Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Boardos kérdések

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Boardos kérdések
2018.01.10. 21:29
Szintén 10-es a baki és 74 kg vagyok.

Már csúsztál egy nehezebben kezelhető lappal, mint amilyen a következő lesz.

Legyen minimum 162-164cm hosszú. A leírt céljaidhoz kell ennyi, hidd el nekem, akkor is, ha mások szerint nem.

Az orra minimum legyen 30cm széles (ehhez középen minimum 25,6), de az sem baj, ha szélesebb a lap, de akkor lehet puhább is egy kicsivel.

A 6-os keménységű elég, elől legyen az első kötésig rockeres, kötések között pedig camber. Van még sokféle, de ez a legjobb kompromisszum. Tehát legyen egy kicsit direkcionális, de ne nagyon, azaz "all mountain", vagyis a kimondottan "freeride" lapokat hagyd későbbre. A "fullrocker"-t is kerüld el messzire!

Minél kisebb az ívsugár annál fordulékonyabb lesz, de lassabb is a deszka. A 7,5-8,5m közötti mindenhova elég lesz.

Milyen márkájú legyen? Ez már szubjektív. iPhone vagy Android? Nekem inkább az utóbbi. Szeretem a kicsi, kevésbé felkapott, innovatív márkákat. Konkrét példát most inkább nem mondok. Olvass sok tesztet, fórumokat, térj be üzletekbe, ha jó helyre mész be, akkor ott adnak tanácsokat is, és lehet, hogy beleszeretsz majd egybe.
Előzmény: (tudomo 198105)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.