Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

keskesonka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (178)Időben csökkenő Időben csökkenő
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
Topik: Freeride
2019.01.15. 21:01
Egeszen kiveteles tapasztalat es felkeszultseg kell ahhoz, hogy 4esben aranylag biztonsagosan menj... Ez nem vitatema.
(amugy definicio szerint negyesben (de mar harmasban) sem zarhato ki spontan lavina ami betemethet, magyarul igenis van benne olyan riziko amit nem tudsz befolyasolni). Nem hülye emberek irjak a bulletint, ez a szakmajuk.

Akinek meg a fent emlitett tapasztalat megvan az ugyis tudja ezt, akinek meg nincs es itt a forumot olvassa, az a lentiekbol azt a hamis kovetkeztetest vonja le, hogy "kello tapasztalat" es tokosseg birtokaban mehet a 4esben is, harmasban meg boven oke.

Holott a negyes inkabb idozitett ongyilkossag, az meg szinten nem veletlen, hogy harmasban van a legtobb halaleset.

Sztem fontos ezt elmondani es a defenziv allaspontot kepviselni, plane manapsag, amikor a rockeres siknek es boardoknak hala barki ki tud menni melyhoba.
Előzmény: (golo 203617)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
Topik: Freeride
2019.01.15. 20:13
Ennek a forumnak sok sielo szamara szemleletformalo ereje van.
Azert ezt erdemes lenne figyelembe venni, olyan velemeny megfogalmazasakor, hogy "3-as folott nem ternek le". Fel sem kellene merulnie annak, hogy egy nem tapasztalt valaki, harmas folott egyaltalan leterjen.

Altalanaosagban elmondhato (beszelj par hegyi vezetovel), hogy az a mezei sielo aki 4esben lemegy (plane pieps nelkul), az egy felelotlen kreten es nem lesz hosszu elete...
Atlagos sielonek, egy negyes fokozatu boven hazardjatek. (sot... mar a harmas is). Teszem hozza azt, hogy a harmas ertek a skalan, mar magasnak szamit.

A legzsakrol sem kene sztem ilyen becsmerloen beszelni, par lavina tulelo megkoszoni, h van.
Előzmény: (golo 203608)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2019.01.11. 12:46
Szia!

Ha 50 éves korodban térdprotézis nélkül szeretnél létezni, akkor a Bergfexes videókat gyorsan felejtsd el. Másik 2 videó most ahogy néztem jó. Viszont én csínján bánnék az utolsóval, mert tapasztalatom szerint versenyzős technikáknak a tanulása több kárt tud csinálni, mint hasznot.

Ha jó videókat akarsz ajánlom youtuben:
-Alltracks Academy
-Reilly McGlashan
-Harald Harb

Ők sokat magyaráznak és nagyon jól síelnek.

Egyébként ezekkel az autodidakta videókkal vigyázni kell, mert sokszor érzed belülről, hogy rendben van, viszont kívülről nincs.

Jó sielést!
Előzmény: (aronsl 203362)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.12.22. 22:43
Penteken voltunk este csuszni 2 orat. A palya az idojarashoz kepest nem rossz, sehol sincs ko. Aznap nyitott a funpark is.

Valoszinu a siarenasok nem olvassak itt a forumot, de a diakjegyet at lehetne irni ifjusagira, hogy ne legyen megteveszto. Ugyanis ha az emberfia esetleg 22 eves kor utan is hallgato mereszel lenni, akkor mar felnott jegyet kell vennie, annak ellenere, hogy van diakja.
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.12.19. 23:25
Szia, jól néz ki különösen a rövidek.

Amire figyelnék: rövid kanyarokban állj neki botozni! Alapvetően azzal kell kezdődjön időben a kanyar. Emellett a kezeid menjenek előre föl és maradjanak is ott. Lehetőleg alkarból botozz, lásd a videón:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Amugy a csávónak vannak elég jó gyakorlófeladatos videói.

De először a botozás időpontját gyakorold be, akár kényelmesebb tempóban hosszabb kanyarokkal!
A negyedik kanyarban volt amúgy egy egész jó bot kezdeményezés, de kicsit későn.

A hosszúkat próbáld meg jobban kihúzni, az első jobban kihúzottaknál ahogy látom a kanyar vége felé instabil leszel, főleg befelé akarsz majd esni. Ezt többféleképp lehetne orvosolni, jó oktató lehet nem ártana 1-2 órára, sztem tudna hasznos tippeket, vagy pár napra valami síteszten egy 15-17 sugarú léc is érdekes dolgokat szabadít fel.

Amúgy meg pálya szélén túrt hó és buckák sokat javítanak!

Bakancs:

kb 110-es flex mehet, 120-nál nem kell semmiképp sem keményebb. Ami fontos, hogy simán állva a lábujjad elérje a bakancs elejét. Ha síelő pozícióba állsz akkor a sarok magától picit hátra csúszik és elöl már nem nyom.
Ha túl hosszú a cipő, akkor könnyebb benne hátra kerülni, ezért nagyon fontos a cipő hossza. Van síbakancsos topik, ott ajánlanak jó boltokat, talán érdemes ott utána kérdezned, hogy milyet és mekkora méretben javasonlának.
Előzmény: (aronsl 202591)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.12.02. 16:13
Igen arra gondoltam. A másik képen feketének tűnt:D
Előzmény: (yoee 202172)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.12.02. 15:35
Ezek tól-ig értékek (az X-F és a B-X). Szóval ha a cipőd mondjuk 315, akkor elöl úgy kell beállítani, hogy az X = 315 és F = 322 látsszon, hátul pedig, hogy a fekete nyelv vége a B = 311 és X = 318 vonalkát érintse.

(A hátsó kötést eggyel hátrébb, az első kötést kettővel hátrébb kattintani a képhez viszonyítva).

Ha így is 4-5 centi hiba van, akkor a kötés rosszul van felfúrva.
Előzmény: (yoee 202169)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.11.17. 13:40
Azzal tisztaban vagy hogy egyes FIS versenysik is tip rockeresek?

Ugyanugy viselkedik a rockeres lec ha elen van...
Előzmény: (Vid 201838)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.11.14. 13:14
Szerintem is kb 100 as kozepu (ha sokat mesz kint akkor szuzhoban azert neha elkel a minimum 100as kozep, viszont 110 felett palyan mar nagyon nem jo) lecet vegyel.

Fontos ha nagyjabol mindenhol akarod hasznalni, akkor all mountain(terrarian) rocker legyen, ne sima turasi.

Figyelj ra h ne legyen tul rovid, testmagasság mehet kb, ezekkel a lecekkel a nagy radiusz ellenere eleg konnyu fordulni a rocker miatt, szoval a hossz nem baj, de melyhoban jol jön a plusz felület.

Pl K2 Marksman megfelel ezeknek a parametereknek es parkba is jo.
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.04.25. 16:02
Így van, főleg tegnapra és tegnapelőttre vonatkozott, azelőtt fent még kifejezetten jó volt.
Előzmény: (Stani 201140)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.04.24. 16:32
Full vizes. Alpincenter alatt nagyon rossz. Feljebb talán valami 10 fokra való waxxal meg egy fullrockeres sivel jol el lehet lenni de jónak nem mondanám a havat ott sem.
Előzmény: (osvald 201137)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.03.06. 21:17
:D:D lehet pont összefügg a 2.
Előzmény: (ozsi 200479)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.03.06. 21:01
Síelj vele nagy íveket lapos kéken (sok traverzzel) a végén felkormányozva (akkor rájön, h így is lassíthat), késöbb vidd rá enyhe buckásra úgy h a tetejükön kanyarodjon, ha jó a line 1 hét mulva (közel) párhuzamos lesz:).
Előzmény: (nagyur 200464)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.02.26. 22:46
4 éve volt, azért annyi önkritika meg szorult belém h nem irogatnek ha azt sielnem:) de várok vmi értelmes érvet is arra amit irtam:)

A sogorok arra építik fel amit tanítanak. A jó síelők is úgy tanultak szval meg mindig nem értem miért lenne zsákutca.
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.02.26. 18:55
Van hoké, egy kicsi a helyes alpesiben is. Sztem Lackó fogalmazta meg a hokéról való tudnivalókat nagyon jól az előző hozzászólásában.

Joci, én az próbálom elmondani, hogy ez a hoké az általad kritizált technikában v mozgásfelépítésben is hiba, szval szerintem ezért nem kéne ráfogni arra.

A sógorok elég koherens rendszerben építik fel a dolgot tudomásom szerint. Amit síelnek azt abból építik fel amit tanítanak (egyébként tanítják a belső terhelését is).

A ruccsolás nem azt jelenti h az ember leflatteröl a hegyről, hanem egy sebességszabályozási eszköz. Pl amikor traverzből megállsz hirtelen akkor is gyakorlatilag ruccsolsz, v akár egy vészhokistopnál. És pl egy rendes GS sível (r>20) rövidlendületnél is csúsztatva van a sí (vége), nézz meg egy nyomot, ilyen kis elkent félholdacskák (na ott nem karcol a sí) vannak a párhuzamos karcok között . Vagy ha az ember veret le vmi meredekebb lejtőn akkor néha be kell ruccsolni a kanyarba teljes sível, ha pl nincs helyed felkormányozni. Vagy akár ha hirtelen jön egy jégfolt, (rendes jég) nem vagyok benne biztos, h az emberek többsége ha reflexből élre vágná nem esne...
Előzmény: (Joci 199747)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.02.18. 20:00
Nem egyszerű, de nem azért van (a hoké) mert a külső nagyobb utat járna be hanem mert így "kényelmesebb" megtartani a sit. Ami puha havon még úgy-ahogy működik is, érdemes megnézni a "carving bajnokokat" egy friss havazás után ratrakolt pályán, a nagy részük atom nagy hokevel síel, de amikor kezd keményebb lenni eltűnnek.

Ha valakinek jó az alpesije (nem kifordult , meg tökéletesen erőltetett), akkor alapvetően annak a felvételére törekszik, mert egyszerűen az a kényelmes, én ezért kezdeném ezzel. (Szerintem egyébként egy jó alpesi alapból magával hozza a nagyjabol frontal helyzetet kanyarban).

Meredek kemenyrol beszéltem. Ilyen pályán nagyon-nagyon kevesen tudnak élt fogni és közben a tempót is kontrollálni, pláne egy nagyobb radiuszu leccel. De ha mondjuk az ember épp jól élén van és hirtelen jön egy tukorjeg folt akkor a ruccs elég hasznos tud lenni;). Vagy pl gondoljunk a parkozasra. Szóval sztem ez egy technikai elem amit a megfelelő helyen, a megfelelő céllal alkalmazunk.
Előzmény: (ozsi 199535)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.02.14. 20:40
Most tekintsünk el attól, hogy kinek melyik sítechnika a szívügye.

A túlzott hokét helyes alpesi alaptartással lehet kiszedni, vannak rá gyakorlatok.

Szerintem ez a hoké nem a technika egyenesági következménye, ez a kritizált technikában is egy hiba, amit javítani kell. Ez olyan mintha azt mondanád, h a belső sín maradás annak a következménye, hogy hangsúlyosan használom a belsőt is bekormányzásnál.

Ezekkel a hozzászólásokkal nem az Ozsiék technikájának az értékét szeretném kissebbíteni, vagy hasonló, csupán azt megmutatni, hogy élből leszólni pl az osztrák tematikát szerintem nem helyes. Az igazán jó síelők gyakorlatilag full lazán síelnek kint is, abszolut semmi izomszag, erőltetettség, térdbetörés énnemtommi sincs (ha megnézed ennek a faszinak az oktatóvideóit, sok oldschool gyakorlat van, ennek ellenére eljutott erre a szintre). De ehhez kilométer kell, meg befektetett munka, illetve egy jó oktató aki konzekvensen végigveri rajtad, vagy nagyon jó megfigyelőképesség és tehetség.

Illetve a ruccsolás védelmében pl már egy keményebb piroson az emberek nagy része -ha nem tudna ruccsolni- esélytelen lenne bármilyen seggen lejövetelen kívüli mozgásra (mert még ha meg is tudnák síelni élen, 2 kanyar után annyira begyorsulnának, hogy azért esnének el).
Előzmény: (Joci 199247)
keskesonka
181 élménybeszámolót írt
181
16 éve tag
2018.02.08. 17:15
Ezt teljesen adom, hogy belsőn ideális indulni, de a "régi" síelés is ezt hozza magával (legalábbis tudtommal pl a sokat kritizált osztrák rendszerben is ez a végén a cél). Az kanyarba veló beflatterolás meg végülis szintén egy sítechnikai elem, pl gs versenyeken nagyon sokat alkalmazzák.

A súlypont pályához viszonyított helyzete pont a tehetetlenségi, illetve gravitációs erő miatt változtatható sztem. Pl guggolás.

Külső nagyobb terhelésére (a kanyar tempójától meg rádiuszától függ, hogy mikor) a legjobb érv, ha megpróbál az ember guggolva egy lábon megtartani 50 kilót és felállni, vagy simán állva. Szerintem a kanyarban attól a ponttól elkezdve, amikor a kanyarerők az ívből kifele mutatnak, érdemes elkezdeni a külsőn nagyobb terhelést kialakítani. Nem mellesleg, ha a külső sí nem kap időben terhelést, nem is görbül, a belső meg menne be a kanyarba, a külső meg megy egyenesen tovább és ember legyen a talpán aki onnan megfogja.

Illetve ha megnézed a videót amit az előző hozzászólásomban linkeltem, a külsőt egy lehelletnyivel később kezdi terhelni mint a belsőt, de közvetlen az átélezés után már ottvan a terhelés azon is. És a végeredmény egy kis csípőszögű kikormányzás.
Előzmény: (ozsi 199082)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.