Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kanyarsí programok - Replaci topikja topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2015.05.28. 11:20
Szerintem eltúlzott és nyilvánvalóan hibás is volt az a matematika és fizika, amit a síelésre próbáltunk "ráhúzni".

Szerintem is függhet a balesetek mértéke az ütközési energiától, de leginkább mégis inkább a szerencsétől függ! Gondoljatok bele, ha ez nem így lenne, akkor biztosan kimondhatnánk, hogy egy nagyobb sebességnél bekövetkezett ütközéses balesetnél nagyobb a "baleset mértéke", de ez a gyakorlatban mégsem így van.

Mindannyian tudjuk, hogy van olyan helyzet, hogy kisebb a sebesség mégis "komolyabb" a sérülés. Egyetértek abban, ha valaki a mozgás leírására és a síelés tanítására fizikát és matekot hív segítségül, de a baleset mértékének és esélyének leírására sajnos kevés a tudomány.

Persze ha fizika és matematika, akkor kérdezem én, hogy mi is a baleset mértéke, mi is a definíciója, mértékegysége? Mennyi a mérőszáma és hánytól súlyos?

Ismét leírom: én fővonalakban egyetértek, csak "túltudományosítottnak" éreztem, és a nyilvánvalóan helytelen értekezési ponton bátorkodtam beszállni. Most itt viszont kiszállnék!


Azt csak halkan jegyzem meg, hogy szeretett sportunk verseny ágazatát a stopperóra ellenében űzik és ha jól gondolom ez éppen a sebesség növelésére és persze jobb technika elsajátítására is ösztönöz.

Az természetes, hogy ettől még én is elítélem a kontrollálatlanul -másnak is veszélyt jelentő- száguldozókat.

Jó szerencsét! De mivel mi nem bányászok vagyunk, ezért inkább: Jó csúszást!!! :-)
Előzmény: (csabor 183031)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2015.05.27. 22:49
Szerény fizikai ismereteim szerint a balesetek mértéke az ütközési energiától függ. Minél nagyobb az energia, annál nagyobb az ütközés "károkozó" hatása. Az energia pedig a sebesség négyzetével arányos, ez grafikusan egy parabola szerű görbe.

Bár a síelés közben másra szoktam gondolni. (arra, hogy ez nagyon jó, négyzetesen, sőt exponenciálisan!)

Csabor az élvezeti síelő
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.