Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

- Marky - által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (689)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.04. 13:35
Elvileg nem, Java kell hozzá.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.04. 10:38
Igazságtalan vagy egy kissé. Ha van, amire nem lehet hatással egy síterep, akkor az az időjárás. Ha egy kicsit visszaemlékezel, eszedbe fog jutni a karácsonyt követő hét időjárása. Folyamatos esők, a nappali középhőmérséklet folyamatosan pluszban volt, nem egyszer mértek 10 foknál magasabb hőmérsékleteket. Dec. 30-án délben a Kékestetőn +1 fokot mértek. Mégis mire számitottál?

Szentistvánnal felesleges összehasonlitani a Kékest, mások a lehetőségeik, és ezek egy része is önhibájukon kívüli (zöldek)

Ha el akarod kápráztatni a kuzint, akkor ajánlom a most következő hétvégét!
Előzmény: (borzika 83167)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.01. 17:06
Nem tudtam, mikor írtam, eskü :)
Dobok egy lottót :)
Előzmény: (ele64 82669)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.01. 16:15
Tegnap megjártuk a "csúcsot", felemelő élmény volt. Ennyi havat gyerekkoromban láttam utoljára, roskadozott minden a hó alatt, nem győztem "angyalkázni" a méteres hóban - 27 éves fejjel :)

A nyitás csúszott egy kicsit, mert le kellett újra takaritani a Kékesre vezető utat, de ha jól értesültünk akkor a nyitáskor (10 óra magassága) váltott jegyek 1 órával tovább voltak érvényesek, a pálya pedig később zárt.

A körülmények? Csodásak. Persze annak, aki nem tükörsima pályára készült :). Hangtalan siklás a friss porhóban, buckakerülgetés, buckázás, ilyen is kell! Tömeg? A vártnál kisebb max. 3 perc várakozással.

Persze tudom, hogy sokaknak ez a pálya csak libalegelő, de tegnap a látvány adta a szükséges pluszt.

Ha ezen a hétvégén Kékes nem nyitja meg a déli pályát végig és az északit, akkor a következő 5 évben nem lesz rá nagy eséllyel lehetősége! Az üzemeltetők gondolják át a dolgot, már csak presztízsből is megérné, de ha a gazdaságosság fontos, arra is lehetne megoldást találni sztem.

(Tipp: x db kisbusz bérlése. Aki végig szeretné használni a déli pályát és a sibusz opciót annak +x Ft-os / számolják ki / jegy árusitása)

Üdv

Marky
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.28. 16:56
Idézet a honlapjukról:

"A sípályáinkat ma estétől ismét tudjuk kezelni - rartrakolni! Elromlott hótaposógépünk helyébe egy kölcsönzött gép lép be - melyet a KÉKESTETÖI MÁTRACENTRUM biztosít. Ezúton is köszönjük gyors -és hathatós segítségüket! "

Szép gesztus Kékes részéről, max riszpekt! Talán még nem romlott el teljesen a világ....
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Bukovel
2010.01.13. 16:35
Ha egyszer eljutok ide, akkor az nagyrészt miattad lesz :)
Faja beszámoló, mehetnékem lett!!!

Ha szerveztek ide a jövőben sokszereplős utat (és nem lenne nyűg Neked másokkal is foglalkozni), akkor jelezd lszi vmilyen formában!

Köszi
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.07. 14:40
Ott lakok nem messze, de nem tudok róla, h tavaly üzemelt volna...
Nem tudom, egyáltalán gondozza-e valaki a pályát.

De kell rá min. 30-40 cm hó, hogy használható legyen.

Ennyit találtam:
Szabó Pál
75/510-390

PAKS VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATAL
DUNAKÖMLŐDI ÜGYFÉLSZOLGÁLATI IRODA:
75/421-551

Dunakömlődi Faluház
75/511-090

Talán valaki tud mondani valami okosat.
Előzmény: (Tecso 78853)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.07. 11:07
Hello,

Szerintem jobb Puy, mint Superdevoluy (szubjektiv), de hogy szebb, az biztos.
Előzmény: (BBali 78733)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.05. 15:02
Én úgy gondolom, hogy nagyobb részben gyártják ők, mint a képzettebbek. Egy hóeke meredekebb pályán több havat tol össze, mintha tempósabban átsiklasz felette sztem.

De lehet, tévedek.

Szerinted?
Előzmény: (TGeree 78509)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.05. 14:05
Módosítanám: miattuk is.
Így OK?
Előzmény: (TGeree 78485)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.01.05. 12:12
Megjártuk (duplán :) ) dec. 28-31. között.

Mint a dátumból is látszik, a "Nagy Hóhiány" idején sikerült betámadni a vidékre.

Egyedül a 4 üléses hosszában, és elharmadolt szélességben működött a kék-piros-fekete pálya, kb 40 cm műhóval.

Csoda lett volna, ha az erősebb részeken ne lett volna jegesedés, ill. buckásodás a kezdők miatt - csodák pedig tudjuk, csak a mesében vannak...
A kezdők mentségéül szóljon, hogy máshol nem tudtak volna sielni, (önbizalom növelésnek mindenesetre jó :), ill. ezek a szakaszok esetenként a haladókat (szerk.: jómagam :) )is sikeresen megtréfálták (=bukás)

A felvonó lassú, érkezéskor ki kell belőle "szupermenezni", különben seggen csap, mint anya a huncut gyerekét. 4 személy egyidejű, de külön eszközzel (sí, illetve board) történő érkezése, instant Laokoon-csoportozásba torkollhat (szerk.: kis csapatunk :) )

Az alsóbb kék szakaszok az első két napban a körülményekhez képest rendben voltak, negyedik napra azonban már nem bírták a folyamatos enyhülést és csapadékhiányt: megjelentek a kis barna foltok, a hó állaga pedig kásássá vált.

Fenti negatívumokat némiképp kompenzálta a 0-2 perc közötti sorban állás, a gyors és korrekt kiszolgálás a hüttében, ill. a kedvező árak.

Kedvezőbb idő és felvonó korszerűsítés után visszanézünk.

Azon szemfüles olvasók számára, akiknek feltűnt a 3. nap hiánya a fenti beszámolóból elárulnám, hogy az a nap sem telt el tétlenül, sőt az egész kirándulás legjobbja volt.
Elkeseredésünkben elkezdtük kutatni a környék jobb kondícióval rendelkező pályáit. Így kötöttünk ki Martinske Hole-n.

A feljutás izgi az egyirányú úton, még ebben az enyhe időben is kellett a hólánc a kocsira.
A hegyen egyedül az ágyúzott 3-as pálya üzemelt, de a folyton eső, változó halmazállapotú csapadék ellenére a nap végéig jó minőségű maradt. A pálya alján pedig modern, 6 személyes, buborékos felvonó nyelte a tömeget. A sorban állás maximális ideje egyszer volt kb 6-8 perc ebéd utáni időben, azt leszámitva 0-2 perc volt. Kellemes pálya a 3-as, a felvonóból azonban látszott, hogy vannak még hasonló adottságú lejtői a rendszernek, ide érdemes lenne visszatérni nagyobb hó esetén.

Összességében elmondható, hogy a szerencsétlen időjárás ellenére jól éreztük magunkat, csillapodott a hóéhségünk, és mindez nem került eget rengető összegbe, Szlovákia hozta azt, amit elvártunk tőle, sőt Martin esetében meg is tudott lepni bennünket, naná, hogy megérte :)

Üdv
Előzmény: (- Marky - 76856)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.12.18. 18:09
Köszi

Asszem én ma mindent megtettem, kiment vagy 20 mail biztos :)
Előzmény: (Gabriel 76841)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.12.18. 13:39
Hello Gábor,

Köszi szépen a segitséget és hogy rabolhattam az időd.
Én itt tartok:

Chata Kubinska Hola: tele van, válaszoltak.
Penzion Kuria: irtam nekik, még nem irtak.

Penzión pani B: ezt még lecsekkolom.

Ezen kivül kb 10. helyre küldtem foglalást....
Egy helyről jött válasz (hotel Plichta), itt csak úgy tudnak fogadni, ha ott töltjük a szilveszter.....

Bizok benne, h a többiek nézik a postafiókot és az online-rendszerüket.....

Üdv és köszi még 1x.
Előzmény: (Gabriel 76826)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.12.17. 14:16
Hú, köszi.

Konkrétumok:
- 4 ember, 2 x 2 elosztásban
- dec. 28-31 (3 éj) között

keres szállást, megfizethető áron kb 20 EUR / éj / fő + ellátás ha van :)

A minőségből elég az átlagos, csak legyen hol aludni, legyen külön vizesblokk és ne 100 km-re legyen a pályától. :)

Lehet magánszállás, panzió, 2x2 apartman, bármi, alkalmazkodunk

Ha nincs kajalehetőség, akkor azt megoldjuk.

Köszönöm előre is.
Előzmény: (Gabriel 76733)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.12.17. 11:11
Tudnátok szállást ajánlani a környéken?
Van vkinek bejáratott helye?

Köszi
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Donovaly
2009.12.17. 10:30
Szia,

Mit gondolsz, a 2 ünnep közötti felmelegedés gondot fog okozni, vagy képesek lesztek addig elegendő tartalékot képezni és nyitva lesztek?

Köszi
Előzmény: (pattyski 76706)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.12.15. 10:25
Szerintem csak abban az esetben kell megállni, ha nincs semmilyen biztositó berendezés (fény- vagy karos sorompó).

Ha ezek vannak, akkor elég lassitani, ha jól tudom. Szóval ha ilyennél büntettek meg, akkor sztem lehúzás volt.

Jól tudom, patty?
Előzmény: (aerosol 76411)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.11.27. 11:19
Hello ismét!

Szerintetek van arra esély, h december 20-ig sielhető hó legyen a pályákon? Nem tudjuk, h lefoglaljuk-e a szállást...

Más kérdés:
Tudnátok ajánlani sielés utáni programokat a környéken? (szánkózás, kutya-lovas-motoros szán, stb)

Köszönöm
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2009.11.10. 12:55
Nos, ezt akartam hallani, minden csak marketing kérdése :)

Bízom benne, h beválik és abban is, h a technikai tudásom eljut arra a szintre, h érezni fogom a váltás szükségességét.

És akkor majd megint lehet pénzt költeni, ördögi kör, szép az élet :)

Minden tanácsot köszi
Előzmény: (Agent 73204)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.