőszobával, káddal, zuhanyzóval, bidével. A "nappaliban" volt kandalló, fát lehet hozzá venni 5 euróért. A pálya 50-150 méter gyalog, attól függ a telep melyik részére kerül az ember. Ha itt száll meg valaki, akkor a 2 napos jegytől felfelé 10% kedvezmény jár a bérletből.
A pályák: vannak szuper széles kékek-pirosak, de: sok korszerűtlen felvonó van, néhányból izmozni kellett, hogy ne essek ki a csákányból, ha egyedül mentem. A pályák közötti átvezetők Areh felé elég laposak, a sok löködéstől nagyobb tricepsze lesz az embernek mint combja (van síbusz is Bolfenk - Hotel Areh közt, ha valaki nem akar "sífutni"). A bolfenki rész elég jeges volt, itt voltak a legtöbben is, és a kabinig a feketén le sem lehetett menni hóhiány miatt (az alja 3xx méter, ezért nem volt hó).
Sorállás egyébként legrosszabb esetben is max. 1 perc volt.
A pályákon elég régi a hó, a bolfenki rész jeges is volt, de a többi nem, kiválóra ratrakolták, carvingolni ideális volt. A legnagyobb csalódás a jegyek ára (28 euró a napijegy), és beléptetőrendszer volt, ugyanis még nincs keycard, dugdosni kell.
A másik negatívum, hogy már a 2 napos jegyhez is fénykép kell, sajna nekünk nem volt, és csak 2. nap láttuk, hogy oldják meg a helyismerettel rendelkezők: simán beadták a személyit, Joli néni a kasszából elment lefénymásolta, kiollózta, és azt ragasztotta a bérletre. Beülős hütték nem nagyon voltak, de az Areh-i részen a betonépületben van menza, 4 euró egy főfogás. Snowpark nincs :(
Kártyával (VE) lehetett fizetni a bérletet és a szállást is (a szállásra egyébként 150 euró a kaució). Majdnem mindenki beszélt angolul vagy németül, és a liftkezelők is nagyon udvariasak.
Mindent összegezve szuper volt a hétvége, és ha van hó bárkinek nyugodt szívvel ajánlom a negatívumok ellenére is!
Quarius
63 élménybeszámolót írt
63
16 éve tag
2009.02.14. 12:33
Köszön a tippet ez jól hangzik. Tudnál adni vmi elérhetőséeget esetleg tőlük?
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.02.12. 22:07
Mi itt voltunk Januárban , sok kaját adnak 23 € volt a félpanzió 16€ a szálás reggelivel a kabinos végállomásától kb 5-8 perc attól függ mekkora a hó.
http://www.panoramio.com/photo/7744482

itt a GPS kordináta

http://www.slovenia.info/en/Slovenia-Map/Guest-House/Gosti%C5%A1%C4%8De-Jelka*/map.htm?gostilna_gostisce=27100&srch=1&srchtype=map&&xgk=151075ygk=544003&level=2&iditem=27100&catname=gostilna_gostisce&lng=2

http://www.panoramio.com/photo/7744482
Quarius
63 élménybeszámolót írt
63
16 éve tag
2009.02.12. 17:26
Azután érdeklődnék, hogy tudna-e valaki olcsó apartmant ajánlani Mariborban. A válaszokat előre is köszönöm.
Reberbere
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2009.02.10. 15:37
Köszi szépen!! megpróbálom összeszedni "elpuhult" barátomat, és kimenni.
katy_noemi
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2009.02.10. 13:19
Az este jöttünk vissza Pohorjéról. Nagyon jó volt. A legjobb hó Areh-en van !!! Sí busszal át lehet menni, 15 perces,út a Bellevue-tól.

Jó síelést.
Reberbere
17 élménybeszámolót írt
17
16 éve tag
2009.02.09. 16:38
Sziasztok síelők!
Van vkinek friss infója a valós hóviszonyokról Pohorje-n? Köszi: Reber
katy_noemi
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2009.02.03. 11:37
Köszike....nagyon köszönöm
slapaj
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.02.03. 11:28
Noémi keresd Kiss dénest a Bolfenk Appartman, vagy hotel recepcióján. Ő a legjobb, de nem tudom, hogy pont ott lesz-e.
wellnesspisteam
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.30. 22:40
Üdv! A hegyen is van a szervizben. Jó síelést! pisteam
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2009.01.30. 21:05
A Hotel Areh földszintjén is van.
sacsa
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.30. 08:37
Köszi Szala !
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.01.29. 22:33
Szia ! A kabinos lift alsó végállomásánál biztos van mi tavaly ott béreltünk tudtak németül is. Korán menj mert mi egy kicsit késtünk és vártunk is fél órát a liftnél meg húsz percet.
Szia : szala
sacsa
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.29. 19:46
Sziasztok

Febr. 1.-én, vasárnap megyünk 1 napos síelésre Mariborba. Nekem az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e valahol síéc és cipő bérlési lehetőséget Mariborsko Pohorjén ?

Előre is köszi gyors válaszotokat !!!!!!!!!
katy_noemi
9 élménybeszámolót írt
9
15 éve tag
2009.01.23. 12:32
Sziasztok,

valaki tud-e magyar síoktatót - Maribor - Pohorjén leszünk február6-7-8.

Köszi Noémi
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.01.20. 21:18
Sziasztok.
Én hétfőn értem haza,teljes mértékben egyet értek Dokidenterrel. Mi autóval mentünk föl jó és szép volt az út.Az éjszakai síelést mindenkinek ajánlom aki szeret gyönyörködni a szép esti panorámában,a pályán szinte nappali fény van.
A képeket ide töltöttem fel.
http://www.kep.tar.hu/szamotni/50622939/37138611#2
Üdv : szala
dokidenter
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2009.01.18. 22:24
Sziasztok.
Ma értem haza a 3 napos maribori síelésből. Mindenkinek csak ajánlani tudom, de csak akkor ha van hó és hideg van, mivel a pályák alacsonyan fekszenek. Szlovén autópályamatricát a kanizsai Mol kútnál vásároltam. Letenyétől Pincéig az M70-esen (ingyenes)kb. másfél óra alatt értük el Maribort. Szállásunk a Hotel Arenában volt, amit kb. 3/4 órás keresgélés után találtam meg. Sztem nem olyan eyértelmű a kitáblázás. De a hotelt mindenkinek ajánlani tudom. A kaja fenséges és bőséges (svédasztal). Wellness részleggel rendelkezik (jakuzzi és 4 szauna), amiből pazar kilátás nyílik a stadionba jövő sípályára.
Az esti síelésről pedig annyit. hogy a két vagy több napos síbérlet árában annyi esti sízés van benne, amennyi napra veszed a bérletet.
A pályák szuperek, hosszúak és gondozottak, de sajnos az esti sízés előtt nem mennek a ratrakok, így este csak a napközben széttúrt pályán lehet menni.
Tanács: 1óra-fél2 előtt a kabinos aljába nem szabad lemenni, mert könnyedén 20-30 percnyi várakozásba lehet botlani a sor miatt. Továbbá célszerű a kabinos tetőállamosától az új buburékos űlős felvonóig (Pisker 2) buszozni (kb. 15 perc), mert lécen sokat kell hajtani közel vízszintes szakaszokon). A busz minden félórában és egészkor indul és síbérlettel ingyennes.
Röviden ennyi, képek majd jönnek...
fent.jpg
esti-sieles.jpg
esti-sieles-2.jpg
hotel-arena.jpg
hutte-3.jpg
kolbaszos-hutte.jpg
panorama.jpg
fent-2.jpg
havas-fenyo.jpg
hutte-2.jpg
wellnesspisteam
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.14. 07:20
Üdv! Igen , valóban mi mindig 5 -6 napos bérlettel voltunk és ott alapból jár. Olvastam én is min 2 naptól jár az éjszakai! pisteam
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.