Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.20. 09:34
Helló!

A pontos válaszhoz tudni kéne hogy melyik évjáratú SX 10-ed van, és milyen hosszú, illetve te milyen magas vagy (a geometria miatt).
Idén már nincs külön D2 család, a D2 technológia a Race és a Drive családnál jelenik meg. Tavaly az SX 10/11/12-t, egyben az utolsó SX típusokat betették a Race kategóriába, idén már csak az SL/GS lécek vannak itt(nagyon helyesen). Idén 17 Drive léc létezik, ebből 4 Variocut, és 7 Varioflex.
Látatlanban a (Drive) D2 VF 70-et mondanám, ez a legvékonyabb csípőjű, de még ez is szélesebb (70), mint a tavalyi SX 10 (67).
A Race GS ezzel abszolúte teljesen megegyező felépítésű, a kötés is, tökugyanaz a léc, csak a design más. Erre külön rákérdeztem a bemutatón, lehet hogy most egy kicsit letörtem benned az Atomic nimbuszát, szerintem ennyi Atomicnak is belefér.
A tavalyi 162-es SX 10-nek 15-ös volt a rádiusza, ennek 164-ben 16,6, rádiuszban vannak ennél kisebb D2-k, de az meg felépítésben más (illetve gyengébb).

Női lécben a Cloud 6 és 7 a legkönnyebb, illetve legkönnyebben kezelhető, relatíve kis rádiuszú léc, a 8 és 9 kisebb rádiuszú, de kevésbé "kezdő" léc.
Ha jobban szeretnéd átlátni a dolgokat, a főszerkesztő engedélyével megküldöm az ide vonatkozó cikkem részletét (amúgy feltehetőleg a jövő héten jelenik meg itt)

Üdv:
Bartus Péter
Előzmény: (Mustang007 71731)
Mustang007
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.10.19. 12:16
Sziasztok!

Eddig atomic sx 10-es volt(van) és szeretnék egy uj atomic lécet venni.
nem tudom a D2-ek közül melyiket válasszam.
Situdás elég jó és általában "lesiklani" szoktam nem szalonozni.Néztem a D2 race GS-t,de nem tudom,hogy a supercross után ez a léc mennyire feküdne a sielési stilusomhoz.


Szeretnék még egy lécet is venni.Egy könnyen kerzelhető sulyra sem nehéz nőknek alkalmas lécet,inkább szalonlécre gondoltam.Erre tudnátok ajánlani vmit?

Előre is kösz!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.