Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

MarDa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
Topik: Donovaly
2023.12.16. 07:07
Sziasztok! 14-én voltam Donovalyban. Nova Hola zárva volt. Állitólag ma szombaton nyit. Távolból látszott, hogy dolgozik a havon egy ratrak, még az elején tartott. A túloldalon a 4-7-8-as pálya volt nyitva. A hó az 1-2 fokos hőmérsékletnek megfelelő volt. Jót tenne még utánpótlás de igy is a kis területen jót lehetett sielni. Síiskolások csoportjai jelentették a tömeget. Várni persze nem kellett a felvonónál. A közvetlen sorompós parkolóban 10 Eu a tarifa.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
Topik: Obertauern
2022.12.29. 03:56
Sziasztok! Tegnap Fanningberből indultunk Obertauernbe. 25 km-s kényelmes utazás végén az els P7-s parkolóban álltunk be. Ingyenes. 9:20 kor még volt hely bőven. Pénztárnál kb 6-7 perc várakozás volt. Az idő múlásával egyre többen lettünk a pályákon. A felvonóknál kb 5 perceket kellett max sorakozni, de a hegyek látványa a napsütésben ezt feledtette. A hó és a pályák jól bírták a terhelést. Figyelni kell viszont a kereszteződéseknél a sok irányból érkezőkre! A zöld kört jártuk végig, benne többszöri ismételt csúszással. 2 kor még tele volt az Alte Alm hütte de ahogy helyet találtunk gyors volt a kiszolgálás. A gulyásleves itt is finom volt!
C0B77168-0CB1-4770-8312-09E48DA35208.jpeg
3A844E50-591D-4BCC-9302-0A3DA648C19D.jpeg
1AB6593B-B630-4BB9-9C7D-CB505A43DD25.jpeg
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.12.27. 19:07
Sziasztok! Ma Fanningbergen 8-tól sürűn esett a hó, több kellett volna, kb 9-re vége is lett. Indultunk Grosseckre. Majdnem teltházas volt a parkoló. Fizetni nem kell. Pénztáraknál 3-4-n voltak előttünk. 1-s kabinos felvonóval 6 fős? Gyorsan jutottunk A hegyre. 5 a-b-c valamelyikén Enyhe kékes kanyarokon le a völgybe. 5-s felvonó ami 3 üléses székes,, piros egyenes pálya vezet le ami most részben lezárt edzés miatt.. 5-s felvono 6 üléses buborékos, fel a hegyre 2413 méterre. Gyönyörü a panoráma. Kékes piros visz le a völgybe ebból ágazódik le a 4a 4b ffeket a völgybe. Ítt kevesen voltak nem is volt bucka. A gerincen pirosnal jelzett kékes pálya megy a 2-s felvonó tetejéig. Itt van egy hütte jó gulyáslevessel. A 2-s Sonne pálya kék és piros része ma dél körül már igazi bucka sízős volt annak aki szereti. Nekünk az árnyékos oldal jobb volt délután A visszaút a a parkolóba jeges erdei és inkabb piros buckással váltakozott. Grosseck inkább tapasztaltaknak jó pálya. 1 napra jó kikapcsolódás.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.12.27. 07:59
Sziasztok! Tegnap jártunk először Fanningbergen és tetszett mert jó idő volt és a pályák állapota egész nap jó volt ez biztosan azért is lehetett mert meglepően kevesen voltak főként du kettőtől mintha magán pályákon csúsztunk volna. Látszik, hogy kevés hóval gazdálkodnak. 1 napra úgy gondolom mindenki megtalálhatja a tudásának megfelelő pályákat. Az A és B felvonók buborekosak 6 ülésesek es a B fütött is. Mindkettő viszonylag gyors feljutást biztosít. 13-s pálya fekete a 2/3-a erősebb. A piros 15-s nem müködött. 12-s jól járható du sem volt buckás.’ Az 5-s széles kényelmes ebben a “tömegben” jó nagy ivekben sielhető. A 3s alsó része erdei szakasz, de viszonylag széles. 3-son néhány helyen már megkopott a hó. Az 1-2-s nem müködik. Fentről csodálatos a panoráma! Fanningberg jó hely!
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.03.20. 09:33
Sziasztok! Tegnap 8:30ra értem Chopokhoz. Ekkor már az ún. központi parkolóba terelték az autósokat. Kb 20' múlva indult egy síbusz. Luckynál a jegypénztárnál második voltam. A liftnél kb tízen voltunk. 5-ös bemelegítés után 11,1A,12 következett. A hó rendben volt. B2 liftnél kellett sorakozni max 5 percet. Átmentem a déli oldalra ott a 35-ös alja már lazább volt buckákkal. Déltől az 1A,2,7-es pályákon jártam. Itt egész nap jó volt, a hó a 2-7-es pályákon alig voltak. A B4-es liften minden fordulónál egyedül voltam. Ez a lift lassan megy de lehetett élvezni a napsütést. Négyre értem a Lucky buszmegállóba, aztán 10' múlva indultunk lefelé. kapaszkodni nem kellett, mert elég sokan voltunk. Jó nap volt. A szezont lezártam.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.03.05. 19:06
Sziasztok! Eddig sielni nem voltunk Chopokon. Fél kilencre értünk autóval Lucky felvonóhoz. Addiig a P4 parkoló megtelt és közvetlenül a felvonóhoz vezető lépcsősor aljához vezényeltek a parkolóőrök. 5 Euró volt, díj jegy nélkül. Gopass nélkül, pénztárnál vettünk napi jegyet. Olvastam már erről, nincs lehetőség 2-3-4 stb órás jegyet venni. B3-s felvonó 6 üléses, fűtött, buborékos. Jó indítás.Vyhliadkától az 5/14-s pályán, kiváló volt a hó, 3x-is. Kék pálya széles, családi v tanuló síeléshez rendben.Vyhliadkaráról a piros 11-n vagy 5 átcsúszón elérhető - 11-s piros nagyon jó volt viszonylag kevesen voltunk. - Rovna Hola 6 üléses buborékossal. nnen néhány méter és Priehybanal indul az 1a és 12-s piros. 6-os feketét kihagytuk. A két piros különösen a 12-s nagyon tetszett. Priehybáról 16 személyes kabinos visz a tetőre. Ma már az indulástól kb 200 méternyire kb 10 méter volt a látótávolság. Mivel a déli oldalon sem jártunk még, ezért a 34C kéken idultunk lefelé felhóben. Csak sejtettem merre kell csúszni. A 33-s piros kezdetétől már lehetett látni. Ez egy jó széles jól síelhető pálya,Krupovától Kosodrevináig 6 üléses kabinos visz fel. A 31-31A, 36-os piros nagyon jó volt. Újra fel a tetőre majd mivel látótávolság szinte nulla volt a kabinossal lementem az északi oldalon. Utána még néhány csúszás belefért 4-ig. Sokat olvastam Chopok nehézségeiről, jegesedé, buckásodás, szél stb. Ma csak annyit tapasztaltam , hogy helyenként zárás előttvol néhámy jeges folt enyhe buckásodás. Ahhoz képest mennyi autó volt a parkolókban, nem volt tömeg a felvonóknál, és a pályák is jók voltak.
Ide szívesen visszajövök, azért is mert Miskolcról 3 órán belül simán elérhető.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2022.02.04. 07:41
Tegnap a Telgartról hazafelé bekanyarodtam a Mlynky - Dedinky felé. Nagyon szép havas az egész völgy. Az árnyékos szakaszon az úton is is volt lejárt hó. Mlynky Gugel parkolója meglepően nagy, valószínűleg fénykorában sok sielő járt ide. A parkolóból kb 1 perc alatt lehet a felvonóhoz eljutni. Ott lehet jegyet venni. 2 óra 15 Eu, 4 óra 19 Eu 1 napi jegy 23 Eu. Térképen jelzett 6 pályája közül 1 volt járható. Hóágyú is van. Szép ívű, jól kezelt pálya, inkább már gyakorlott sielőknek. A 3-4-5-ös pályákkal úgy tűnik nem volt terve az idényre a fenntartóknak. Két tárcsás felvonó közül a hosszabbik működött. a páyája meredek. A rövidebbik kicsit magasabban levő chata szintjétől indul. Jót síeltem.
Mlynky Biele Voda a Gugeltől kb 1,5 km-relevő pálya alsó, nagyon rövid része működött egy tárcsás felvonóval. Most inkább gyakorlásra jó kis gyerekkel..
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
Topik: Telgárt
2022.02.03. 16:50
Ma jártam a Telgart síterepen. Gyönyörű idő volt. Az 5-ös pálya nagyon szépen kezelt. Úgy látszott van természetes hó is mert minden fehér volt a környéken. A párhuzamos tárcsás felvonóknál ali kellett várni. Ez a pálya családoknak kis gyerekkel kiváló. A másik müködő pálya az 1-s volt A teteje nkább kék és gyönyörü kilátás nyilik a környékre. A pálya következő kb harmada feketének jelölt, valóban kell hozzá erő. A 2-3 pálya havas de nem kezelt zárva van. 4-es magára maradt kis fenyők kezdik benőni. A pályák töveben hangulatos kis vendeglő van. Főtt étel kapható. Osztrákos gulyás leves 3,4 Euro. A környék látványáért is érdemes eljönni ide.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
Topik: Jahodna
2022.01.31. 12:12
Tegnap 2 órát síeltem a reggeli nyitástól Jahodnán. COVID igazolványt a pénztáraknál két felügyelő kérte az érkezőktől és sárga karszalagot adtak cserébe.
Az étterembe nem lehetett bemenni, ablakon keresztül történt a kiszolgálás. Kiváló volt a pálya. Az utolsó félórában beborult és sűrű hóesés kezdődött. Sokan jöttek felfelé. Megérte korán kelni, jó volt.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.12.30. 21:38
Sziasztok! Ma du fél hàromtól fél nyolcig sieltünk Bialkàn. Kaniowkàn a pénztàrtól néhàny méternyire éppen volt még 1 parkolóhely. Pénztàrnàl ketten voltak előttünk, aztàn kb 2-5 perc vàrakozàsi idő volt felvonónként.
A pàlyàk jók voltak, helyenként buckàsak estére. Több helyen még dombok vannak hóból, amit az elmúlt napokban àgyúztak. Szorgalmasan dolgozhatnak, hogy minél szélesebbek legyenek a pályàk.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.12.30. 21:09
Sziasztok! Ma fél egy körül értünk a Bachledova dolinai bekötő úthoz. Két útkezelő àllta el az utat. Nem engedtek fel, hanem egy közeli parkolót ajânlottak, ami màr tele volt, így aztàn tovàbb mentünk. Jurgownal hosszúnak tűnt a sorakozàs. Végül Bialkàn csatoltunk fel. Az út a hatàrvidéken volt nedves egyébkent szàraz.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.03.02. 19:14
Sziasztok!
Először voltam Tátralomnicon megtetszett, mert ma nagyon jó pályákon jártam. Kiváló, kemény volt a hó kb délig. Utána, a déli nap a felső réteget enyhén megolvasztotta mégsem volt buckásodás. Jól elfértünk mindegyik pályán. A felnőtt napi jegy 39 Euro + 2 Eu kaució. A Go Pass-os sorban kb. 20 percet kellett várni. Az "A felvonó 4 személyes kabinos lassú, kevesen használják. "F jelű 6 személyes buborékos és fűtött is? Úgy éreztem. Az "F tetején le kel csatolni a "B felvonóhoz amelyik kabinos. 10-en tudnak ülni néhányan állva is elférnek. 6-os - 5-ös pálya tényleg piros. "D felvonó lassú fedetlen, mellette a 3-a pálya inkább kék. A 9-es pálya nagyon jó, 2 szakasztól eltekintve inkább kék. Itt kevesen voltak. Ebben biztosan szerepe volt a 8 üléses buborékos felvonónak amire nem kellett sorakozni. Miskolctól a Kassa Eperjes útvonalon tényleg 2 óra 30 perc a táv. Jó a parkolási lehetőség.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.02.10. 15:24
Sziasztok! Ma voltam először síelni Korompàn. Fél tízkor a parkoló kb harmada telt meg. Bakancsban a mintegy 40 métert nehezen tettem meg mert jeges volt és a napokban kiszórt? kavicsot a felolvadt újra megfagyott jeg túlnyomórészt befedte. A pénztàr a pàlya aljàn van egy fabódéban. Vàrni nem kellett. Bankàrtyàval lehet fizetni. 2 óràs jegy 13 Euro. Kaucio 5 Euro. F és E jelű tàrcsàs felvonó finoman lassú. Mellettük enyhe lejtèsű tanuló pàlya van. B és C szintén tàrcsàsak, màr dinamikusak. A Bnél max 2-3 percet kellett vàrni. A pàlyàk jellegzetesen jól kifagyott műhavasak voltak. Jót síeltem!
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.02.01. 17:57
Sziasztok! 2 napja vagyunk Gerlitzen- n. 31-e kivàló volt az egész hegyen. Ma pénteken délutànra a völgyben màr lazàbb lett a hó és inkàbb esőre fordult, de jót síeltünk. Kevesen voltak és inkàbb magyarok.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.02.01. 17:43
2 napja, szerdàn jàrtam először Eplényben. Nagyon tetszett, hogy amit ebből a hegyből,, az adotsàgaiból, amit lehetett megvalósítottak. Jót síeltem. Sokan voltunk mégis jól elfértünk. Jók a kiszolgàló egységek!
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2018.03.06. 00:40
Sziasztok! Màrcius 2-3-àn jàrtunk újra Bialkàn. Kipróbàltuk, ezért tudom ajànlani, a Kaniowkaról történő megközelítést. Kevesebben voltak a parkolóban és főleg a pénztàrnàl. Ezen az oldalon is van 3 kék pàlya, 1 négyüléses és 3 tàrcsàs felvonóval. A tetőre tàrcsàs visz fel, ahonnan kb 10 méter lépegetéssel, a Bialka terepre lehet àtjutni. Kaniowkan este 7- ig tartanak nyitva. A bàzison van melegedő, jó étteremmel és szokàsos jó àrakkal. Kaniowka síterepe Zakopane felől érkezve, a főútról, egy hirtelen 180 fokos fordulat utàn, néhàny 100 méteres, telekközti keskeny úton érhető el.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2018.03.06. 00:18
Azért tetszett meg Jurgow mert a hétvége és valószínűleg az utolsó jó szezonbeli körülmények ellenére sem kellett sokat vàrakozni a felvonóknàl. Két közepes sebességű 4 üléses felvonójuk is van, a tetőn és a bàzisról induló tàrcsàs mellett. Széles, nagyon jól kezelt, szerintem a színezésnél erősebbre értékelt pàlyàkon, élvezet volt a síelés. A pàlyàk hossza 700-800 méter lehet. A kilàtàs gyönyörű volt a Tàtràra.
Az egységesnek tűnő àrak érvényesek, azaz, 99 Zl egy napi jegy. A pénztàraknàl, ahogy màshol is, betartjak a helyiek, hogy egy sorba àllnak majd az éppen üresedő ablakhoz lép ki a soron következő. Ez is tetszett. Este nyolcig nyitva tartanak.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2018.02.03. 17:27
Jelentem két napja minden pàlya jól sielhető Stuhlecken. Friss hó is esett és esik.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2017.12.28. 15:14
A Szymoszkowan ma síeltem először. A napi jegy 100Zl, a 2 óràs 50Zl.
A környéken úgy tűnik nincs érdemi különbség az àrakban.
Mivel +5 fok volt dèlelőtt, és èjszaka sem fagyott, ezért eddig amolyan màrciusi havon lehetett síelni.
A parkolóban sok autó volt, a pàlyàn is soakn voltunk, de elfértünk. A tetöre vivő 6-os felvonónónàl szinte nem volt vàrakozàsi idő. A rövidebb felvonónàl csúszàssal együtt 13 perces volt egy kör.
A felsö kb 50 méteres szakasz hamar buckàs lett. A többi nagyon jó gyakorló pàlya.
A fenti kiszàlló alatt 20 méternyire levő melegedőben csak készpénzzel lehet fizetni.
Vàrom a màra iés holnapra ígért 28 cm havat!
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
Topik: Csorba-tó
2017.12.22. 07:22
Először jártam ezen a síterepen. Miskolcról a Rozsnyó, Dobsina utat választottam. 3 óra autózást jelentett. Megérte mert az Alacsony Tátrában nagyon szép téli vidék és autóút fogadott.
A sípályához legközelebbi parkolóba sorompós kapun keresztül lehet bejutni. Kifelé még a parkolóban levő automatánal kell fizetni. Csak készpénzt fogad el. Kb 4 óra volt 5 euró.
A napi felnőtt jegy 34€ +2€ kàrtyadíj. Síkölcsönző és szervíz is működött.
Alig alig voltak a pàlyàn síelők, főként du. 2 utàn amikor feltàmadt a szél, a hegy teteje felhős lett, esett a hó.
Minden felvonó müködött. Sehol sem kellett vàrni. D kétüléses, kimért tempójú, inkàbb a síugrósànchoz közeli, de rà lehet fordulni a 3s pàlyàra. B jelű tàrcsàs, jó tempójú. C 6 üléses, kényelmes. A 4 üléses A felvonó a leghosszabb aminek az indulàsi végén van egy önkiszolgàló étterem. 3 féle leves, ízléses főfogàsok, sütemények közül lehetett vàlasztani. Egy leves plusz sütemény volt 6.60€.
A pàlyàk jó àllapotban voltak végig. Az 1-5s tiszta időben biztosan csodàlatos panoràmàjú lehet. A rövid 1- 2 àtvezető kivételével, mindenhol szélesek a pàlyàk. Kezdőknek is ideàlis. A felső pirosak is inkàbb halvànyabb pirosak. Élvezetes volt a tetőről lecsúszni a beszàllóhoz, ami közelít 4km-hez. Tetszett, jó nap volt.
Éppen a felvonók làbànàl van egy szàlloda. Màr jövő decemberre is foglalt.
következőutolsó
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.