Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 917, rendezés:
TZoli által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  TZoliFérfiKezdő síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2020.04.13. 22:22
Topik: Koronavírus-járvány
TZoli Hozzászólások: 952
Regisztrált: 2004.01.22.
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

De szép lenne, ha igaz lenne. Nem kell más csak egy kis szuri, aztán minden rendben. Lehet folytatni mindent tovább. Tokió máris minden idők legleglegnagyobb csinadratájára készül olimpia megnyitója révén. Csak attól tartok, ez nem így működik.
Előzmény: (attilav2 209152)
Dátum: 2020.03.13. 13:13
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Gyanítom, hogy a szállások, ahol még nem történt meg a síterep bezárása, arrafelé terelnek, hogy gyere, aztán majd elmész 2 hét karanténba, hogy minden rendben legyen. Így ők nem buknak. És meg is tehetik, egészen addig, míg hivatalosan nem nyílvánítják kockázatos helynek és nem zárnak be.
Dátum: 2020.03.11. 11:34
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szauna igen, az amit az előtte lévő esetleg bevisz, az már nem.
h i r d e t é s

Dátum: 2020.02.25. 11:44
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az a baj, hogy nem tudom melyikek ezek az utóbbi hívatkozásban érintett tartományok, de a wikipédiás térkép a mai adatok alapján jól beszinezte a Dolomitokat. Ezek már nem Milánótól délre, hanem észak-észak keletre vannak. Ez komoly?
Előzmény: (RM 208625)
Dátum: 2020.02.17. 13:14
Topik: Oxigényes víz vs ágyaspálinka
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A FIS 10 az ugyanúgy törvényi erőre van emelve mint a KRESZ.
Azáltal, hogy kiteszik a nagy hírdető táblára a sípályán és kikötik, hogy betartása kötelező, a síbérlet megváltásával elfogadod és már minden rendőrségi kivizsgálásnál és bírósági eljárásnál hívatkoznak is rá.
A FIS 10 egyébként a felelőséget hangsúlyozza és rögtön az elején kimondja, hogy Ne veszélyeztess másokat a pályán! Azt már a saját belátásodra bízza, hogy ezt hogy tartod be.
Dátum: 2020.02.13. 18:00
Topik: Murau - Kreischberg
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A SZEP kártya lényege, hogy csakis magyarországon költheted el, Magyarországon lévő szállásra, Magyarországon behajtható adózása legyen.
Minden évben megpróbálkozok a Hunguest hotelnél, lévén nekik Grossglocknernél is meg Erdélyben is hotelük, de nem megy.
https://sielok.hu/szallas/hotelheil...igenblut/
Előzmény: (- Marky - 208319)
Dátum: 2020.02.07. 10:11
Topik: Donovaly
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ez már a rémhírek szuperlativusza, miért ne lehetne menni? Ha megy a Nova Hola, Dono a környék legjobb síterepe, de a Zaharadszki oldalon sem volt tavaly semmi fennakadás. Szerintem meg a verseny miatt a pályafelelősök is jobban odafigyelnek a szolgáltatásra.
Írtam már arról, hogy a viselkedés kutatásban az a nehéz, hogy eredménye visszahat a vizsgálatra, azaz ha közzé teszik az időszakosan várható népsűrűséget, akkor mindenki máshová megy, mint ahová előre van jelezve a tömeg. Akkor ott lesznek kevesebben, az összes többi helyen meg sokan. 😊. Ezt is érdemes átgondolni.
Előzmény: (Egér 64 208185)
Dátum: 2020.02.01. 23:18
Topik: Visegrád
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Ebben a két glaciális közti remélhetőleg nagyon rövid interglaciális szakaszban, szombat délután itthoni plusz 15 fokban mentem ki Visegrádra a mini-gleccserünkre személyesen meggyőzödni a helyzetről. Szélcsendes gyönyörű napsütéses, mondhatni álom kiránduló idő fogadott. Itt 4 óra körül már azért "csak" 13 fok volt, útközben találkoztam is jó pár kirándulóval. A pályán fentebb nem annyira, inkább az aljában lehetett érezni a pluszok és a napsütés hatását. Ki is volt írva, hogy belépés csak síléccel, mert különben a lábnyom helye vizes lenyomatként ottmarad. Vigyáznak, ahogy tudnak a még megmaradt hóra és meg is látszik az eredménye egy jól síelhető pályában.
Naplemente körül elkezdett csökkenni a hőmérséklet és a puha hó elkezdett visszakeményedni. A felső-középső tájon egy-két részen már egy kicsit kikopott a pálya, de a széleken kb egy 20-25 cm hó még mindig van. A felvonó nyomvonalában is mindig frissítik a havat, a mai nap vége felé is szórtak a pálya vastagabb részeiről ide. Ennek eredményeképp sehol sem lehetett látni bármi kifogásolhatót, nagyon jó köröket lehetett menni. Voltunk páran, de azért tömeg sem volt, ritka eset volt, mikor pár percet kellett várakozni.
Külön érdekesek voltak a napszakok. A napsütéses időben szép tud lenni a Dunakanyar, a naplemente ezt még kiemeli. Az esti kivilágításos sí során a tiszta égen a félhold és a csillagok pedig igazi élmény.
Január utolsó napján megdőlt a meleg rekord kis hazánkban. Gyanítom, hogy február első napján is hasonló lesz. Ennek ellenére itt Visegrádon még mindig nagyon jókat lehet síelni. Köszönjük a személyzetnek, akik a lehető legjobbat igyekeznek kihozni az adott lehetőségekből!
20200201Visegrad.jpg 20200201Visegrad2.jpg
Dátum: 2020.01.29. 19:05
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

3400-5000 Ft, attól függ gyerek-senior-felnőtt, hétköznap-hétvége, vagy hétvége 17 óra után.
https://www.visegradsipalya.hu/napi...jegy.html
Előzmény: (brumbidu 207917)
Dátum: 2020.01.28. 11:39
Topik: Eplény vagy Mátraszentistván?
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Dilemma (görög). Két lehetőséget feltüntető, de mindkettőből azonos következményre jutó gondolatsor.
Ez egy ilyen helyzet, dilemmás. Lényegük, hogy nem kínálnak evidens megoldásokat. (Ezért én inkább a harmadikat, Visegrádot szoktam választani. :) )
Nekem is kb. ugyanolyan táv és nem lehet azt mondani, hogy ez vagy az nagyobb élvezetet adna, ezért mindig éppen az adott helyzet dönt. Most pl inkább MSZI-re mennék, talán most jobb. De ha minden pálya menne Eplényben akkor inkább oda, de csak azért mert ritkán lehet a hátsó A4, A5-ön is menni.
Dátum: 2020.01.24. 10:41
Topik: Murau - Kreischberg
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem akarok illúziókat rombolni, de nemcsak sípályán, hanem semmilyen tömegturisztikai csomópontnál ne várj nemzeti gasztronómiai csúcsbemutatót. Jó esetben illúzió az lesz, mert az kell ilyen helyeken, de Ausztriában is ugyanúgy előveszi a magyar-szlovák-lengyel idénymunkás a Metro-s mirelit gőzgombocót és felgőzöli a mikróban, mint ahogy a Tátrában is mikróból veszik ki a pohár forralt bort (aminek következtében a pohár megéget, a löty benne meg hideg).
De mikor Kismartonban (Eisenstadt akinek nem magyar nyelvű a GPS-e) a Schnitzelhaus-ban a török személyzet klofolta a bécsi borjút, valahogy az sem volt az igazi, pedig nagyon jó volt.
Dátum: 2020.01.20. 12:18
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kinek mi a realitás? Nekem az, amikor hó ropog a talpam alatt. Nem kell, hogy 1 m legyen. Elég a Visegrádi 10-15 cm is. Az is nagyon jó tud lenni. Mint szombaton délután, este. Mert tényleg kiváló minőség volt. Nem karcos kemény, mint előző napokban, hanem olyan igazi féle. Nem sütött a nap, egy kicsit párás, ködös, borús, de viszont szélcsendes idő. És végre! Össze volt nyitva 1a, 2a mindkét lejtő is, úgyhogy akinek kedve támadt, tényleg nagyon jó köröket lehetett menni. Hogy nem olyan hosszan mint máshol? És akkor mi van? Nem kell olyan hosszan felvonózni sem, pár perc és ismét a pályán csúszol. Nem kell lécet levenni, beléptető kapuval bajlódni, ha éppen úgy jön ki lendületből tovább. Ha nem, akkor pár levegővételnyi szünet, és újra indul minden. A környezet is nagyon szép és változatos. Nem sziklás vadregényes, hanem a Dunakanyar. Nem többszáz km-re van, hanem itt a szomszédban. A büffé és egyéb ellátás is nagyon jó. Egy igazi családi kirándulásra alkalmas síterep, amit, ha éppen úgy gondolom, akkor 1 óra alatt elérhetek. Akár munka után egy kis délutáni-esti mozgásra, akár egy hétvégi napon. Így tél időben élvezni a havat, jól érezni magam. Nekem ez a realitás, ami itt van egy karnyújtásnyira.
20200118VisegradUt1.jpg 20200118VisegradUt2.jpg 20200118VisegradUt3.jpg 20200118VisegradUt4.jpg
Dátum: 2020.01.16. 11:15
Topik: Melyik lécet válasszam?
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezek az előző képek a garázsban készültek, de mi kerül a síboxba?
Mondom a kollégámnak, viszem élezni a lécet, mert a hétvégén ezeken a kemény műhavas-jeges technikai műtárgyakon már nem tudott megkapaszkodni. Hú de rossz lehetett, mondja. Ne gondold, mondom, nálam mindig van 2-3 másik léc.
Dátum: 2020.01.14. 13:27
Topik: Katschberg - Aineck
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Így a képeket elnézve szerettem volna ott lenni és utána elmondani mennyire sz@... volt!
Dátum: 2020.01.14. 13:12
Topik: Különbség a síoktatók között
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem ha valaki a 3. óra után még mindig bukdácsol, ott valami nagy baj van. És nem biztos, hogy vele. De azért nem hinném, hogy egy oktató ennyire ilyen lenne, mint írod. Persze vannak különbségek, iskolák, pedagógiai gyakorlat és technikai tudást illetően is, de aki ennyire nem tud tanítani, az hogy él meg?
Dátum: 2020.01.06. 11:57
Topik: Gerlitzen Alpe - Karintia
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Bocs, hogy beleszólok, én is elcsodálkoztam, hogy ennyire felment a napijegy ára (itt is). Ha beírod a részletes keresőbe, Ausztria, min 20 km sípálya (mert itt sincs több, a többi az marketing), Budapesttől max 5 és fél óra és a lekérdezés a napijegy ára szerint, akkor érdemes lehet a listát átbogarászni.
Koralpe, Klippitz rögtön az elsők közt, ha az időjárás engedi egy jó választás lehet. Aztán Ramsau, Prabichl szintén jó lehet. De ott van még Tauplitz is. Utána már nagyon hasonló árszint, de esetleg egy jobb terep mint Murau vagy egy kicsit messzebb Turrach.
De ha mégis marad ez, azért egy-két napra a hátsó Klösterle I és II pálya a haladóknak is tudd igazi élményt nyújtani.
Előzmény: (fmark 207210)
Dátum: 2020.01.01. 14:50
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vajon a következő nappkra mi várható? Holnap-holnaputánra milyen nyitvatartás van tervezve, lesz délutáni-esti sí?
Dátum: 2019.11.20. 11:20
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Esetleg Fun carving? Nem tudom. Írnak róla mindent vegyesen, itt egy érdekes részlet:
https://www.snowmagazine.com/ski-ge...ar/955-skis/salomon-x-max-x12-2016-17
The various lengths provide a different turn radius, with the shorter skis favouring a shorter, slalom style of turn and the longer models, inclined towards a GS feel. The 73mm waist remains the same throughout and a mild tip rocker provides that extra ease into the turn - an almost obligatory feature for this style of ski now, but highly effective here all the same.
If you want to try the range out but not sure about the level to suit you then the X10 version might be a good starting point, or if you're not yet fully carving turns and looking to improve then X8 could work for you - the X6 great if you're progressing and looking to purchase your first ski.
Előzmény: (syorg58 206414)
Dátum: 2019.11.19. 11:02
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem.
A léc jól fog viselkedni, azzal semmi probléma, Neked lesz küzdelmesebb. Jópárszor mentem agyonra túrt itthoni pályákon és Semmeringen is késve érkezve az Atomic ST-mel (160 cm, R=12, 119 65 101) és jól lehetett vele menni, semmi gond nem volt. Kemény léc, simán áttöri magát a buckán. Csak. Amikor az esti síre leratrakoltak és rámentem elsőnek a biliárd asztal simaságú pályára, akkor mutatta meg magát mit tud igazán a léc. Tehát nem az a különbség, hogy ne lenne jó máskor is, hanem az, hogy Ő ekkor jóval nagyobb élvezetet tud mutatni. Míg egy All round léc (pl enyém Atomic vario S, 164 cm, R=14, 119 73 104), amivel kisebb erőlködéssel mész a gödrös túrt havon, itt csak egy közepes léc marad.
Én mindig asszerint variálom, hogy éppen mit bír a térdem. Ha bevállalom a küzdelmet a szlalom léccel a buckán, lehet bánja a térdem egy idő után, de lehet egy-egy nagyon jó pillanat is. Ha viszont nyugisabb napra készülök, viszem a Variót.
Előzmény: (syorg58 206411)
Dátum: 2019.09.25. 14:50
Topik: Klímaváltozás / globális felmelegedés?
37 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Friss hír, az olasz hatóságok lezárták az utakat és kiürítették a környékbeli ingatlanokat a Mont Blanc hegyvonulathoz tartozó Planpincieux gleccser közelében.
A gleccser egy darabja naponta fél métert is csúszik. Szakértők szerint 250 ezer köbméter mennyiségű jég szakadhat le a Grandes Jorasses csúcsról. A Valle d'Aosta régió és a Fondanzione Montagna Sicura (Biztonságos Hegyekért Alapítvány) szakértői egyetértettek abban, hogy nem lehet megmondani, hogy pontosan mikor fog bekövetkezni az összeomlás. A courmayour-i polgármester azt nyilatkozta, hogy a globális felmelegedés megváltoztatja a hegyet.

következőutolsó laponként: összesen 917, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »