Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vanczi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1037)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.03.22. 15:49
Előzőleg erről beszélgettünk, hogy erre kéne törekedni az ablaktörlőzés helyett, ha jól sejtem. egyébként meg ezt találtam éppen a legmegfelelőbbnek arra, hogyan csússzak le ott a pályán.
Előzmény: (Lackó 182353)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.03.20. 10:17
és még annyi, hogy forgatott, majd az ív végén karcolt kanyarokat próbáltam csinálni.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.03.20. 01:21
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Murauban az alsó feketén elég puha, kásás, vizesedni kezdő pályán szlalom sível. Egyébként ez nem egy túl jól sikerült csúszás a részemről, a videó is gyenge minőségű, azért pár kanyar látszik így is jól :) Ha vannak meglátások, szívesen várom őket.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Freeride
2015.03.07. 15:39
https://climbbig-ikaland.leadpages.net/lavina-dontes/

Magyar nyelvű online lavina kurzus indul ( ingyenes )
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.03.04. 00:16
Egy Óriás műlesikló világkupán, nincs olyan hogy elég :D nem az nyer, aki a legtisztábban síeli meg a pályát, hanem aki a leggyorsabban. Mi kábé el se tudjuk képzelni azt, hogy ők mit munkálkodnak a pályán, hogy az a tempó meglegyen. Azt se felejtsük el, hogy ő nem ott kanyarodik ahol szeretne, hanem ahol muszáj. Biztosan nem kalimpálózik egy top óriás síelő sem, ha csak úgy csúszkál, mint mi, ott ahol neki jó, meg olyan sebességgel, ahol még biztosak vagyunk a dolgunkban.

nem azt mondom, hogy az a jó, ha kalimpálózik, de muszáj, mert kockáztat. Szerény véleményem szerint, kicsit elbeszéltetek egymás mellett.
Előzmény: (Joci 181633)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.26. 16:42
köszi szépen :) azt tudom, hogy 50-50 kéne ilyenkor terhelni, csak nem mindig valósul meg, többször kell figyelnem rá. lehet nem jó a megközelítés, de én azt a szabályt alkalmazom, hogy minél nagyobb élszöggel, hosszan íven fut a léc, annál inkább kell a külső lécre vinni a terhelést. Ez így jó ? Illetve mély hóban meg mindig 50-50-nel igyekeztem síelni, nehogy a belső láb visszamaradjon és átbukjak a külső felett oldalra. Ezt az ugrás dolgot nem értem. van a videón, amikor bal kanyar végéből ugrok egy nagyobbat, de ott volt egy nagy gödör a pályán, és abból ugrattam ki, mert pont jól jött ki. A kar is figyelem kérdése, mert régen nagyon lógattam még ehhez képest is, de igyekszem, csak sokszor olyan feleslegesnek érzem feljebb emelni, mert csak papásan csúszok, vagy mindössze esztétikai előnyt érzek, egyébként semmit. lehet rövid kicsit a bot is.... amikor mindent beleadva megyek egy meredeken, akkor odafigyelés nélkül is magasan van a kezem bottűzés előtt.
Előzmény: (Ró 181371)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 21:27
köszön szépen a sok hozzászólást.
Akkor ha jól értelmezem Gergő és a többiek, amit leírtok az egy olyan kanyar, amivel egy szlalom versenyen is operálank, ha nincs mód végig íven húzni. Ott látom, hogy végig brutális élszög mellett forgatnak és szinte nem is látni az átmenetet, ahonnan már élen síeli. ha jól következtetek a megvalósításának a lényege a patent élváltás után, hogy meg kell keresni azt az egyensúlyi helyzetet előre terhelve, ahol még nem tud tisztán íven menni a léc annak ellenére hogy már komolyabb erőt kap, és a súlypont hátra helyeződésével, illetve valamilyen mértékbe a növekvő terhelés hatására megy át tiszta íven csúszásba a sí. és mindez kívülről szinte láthatatlan, nincs benne ez a szögletesség, mint nálam. Nekem ez jött le.

Tavaly láttam ezt élőben egy előttem síelő versenyző csajszitól, és egyből feltűnt ez egészen más, mint amit én csinálok. elkezdtem próbálgatni megvalósítani ezt a látott kanyart, és szerintem volt amikor egész jól sikerült, mert anynira más érzés volt. ( valami fenomenális ) Persze azt a szlalom símmel csináltam, és nagyon meredek pályán siekrült úgy igazán nagy élszög meleltt. nekem ebben a nehézség, hogy eltaláljam ilyen nagy terhelésnél ne akadjon be az élbe, de ne is ruccsoljon lefele a léc.
ezzel a freeride léccel is siekrült pár hasonló kanyar húzni egy jobbféle feketén és ideális hó mellett, de anynira nem erőlködtem ezt gyakorolni, hanem kifejezetten ezt a megakasztásos dolgot csináltam, mert egyszrűen így tudtam a legpattogósabb síelést elérni. én belülről nem érzem a csípőrángatást egyáltalán, hanem a léc futott át magam alatt, mert amenynire csak tudtam ellazítottam magam. talán annyi, hogy ennek a sínek igazából hosszabb a hátulja mint az eleje a nagy rocker miatt, így nem tudom megcsinálni azt a fajta előreterhelést, ellenben a hátuljáraigencsak lehet támaszkodni mert nagyon hosszú.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 16:41
Tehát szerintetek az a probléma , hogy még nincs élben a léc és úgy kezd el forogni sokat, lényegében még lapon ? ilyen kis tempónál úgy, hogy a pálya se túl meredek, és szeretnék hasonló ritmusban síelni, hogy kéne másképp ? arra tisztán emlékszem, hogy igen csak oda kellett tenni a lábam, ettől dinamikusabban nem tudom megcsinálni a kanyar végét... Hamarabb kéne élszöget felépíteni és ha már valamennyire élezek, akkor legyen meg benne a forgatás ? hagyjuk azt, hogy milyen a léc és mire való ! Te hogy csinálnád Gergő? szerinted mi a jó megoldás, ha ilyet akarok síelni ? a nagy rádiuszú léc továbbra is feltétel.

Köszi Joci a magyarázatot, így leesett mi a probléma :) bár a csípőből történő rángatást még mindig nem értem.
Előzmény: (Joci 181125)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 12:44
majd csinálunk olyan videót is, amikor hosszabban kitartva forgatom, meg mindenféle átmenetet a tiszta karving felé :) Persze leginkább hosszan, íven síeltem vele, ugyanúgy ahogy szoktam a GS lecekkel, de én nagyon élvezem ezt is :)
Előzmény: (jóska63 181104)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.22. 10:26
Én nem éreztem kínlódásnak sőt kifejezetten élveztem. A probléma annyi volt, hogy meredeken ha nem ment íven rettenetesen röcögött, egyébként imádtam vele még ilyen kemény pályán is síelni. Amúgy nem tudom hogy mit takar az ablaktörlő, jó-e vagy nem, ha a gs léccel megyek azzal is szoktam ilyet, iszen nem lehet a buckás feketéken veretni élen mindig...

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást !
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.21. 22:56
Jóska, 19m :) itt direkt így síeltem
Előzmény: (jóska63 181076)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.21. 16:26
Csabor, én nem emlékszem erre, de lehetséges. Egyébként köszi, és neked is köszönöm Lackó !
Előzmény: (csabor 181045)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.20. 23:31
Akkor folytatnám is a sort egy újabb videóval, ha még nem nagyon unjátok :)

a léc: 192 cm Armada TST 19m rádiusz, középen 103mm, marker duke túra/freeride kötés

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
.be

egy hónapon belül lesz sok új videó, hosszú ívekkel is, most csak ennyi :) remélem tudtok pár okos dolgot írni, amit fel tudok majd használni.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2015.02.13. 21:19
5 napot síeltem az új lécemmel ( Armada TST 192 cm - Marker Duke ) pályán, szűzhavon, betonkemény feketén, és nagyon jól működött mindkettő. semmi rugalmasságot nem éreztem a kötésen, 16-ig lehet húzni, de túrafunkcióra csak úgy lehet átállítani ha kicsatolok a kötésből. szóval bátran vegyétek :) az én lecem 103mm középen.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Freeride
2015.01.26. 18:23
Golo, Jóska, nagyon szépen köszönöm :)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Freeride
2015.01.26. 17:18
Sziasztok, tudtok ajánlani interneten is elérhető szakirodalmat a lavinákkal kapcsolatban. akár oktató "tutorial" jellegű oldalak is jók lennének. csak lehetőleg angolul legyen :)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Freeride
2014.11.30. 00:22
Sziasztok, freeride léc vásárlásánán gondolkodom. Amilyet szeretnék: jó legyen mind a közepesen nagy tempóhoz, lassabb flikflakkokhoz is ha erdőben mennék, viszonylag kezes legyen, és nem kell kompromisszumos léc, mert van pályára elég sok sím.
én 193 cm vagyok 86 kiló, sítudásról nehéz lenne így írásban nyilatkozni. pályán kívül még nincs azért több hónapnyi síelt nap a lábamban.
használt sít szeretnék lehetőleg jó olcsón nem bánom, ha kicsit leharcolt, kötés nélküli is nyugodtan lehet, mert a már nem használt leceimről tennék rá egyet. pl nordica dobermann spitfire-ról egy vadi új marker kötés lenne. ( remélem rá lehet tenni akármire ) Viszont sífék kellene szélesebb. azt hol tudnék venni ?

egyébként kinéztem egy Head supermojo 105-ös sít 191cm nem rockeres 2008-as gyártmány. nyilván az ár miatt mondom most ezt, mert tudom, egy rockeres biztos jobb lenne. Ha valami egyéb tippetek írjatok már pls. kötést mindenképp valami freerideosat kéne venni, vagy jó akármilyen lényegében ?

az említett léc : http://www.epicski.com/t/101600/head-supermojo-105-any-opinions nagyon jókat írnak róla
http://www.skinet.com/ski/gear/head-supermojo-105-2008
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2014.11.15. 20:49
Snowattackon nincs tömeg.... Én voltam tavaly, és egyszer nem kellett ácsingózni a sorban 1 percnél többet.
Előzmény: (hori88 173625)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Tále
2014.01.16. 10:59
köszi a gyors választ :))
Előzmény: (gaboca 167069)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.