Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

pálinkás által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (407)Időben csökkenő Időben csökkenő
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.03.20. 13:37
A távolság és a számtalan közelebbi jó lehetőség valahogy úgy adta ki a dolgot, hogy még soha nem jártam itt.
A hosszú hétvége négy napját azonban ezeken a pályákon töltöttük (jórészt elkerülendő a kokárdás síelők hadát). A választás utólag tökéletesnek bizonyult.

Nagyszerű terep a Zillertal Arena. Mivel elég magasan fekszik, a felső pályák még délután is kiváló állapotban voltak, simák és kemények, amilyen a legtöbb síelő álma. Pedig a hőmérő mutatott 13-14 fokot is pluszban, 2000 méter magasan, délben félmeztelen söröztem a hütte teraszán. A középállomások alatt és főleg a déli lejtőkön kezdett erősebben buckásodni kora délutánra, de az az általam nagyon kedvelt kicsit felolvadt, kicsit firnes tavaszi hó alkotta a huplikat, amin olyan jó veretni lefelé :)
Reggelre pedig a ratrakok és az égiek végezték dolgukat, a pályák szépen kifagytak, csak úgy sercegtek a lécek kb 10 óráig.

A felvonók egy-két ódivatú darabtól eltekintve elég modernek és ezzel együtt gyorsak is. A pályák összeköttetése nagyon logikus és követhető, alapvetően lineáris. Mi Krimml felől közelítettünk és vagy Gerlosplatte-n vagy a Königsleitenen szálltunk be a rendszerbe. Egyik nap elcsúsztunk egészen Zell am Zillerig és vissza, szépen követve a liftek útját, egy rövid hüttével fél 3-ra értünk vissza, a SkiData 53 kilométert jelzett.
További nagy előnye a terepnek, hogy freeride lehetőségekben kimeríthetetlen. 11 után, amikor a nap már felpuhította az éjszaka durván kérgesre fagyott havat, a felsőbb részeken gyakorlatilag bárhol biztonságosan tudtunk kikalandozni a pályákról.

A látvány külön érdemel egy elismerő mondatot, lenyűgöző a körpanoráma, főleg nyugatra a Hochzillertal felé tekintve csillogtak megkapóan a hegyoldalak a felhőmentes napsütésben.
Elnézve a jelenlegi viszonyokat, egy pár hétig még egészen jó kondíciókkal szolgál a Zillertal Aréna. Biztosan megyünk még.

Nálam csillagos ötös.
SAM-0134.JPG
SAM-0135.JPG
SAM-0136.JPG
SAM-0143.JPG
SAM-0147.JPG
SAM-0148.JPG
SAM-0149.JPG
SAM-0156.JPG
SAM-0155.JPG
SAM-0151.JPG
SAM-0140.JPG
SAM-0131.JPG
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.03.14. 12:12
A völgy bal kézre eső oldala (felfelé nézve) az árnyékos oldal, Itt tovább tartják magukat a pályák. Pl Schattberg 1-es teljes hosszában ki szokott tartani a szezon végéig, április közepéig.

A középállomásoktól felfelé nem lesz gond, és a Leogang feré vezető pályákon, plusz fölöttük a katlanban is nagyszerű lesz, ebben látatlan is biztos vagyok. Rengeteg hó esett ott az idén.

Hajrá!
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.23. 12:12
Filmes szempontból is nagyszerű munka:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Az utolsó snittben a busz egyből a síszervízbe viszi a srácot :)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Dobogókő
2012.02.16. 14:43
Szerintem menj fel nyitásra, vagy egy kicsivel előtte. Akkor lesz még hely a Zsindelyes melletti parkolóban, ott nem kell fizetni. Csak a buszfordulóban álló őrnél legyél rámenős, hogy síelni mész.

Lehet venni 10 csúszásos jegyet, egyet vagy kettőt, és használhatjátok közösen is. Nem tudom, mekkora a srác, ha egyedül használja a felvonót, külön lyukasztanak neki minden menetnél, ha a lábad között viszed fel, akkor egy lyuk kettőtöknek. Az én 7 éves fiam két éve egyedül használja és nem szokott nyafogni hogy kényelmetlen. És a pályát is nagyon szereti, ennél rosszabb hóviszonyok között is (ezt csak Tfanfan kritikájára írom, lásd szubjektív valóságértékelés témakör)

Szombaton 11-12-ig nem nagyon lehet sorbanállásra számítani, utána elképzelhető, hogy kiérnek a későnkelők. De nem biztos :)

Hajrá!
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.16. 07:59
Igen, ez a lejöveteli lehetőség valóban adott, de csak elegendő hó esetén. Most bazi nagy hó van ott, és látszanak is szépen a nyomok egészen a faluig.

Még nem próbáltam ki soha mert:
1. nem tudom, hogyan lehet feljutni a liftig autó nélkül, és nem is ért meg nekem annyi időt, amennyit a kérdezősködés meg várakozás elvenne
2. a lejövetel 2-3 helyen keresztezi az autó szerpentint, ami ugye általában fel van szórva apró kaviccsal (vagy rosszabb esetben egyáltalán nincs rajta hó), így le kell csatolgatni és átsétálni, cserébe pedig a terep nem tűnik annyira izgalmasnak, mint a fenti freeride részek, kertek alatt, házak között vezet sok helyen.

De ha érdekel, most alkalmasak a körülmények a kipróbálásra.

Hajrá!
Előzmény: (hunyadee 134412)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.14. 17:34
Pénteken egy sarajevoi üzleti út farvizén jutott egy napom síelésre. A helyiek a városhoz közeli két síterep közül inkább Bjelasnicát ajánlották, mivel közelebb van, mint Jahorina és kevesebb a nép is.

Elég kalandosak arrafelé jelenleg a közlekedési viszonyok, leginkább várost takaró vastag hótakaró miatt lassul le a forgalom, mivel a gyalogosok is az utakon próbálnak haladni, a járdákon ugyanis egy-másfél méter hó van.

Végül 40 perc alatt jutottam ki Bjelasnicára, ahol a parkolóban maximum 20 autót láttam. Amint elkezdtem öltözködni, odajött hozzám három gyermeklány, akiktől az egész napos jegyet 15 Konvertibilis Márka (ez a vicces nevű helyi fizetőeszköz) helyett 10-ért vehettem meg. 1 EURO pillanatnyilag 1.9 KM, azaz a napijegy alig 8 Euro. Nem rossz.

A terepet az 1984-es téli olimpiára épített liftek szolgálják ki még most is, sem modernnek sem gyorsnak nem mondhatók, de korrekten működnek. A központból egy háromszékes lift visz fel a szintkülöbség mintegy kétharmadán, utána egy csákányossal közelíthető meg a csúcs. Jobbra-balra még egy-egy húzólift műkodik, és kint balra a gerincen egy kétszékes lift, ez utóbbi pénteken nem üzemelt.

A pályák a felső részen elég meredekek, fekete jelzésűek, lentebb pirosak és kékek vegyesen. Nagy részük szépen kanyarog az erdőben, és elég széles is. A pályakezelés aznap tökéletesnek mondható, számomra már-már zavaróan sima, és így kissé unalmas (de ez csak a Chopokon nevelkedett kényes ízlésem miatt van). A pályáról nem nagyon tértem le, mert első ránézésre elég sűrű az erdő, ráadásul egyedül nem is ajánlatos az ismeretlen terepen bóklászni. Pedig hó van bőven, lásd később.
Így inkább csak a valóban biliárdasztal simaságú pályákon carvingolgattam faltól-falig, nem nagyon zavart senki. Fura, hogy ilyen közel a városhoz, a szezon kellős közepén ilyen kevesen vannak.

A pályák mellett síkölcsönzők, éttermek és kocsmák is vannak, nagyon olcsó minden. A pálya körül nagy, KGST stílusú szállodák vannak, elég jó pályaszállások, vélhetően szintén jó áron. Azon viszont meglepődtem, hogy a parkolásért 8 KM-et, azaz 4 Eurot kellett fizetnem, ami aránytalanul sok a síjegy árához képest. Az is lehet, hogy csak lenyúltak (nem hiszem, mert elektromos, mágneskártyás sorompós parkolóról van szó), de nem bántam, ezzel együtt is megérte.

Azt gondolom, hogy egy 3-4 napos hosszú hétvégére tökéletes és nagyon olcsó választás. Kicsit több, mint 7 óra alatt értem haza, beleszámítva egy 20 perces pljeskavica szünetet is, a Sarajevo-Zenica-Slavonski Brod-Osijek-Bp útvonalon.

(csatolok néhány telefonnal készült képet, érzékeltetve a hóhelyzetet és a pályaállapotokat)
IMG00412-20120210-1300.jpg
IMG00408-20120210-1254.jpg
IMG00410-20120210-1255.jpg
IMG00411-20120210-1255.jpg
IMG00418-20120210-1431.jpg
IMG00423-20120210-1437.jpg
IMG00425-20120210-1448.jpg
800-IMG00419-20120210-1432.jpg
800-IMG00415-20120210-1428.jpg
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.14. 15:57
az elmúlt két órában, amikor a fórumot próbálom használni, mindig ledob az explorer, mivel hibát észlel és le akar állni.

és egy ilyen cím jelenik meg fent:

res://ieframe.dll/acr_error.htm#sielok.hu,https://sielok.hu/siterep/bjelasnica/

általában a "hibajelentés küldésére" azt nyomom, hogy "mégse", és ezt 3-4szer ismételve végül nem jelenik meg az oldal.

valami tipp, hogy mi lehet a hiba? az én készülékemben van? :)

köszi!
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Werfenweng
2012.02.14. 08:32
Tegnap Werfenwengen zártuk hosszú hétvégés, kis síterepeket meglátogató túránkat (Galsterberg és Rauris beszámolók saját topicjukban).

A időjárás szépen napsütéssel nyitotta a reggelt, de mire a pálya aljához értünk, vastag felhőzet takarta a napot, amit aztán többet nem is láttunk. Sőt, délután még havazott is. Az első bemelegítő kört a kabinos alatti 1-es piroson kezdtük, meglepően jó lejtésű pályát találtunk, ami az előző két nap szűzhavazásai után kissé most keménynek tűnt. Nagyon gyors volt a hó, szinte már megrémültem a sebességtől, úgy lehetett lefelé veretni a tükörsimára gyalult, néhol jó meredek lejtőn.

Utána szép sorjában megnéztük a hátsó pályákat is, ezeket egy rövidebb és egy hosszabb négyszékes és két csákányos szolgálja ki. Jól lehet variálni a lesiklásokat a tökéletesen gondozott havon. De mi inkább a terepet kerestük, ami az előző napokhoz képest itt most kevésbbé volt jó. Pedig szépeket hallottunk a helyi freeride lehetőségekről (lásd golo sporttárs videóit lentebb), de ismeretlenül csak óvatosan próbálgattuk az erdőt, és nyilván nem sikerült megtalálnunk a tutit.

Azért rábukkantunk egy-egy viszonylag érintetlen területre, például a felső csákányos mögötti részen alig voltak nyomok, vagy a rövidebbik négyszékesből a kiszállásnál jobbra le a hegyoldalban, és a kék síutat kétszer is keresztezve, az erdő mellett vissza a lift aljáig - ezek szuper részek, de elég kicsi a szintkülönbségük.

Nem voltak sokan a pályán, sorbanállás 0 másodperc, egyfolytában lehetett pörögni, így alaposan elfáradtunk a nap végére.
Összességében egy klassz kis síterepre bukkantunk, ami freeride tekintetben biztosan tartogat meglepetéseket, ezek miatt visszatérünk.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Rauris
2012.02.13. 07:49
Hétvégi "small resorts tour"-unk második, tegnapi állomása Rauris volt.

Reggel nagy hidegben (-16 a völgyben), de tiszta napsütésben indultunk fel a hegyre. Illetve indultunk volna, mert kissé visszafogta lendületünket a kabinos aljában a pénztárnál feltorlódott sor. Ilyenkor mindig eszembe jut, milyen jó, hogy csak egyszer kell egy évben bérletet vennem, de mivel pajtásaimnak jegyre volt szükségük, kénytelenek voltunk kivárni a fél órát, míg hozzájutottak. Egyikünk, emlékezve a szombati galsterbergi élményekre (beszámolót lásd ott), még mélyhó lécet is bérelt, ez jóval gyorsabban ment, mint a jegyvásárlás.

A kezdeti nehézségek után a kabinoson ültünk, és nagyon jónak tűnt fentről a hó. Nem csak fentről volt jó, úgyhogy egyből mentünk is tovább a következő kabinossal a csúcsra. Itt nem a helyes kifejezés, hogy csikorgott a hó a lécünk alatt: recsegett. Egy bemelegítés a tükörsima, tökéletes nyomvonalú és lejtésű pályán a felső kabinos aljáig, nagyon szépen lehet rajta eregetni, főleg az alsó szokatlanul széles rész engedi a hosszú, kövér íveket. Második kört már a mélyhóban futottuk, a csúcstól balra nagy területen csupasz a hegyoldal, jó messzire kilehet csúszni gyakorlatilag szintvesztés nélkül, aztán csak lefelé a mélybe, aaaaaaa :)
Ezt nyomtuk egész délelőtt, egyszer a felső csákányos tetejétől jobbra (felfelé nézve) is kimásztunk. Itt van aztán az igazán nagy freeride terep, több száz méter széles teknő, az alján összeszűkül és ritkás erdőbe ér, egészen le az alsó kabinos középállomásához vezető 4-es összekötő erdei pályáig. Először kicsit bizonytalankodtunk, mert kint lógott a kötelező lavinaveszély tábla, de mivel máshol nem találkoztunk figyelmeztetéssel, és a liftkezelő is szótlanul figyelte merre indulunk, belemerészkedtünk. Mit mondjak, pompás volt, 500 méter szint távol a pályáktól, emberrel sem találkoztunk, csak a pow-pow és az erdő, nyamm.

Délután átcsúsztunk a terep másik részére, itt a kétszékes alatti, tökéletesnek ítélt 1-es piros pályán még találkoztunk néhány síelővel, azonban a fenti csákányos mellett több körön át konkrétan senkivel. Itt, a pálya két oldalán szintén elég szép freeride lehetőségek vannak, bátran kikalandozhat az is, aki csak kóstolgatni, gyakorolni akarja az érzést.

A nap végén visszatértünk a kabinos oldalra, nyomtunk még egy nagykatlant, de már nem volt olyan, mint pihenten, amiről nem a hegy tehet (illetve közvetetten persze mégis).

Két kör erejéig felfedeztük a 3-as pálya melletti, szintén alig betört szűzhavas részeket. Mentünk volna még itt, de addigra bezártak a liftek, így csak a fülbedugító hegy-völgy ereszkedés maradt hátra. A nap értékelése ötös, a szombati Galsterberg álomkategóriát éppen alulról súrolva.

A small resorts tour utolsó, mai állomása Werfenweng, hamarosan indulunk, beszámoló később.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.13. 07:19
A hosszú hétvégére, elkerülendő a síszünet zsúfoltságát, "small resorts tour"-t szerveztünk.

Első állomása Galsterberg, szombaton új arcáról mutatta meg magát. Többször jártam már ezen a kis terepen, általában első vagy utolsó napra szoktam választani, mert a schladmingi völgyben a Budapesthez legközelebb eső terep, amire még érvényes a salzburgi szerzonbérlet.

Soha nem volt azonban még ekkora hó, mint most. Az első két bemelegítő kör után kipróbáltuk a székes lifttől jobbra (lefelé nézve) eső alig összesíelt szűzhavas lejtőt, és már akkor éreztem, ez jó nap lesz. Annyira bejött, hogy utána már csak elvétve lehetett minket a pályán látni, éppen amikor szükséges volt, hogy visszajussunk a lifthez. A kitartó hidegnek köszönhetően nagyon jó puha maradt a hó, és minden bizonnyal esett is a tetejére valamennyi az előző éjszaka. A székes lift alatti pálya minkét oldalán nagy területek nyújtanak freeride élményt, nem csak az erdőhatár fölött, hanem egészen mélyen bent az erdőben is. Jobbra úgy száz méteres sávban ritkásak, beljebb épp annyira sűrűk csak a fák, hogy még lehet köztük mozogni. A bal oldalon pedig végig ritkás, csak az alsó meredek részen, a csákányos lift nyomvonalának környékén sűrűsödik be, de ott is síelhető.

A nap éppen csak átsejlett a vastag felhőzet mögül, ez a szórt fény mégis elég volt ahhoz, hogy jól lehessen látni. A hegyen -20, a völgyben -12 fokot mutatott a hőmérő, de pecsenyepiros arccal, fehérre fagyott szakállal is boldogan vigyorogtam vissza magamra a tükörből.

Magasra tette Galsterberg a lécet, arra gondoltunk a zárás után, esélyes, hogy ez lesz a három napból a legjobb... bár ki tudja, mit tartogat a többi small resort.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Obertauern
2012.02.07. 08:12
Zsúfoltság esetén kevésbbé frekventált részek:
Seekareck lift: 9a, 9b
Hundskogel lift: 4a, 4b, 4d (ez utóbbi felkészült sielőt igényel)
Schaidberg lift 2a
Kezdőknek a leghátsó Kehrkopf lift 7a (könnyű kék pálya, eldugott felvonó)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.06. 16:09
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de ott sem láttam. Akkor csak vaksisag volt. Köszi a gyors segítséget:

Illetve, akkor elárulnád azt is, hogy Söll-t (Wilder Kaiser) hol kell keresni?
Előzmény: (zadmin 133468)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.02.06. 15:58
Radstadt síterepet nem tudom kiválasztani a naptárban. Vagy csak én keresem rossz helyen?
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Visegrád
2012.02.06. 12:52
még mindig tavaly :)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
Topik: Dobogókő
2012.02.01. 17:28
Ma délelőtt fenn jártam Dobogókőn. Nincs túl sok hó, ennek ellenére frissen ratrakolt, szépen kifagyott pálya várt. Mondhatni, a körülményekhez képest csodát műveltek az üzemeltetők és az öreg ratrak.

Kövezős lécet vittem, és ugyan kilátszott itt-ott a talaj, a taposott részeken olyan kemény volt a hó, hogy nem szerzett a sí talpa újabb sérüléseket.

Sajnos a szokásos kilenc helyett csak 10 előtt pár perccel indult a lift, viszont cserébe az első köröket csendes magányban csúszhattam, még liftkezelő sem volt az alsó állomáson. Aztán később besűrűsödtünk, Jani bácsi (a közben állomáshelyére megérkezett liftkezelő- és jegyellenörző-helyettes) elmondása szerint három újabb vendég is megjelent a pályán, egyikükkel valamelyik köröm közben össze is futottam.
Mivel 1-re be kellett érnem Budapestre, sajnos a 15 körös bérletből igy csak 13-at sikerült teljesítenem, ez nettó 13 kilométer (a kanyarokat nem számolva), jó kis mozgás volt, de maradtam volna még. Szívemcsücske Dobogókő most sem okozott csalódást.

Ráadásul a pálya tetején két szép zöld hóágyú virít, ez már talán a tervezett nagy beruházások előszele. Ambiciózus tervek készültek, a Zsindelyesben kifüggesztett térkép-látványrajzon többek között hóágyú-regiment, ülőslift, csákányos lift, dupla hosszúságú (több mint két kilométer) pálya, nyáron MTB downhill pálya, mászófal és jégmászófal, és két új hütte is látszik.
Laci (az üzemeltető alapítvány vezetője) egészen bátran jövő évre vizionálja a megvalósulásukat. Ezzel Dobogókő modern síközponttá válna a fővárostól 40 percnyire (bár így is nagyon szerethető).

Hajrá Dobogókő!
(a fotók telefonnal, tájékoztató jelleggel készültek, kérem nem értékelni)
IMG00388-20120201-0918.jpg
IMG00389-20120201-0919.jpg
IMG00390-20120201-0920.jpg
IMG00391-20120201-0950.jpg
IMG00394-20120201-1039.jpg
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.01.31. 13:44
Boszniai síelési lehetőségeket és aktualitásokat ismerők segítségét kérem..
Jövő héten Szarajevóba kell utaznom munka ügyben. Pénteken egy napot tudnék síelni, mielőtt hazaindulok.

Szarajevó környékén melyik pályán a legérdemesebb csúszni egy jót, ha azt is figyelembe vesszük, hogy még aznap délután haza akarok indulni (Budapestre)?

Jahorinán kívül tudtok-e ajánlani mást, illetve milyenek a hóviszonyok mostanság?

Egy jó síelésért egy ismeretlen terepen szívesen lemondanék a repülős utazásról :)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.01.24. 15:07
Végül Hinterglemmben az információs iroda kis parkolójában hagytuk a 3 autót. Tiltó táblát ott nem találtunk, de mit mondjak, nem voltak boldok, amikor egy hét múlva érkeztünk a vastagon behavazott a járművekért :)

Essen is még a hó, abból sosem lehet elég, csütörtökön megyünk Grossarltal-ba :)
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.01.17. 08:20
Az elmúlt hetet mi is Saalbachban töltöttük. 7 nap alatt közel egy méter hó esett, a magasabb régióban talán több is. A Kohlmaiskopf lift középállomásánál laktunk egy hegyi hüttében, a bejáratot és a ház egyes részeit újra és újra ki kellett ásnunk a megközelíthetőség miatt. Az épület körül, a szélvédett oldalakon 3-4 méter havat fújt össze a szél.

Pályán és pályán kívül egyaránt ritka mély hó képződött, elképesztő nagyokat síztünk, "freeride forever" (talponsíelő idézet).

A két felhőtlen, napsütéses nap valóban a tábor fénypontja lett, de kifejezetten élveztük a hóeséses időket is. Utolsó este fejlámpákkal, sílécekkel a hátunkon felmásztünk a háztól a gerincig (kb 450 méter szint) és sötétben, 20 cm szűzhóban síeltünk vissza.

Szombaton több mint egy óra alatt ástuk ki a völgyben hagyott autóinkat.

Ez a szezon már rendben van Saalbachban, nem tudok elképzelni olyan időjárást, hogy ne tartsanak ki nagyszerű állapotban a pályák április közepéig.
saalbach-2011-026.jpg
saalbach-2011-036.jpg
saalbach-2011-035.jpg
saalbach-2011-044.jpg
saalbach-2011-046.jpg
saalbach-2011-040.jpg
saalbach-2011-001.jpg
saalbach-2011-038.jpg
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2012.01.04. 09:19
Sziasztok,

Tud valaki tippet adni, hogy hol lehet Saalbachban díjmentesen parkolni a liftek zárása után és éjszaka is?

Köszi!
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2011.12.20. 08:46
A tisztesség kedvéért előre el kell árulnom: csalódás volt ez a hétvége. Aki nem szeretné, hogy bálványai meginogjanak, most hagyjon fel e sorok olvasásával!

Két éve követem nyomon itt a fórumon a talponsíelés elméletének vallássá, a hívők közösségének pedig egyfajta törpeegyházzá szerveződését. Bevallom szimpatikus volt, ahogy a sítudósok elméleteire, a precíz szakmai megfogalmazásokra magasról pottyantó (ez a technika olyasmi lehet náluk, mint replaciéknál a mély tehermentesítés), alkohol- és ételínyencnek tűnő, duhaj, másokat könnyedén kifigurázó, faragatlan beszólásoktól sem tartózkodó csapat egyre terebélyesedett és mind vehemensebben osztotta az igét fórumtársaink körében.

Beneveztem tehát egy talponsíelős hétvégi programra a Sörapu Tours szervezésében. Indulás előtt két hétig álmodoztam róla, ahogy a léceimet és sícsizmáimat szinte be sem havazva szétfolyó örömmel iszom magam cseppfolyósra, a hüttét mint sörrel-mézzel (még ha keserűvel is) folyó Kánaánt néha hagyom csak el, hogy gyomromat meglevegőztessem a jeges alpesi fuvallatban, közben soha nem látott önbizalmat gyűjtve és a durva modort alaposan begyakorolva fennhangon kiabálva küldök el végre mindenkit melegebb éghajlatokra, ha bármit kérdezni merészel. Csak úgy talpon-fórumosan.

Ezúton szeretném felhívni minden kedves fórumtársam figyelmét a nettó átverésre. Vigyázat, a talpasok sportolnak! Polgárpukkasztás csupán az imidzs, vagy mi. Keményen csúsznak egész nap, gyakran használva léceik élét, mind kilométerben mind tecnikában egészen progresszívek, az én oldschool síelésemmel szinte szégyenkeznem kellett közöttük. Egyikük-másikuk pedig annyira élen jár (az újításban), hogy egy eddig ismeretlen szakág alapjait kezdi lefektetni, amivel – látva a gyors fejlődést – hamarosan a téli olimpiákon is találkozhatunk. Munkaneve egyelőre snow diving, magam is megpróbálkoztam vele.

Alkohol csak elvétve fordul elő körükben, már szinte pironkodva kellett figyelmeztetnem minden harmadik-negyedik liftezésnél őket, hogy kerüljön végre elő az a flaska a kabátzsebből. A 11 órakor esedékes egészségügyi szünetet viszont precízen betartják, mint ahogy például azt a homeopátiás előírást is, hogy sör előtt nem ajánlott bort inni. Magam tanúsíthatom, milyen önmegtartóztatóak voltak hazai almapálinkám elfogyasztásában, hiszen még másnap reggel is lötyögött az üveg alján egy korty. Szégyenkezve csakis azért fogadnak el egy-egy stampedlivel, hogy meg ne bántsák a kínálót.

Sajnos személyiségfejlődésemnek sem hozta az elvárt jókat a találkozás. Életemnek olyan fázisába értem, amikor nagy szükségem lenne pimaszságra, az odamondáshoz kellő bátorságra, kurucos túlzások, és egyéb kellemetlen gesztusok elsajátítására. De túlzottan optimista voltam, megtévesztettek fórumbejegyzéseik, ebben is hoppon maradtam. Sörapu néven publikáló, karizmatikusnak tűnő vezéregyéniségük sem olyan erős arc, ahogy azt gondolni engedi viselkedése – sőt kifejezetten gyengének mondanám.

Tehát sporttársak, csak óvatosan! A látszat gyakran csal, nem bedőlni a csábító fórum-posztoknak. Én már megjártam, kiváló társaságban elképesztő jót síeltem, nemhiába mondogatta Pálinkás öreganyám, hogy saját kárán tanul az ember. Ráadásul a szervezési díjat sem kérhettem vissza, egész vasárnap hétágra sütött a nap.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.