Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Fórumszabályzat topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2014.12.26. 21:34
Szia Andrea!

Nem könnyű kérdés.

Olykor mondunk olyat ( írhatunk ) a legszeretettebb társunknak, szülőnek, gyermekünknek olyat, melyet idővel átgondolva már másképp fogalmaznánk. Szerintem a tévedés joga, a szavak visszavonása ( a jogban is elfogadottan ) mindenkit megillett.

A fórumon való egyéni bejegyzések, vélemények módosításának határidejét nyilván nehéz meghatározni. Véleményem szerint jobb, ha továbbra is visszavonható - az olykor indultból, pillanatnyi érzéséből - leírtak. Emberek vagyunk, aki belátja tévedését, miért ne korrigálhatná? Ki nem mondta az életben: "Bocs, tévedtem!" - köztünk olyan nincs. Ha lenne, akkor nem közénk való:)
Előzmény: (WAndrea 176204)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2014.12.26. 16:00
Ízlések, pofonok, vélemények különbözhetnek, ahogy mondják, egy éremnek is három oldala van.

A konkrét esetet nem ismerve, engedjétek meg, hogy néhány általános szempontot fogalmazzak meg.

1. Vannak, akik évek alatt nem csak szándékaik szerint, hanem mások által elismerve is (lehet mondani) értékes anyagot hagynak maguk után.
2. Vannak, akik az ilyesfajta tevékenységet hasznos gondolatokkal kiegészítik, ezzel járulván hozzá a végeredményhez. Itt a SIHUN még nem találkoztam olyannal, hogy ebben a két pontban említett tevékenység egymással konfrontálódott volna.
3. A fórumozás világában azonban nem túl ritkán fordul elő, amikor egy hozzászólás (jól érzékelhetően) kifejezetten a kötekedés – trollkodás – szalmabábuzás jól felismerhető esetei. Remélem senki nem fog felvenni egy olyan inget, melyről azt gondolja, hogy nem a sajátja.
4. Bárkinek a saját írása a saját tulajdona, (kellene lennie, maradnia). Ezért az én véleményem az, hogy az eredeti bejegyzés „tulajdonosának” nem csak hogy a szerkesztés, hanem (akár) a teljes bejegyzés törlési lehetőségének a jogát is meg kellene adni. Mert ennek a jognak erősebbnek kellene lennie, mint egy (bocsánat) „böffentésnek” az örökkévalóság utáni áhítozása.
5. Nem ismerem a SIHU lehetőségeit, de a Facebookon nem csak azt lehet látni, hogy a szerkesztés mikor történt, hanem a szerkesztés előtti állapot is megtekinthető. Akit olyan szinten érdekelnek az előzmények.
Előzmény: (WAndrea 176204)
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2014.12.26. 10:43
A hóvadász topikban vetett fel golo egy módosítási javaslatot itt:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14840&onemessageid=176109

Ebbe a topikba várjuk a véleményeteket, hogy megalapozottan tudjunk döntést hozni, ha tényleg indokolt a változás.

Ha egyetértetek, akkor áthoznánk a Hóvadász topikból is az ezzel kapcsolatos beírásokat.

Köszönjük mindenkinek, aki leírja a véleményét.

Jelenlegi fórumszabályzatunkat itt találjátok:
https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/forum-szabalyzat/
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.