Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

rsebi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (80)Időben csökkenő Időben csökkenő
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2017.12.02. 11:35
Jövő héten úgy nézz ki hogy kinyitnak. Kérdés hogy az új felvonó addigra már be lesz üzemelve?
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2017.12.02. 11:32
Ma déltől már itt is lehet csúszni. A déli pálya üzemel, hó van bőven olyannyira hogy csak gyalog lehet feljutni.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2017.10.31. 17:44
Szia!

Igen, hamar megtelnek főleg a hétvégeken és a forgalmasabb időszakokban (lásd lejjebb). Érdemes a nyitás előtt legalább negyed órával előbb érkezni (8:15) és a Lucky felvonónál (első felvonó) lerakni a kocsit. Ilyen időtájt azért szokott lenni ingyenes hely is. A fizetőseket még nem használtam. Bár úgy láttam hogy az áruk nagyjából összhangban van a napi jegy árával. Egyébként van ingyenes síbusz is. (honlapon ez is megtalálható) Javaslom hogy a menetrendet elérhető formában vidd magaddal. Tilosban nem érdemes megállni mert a helyi rend őrei igen éberek és könnyen bírságolnak!

Üdv.:

Tamás
Előzmény: (mt.nagy91 196343)
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2016.12.26. 10:53
Lehet, hogy kicsit OFF de nem találtam jobb topicot, újat meg nem szerettem volna létrehozni.

A magyar határt átlépve a határtól pár kilométerre van egy finomító és a környezetében pár diszkont benzinkút ahol elég olcsó a gázolaj. (1,1 egy hete ennyi volt) Valakinek esetleg van-e tapasztalata az üzemanyag minőségével kapcsolatosan? Érdemes-e ott tankolni? Azért jelentősen olcsóbb mint itthon.

Köszönöm előre is a választ.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2016.11.25. 20:04
Nem kell Ausztriába menni, még Donovalyn is van kártyát visszavevő automata.

Ez így tényleg környezetszennyezés... online jegyvásárlás a jelen.

Mondjuk ki, hogy Eplénybe csak az megy aki nem akar 3-4 órát utazni egy komolyabb síterepre....

Az a gond, hogy profi helyek is hasonló árban vannak mint Eplény. Sajnos. Pl Chopok Szezonbérlet 200 euró, Eplényben is kb. ennyi. ??? Chopok legújabb fejlesztése GPS alapú hóréteg vastagság mérése! ... Ez nem vicc, tényleg.

Arról nem is beszélve, hogy az okos síterepek a megszemélyesített kártyát össze is kötik egy pontgyűjtő rendszerrel. Mondanom se kell, hogy így a fogyasztási szokásokat lehet mérni. Amelyből még az is kijöhet hogy aki bérletet vesz az még fogyaszt is :-)

Szóval kő kemény verseny megy a síelőkért és a snowboardosokért, ezért egy kicsikét át kéne gondolni a dolgokat.

Én szeretem Eplényt többször is voltam ott, sőt hazánk első igazi ülőszékes sífelvonó építését többször is szemügyre vettem. Nincs könnyű helyzetben Eplény, de én azért szorítok nekik.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
Topik: Visegrád
2015.12.17. 09:44
Valaki esetleg tudja, hogy az egyes kameraképen az IFA mit csinál? Látok még némi erdőirtást és földmunkát. Felvonót és hőágyút viszont még nem.

Esetleg egy új lift előkészületei folynak??
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2015.12.12. 20:45
Mihez képest? Felteszem a kérdést. Nézzük hogy máshol mennyibe került a szezonbérlet:

Eplényben kp. ennyi, Selmecbányán 230 euró és csak egy pálya van. Donovaly ott is 200 euró körül van. Chopokon a napijegy nagyjából 35 euró.

200 euróért a Chopok szezonjegy nagyon de nagyon jó ajánlat!!
Sőt úgy még hogy két terepre is jó!

Miért is? 1000 m szintkülönbség, nem egy-két hanem több kilométeres pályák, freeride lehetőség (!) !!!

Idén Húsvétkor nagyon jók voltak a viszonyok.

Én azon gondolkoztam, amikor megvettem, hogy miért ilyen olcsó a szezonjegy. Remélem fog működni a bérletem. :-)

Hütte árak is jók főleg, ha van beváltandó Gopass pontod.
Előzmény: (Chopoker 184702)
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2015.11.29. 21:28
Persze azt is meg lehet tenni, hogy a neten megveszed és kiküldik. Haverom ezt tette kb. két hét alatt meg is érkezett az itteni címre.
Előzmény: (prannky 184349)
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2015.11.29. 11:45
Egy műanyag plasztik ami több mint egy egyszerű síbérlet. Ha terepről elhozod, akkor a gopass.sk oldalon regisztráció után a kártyát az accountodhoz hozzá tudod társítani. Így a neten tudod a kedvezményes bérleteket megvásárolni. Én így jutottam hozzá a 200 eurós szezonbérlethez, ami egyébként Csorba-tóra és a Lomnici-nyeregre is jó. (bár előleget tavasszal kellett fizetni). Ezen kívül pontgyűjtő kártya is, bérlet és hüttés vásárlásoknál pontokat is tudsz szerezni, amit a hüttében be tudsz váltani. Arról már nem is beszélve, hogy a felvonóknál regisztrálja a becsekolást így egy közelítő adatot kapsz a napi megtett távról is.
Előzmény: (prannky 184331)
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2015.11.29. 11:12
Örülők, hogy Budapest közelében fekvő jó adottságú síterep ebben a szezonban már üzemelni fog. Az új lifteket már átadásuk után ki tudtam próbálni, nagyon jók! Kár hogy idén nem fog menni a nagy felvonó. Korábban ezekről részletesebben írtam ebben a topicban.
Az árak már fent vannak a honlapon. Kérdés: szép kártyával lehet-e fizetni? Mindezt a királyréti vendéglőben meg lehet-e tenni?
Egy térkép is jó lenne külön jelölve, hogy melyik pálya üzemel melyik nem, esetleg hóadatokkal.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
Topik: Visegrád
2013.12.18. 19:33
Érdeklődöm, hogy mikorra várható a sípálya nyítása?
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.26. 11:20
Érdemes figyelmesen elolvasni a fejlesztéseket, ugyanis a következő mondatra lettem figyelmes:

"Fontosabb ingatlanok is megvásárlásra kerültek, melyek a jövőbeni fejlesztéseinknek adnak zöld utat."

Ez mit jelent? Piszkés-tetői oldal, és ülőszékes felvonók?
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
Topik: Donovaly
2013.11.25. 20:31
De jó látni, hogy szépen fehéredik a pálya. Lehet, hogy a szezon első íveít itt fogom húzni.

Esetleg első nap egy 1 eurós akcióra lehet számítani???

Ha igen akkor nem érdekel senki, egyedül beülők a kocsiba és meg se állok Donovaly-ig.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.22. 22:39
Hát igen, nekem ez így drága, inkább Szlovákia és oda még matrica se kell, csak ha messzebbre megyek ...
Egyébként még az is érdekes, hogy északi szomszédünk mimdegyik síterepe használ 3 vagy 4 szezontípust. Nálunk miért nincs ilyen differenciálás. Így elképesztő anomáliák adódnak: Pl.: Előszezonban Chopok csak 5€-val több mint Eplény ...... de a két terep nem egy kaliber, de nagyon nem ...

Na mindegy legalább itt tudok SZÉP kártyával fizetni, feltéve ha nem a konditeremben fogom felhasználni.

Ha meglesz a másik ülőszékes akkor azért meg fogom lesni e terepet is.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.21. 17:47
Érdeklődöm, hogy a napi jegyek és egyéb jegytípusok árainak kihirdetése mikorra várhatóak?
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
Topik: Donovaly
2013.11.01. 16:30
Egy-két éve felreppent a hír hogy lesznek fejlesztések. Pl.: Új felvonó a lankásabb oldalon, valamint arról is szó volt hogy a két oldalt összekötik egy kabinossal. Ezekről végleg lemondhatunk, vagy előbb utóbb lesz belölük valami?
Az elmúlt öt évben semmi fejlesztés, nem úgy mint más terepeken.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.01. 16:26
Úgy látom, hogy az igazi nagy fejlesztések átmennek a következő szezonra. (Új pálya + ülőszékes ..) Kár, mert sokan már egy kicsit beleélték magukat. Na nem baj jó lesz az egy év múlva is és ha így haladnak a fejlesztések akkor egy-pár év múlva már nemzetközi szívnovnalú pálya(rendszerről) tudunk beszélni. Bár a régi beidegződések egyhamar nem fognak elmúlni. (Chopok, Donovaly, Tatra, Semmering stb.) És valójában velük nem is lehet összehasolítani. Azonban a kisebbekkel már igen.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.01. 16:08
Irtam egy levelet, hogy mi várható erre a szezonra. Idézek belőle:
"...jelzem,hogy a sí és snowboard pályák is nyitva lesznek ,és a liftek is üzemelnek az idén!.. "

Szóval úgy nézz ki, hogy idén télen menni fog a síterep része is.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
2013.11.01. 15:05
Idén újra fognak menni a felvonók!!!! Állítólag az összes pálya nyitva lesz.
rsebi
80 élménybeszámolót írt
80
16 éve tag
Topik: Visegrád
2012.12.16. 22:18
Jó a nagy lelkesedés, de azért abba a hibába azért nem szabad beleesni amibe én.

Délután mindent bevágtam a kocsiba, aztán irány a sípálya megvettem a jegyet felmegyek a snowboardommal a felvonóval aztán látom, hogy hiányzik az egyik pánt. Még jó hogy Rezsőék meg tudták csinálni, bár a csat miatt már így is le kell majd cserélnem a kötést.

Mindenesetre azért csúsztam egy párat a pálya tényleg jó volt.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.