Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2013.01.24. 08:03
Először ki kellene próbálni. :)

Én használtam már szőnyeges megoldást több helyen (a szőnyeg jó, gyorsítja a felvonót!) de nekem is meglepő volt hogy ez mennyire megfog. Lehet hogy azért, mert új, nem tudom.

De tényleg majdnem orra bukik az ember, főleg ha nem ismeri a terepet és el is lökte magát a kapunál.

Nekem is csak az volt a szerencsém hogy nagy erőkkel ellökés helyett direkt lassan szoktam leengedni magam a lejtőn, hogy ne csússzak túl a többieken (általában én vagyok a legnehezebb :).

Meg az is, hogy nagyon erősre van beállítva a kötésem - de ezt inkább nem követelném meg másoktól (ha majd kitekeri a lábát, akkor meg jön reklamálni).

Szerintem a kisebb bucka lehet a megoldás. Remélem megoldható. :) Esetleg még jó lehetne 5 hosszú korlát a buckán végig le a szőnyegig, hogy a user ne érezze úgy hogy hirtelen nagy erővel kell ellöknie magát (hanem a korláttal tudja magát húzni vagy akár lassítani is).
Előzmény: (maci-laci 152145)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.23. 22:48
Lajos hidd el én fütyülök rá, hogy satuzik vagy sem, megoldom ;) Ez egy régi egykötélen mozgó felvonó, ez így működik. Nincs evvel semmi gond csak egy kicsit figyelni kell a beszállónál.
Előzmény: (minerel 152159)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.23. 22:40
Legutóbb zellben is csúszott és én voltam az első. Határozottan merem állítani, hogy azok nem satuznak.
Na de majd kipróbálod és meglátod csütörtökön aztán beszámolsz róla. Ha nem lennék dögrováson én is elmennék.
Előzmény: (maci-laci 152155)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.23. 22:40
Volt rá példa vagy sem?? No akkor ezt megbeszéltük ! Azt ne feszegessük ki volt a balfék de megtörtént, hogy valaki leesett.
Szerk: Persze, hogy figyelmetlen volt aki leesett, de leesett !!
Előzmény: (Szkíta1 152156)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.23. 22:36
természetesen a nem jó beállítás is benne van de egy kezdő ha meglöki magát becsúszáskor a gyengére vett kötése szerintem simán oldhat. Nem kell ahhoz "izegni mozogni"
Előzmény: (maci-laci 152153)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2013.01.23. 22:36
Ezt a patakban landolás is legenda. Ha nem esünk ki a kötésből és van idő a székbe való beülés és start közben magunk alá nézni (nem piszkítani), akkor kiderül, hogy a patak még bravúrral sem érhető el.
Előzmény: (maci-laci 152153)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.23. 22:35
Az általad említett szőnyegek csak akkor csúsznak ha már valami havat vittek fel rá a használók. Szüzen azok is fognak. De kár ezen rugózni mert akármilyen lesz is a szőnyeg valakinek úgyis rossz lesz.
Előzmény: (minerel 152152)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.23. 22:25
Majd jövő csütörtökön kipróbálom, de több helyen voltam már ahol ha rácsúsztam zéró időn belül satu fékként fogott meg. Gyanítom ez is ilyen. Az, hogy valaki ilyenkor kilép a kötésből meg vicc. Egyszerűen sz@rul van beállítva a szerelés. Most azért reklamálnak, hogy megfog a szőnyeg, ezelőtt meg azért, hogy a patakba landolnak. Nem túl szerencsés a kialakítás, de egy kis odafigyeléssel minden tolerálható.
Előzmény: (minerel 152147)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.23. 22:23
eszembe se jutott, hogy sufni tunning csak megint okoskodásokat olvasok olyanoktól akik talán nem is látták még ezt a fajta szőnyeget de tudnak róla mindent.
El kell keserítenem TZolit és macit is, hogy a futószőnyegek jó része műanyag. Az a fehér, narancs csíkokkal és bármily meglepő azok bizony csúsznak. Pont annyira,hogy kényelmessen be lehessen csúszni. Akik ahhoz vannak szokva azokat meglepheti, ahogy engem is meglepett az itteni gumi alapú szőnyeg. Ez rögtön satuztat. Először szokatlan volt aztán már nem rácsúsztunk csak a deszka, sí elejét engedtük rá és a tapadása véget behúzott.
Előzmény: (Szkíta1 152148)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2013.01.23. 22:14
Újabban ilyen szőnyegek vannak. Top quality.
Nem sufni tuning, ha erre gondoltál!
Előzmény: (minerel 152147)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.23. 22:11
Hol van ilyen szőnyeg még? Te kipróbáltad a jelenlegit?
Ez a kérdés Tzolinak is szól.
Előzmény: (maci-laci 152145)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.23. 21:47
Tökéletes a diagnózis, de ezt nem értik azok akik nem találkoztak még ilyen szőnyeggel. Tökéletes a diagnózis, de ezt nem értik azok akik nem találkoztak még ilyen szőnyeggel.
Tökéletes a diagnózis, de ezt nem értik azok akik nem találkoztak még ilyen szőnyeggel.
Csak, hogy alkalmazkodjak a most divatos ismétléses stílushoz. Bizonyára így jobban megértik az olvasók ;)
Előzmény: (TZoli 152139)
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2013.01.23. 21:38
Inkább az a gond, hogy sok kezdő, aki még nem találkozott ilyen mozgószőnyeges beléptetővel, nem ismeri, nem tudják használni. Pl. valaki írta, hogy az volt a baja vele, hogy tapad, nem csúszik. Hát, nem is kéne csúszkálni rajta. Pont azért tapad, hogy megfogja a síelőt. Aztán előreviszi. Lassabb ütemben, mint ahogy a szék érkezik, ezért tud beleülni. Ha nem így lenne, akkor a síelő elcsúszna a szék elől. Eplényben spéci, bele az árokba.
Ha pedig a kedves vendég elkezd ezen a tapadós szőnyegen izegni-mozogni feszegetni, előbb-utóbb leold a léc. Szerintem.
Előzmény: (Viri 152008)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.23. 10:20
Mint tudjuk ismétlés a tudás anyja, de szerintem elsőre is el tudtuk olvasni
Hópárduc9
12 élménybeszámolót írt
12
11 éve tag
2013.01.23. 09:04
Ez igen! Köszönjük a gyors reagálást és a problémák elhárítását!

"Építő jellegű kritikáitokat megfogadva a következőket tettük:
- A felvonó kapacitást megnöveltük, működési biztonságot tovább javítottuk, a Sólyom szőnyegre való rácsúszáson módosítottunk úgy, hogy a kezdők is gond nélkül szállhassanak be a liftbe. Teljes felvonókapacitásunk 7350 fő óránként, nincsen sorbanállás. Hódolhattok a csúszás élményének Magyarország legváltozatosabb pályarendszerén.
- A parkolási rendszerünkön is javítottunk, és tovább növeltük a rendelkezésre álló parkolófelületet.
- Hétvégétől nem csak természetes hó alapon lesz nyitva a 4-es pálya, így nem lesznek köves foltok rajta, minden nyitva lévő pályán kiváló hóviszonyok lesznek. Nyitva lesz az 1, 1b, 2, 4, 3 teteje, 6, 7, Freeski és Snowboardpark és folyamatosan tovább hóágyúzzuk a többi pályát is.
- Vendéglátó kapacitásunkat még tovább növeljük, hogy minél változatosabb legyen a kínálatunk felétek, és még kevesebbet kelljen várni.
-A szánkópályákat technikai okok miatt szerdán sajnos nem tudjuk megnyitni, de minden lehetséges dimenzióban tovább fejlődünk azért, hogy még jobban érezzétek magatokat nálunk!"
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.01.22. 21:00
Az a kötés ami egy ilyen beszálló miatt old az nagyon rosszul van beállítva. A kötésbeállítás nem gyerekjáték az ember testi épsége múlik rajta. Ergo kútfőből minden ismeret nélkül senki ne állítgassa, mert sérülés lesz a vége. Azonban azt halkan jegyezném meg, hogy az indokolatlanul túl alacsonyra állított kioldóerő is rejt veszélyeket, ugyan úgy mint a túl erősre állított.
Előzmény: (Viri 152008)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2013.01.22. 20:31
Ugyan tegyetek már föl néhány fotót arról a mozgószőnyeg becsúszóról. Néhány használatában volt már részem, s nem tudom, és nem is hiszem el, hogy a becsúszó hibája miatt old le egy kötés!

Azt meg, hogy a kezelők állítgassák a kötéseket, ugye nem gondolta senki komolyan? Van itt a fórumon néhány szakember aki szervizben dolgozik, vagy irányítja azt. Ők biztos megerősítenek abban, hogy egy kötésbeállítás nem egyszerű csavargatásból áll, hanem komoly ismeret és nem utolsó sorban felelősség vállalás kell hozzá. Elméletileg minden szervizben elvégzett kötésbeállításról tanúbizonylatot kell adni a léc használójának, mely igazolja a beállítás személyre szabottságát.

Már volt ahol kaptam!
Síaréna Vibe Park
736 élménybeszámolót írt
736
11 éve tag
2013.01.22. 18:23
Az elmúlt héten leesett több, mint fél méteres természetes hótakaróval kiegészült, vastag ágyúzott réteg sokáig képez majd stabil pályaalapot. Szerencsére a tegnapi eső sem okozott benne említésre méltó károkat.

Az időjárás előrejelzések szerint megszűnik a frontok jövés-menése és tartós hidegek következnek az előttünk álló 10 napban. Ez csodálatos hír, mert nappal nem lesz olvadás éjszaka pedig folyamatos ágyúzással hizlaljuk tovább a pályákat borító hóréteget.
Összességében úgy véljük, hogy ez a hatalmas mennyiségű természetes hó csodát tett az idei síszezonnal.
Ha van egy kicsike plusz, akkor a környező hegyekben elolvadó természetes hó a domboldalakon lecsorogva a patakba folyik, ami pedig a víztározóinkba. A víztározókból pedig tétovázás nélkül fellőjük őket a sípályákra. Ezért az a hó, ami a környékre esett is így vagy úgy, de a Nordica Síaréna pályáin köt ki. Mindezért hála a Magyarország legnagyobb hógyártó kapacitásának. Minden esély megvan rá, hogy rekord hosszú szezonunk legyen, csodálatos hóminőséggel.
A múlt héten bebizonyosodott, hogy bármekkora hó esik sincsen probléma a pályák megközelítésével. Hazánkban a Bakonyban esett a legtöbb, ennek ellenére eddig soha nem látott tömeg látogatott el hozzánk a hétvégén. Az utakat folyamatosan takarítjuk, ezért mindenki ide tud érni és haza is tud menni biztonsággal.

A múlt hétvégi felvonó üzemzavar és a nagy vendéglétszám ellenére sem kellett 10 percnél többet sorbanállni. Építő jellegű kritikáitokat megfogadva a következőket tettük:
- A felvonó kapacitást megnöveltük, működési biztonságot tovább javítottuk, a Sólyom szőnyegre való rácsúszáson módosítottunk úgy, hogy a kezdők is gond nélkül szállhassanak be a liftbe. Teljes felvonókapacitásunk 7350 fő óránként, nincsen sorbanállás. Hódolhattok a csúszás élményének Magyarország legváltozatosabb pályarendszerén.
- A parkolási rendszerünkön is javítottunk, és tovább növeltük a rendelkezésre álló parkolófelületet.
- Hétvégétől nem csak természetes hó alapon lesz nyitva a 4-es pálya, így nem lesznek köves foltok rajta, minden nyitva lévő pályán kiváló hóviszonyok lesznek. Nyitva lesz az 1, 1b, 2, 4, 3 teteje, 6, 7, Freeski és Snowboardpark és folyamatosan tovább hóágyúzzuk a többi pályát is.
- Vendéglátó kapacitásunkat még tovább növeljük, hogy minél változatosabb legyen a kínálatunk felétek, és még kevesebbet kelljen várni.
-A szánkópályákat technikai okok miatt szerdán sajnos nem tudjuk megnyitni, de minden lehetséges dimenzióban tovább fejlődünk azért, hogy még jobban érezzétek magatokat nálunk!
IMG-0895.JPG
IMG-0910.JPG
IMG-0951.JPG
IMG-0941.JPG
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.