Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

newlocal által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2009.03.18. 20:15
Arra gondoltam, ha megteccik vmelyik léc megvenném a kölcsönzőből majd, persze csak, ha normális áron van és nincs leharcolva. Olaszban egyik ismerős igy vett egy marha jó lécet. Lehet ilyet Franciaországban? Van vkinek erről tapasztalata?
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2009.03.18. 09:41
Köszi a sok segítséget Soma!

Üdv.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2009.03.17. 21:33
Soma, köszönöm a segítséget és az infokat mégegyszer. Már alig várom a szombatot, hogy ujra csuszhassak. :)
Még vmi eszembe jutott. Idén már sieltem olaszban 5 napot, akkor is már bérelt léccel. A léc Salomon StreetRacer 6 volt. Esetleg meg tudnád mondani, hogy ez kb milyen kategóriájú léc volt? Nekem nagyon bejött a régi Blizzardom után, főleg a stabilitása, fordulékonysága és a gyors élváltások miatt. A léc 168 cm volt. Én 185cm, és 92 kg vagyok.

Üdv.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2009.03.17. 13:46
Soma:

Köszi az infokat. Bérlésen gondolkozom, mert a mostani lécemet kinőttem (túl puha már). Metron B5i-t szeretnék kiprobálni, vagy a Nomad is jöhet :) Sajnos a Nomadrol nem igazán lehet infokat találni itt a forumon. Egy kis élménybeszámolót kérhetnék a lécről a fiadtól, esetleg tőled?
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2009.03.17. 13:15
Hello!

Pénteken indulunk Les 2 Alpes-ba. Már nagyon várom, csak a hosszú út riaszt el kicsit tőle. Eddig mindig olaszországban síeltünk. Mekkorák az eltérések a kölcsönzők és a hütték árai az olasz pályákon megszokottakhoz képest? Néhány embertől azt is hallottam, hogy a franciák nem gondozzák olyan szépen a pálykat mint az olaszok. Igaz ez?

Üdv.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2008.11.10. 19:53
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is voltam a hó shown tegnap, és 6-7 bakit fel is próbáltam. Meglepő eredmény született. Kb a 70-90 flex indexet néztem ki elsődlegesen. Próbáltam salomon-t, nordica-t, atomic-ot, head-et. A salomon, nordica eddig felejtős, mivel mindkettőből 2 típust próbáltam és zsibbbadt abban is a lábam. Viszont az atomic-oc és a head-ek nagyon jók voltak. A legmeglepőbb számomra pedig a head (asszem) Raptor nevű verseny cipője volt 100/110 flex. Na ez volt a legkényelmesebb eddig ami életemben rajtam volt. Bebujás becsatolás mindkét lábra (mico állítások) kb 3 perc. Levenni, belebujni nagyon könnyű volt. Kb 20 percet volt rajtam. Tartott, mégse zsibbadt a talpam mint a régi "lötyögős" Nordicamban. Tehát Atomic vagy Head lesz valószínűleg. Esetleg ajánlhatna vki pontos modellt ezekből a márkákból. Flex max: 90
Köszi az eddigi segítséget is.
Mégvalami amit majdnem elfelejtettem. A Nordica standján egy fiatal srác próbált segíteni nekem. Azért mondom, h próbált, mert iszonyú kezdő volt. Én sem vagyok egy nagy guru, de sztem a srácnak még síléc se volt a lábán. Szoval ez nagy csalódás volt számomra. Viszont a Headnél nagyon felkészült srácok voltak.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2008.11.10. 13:58
Sziasztok!

Síbakancs vétel előtt állok. 3 éve síelek, több kevesebb sikerrel, évente kb. 10 napot. Eddig kölcsön léccel és bakanccsal síeltem. A bakancs vmi Nordica, a léc Blizzard Thermogel TG 3 170 cm. A váltást a bakancs miatt szeretém, mert 3 szezont lehúztam úgy vele, hogy állandóan zsibbadt benne a lábam. A lécről sokat nem tudok mondani, neten se találtam róla semmit. Remélem vki többet tud róla mondatni. Tehát ehhez a léchez kellen vmi baki. Magasságom: 188 testsúly: 95 kg.
Remélem tud valaki segíteni.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2007.12.19. 21:34
Sziasztok!

Mi február közepén megyünk 1 hétre. Már alig várom. Addigra biztos lesz jo sok hó :)

A hoágyuzással kapolatban egyik ismerősöm világosított fel (persze ha jol tudja), aki már régóta szervez ki utakat és télen (novembertől-áprilisig) kint is van végig Olaszban. A hoágyut valamilyen emberre és természetre egyaránt ártalamatlan szerrel kezelt vizzel működtetik. Ezzel konzerválják a pályát, megnövelik a hó olvadáspontját, ezért lehet még március végén is sielni és jo pályákat találni.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2007.12.13. 12:38
Ahham. Szerintem az lesz, hogy megnézem a flex indexét annak amivel megtanultam és ahhoz viszonyítok. Egyébként valószínűleg előre is tervezve kb 80-90es nél nagyobb nemkell. Lábméretre meg a 28.5.
A szín és dizájn nem annyira fontos, inkább legyen kényelmes, meleg és jól tartson+könnyen lehessen belebújni.


Ird már meg,hol van az a nálunk :) Tudom, h ez nem a reklám helye....

Akár jöhet mailben is: newlocal[kukac]freemail.hu
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
Topik: Hó Show
2007.12.13. 12:21
Habár nekem az idei csak a 2. HóShow volt amin részt vettem, de ebböl a kevés tapsztalatól is elmondhatom, hogy a tavalyihoz képest elég gyér volt a felhozatal. Sok márkát meg se lehetett találni. Pl a kedvencem a Carrera nem is képviseltette magát saját standdal. Viszont ez inkább a magyar importőr (Sport und Freizeit, Szeged) hibája. Talán a magas belépők és emellett a stand bérlés árai a legfőbb problémák. Régi síelő mondták nekem is, hogy régen presztízs kérdés volt, ha valamelyik gyártó kint volt a HóShow-n. Remélem lesz jövőre is, mert tuti kimegyek :) Ja és a testfestett csajok nagyon jó ötlet volt :)
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2007.12.13. 12:06
Hát mindkét hozzászólás elgondolkodtató és egyben elbizonytalanító is. Ebben a szezonban 2 síelés van betervezve (Ravascletto, Tonale). Már tavaly is 2. síeléskor éreztem a fejlődést, meg h sokkal jobbban megy, habár a hó, inkább hókása iszonyat volt már márciusban. Szerencsére volt oktatóm is, aki nem kímélt és mindent nagyon jol megmutatott (persze amit ennyi idő alatt meglehet).
Februárban megyek legjözelebb és addig kellene megvenni az uj bakancsot. Sporolni tuti nem fogok rajta, kb 50000et szánok rá.
Hol lehet, hol érdemes bakancsot venni? Van vmi táblázat, ahol átlagra be van lőve, hogy hány kg-hoz mekkora flex indexű cipő kell? Azt se tudom, h az a Nordica amiben megtanultam mekkora flex indexxel rendelkezik, de megnézem...ha megtalálom rajta.
newlocal
12 élménybeszámolót írt
12
16 éve tag
2007.12.13. 03:51
Sziasztok!

Tavaly tanultam meg nagyjából síelni. Nem mondom, h rosszl megy, de nem is vagyok vérprofi. Tarvisio és Ravascletto összes pályáján lejöttem épségben :). Tavaly kölcsön sícipőm volt (Nordica), olyantól akinek egyforma a lábmérete vele. Nekem különösebb bajom nemvolt vele. Idén szeretnék magamnak sícipőt venni. 188 cm magas avgyok és 90 kg. A lécem ami van egy Blizzard 178-as (asszem :)) valamilyen carving léc (ezt is ugy kaptam ajándékba, a gazdájának nagy volt). Kérdésem, milyen sícipőt ajánlotok ebben a kategóriában?
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.