Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Turracher Höhe
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Naturchalets Turrach - Új alpesi stílusú, panorámás 3-4 hálószobás luxus apartmanok
ÜZENETEK (352)Időben csökkenő Időben csökkenő
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2016.12.28. 20:37
Van valakinek friss tapasztalata, hogy ma milyen volt a pálya?
Tényleg csak 2 km síelhető a 42-ből?
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.12.27. 16:23
Tudja valaki, hogy Turrach-on is érvényes-e az, hogy a többnapos bérlet vásárlása esetén az első nap előtti délután 15 órától már "ingyen" lehet síelni? Ez jó bemelegítés lehet az utazás után.
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2016.12.17. 07:23
Köszi szépen!
Előzmény: (Péter70 191136)
Péter70
22 élménybeszámolót írt
22
13 éve tag
2016.12.16. 21:55
Ha időben (nyitásra) felértek, akkor érdemes a Kornockbahn-nál parkolni. Ha később értek vagy havazás van, akkor a Turrachbahn-nál is jó. Mindkét oldalon jó kis pályák vannak, de a Kornock oldalán általában nagyobb a népsűrűség. Ha még nem jár a Seetaxi, akkor a Kornockbahn aljánál van az út alatt egy átcsúszó alagút.
Előzmény: (s7bob 191134)
s7bob
124 élménybeszámolót írt
124
15 éve tag
2016.12.16. 20:29
Tudnátok súgni Turrach-on hol érdemes parkolni, melyik oldal jobb, illetve ha nincs Seetaxi, hogyan lehet átjutni a tavon? köszi B
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2016.11.08. 22:21
Megy valaki a nyitásra? Örülnék valami hírnek, noha mi csak januárban terveztük az odautat. De ha már most jól lehet síelni, akár egy hétvégi besízést is beiktathatunk.
Lacquo
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.03.29. 16:30
Húsvétkor újra megnéztük Turracher Höhét. :) Egy hónappal ezelőtt kicsit hidegebb volt, sőt a hó is esett.
Viszont most a völgyben nagyon tavasz van. Kásás, olvadó hó jellemző. A házak tetejéről is olvad a hó, jég.

Annak ellenére, hogy a kijelző +16C-ot mutatott a 17-es alján elég jó pályák voltak. Fenti részeken szinte nem is volt érezhető, hogy húsvéti tavasz van, kb. 0C körül lehetett a hőmérséklet +/- 2C. Kiváló osztrák pályakezelés itt is jellemző. Nem kellett nagyon beöltözni.

Inkább haladó síelőknek, snowboardosoknak ajánlott a hely, a kék pálya is kevés, a legtöbb rész tempós.

Kedveltük a következőket: kék 18, piros 19, piros 14, piros 16, piros 2,3,4, kék 17, de sorolhatnám még.

A fekete 15-ös csalóka, elején nem látható a lejtése, de utána már igen. :) Egyébként rövid szakasz (kb. 200m) és utána pirossal folytatódik.
32-es pálya átcsúszós pálya, mint a 31-es. Lassú, keskeny, néha vízszintes, ill. emelkedős, de valamivel könnyebben abszolválható snowboarddal, mint a 31-es.

A Seetaxi továbbra is üzemel. :)

Sokan nem voltak, csak néha volt kis feltorlódás a felvonóknál. Szeretem ezt a pályarendszert. Remélem a következő szezonban nagyobb tél, ill. hó lesz (itt is).
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2016.03.23. 07:51
Egyre több helyen látom, hogy nem! Nem konkrétan itt, de Fanningbergen és a Zillertal Arena-ban is feltűnő volt a hütték ajtajában a felirat, miszerint csak készpénzt fogadnak el. Tendenciának gondolom, nem árt készülni némi készpénzzel, biztos ami sicher...
Előzmény: (lroberto 188590)
Lacquo
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.03.22. 23:41
Úgy tudom, hogy a legtöbb hüttében lehet csak lehet, hogy 10 Euro alatt nem.
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2016.03.11. 13:57
Azt nem tudjátok, hogy lehet-e kártyával fizetni a hüttékben?
Lacquo
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.03.01. 11:31
Szerintem az a pálya nagyon rövid. Ha nincs megnyitva, akkor a mellette találhatóakra el tudtok csúszni.
Előzmény: (lroberto 187857)
Lacquo
20 élménybeszámolót írt
20
11 éve tag
2016.02.29. 12:12
Február utolsó hétvégéjén Turracher Höhét ill. Bad Kleinkirchemet terveztük be.
Február 25-én és 26-án nagyon szép időt fogtunk ki. Volt kevés felhő, néha eltakarta a napot, de azért főleg napos időnk volt. A pályák kezelése kiváló volt. Foltokban voltak jeges(ebb) szakaszok, de nem volt vészes. A piros- és kék pályákon is szépen meg lehetett küldeni. A pirosak inkább tempósak voltak, mint feketébe hajlóak. Kedveltük a kék 1,17, piros 16, 14 pályákat. Ezeket jól kombinálhatóak is. A kék 31-est senkinek sem ajánlom, még síelőnek sem. Lassú és nagyon hosszú átcsúszó pálya, snowboarddal szinte szenvedés az egész. Viszont a pályák többsége jól kombinálható, és kevés a lassító, ill. távolság a felvonók, pályák közt. Ez pozitív a snowboardosoknak. A fekete 15-ösről lefújta a havat a szél. A Seetaxi elég jó dolog. A tavon a kistraktor húzza síelőket, mintha szántana. :) A hétvégén a hó is esett a mínuszban, így javítva a pályákat. Szombaton BK-t néztük meg, de vasárnap annyira ködös volt TH, hogy sajnos ki kellett hagynunk, de legalább a megszokott és közkedvelt Kreischbergen nem volt annyira rossz az idő. :)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2016.02.22. 09:35
Sziasztok,
tudtok valami infót a 28-as kék pályáról? Már nézegetem egy ideje a pályainfókat, de folyamatosan ZÁRT a 28-as. Még a múlt heti nagyobb havazás után sem nyitották meg a hivatalos oldal szerint!
Mi lehet az oka? Március elején mennénk egy, a 28-as oldalában lévő pályaszállásra.....
zadmin
290 élménybeszámolót írt
290
19 éve tag
2016.01.18. 18:19
Turracher Höche 2016. 01 16.
Szuper jó két napot síeltünk Turrachon. Pár nappal korábban esett 25 cm friss hó, és ez érződött is a pályákon. Kipróbáltuk az új Schafalmbahnt, amit nem régen adtak át. 6 üléses, párnás, plexis, minden ami kell. Több nyomvonalon is lehet csúszni, van benne kék, piros, és ha akarod, fekete rész is. Tetszettek a Kornockbahn pályái is, bár nekem a tó túl oldala tetszik igazán. A Zirbenwaldbahn viszonylag rövid hatüléses, de én kifejezetten kedvelem az ilyet, jó gyors köröket lehet vele repeszteni, különösen ha a 19-es piros pályán jövünk le. A Turrachbahn nagyon hosszan szállít felfele, szerintem közel tíz perc, mondjuk a lefele jövetel ennek megfelelően szintén hosszú, és a 20-as és a 21-es pálya is kiváló. Ezeken szétsíeltük magunkat.
További részletek itt:
https://sielok.hu/rovat/elmenybeszamolo/cikk/turracher-hoche-siterep-meglepetesekkel/
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.12.30. 18:00
Turracher Höhe 2015.12.30

Nem tudok egy helyen ülni a fenekemen. Ma korán felkeltünk, kivakartuk a kocsit a jégből, és irány Turrach.
Azt láttuk és éreztük, hogy rákapcsolt a hideg. Olyan -7 fok körül lehetett. A hómesterek örömtüzeket gyújtottak és vizet vezényeltek az összes hóágyúnak.
Mi meg kanyarogtunk Turrach felé.
Kedvenc oldalamról (nem az én oldalam, hanem a heggyé) közelítettük meg a terepet. Már nem kell nagyon figyelni, az úton világító tábla jelzi a Turrachbahn aljánál lévő parkírozót. Ez a kedvenc megálló helyem. Itt mindig van hely, pénztár és nincs sor.
A dolog nem jött össze. Hely volt, de kedvenc feleségem körbenézve tájékoztatott, szerinte kevés a hó. Ritkán mondok ellent lelkem apró titkait tudónak, s most sem tettem. Ebben abszolút nem befolyásolt, hogy mellesleg igaza volt.
Indulás, tovább fel a hegyre. S egyben bele a ködbe. A hegy tetején alig lehetett látni, de azt kitapogattuk, hogy alig van hely. A parkírozókban nem volt, s az út szélén is alig akadt.
Tömeg persze itt is volt. Köd is, s a pályán hó is. Műhó.
Az új felvonó itt is átalakította a pályát. Olyan terület került előtérbe, amit addig szinte mindig kihagytam. Érdemes megnézni.
Feleségem egy előző napi kedvezőtlenül kivitelezett talajfogás miatt kicsit nyűgösen kezelte a napot. Sok mindent nem fedeztünk fel, s a féktelen száguldozás is hiányzott. Sőt a köd miatt képeket sem nagyon készítettem.

Csabor az élvezeti síelő
20151230-094822.jpg
20151230-094834.jpg
20151230-094958.jpg
vargabéla
1 élménybeszámolót írt
1
8 éve tag
2015.11.29. 20:08
Sziasztok !

Volt már valaki az Alpinhütte Turacherhöche szálláson ? Milyen messze van a felvonó? Hogy lehet a szállásra siléccel bejutni?

Béla
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2015.09.07. 00:48
Úgy hallottam,hogy a Kornock tetejéről a másik irányba épül 3pálya,meg egy új lift,ami ide,a Kornockra jön fel a másik irányból,16millió euróból. Tudtok erről valamit?
Alpinboarder
3 élménybeszámolót írt
3
9 éve tag
2015.03.10. 07:22
Rövid helyzetjelentés: nagyon jók a hóviszonyok, tömeg egyáltalán nincs, a nap pedig süt, úgyhogy kiváló jelenleg a körülmények errefelé.
Kristina
26 élménybeszámolót írt
26
16 éve tag
2015.02.05. 17:35
Mi január 24. és 31. között voltunk Turracheren. Hat nap síelés után az a benyomásom, hogy ezt a terepet "meg kell tanulni" ahhoz, hogy igazán élvezni lehessen. A tó két oldalán lévő pályák között vagy a tó keskenyebb vége után, az út alatt működő "madzagon" vontatjuk át magunkat, vagy a szélesebb részén, see-taxival a befagyott tó jegén lehet átjutni egy rúdba kapaszkodva. Azért ez jópofa buli! Mindkét megoldás ici-picit macerás, mert kell botozni, meg a főúton egyszer lecsatolni, de ennyi izommunka kell.
A Kornock oldalon a hatszemélyes lift mindig lényegesen zsúfoltabb volt mint a többi, mert ott lehet a legmagasabbra jutni, itt van a két fun park is, és ez van legközelebb a főúthoz. Az itteni pályák szinte végig beláthatók, egyetlen hatalmas hegyoldal az egész. Itt van még a Panoramabahn, amihez egyetlen pálya vezet és ki tudja, miért nem volt annyira népszerű. A "Turrach" oldal sokkal vadregényesebb, szinte valamennyi pálya fenyvesek között vezet. Itt van a híres 20-as pálya is, ami most tiszta jég volt. És tényleg. A jegesedés sajnos szinte valamennyi pályát érintette, de egy nap után már lehetett tudni, hogy hol kell vigyázni.
Ami még feltűnő volt, hogy a kék pályákhoz vezető felvonóknál mindenhol nagyon figyeltek a beszállókra. Ha látták, hogy valaki kezdő, vagy akárcsak egy kicsit is bizonytalan, akkor egyből lelassították a felvonót vagy éppen meg is állították. A csákányosok végei is jóval barátságosabbak voltak, mint bárhol máshol. Mindig volt idő "bénázni".
Na és a nagy poén, a prosecco-val száguldozó hegyi inas. Ez gyakorlatilag egy néni volt, inasnak beöltözve egy motoros hegyi akármin közlekedett és a felvonók végein lehetett vele találkozni. Üveg!pohárban osztogatta a prosecco-t. Mi valahogy minden nap összefutottunk vele...
Ja, és még valami, ami szerintem lényeges: Turracher Höhe-n NINCS élelmiszer bolt. Azaz van, horror árakon egy undok nénivel. Szóval ha nincs ellátás, akkor legközelebb csak 8 km-re van egy kisebb Spar.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.